Sayuri Sayuri komentáře u knih

Bible Bible neznámý - neuveden

Jednou mi řekl náš kněz, že někdo může číst Bibli kolikrát chce, ale nikdy ji nepochopí, někdo se jí třeba vysměje apod. je to protože, aby člověk mohl pochopit, co v ní je musí být na stejné úrovni toho kdo to psal, nebo toho kdo to říkal. Například Ježíš, když mluví ke svým učedníkům, lidi v dnešní době tomu nerozumí, ale ani apoštolové tomu tehdy vůbec nerozuměli, Ježíš jim to musel neustále vysvětlovat. Když se dostali/nete na úroveň bytí Ježíše Krista - úroveň srdce (lásky), tak by to mělo být srozumitelné. Někdo tomu třeba nikdy neporozumí, ale proto je nutné žádat, například Ducha svatého o pochopení, zní to možná hloupě, ale za zkoušku to stojí ne? Nebyla jsem křesťanka, ale jsem vděčná, že jsem se jí mohla stát, pravda je prostě tak krásná. To je můj názor na Bibli, možná je zkomolená apod. ale základ je určitě stejný a poznala jsem díky ní Krista, takže mám i šťastnější život. Moje nejoblíbenější části z Písma :Kor 13, 4-7; Lk 6, 27-32.

29.05.2013 5 z 5

Sokrates Sokrates Dan Millman

Ještě teď jsem v němém úžasu po přečtení knihy. Opravdu musím přiznat, že takové zakončení jsem nečekala. Paráda! Téměř mě odradily těžké události, které Sergeje potkaly, ale rozhodla jsem se číst dál, abych zjistila, jak se z něj stal tak úžasný člověk a stálo to za to! Takže nenech se se odradit, konec za to stojí :)))

09.05.2014 5 z 5

Svoboda - odvaha být sám sebou Svoboda - odvaha být sám sebou Osho

Jsem nadšená, jedna z nejlepších (mám takový pocit, že tohle říkám skoro o každé :D). Přišlo mi jako bych ji už někdy četla, ale to protože o svobodě mluví už v jiných svých knihách. Navíc se mi líbí, že píše stále dokola to samé, člověk si to opravdu zapamatuje! :D Je to moc dobrá knížka, hodně mi pomohla, hlavně, že nejdůležitější není osvobození se od něčeho, ale také k něčemu :o).

10.03.2014 5 z 5

Čísla života Čísla života Dan Millman

Moc doporučuji, našla jsem spoustu odpovědí. Popis dokonale sedí na mě a na hodně známých s kterými jsem se o knihu podělila. Nalezla jsem více než jsem hledala.

22.02.2014 5 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Úžas, chtěla bych potkat někoho jako je Sokrates...

25.10.2013 5 z 5

Perly v kapse u vesty Perly v kapse u vesty Osho

"Životní pouť nemá žádný konec, ale sama pouť je cíl"
V této knize se nachází obrovské množství inspirace... :)

11.09.2013 5 z 5

Zakázaná kniha o Panně Marii Zakázaná kniha o Panně Marii Roland F. Hock

Nerozumím také moc dobře, co je na této knize Zakázané?! Kniha mě bavila, přečetla jsem ji na jedno posezení, ale moc mi nedala. Ne to, co jsem očekávala, že se dozvím něco fascinujícího o Ježíšovi a Janu Křtiteli, nebo o samotné Marii a svaté Anně. Chápu, proč toto evangelium není v Bibli, nemá moc velký význam pro víru jako takovou, ale myslím, že všichni, kdo mají rádi Marii o ní uvítají nové informace, zaujalo mě to, ale čekala jsem více :), navíc nic z Bible nevyvrací, naopak.

14.03.2016 4 z 5

Tajemství sedmi závojů Tajemství sedmi závojů Ruediger Schache

Ve skutečnosti nám nemusí dělat problém pokora, laskavost a podobné ctnosti, třeba můžeme být svatí ale pořád můžeme mít pocit, že se sebou bojujeme. Některé věci přehlížíme právě přes závoje. U každého jiný závoj, ale v podstatě stačí jeden a už omezuje nejen úhel pohledu ale i náš život. Moc doporučuji poznat závoje, o nic se nemusíte snažit, stačí přečíst a uvědomění přijde samo.

04.11.2015 5 z 5

Koinonia Koinonia kolektiv autorů

Jeden z nejlepších křesťanských zpěvníků :), moc pěkné písničky i s akordy.

30.06.2014 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Zatím nejlepší povinná četba, kterou jsem četla, tahle je podle mě opravdu důležitá! Byla jsem po celou dobu naprosto ponořená do děje, cítila jsem hrůzu, strach, úzkost, ale i sílu přátelství a celkově lítost nad tím vším, co se v 1. sv. válce událo, takže na konci knihy jsem si pěkně poplakala a zároveň si uvědomila, že můžeme být vděční za dnešní dobu!

11.02.2014 5 z 5

Brána k opravdovému zasvěcení Brána k opravdovému zasvěcení František Bardon

Ke knize se budu ještě hodně vracet. Je to jedna z knih, ve kterých u mě nebylo lehké všemu ihned porozumět, ale časem k tomuto pochopení člověk dospěje. Doporučuji.

18.01.2014 5 z 5

Skvělá knížka, doporučuji všem začínajícím s duchovním životem. Já už jsem se tak nějak snažila dodržovat všechny dohody než jsem ji četla, ale tohle mi dodalo znovu sílu a samozřejmě jsem se ledacos přiučila, zvláště začátek knihy mne fascinoval. Autor sice opakuje, ale asi proto, abychom se nad tím pozastavili napodruhé a uvědomili se :).

19.07.2013 5 z 5

Zápisky šílence Zápisky šílence Osho

Podle mě nejlepší kniha od Osha. Úplně ze všech. V jeho bláznovství a šílenosti se podle mě skrývá neuvěřitelná moudrost, kterou prokazuje ve všech ostatních knihách. Tahle mě vždy rozveselí a někdy i rozpláče.

29.05.2013 5 z 5

Stála som pri bráne neba a pekla Stála som pri bráne neba a pekla Gloria Polo

Tak, co říct? Tahle kniha mi darovala pár bezesných nocí, nemohla jsem po ní usnout a dostávala jsem strach. Možná je to dobře. Nevím jestli ji mám doporučit, já osobně jsem ráda, že jsem ji nakonec přečetla, ale některé věci jsou podle mě mimo lidské chápání (nebo možná jen mimo mé). Paní Gloria je určitě úžasná žena, ale některé věci mi nahánějí takový strach, že jsem se jim rozhodla snad i nevěřit a tím ukřivdit autorce. Ovšem jedno mě naučila, nebrat všechny věci na lehkou váhu, ale zamýšlet se nad vším co udělám, že vše má na konci svůj soud a ať už to bude jakkoliv já věřím ve spásu.

29.05.2013 3 z 5

Více než tesař Více než tesař Josh McDowell

Mě hodně pomohla :), je to krásná kniha... nejsem věřící od malička, takže tato kniha hodně posílila mojí víru a stále posiluje a myslím, že přesvědčuje i lidi kolem mě, možná ne úplně, ale nasadila jim brouka do hlavy :D.

29.05.2013

Čtyři pilíře smyslu života Čtyři pilíře smyslu života Dan Millman

Od Dana Millmana jsou knihy, které po přečtení nikdy nezapomenete, vašemu životu dají něco úplně nového, jiný rozměr. O téhle knize to říct sice nemůžu. Popravdě už ted nevím o čem vlastně byla, ale vím, že v danou chvíli pomohla a splnila svůj účel, doporučuji však, počkejte až k vám přijde kniha sama :).

04.11.2015 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Tato kniha pro mě neměla žádný smysl, jedině to, že jsem s ní vyplnila nudné chvíle při čekání na autobus apod. Na to, že je to povinná četba jsem byla mírně zklamaná, protože jsem čekala hlubší smysl. Asi byl její účel spíše pobavit, což podle mě splnila, ale bohužel nemůžu hodnotit lépe :).

03.09.2014 3 z 5

Sibyla, proroctvo kráľovnej zo sáby Sibyla, proroctvo kráľovnej zo sáby Sibyl Cumaean

"Milujte proto všechno, co roste, milujte všechno, co kolem sebe vidíte, protože tím milujete především sebe."
Sibyla byla moudrá žena! Škoda, že dnes už ji zná málokdo...

26.08.2014 3 z 5

Atlas světa - s aktualizovanými tematickými mapami Atlas světa - s aktualizovanými tematickými mapami kolektiv autorů

Klasický atlas, pro mě super, protože je formát A5, takže mnohem lepší než ty velké.

30.06.2014 4 z 5

Čítanka pro 3. ročník SOŠ Čítanka pro 3. ročník SOŠ Josef Soukal

Obsahuje důležité úryvky povinných četeb, dobře se s ní pracuje a díky ní jsem přečetla pár nepovinných děl ;).

30.06.2014 4 z 5