Konec prokrastinace

Konec prokrastinace

Jak přestat odkládat a začít žít naplno Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit ... celý text

Jak přestat odkládat a začít žít naplno

Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno?
Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162891/konec-prokrastinace-162891.png 4.3468
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Jan Melvil

MorriconeTheGod

Na začátek možná pár pro někoho alespoň trochu inspirativních postřehů. Od cca 5 strany (včetně přebalu) už je zjevné, že jde o další banální vejšplecht z tohoto zprofanovaného, komerčního žánru s jediným cílem...

Ann01

Velmi přínosná kniha nejen pro všechny, kdo se chtějí rozvíjet a efektivně se naučit pracovat se svým časem (pracovním i volným), ale i pro ty, kteří cítí, že jejich život postrádá jiný smysl, než jen vydělat peníze, zaplatit včas nájem a splátku nebo udělat zkoušky a nějak dokončit semestr. Určitě se k této knize budu vracet. Lze ji doporučit každému, kdo hledá způsob, jak každý svůj den prožít, ne pouze přežít. Ať už techniky, uvedené v knize, vyzkoušíte nebo ne, můžete se nad ní (i nad sebou a svým životem v rámci toho) určitě alespoň zamyslet.

Miliarda

Skvělá kniha, která poskytne řadu cenných rad, jak si co nejlépe organizovat čas, jak utlumovat negativní emoce a jak si osvojit řadu osobních návyků, jež zefektivní váš čas. Jsem moc rád, že taková kniha vyšla, neboť dává podrobný, přesto však přiměřeně stručný a velice názorný návod, jak co nejvíce omezit fenomén prokrastinace. A pokud se člověk rozhodne z knihy čerpat a využívat jejich rad, tak prokrastinaci porazí, je třeba jen chtít.

TheLamerek

Sobota večer, času dost. Z knihovničky na mě koukal Konec prokrastinace. Raději ji začnu číst až zítra, pomyslel jsem si.

To byl asi první signál, že jsem na správné stopě. A opravdu jsem učinil dobrou volbu, když jsem se ke čtení později dokopal. Tato kniha je dle mého názoru jedna z nejlepších na poli literatury osobního rozvoje. To je dáno tím, že kniha má uskutečnitelná řešení, vedoucí ke správnému zužitkování času.

Po přečtení běžné knihy zůstanou ve čtenáři převážně pouze dojmy. Konec prokrastinace nabízí hmatatelné výstupy - čtyři druhy listů, které denně vyplňujete. Nejedná se však o zbytečnou buzeraci, jak by se na první pohled mohlo zdát. Výsledkem každodenního vyplňování je radost, když zjistíte, že se lepšíte - překonáváte sám sebe. To by přece měl být výsledek práce na sobě samém.

CyrusSmith

Rozhodl jsem se tak trochu pustit do seberozvoje, ale nemohl jsem se za žádnou cenu dokopat k přečtení žádné knihy - tak jsem začal s touhle, s jakou taky jinou že? Nelituji toho. Kniha plná užitečných informací a především návodů. Super jsou ilustrace - názorné, shrnující, vysvětlující a zároveň ulehčují zapamatování. Rozhodně využiji buzer lístek, flow lístek...

Nebster

Výborná kniha, hlavne prvé dve kapitoly Motivace a Akceschopnost ma donútili začať s prokrastináciou niečo robiť. Číta sa jednoducho a rýchlo, má dobré ilustrácie a je plná faktov podložených vyskumami.

Odehnalka

Kniha se čte úplně sama, je to velmi dobře napsané, pěkné ilustrace. Navíc super formát, knížka se vešla kamkoliv, nebyl problém si ji brát do MHD. Jen jsem chvílemi měla pocit, že pomocí rad bych vlastně prokrastinovala. Ale člověka to donutí se zamyslet, jsem s knihou spokojená.

azghardi
31.12.2016

Neni to kniha o prokrastinaci, ale o Time mamagementu. Par napadu se mi tam velice libila a tesim se az je zkusim - buzer listek. Jinak autor ke sve prvotine udelal opravdu ale opravdu neskutecnej marketing.

romann
11.12.2016

Po přečtení knihy, jsem zjistil, že hodně věci jsem už četl nebo i dělal dříve, než jsem knihu přečetl. Proto mi tato kniha do života nic takového zvláštního nepřinesla, jenom mi praktický připomněla věci, které jsem už někde četl, a trošku zvýšila také obzor. Nelíbila se mi většina přirovnání v knize, jako byly například slon, křeček apod. Protože když si vybavím tyto slova - vybaví se mi vždycky úplně jiné myšlenky než byly psané v knize. Nicméně i přesto hodnotím knihu kladně, ale pro ty, kteří nejsou úplně na začátku, co se týče osobního rozvoje, si myslím nic velkého člověku, jako takovému nedají.

Standa Šebek
27.11.2016

Geniální! Tuto knihu mohu opravdu výrazně doporučit. Pořiďte ji sobě, vašemu psovi a možná i váš vysavač začne díky ní méně prokrastinovat.

Petr Ludwig bere to nejlepší a nejdůležitější ze světa osobního rozvoje, osekává nadbytečnosti a komplikovanost a vše uceluje do funkčního systému, který dává smysl a kterému kraluje ta nejdokonalejší vlastnosti - J.e.d.n.o.d.u.c.h.o.s.t.! Vše je pojmenováno přesně a výstižně (s podporou vědeckých výzkumů), metody a nástroje používané k boji s prokrastinací jsou maximálně jednoduché a funkční.

V knize bylo mnohem víc než jsem čekal. Návyky, osobní vize, důležitost opouštět svou komfortní zónu a trénovat hrdinství, bojovat s vlastní neobjektivitou či se vyrovnávat s minulostí. Ano, všechny tyto věci v knize slouží k boji s prokrastinací, ale zároveň jsou prospěšné samy o sobě.

Tuhle knihu bych se nebál označit za základní kámen osobního rozvoje. Pokud vás začal zajímat osobní rozvoj, začněte s touto knihou. Pokud byste si chtěli přečíst jen jedinou knihu o osobním rozvoji, přečtěte tuhle. A jestli vás osobní rozvoj nezajímá, přečtěte si jí stejně. Naučí vás řídit slona a likvidovat křečky.

Niannie
06.10.2016

Kniha se četla sama a přináší spoustu užitečných rad do života...určitě si ji přečtěte taky! :)

Mercatino
28.09.2016

Jednoduchost!!! Tam, kde mnozí autoři o osobním rozvoji zápasí s tím, jak se vlastně má člověk rozvíjet, Petr Ludvig jde na věc s Buzer lístkem, spoustou krásných citátu a myšlenek, které mu vůbec nepatří. Očividně to ale funguje. Proč ne?? 50% síly této knihy tvoří její obrázky a design, který je velice přitažlivý. Toto je první kniha která dává lidem skutečné pomůcky, které skutečně fungují, možnost jak na sobě pracovat. Pro mne je tato kniha jednou z nejlepších INVESTIC, kterou jsem kdy zažil :)

daza.dt
20.09.2016

Přiznávám, ke knížce jsem přistupovala s jistou dávkou skepse. Rozhodně nejsem příznivec knih, ve kterých najdete rady jak efektivní být v život, proaktivní v práci, asertivní vůči partnerovi a empatičtí...... to na mě často působí jak rudý hadr na býka.
Ale tato kniha je opravdu mile překvapila - autor se nesnažil za každou cenu do vět vměstnat co nejvíce výrazů, které vás spíše vyděsí. Témata a skutečnosti pojmenovává srozumitelně.
Jasně formuluje problémy, rady i závěry.
Jako celoživotní odkládač věcí musí říci, že to opravdu jde. Např. Buzerlístek - už mám taky a jde to - slon se sice občas bouří :)
Četbu rozhodně doporučuji.

francouz
12.08.2016

Tato kniha je opravdu velmi pěkně napsaná. Nemám rád takové ty samoučelné motivační knihy, které se plácají v zaprášené teorii, kterou se snaží přikrášlit fantastickými nadpisy. Tato kniha není prvoplánová, je opravdu protkaná jak teorii, tak pěknými příklady , které by vám měli ukázat cestu, jak se zbavit toho, či ono. A je jedno jestli je to křeček, nebo slon, všechno to jsou opravdu nádherné příklady, které Vás přímo vyzývají, začněte raději hned a nic neodkládejte. Je zde opravdu spousta mouder, která bychom si měli uvědomit, protože jak říká autor, doba našeho života je omezená a čas je tedy tím nejhodnotnějším co máme, proto bychom neměli stále odkládat jestli pojedem navštívit rodiče, nebo jestli půjdete sportovat, neboť jste se vrátili z práce a jste úplně bez energie, protože aniž si to uvědomujeme prokrastinujeme nejenom pracovní záležitosti, ale mnohdy i náš osobní život, vždyť na svatýho dyndy bude přece času dost. Ale to už nemusí ....

Eldar80
23.07.2016

Čtu běžně spirituální a duchovní literaturu a tak asi nepatřím do cílové skupiny čtenářů. Díky tomu nevím jak mám knihu hodnotit, protože mám nedostatky trochu někde jinde. Ikdyž literaturu osobního rozvoje moc nečtu, tak téměř všechno v knize jsem už znal, jen v jiné formě. To nic nemění na tom, že text knihy je precizní a prakticky úplně celý ozdrojovaný a tak je minimální šance, že by v knize byla nějaká hloupost. Téměř všechno je podpořeno buď psychologickými výzkumy nebo odbornou literaturou. Prvních asi 80 stran mi nedalo prakticky nic, protože byla zmiňovaná příliš samozřejmá a již mnohokrát opakovaná fakta. Nedokážu tak posoudit jak moc může být kniha užitečná pro ostatní. Pokud třeba hodně čtete budhistickou literaturu, tak je možné, že vám toho kniha moc nedá. Působí to na mě tak, že kniha se hodí skutečně jen pro lidi trpící prokrastinací. Psychologická podstata prokrastinace se však v knize naprosto neřeší. Kniha tak řeší pouze následky, ale vůbec se nezabývá příčinou. Je tedy poměrně povrchní a vůbec nejde do hloubky. Pro cílovou skupinu bude asi výborná a může být užitečná i pro studenty. 70%

bakjo95
04.07.2016

Kniha se čte téměř sama, jelikož je dělaná v menším formátu a obsahuje mnoho obrázků, které jsou příjemně a barevně zpracované. Také mě těšilo shrnutí na konci každé kapitoly a vlastně celá ta kniha byla velmi přehledná. Pár tipů na konec prokrastinace jsem zavedl i do svého života. Doporučuji - 100%

houbaaa
29.06.2016

Kniha se čte sama. Velice poučné a praktické zároveň. I když se jí neřídím, určitě doporučuji přečíst si ji pro zajímavost.

janulka1310
24.06.2016

Kniha se velmi dobře čte, je jednoduchá, názorná, spousta zajímavých nových informací. Na základě knihy jsem se zúčastnila i školení a myslím, že pan Ludwig ví, co dělá. Některé jeho metody se mi již podařilo zavést do svého života, na jiných teprve pracuji. Věřím, že pokud se čtenář rozhodne řídit touto knihou, že mu to určitě přinese pozitivní výsledky.

dalia1769
13.06.2016

Zajímavá kniha, názorně a přehledně psaná, vtipné ilustrace ji vhodně doplňují. Obsahuje řadu užitečných rad, i když je to určitě jen jedna z možných metod zvýšení efektivity. Trochu mne ruší anglické pojmy tam, kde by bylo možno použít český ekvivalent. Dobrý nápad je propojení knihy s webovou stránkou, kde je možné si stáhnout příslušné pomocné tabulky. Podle mého názoru je metoda ale spíše vhodná pro lidi v manažerských nebo rozhodovacích pozicích a s rozmanitou, členěnou pracovní náplní, případně tvůrčí profese. Užitečná by mohla být také při snaze skoncovat s nějakým zlozvykem typu kouření či pití nebo se přinutit např. ke studiu jazyka nebo ke cvičení, pokud schází pevná vůle. Otázkou je, jak rady uplatnit u člověka na pozici s jednotvárnou pracovní náplní.

dzafi6123
06.06.2016

zajímavá kniha, bohužel její přečtení neustále odkládám na později

lenamor
07.05.2016

Kvalitni motivacni kniha. Diky dobremu zpracovani vas kniha nakopne a tak sem si i ja zalozila buzer listek atd.po chvili jsem zjistila ze prokrastinuji v docteni knihy a rychle ji docetla. Urcite vhodna kniha pro lidi, co potrebuji nakopnout a zamyslet se nad sebou

lesumir
01.05.2016

Slabé, velmi slabé. Silně nafouknutá bublina.

Chmur
01.05.2016

Přiznám se, že jsem vůči podobným knihám dost skeptický, ale tahle mě celkem příjemně překvapila. Zdá se mi celkem praktická a některá z uvedených rad by možná mohla i fungovat. Každopádně něco vyzkouším a uvidíme. Trochu mi vadí to neustále používání anglických slov i tam, kde to není úplně nutné. Čeština je nádherný a bohatý jazyk. Myslím, že autoři by se měli snažit o určitou kreativitu a místo otrockého přebírání cizích názvu použít český výraz.

mrksik
23.04.2016

Kniha vôbec neuvažuje nad významom prokrastinácie v živote človeka, ktorý s ňou bojuje - prečo sa prokrastinácia deje práve mne? Návody sú postavené na (behavioristickej) psychológii, ktorá ignoruje motivácie, jedinečnosť i komplexnosť prežívania každého jednotlivca a neprinášajú nič viac, ako korekciu správania pomocou odmien a trestov. Konec prokrastinace tak ponúka prístup, ktorý je dnes už do veľkej miery zastaralý a jeho aplikáciu by som skôr zvážil. Viac som sa rozpísal tu: http://differentcoaching.info/novy-pristup-ako-prekonat-prokrastinaciu/

angloumene
11.03.2016

Prokrastinace a osobní rozvoj jsou slova skloňovaná všemi směry už pěkných pár let, možná i proto jsem se rozhodla podívat se jim na zoubek i já. Moje očekávání o této knížce ale byla celkem nízká. Nejen, že se jedná o dost populární a tím pádem i komerční téma, ale také mě tak trochu odrazovalo české autorství, které v tomto směru rozhodně nemusí předznamenávat kvalitu. Nakonec jsem ale knížku přečetla téměř jedním dechem a musím se přiznat, že jsem byla víc, než mile překvapena.
První, asi nejzásadnější věc, která mě na tomto dílku oslovila je skutečný vědecký základ, o který se opírá. Jasně, autor přidává spoustu vlastních domněnek a typů, ale vše v mezích jasného rozdělování ocitovaných zdrojů a vlastních úvah. Druhým zásadním přínosem knihy jsou skutečné rady o které se člověk na začátku své cesty hledání sebe sama a budoucího růstu může opřít. Žádné vágní historky z vlastního života nebo pseudo-univerzální doporučení pro každého. Prostě jasně definovaný postup, jehož výsledek už závisí na každém z nás.
Celková čtivost, smysluplná návaznost jednotlivých kapitol a hezky zpracovaná grafika, která slouží k snazší orientaci v předkládaných tématech jsou jakési třešničky na dortu.

Tojsempreceja
28.02.2016

Kvalitní kniha, která nabízí nový pohled na smysluplnost práce, aniž by Vás uštvala jako vola.
4/5

Liana
03.02.2016

Motivačnej a celkovo takejto literatúre sa vo všeobecnosti vyhýbam, avšak táto kniha si ma akosi našla a zaujala. Dá sa povedať, že som jej uverila a pokladám ju za celkom vydarený počin. Niektoré veci v knihe ma naozaj zaujali a pokúsim sa ich uviesť aj do praxe všedného dňa. Vrelo odporúčam.

lentilka_007
28.01.2016

Skončila jsem někde v půlce a už půl roku prokrastinuji v dočtení této knihy. :-)

helmiczka
25.01.2016

Chválim, že kniha je podložená rozsiahlym štúdiom a odkazmi na zdroje. Bohužiaľ, z týchto zdrojov cituje tak trochu skratkovito a niektoré veci sú lepšie vysvetlené v odkazovaných knihách.

Skutočne zaujímavé to začína byť až vo chvíli, keď dôjde na predstavovanie rôznych "nástrojov", čiže na praktické uplatnenie toho, čo Petr a kolektív zistili, že by asi mohlo fungovať. Rozhodol som sa ich aplikovať na sebe, tak uvidím.

Hoodec
20.01.2016

Pro mě není prokrastinace ničím, s čím bych bojoval. Ve svých 20 letech jsem si vypěstoval workoholismus a když jsem neuspěl u zkoušky z botaniky na kterou jsem se dlouho připravoval, řekl jsem si, že nejspíš nedělám něco efektivně. Knížka je velmi příjemná a ukázala mi spoustu výborných věcí, některé jsem využíval už dříve. Konec prokrastinace vás nenaučí jen věci neodkládal ale i správně odpočívat. Vřele doporučuji!