Brána k opravdovému zasvěcení

Brána k opravdovému zasvěcení https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58381/bmid_brana-k-opravdovemu-zasveceni-E23-58381.jpg 4 64 10

Zájemci o duševní cesty si často stěžovali, že jim není dána možnost být zasvěcen Mistrem nebo guruem a tím že je pravé vědění přístupné jen zvlášť nadaným a obdařeným jedincům. Toto dílo může být plným právem nazváno vstupní branou k pravému zasvěcení.

Esoterika, astrologie, okultismus , Literatura naučná

Vydáno: , Chvojkovo nakladatelství (Jiří Chvojka)

Der Weg zum Wahren Adepten , 1955

monngoll
10.03.2022 4 z 5

Napriek istým nadneseným a sebavedomím vyhláseniam autora je toto dielo hodné pozornosti najmä z praktického hľadiska. Pre začiatočníka sú neoceniteľné zvlášť jeho praktické cvičenia prvých stupňov, miestami až polopatisticky podané, ale o to účinnejšie.

morell2437
01.08.2020 4 z 5

Kniha opravdu vhodná do okultní knihovny. V dnešní záplavě esoterické literatury se kniha stále vyjímá, teorie je tam méně než cvičení, což je opačný poměr než v mnoha esoterických knihách dneška, ne li skoro ve všech.
I přes své stáří jde stále o užitečnou knihu v duchovním rozvoji, ač její jazyk pomalu stárne a pojmy jako fluidum mohou být těžší na skousnutí.
První řekněme tři lekce mohou být dobrou pomocí i těm, kteří se zajímají o jiné okultní systémy. Pak už kniha začíná být více a více specifická a k desáté lekci už je tvrdě znát duchovní směr, který Bardon vyznával a ten opravdu pro každého není.
Některé části knihy, například práce s fluidy jsou pro mne spíše dnes úsměvné, vidím to jinak než autor.
V každém případě jde o zajímavý exponát magické učebnice pro samouky, jakých se vidí málo. Její použití v praxi je ale, jako u každé magie, na vlastní nebezpečí... a některé praktiky v této knize bych ani nedoporučovala.

horkosladka
04.06.2018 4 z 5

Kniha magických výcviků těla, mysli a ducha. Určena spíše pro zasvěcené. V knize se objevují pojmy jako akáša, elementálové, astrální tělo apod. Je to kniha, která vyžaduje úsilí a praxi.

Shindo
04.12.2017 2 z 5

Nebudem patriť k tým, ktorí Bardona oslavujú, no nech som čítal ako som čítal, nedokázal som to dočítať, niečo mi na knihe proste nesedelo - a to som mal svojho času o okultizmus záujem. Niektoré rituály, ktoré autor uvádza mi navyše prišli naozaj zvláštne, miestami až absurdné.

JosefHorák
21.06.2017 4 z 5

Až k vám příjde tak se před ní nezavírejte. Hodně vám to dá ;)

beluca
27.04.2016 5 z 5

Přečetla jsem velké množství knih o magii a esoterice a Bardona považuji za jednoho z nejlepších autorů v této oblasti. Kniha ovšem není pro každého :-). pokud po ní šáhnete, ujistěte se, že jste na ní již připraveni. Chce to o magii a esoterice už určitě "něco" vědět, aby pro vás byla přínosem. Za sebe jí 100 % doporučuji každému, kdo se chce v této oblasti rozvíjet.

Spajdy
02.11.2015 2 z 5

Kniha jako celek působí opravdu vznešeně a propracovaně, ale něco mi na ní nesedělo... ne každé pohrávání si s magií je z vyšších hledisek v pořádku... bohužel mi přišlo, že celý postup staví hlavně na (rafinovaně skrytém) egoismu žáka a (úmyslně?) přehlíží jistá nebezpečí.

Eldar80
07.09.2014 2 z 5

Nedoporučuji číst. Z mého pohledu je teoretická část poměrně dost zavádějící. Velmi nevhodné pro začátečníky. Až se mi bude chtít napíšu delší komentář. 50/90%

Sayuri
18.01.2014 5 z 5

Ke knize se budu ještě hodně vracet. Je to jedna z knih, ve kterých u mě nebylo lehké všemu ihned porozumět, ale časem k tomuto pochopení člověk dospěje. Doporučuji.

Renik
26.01.2012 5 z 5

Kniha a je jedna z nejlepších v oboru esoteriky a magií. Když ničemu tak naučí magickému vnímání.

magie okultismus

František Bardon
česká, 1909 - 1958
2008  88%Brána k opravdovému zasvěcení
2008  80%Frabato
1998  89%Praxe magické evokace
1993  87%Klíč k opravdové Kabale
2015  80%Pomůcka k introspekci

Kniha Brána k opravdovému zasvěcení je v