Sarka1987 Sarka1987 komentáře u knih

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Miluju, miluju tyhle rozhovory. Jestli jsem si myslela, že téma "doktor" mě nebude bavit, tak OMYL. Neskutečně zajímavé a poutavé vyprávění. Zatím přečteno pilot, policajt, lékař a už se těším na záchranáře :D

23.01.2024 5 z 5

Velká jízda začíná Velká jízda začíná Igor Brezovar

(SPOILER) Četlo se dobře, zajímavé historky, náhled do osobního života. Spoiler (zajímalo by mě, zda přítelkyně věděly, že se "baví" i jinde nebo se to dočetly až z knížky :D Obdiv, že se na tak dlouhou cestu tolikrát vydal. Často jsme měla pocit, že jde o to najet nejvíce km, než navštívit místa. Ale za mě povedený cestopis. Jsem zvědavá na druhý díl.

18.01.2024 4 z 5

Nahoře fouká Nahoře fouká Klára Kolouchová Poláčková

Četlo se dobře, inspirativní příběh. Trochu se mi nelíbili koláže, kdy do hor je vsazená rtěnka, ale jinak knihu mohu doporučit.

18.01.2024 4 z 5

Dívka zvaná Lyra Dívka zvaná Lyra Cecelia Ahern

Krásně se mi četlo, autorka dokáže vystihnout jak povahu postav, tak popsat okolí, máte pocit, že jste tam. Všechny knížky mám ráda a tahle se mi četla jedna báseň. Trošku "nadpřirozený" příběh, ale stále tam zůstává dost tajemna.

02.01.2024 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Skvělá kniha o tom, jak překonat smutek a vinu po smrti někoho blízkého, četlo se krásně ... krásná myšlenka - "opravdu chcete umřít nebo jenom zrovna teď nechcete žít".

22.10.2023 4 z 5

Terezina dobrodružství Terezina dobrodružství Tereza Tobiášová

Takový stručný popis kde jsem byla za posledních 5 let - s manželem, sama, s dítětem. Sem tam nějaký tip, ale spíše osobní zážitky a pocity. Četlo se celkem dobře. Ale palec hore, že nepřestala cestovat ani s dětmi :D

21.09.2023 3 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Miluji tohoto spisovatele, nikdy nezklame. Knížku jsem vzala do ruky a neodložila prvních 100 stran, příběh vás prostě vtáhne do děje, krásně se čte.

21.09.2023 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

zatím jsme nedočetla, to asi není dobrá vizitka :D

31.08.2023 3 z 5

Pouť k branám Orientu Pouť k branám Orientu Nicolette Havlová

Nicolette je super holka a napsala bezva knížku, čte se jedním dechem a toužíte taky někam vyrazit.

31.08.2023 4 z 5

Top knížka, tyhle rozhovory se čtou jedním dechem a téma vražd je zajímavé, bavil mě i seriál Případy prvního oddělení a spoustu případů tam najdete. Doporučuji.

31.08.2023 4 z 5

Influencer Influencer Milan Bez Mapy (p)

Narazila jsme na něj na tiktoku, prohlídla si instagram a nakonec koupila knížku, tomu říkám progres :D Knížka mě bavila a četla se dobře, Milan ukazuje, že život online není jenom pozlátko, ale svěřuje se i s dost osobními pocity, kdy chtěl někam patřit nebo se cítí nevděčně, vcelku pěkná osobní zpověď. Ukazuje i odvrácenou část cestování a nebojí se otevřeně psát o věcech, ke kterým se většina lidí nechce přiznat, ale jsou zcela normální. Kdo závidím těm, co přidají fotku na ista, a že se tím živí, měli by si přečíst.

28.08.2023 3 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Od N. Sparks můžu číst cokoliv a vím, že nikdy nezklame. Píše krásně, poutavě, napínavě. V tomto případě se mi i velmi líbil film. Jsou zde 2 příběhy a vy nevíte, o kterém chcete slyšet dříve.

08.08.2023 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Četla jsem jedním dechem, miluji, jak jsou dva příběhy, které se postupně spojí. Knížka za mě byla top (film byl trošku zklamáním).

08.08.2023 5 z 5

Do světa bez cestovky Do světa bez cestovky Milan Peterka

Pro ty, kdo nikdy nikde nebyli, super kniha se základní tipy, jak se zařídit a na co si dát pozor. Pokud jste již někam cestovali na vlastní pěst, většinu rad asi budete znát. Ale zase jsem uvítala praktické itineráře. A krátké příběhy ostatních cestovatelů taky pobaví, inspirují.

Líný cestovatel Líný cestovatel Dan Kieran

Kniha měla zajímavé myšlenky, chvílemi mě bavila hodně, chvílemi nudila a četla jsem spíše z povinnosti - přece už to dočtu.

08.08.2023 2 z 5

Cesta dvou Cesta dvou Tom Jurka

Knížka mě bavila, zajímavý příběh, jak se dva lidi potkají ve světe a proplouvají spolu životem, škoda, že jim to nevyšlo, ale i to je život. Přesto mě životní cesta obou zajímá dál :D

Papírová města Papírová města John Green

Většinou se říká, že knížka je mnohem lepší než film. Tady bych si dovolila nesouhlasit, kniha je výborná, ale film je ještě lepší.

Den co den Den co den David Levithan

Tak tohle mě bavilo, jak knížka, tak film. Zajímavá myšlenka a čte se velmi dobře.

08.08.2023 4 z 5

Miluji !! Jeho styl psaní, cestování, jeho vyprávění. Za mě top knížky, které nikdy nezklamou a vždy pohladí po duši a inspirují k další cestě.

08.08.2023

Super kniha, super holka, super inspirace. Kniha se četla jedním dechem, Lucka se tam svěřuje i s bolestivou stránkou rozchodu, kde se taky někdo najde. A její přednášky jsou super, navíc podporuje útulky, za mě top :D