Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Konec prokrastinace

Jak přestat odkládat a začít žít naplno Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z obl...zobrazit vše

Jak přestat odkládat a začít žít naplno

Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno?
Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162891/konec-prokrastinace-162891.png 4.3362
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2013 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
lenamor07.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kvalitni motivacni kniha. Diky dobremu zpracovani vas kniha nakopne a tak sem si i ja zalozila buzer listek atd.po chvili jsem zjistila ze prokrastinuji v docteni knihy a rychle ji docetla. Urcite vhodna kniha pro lidi, co potrebuji nakopnout a zamyslet se nad sebou

lesumir01.05.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Slabé, velmi slabé. Silně nafouknutá bublina.

Chmur01.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Přiznám se, že jsem vůči podobným knihám dost skeptický, ale tahle mě celkem příjemně překvapila. Zdá se mi celkem praktická a některá z uvedených rad by možná mohla i fungovat. Každopádně něco vyzkouším a uvidíme. Trochu mi vadí to neustále používání anglických slov i tam, kde to není úplně nutné. Čeština je nádherný a bohatý jazyk. Myslím, že autoři by se měli snažit o určitou kreativitu a místo otrockého přebírání cizích názvu použít český výraz.

mrksik23.04.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Kniha vôbec neuvažuje nad významom prokrastinácie v živote človeka, ktorý s ňou bojuje - prečo sa prokrastinácia deje práve mne? Návody sú postavené na (behavioristickej) psychológii, ktorá ignoruje motivácie, jedinečnosť i komplexnosť prežívania každého jednotlivca a neprinášajú nič viac, ako korekciu správania pomocou odmien a trestov. Konec prokrastinace tak ponúka prístup, ktorý je dnes už do veľkej miery zastaralý a jeho aplikáciu by som skôr zvážil. Viac som sa rozpísal tu: http://differentcoaching.info/novy-pristup-ako-prekonat-prokrastinaciu/

angloumene11.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Prokrastinace a osobní rozvoj jsou slova skloňovaná všemi směry už pěkných pár let, možná i proto jsem se rozhodla podívat se jim na zoubek i já. Moje očekávání o této knížce ale byla celkem nízká. Nejen, že se jedná o dost populární a tím pádem i komerční téma, ale také mě tak trochu odrazovalo české autorství, které v tomto směru rozhodně nemusí předznamenávat kvalitu. Nakonec jsem ale knížku přečetla téměř jedním dechem a musím se přiznat, že jsem byla víc, než mile překvapena.
První, asi nejzásadnější věc, která mě na tomto dílku oslovila je skutečný vědecký základ, o který se opírá. Jasně, autor přidává spoustu vlastních domněnek a typů, ale vše v mezích jasného rozdělování ocitovaných zdrojů a vlastních úvah. Druhým zásadním přínosem knihy jsou skutečné rady o které se člověk na začátku své cesty hledání sebe sama a budoucího růstu může opřít. Žádné vágní historky z vlastního života nebo pseudo-univerzální doporučení pro každého. Prostě jasně definovaný postup, jehož výsledek už závisí na každém z nás.
Celková čtivost, smysluplná návaznost jednotlivých kapitol a hezky zpracovaná grafika, která slouží k snazší orientaci v předkládaných tématech jsou jakési třešničky na dortu.

Tojsempreceja28.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kvalitní kniha, která nabízí nový pohled na smysluplnost práce, aniž by Vás uštvala jako vola.
4/5

Liana03.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Motivačnej a celkovo takejto literatúre sa vo všeobecnosti vyhýbam, avšak táto kniha si ma akosi našla a zaujala. Dá sa povedať, že som jej uverila a pokladám ju za celkom vydarený počin. Niektoré veci v knihe ma naozaj zaujali a pokúsim sa ich uviesť aj do praxe všedného dňa. Vrelo odporúčam.

lentilka_00728.01.2016

Skončila jsem někde v půlce a už půl roku prokrastinuji v dočtení této knihy. :-)

helmiczka25.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Chválim, že kniha je podložená rozsiahlym štúdiom a odkazmi na zdroje. Bohužiaľ, z týchto zdrojov cituje tak trochu skratkovito a niektoré veci sú lepšie vysvetlené v odkazovaných knihách.

Skutočne zaujímavé to začína byť až vo chvíli, keď dôjde na predstavovanie rôznych "nástrojov", čiže na praktické uplatnenie toho, čo Petr a kolektív zistili, že by asi mohlo fungovať. Rozhodol som sa ich aplikovať na sebe, tak uvidím.

Hoodec20.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pro mě není prokrastinace ničím, s čím bych bojoval. Ve svých 20 letech jsem si vypěstoval workoholismus a když jsem neuspěl u zkoušky z botaniky na kterou jsem se dlouho připravoval, řekl jsem si, že nejspíš nedělám něco efektivně. Knížka je velmi příjemná a ukázala mi spoustu výborných věcí, některé jsem využíval už dříve. Konec prokrastinace vás nenaučí jen věci neodkládal ale i správně odpočívat. Vřele doporučuji!

kob14.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Užitečná knížka - sympaticky napsaná

jakub269602.01.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Kniha ma par dobrych myslenek ktere jsem i uvedl do praxe jako je napr buzerlistek no je za tom vsim strasne prohnana kampan kdezto kniha se opira o sudie a znalosti ktere jsou proste lip vysvetleny v jinych knizkach a diky tomu me az tak neoslovila. Kazdopadne bych ji doporucil nekomu kdo s organizaci casu zacina.

nicol.s28.12.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Líbí se mi jakým stylem je kniha napsaná, je čtivá, proložení citáty a obrázky mě baví a udržuje lépe moji pozornost. Do mého života si z ní odnáším buzer-lístek a tak jsem zvědavá jak se s ním zžiji, do teď jsem si vystačila s klasickými to do listy a odškrtáváním položek

Michael1556826.12.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Krásný návod... Ovšem mě se nedaří :-(

popelka59509.12.2015Hodnocení knihy 2 z 5

Zblbnutá reklamou jsem si knihu pořídila, přečetla, ale že bych si z ní sedla na zadek, se říct nedá. Je tam pár zajímavých postřehů, ale jinak mě prakticky vůbec nezaujala.

ninusshka03.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Ja osobne tuto knihu považujem za geniálnu. Neskutočne mi zmenila život k lepšiemu. V praxi sa mi osvojili takmer všetky nástroje, ktoré sú v knihe uvedené. Jednoznačne doporučujem.

DCKH03.12.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Knihe je extrémě čtivá ale s užitečností si tím až tak jistá jesem.Je pravda že třeba názorný obrázky a rady mi pomohly ale většinu testu si troufám považivat za nepotřebný balast.Začínám být alergický na jednu věc:dříve když někdo odkládal tak se oněm prostě řeklo že je to lenoch zatímco dnes je to prokrastinátor a mě to nepřipadá jako pozitivní posun.Ale za to autor nemůže.Myslím si že publikace je vzhledem k poměru cena-výkon zpracována užitečně

tevanko26.11.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Kniha není příliš tlustá a lehce se čte. Je už pak na každém, jestli si z knihy něco odnese. Nejlepší a nejednouduší radu, kterou jsem kdy slyšela bylo: Jdi a udělej to!

Poutnice15.11.2015Hodnocení knihy 5 z 5

když jsem ji dostala, tak jsem moc radost neměla :-D no kdo by taky měl, když prokrastinace znamená chorobné odkládání povinností :-D ale je skvělá! Skvěle napsaná, skvěle se čte a musím říct, že rozhodně funguje.

kacka2921.10.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Tato kniha je opravdu psána velice netradičně. A právě to se mi na ní líbí. Je jasná, srozumitelná a dává praktické rady do života. Díky jednoduchým obrázkům si ji pak lehce připomenete. Rozhodně mi pomohla v boji s mou prokrastinací.

Ramazith26.09.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Knihu jsem přečetl takříkajíc jedním dechem. Na jednu stranu mě překvapily zajímavé rady a podněty, které se jistě mohou někomu hodit a někdo z nich zase nemusí vytěžit vůbec nic. Autor do této knihy zakompiloval mnoho studií a knih od zahraničních autorů, ale těm českým se už tolik nevěnoval, pokud vůbec. Příkladem může být již zesnulý pan Ing. Jiří Toman, který napsal mnoho knih týkající se technik duševní práce. Ne, že bych chtěl jmenovat přímo tuto knihu, která obsahuje i mnoho nových a moderních nápadů; tak se stále objevují na našem trhu podobné knihy, které vlastně kopírují pouze to, co již někdo kdysi dávno napsal, načež na tom vydělávají slušný balík peněz.

koci.utd20.09.2015Hodnocení knihy 2 z 5

Kniha mě nedonutila jí pořádně ani dočíst, natož udělat něco s prokrastinací či životem jako takovým. Někomu možná pomůže, za mě ztráta času.

Peleus17.09.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Možná je autor dobrý v komunikaci s lidmi naživo, ale dát svým myšlenkám čtivou psanou podobu není jeho silnou stránkou.

Kniha působí trochu šroubovaně. Kdo se někdy pokoušel psát s vědomím toho, že ačkoli ví, o čem má psát, zároveň se na to necítí (nemám rád výraz "múza", raději používám "vhodná nálada"), poznal, že vzniká takové čisté, leč mechanické cosi, z čeho jeden po přečtení textu nepocítí osobní autorovo zaujetí a nezbude mu žádný trvalejší dojem.

Nicméně mnohé myšlenky zaujmou. "Dostat křečka", názorný příklad se slony a provázkem, dobrý pocit z nezištně vykonané věci (tzv. meaning), nebo rozdíl mezi joy a flow.

Musím ale zmínit i dvě věci, které se mi kromě stylu psaní moc nelíbily. První je používání anglických výrazů - proč neříkat místo flow třeba vlna?, proč se musí za každou cenu mastit zkr. SWOT? Chápu, že autor častokrát cituje zahraniční zdroje, ale zajímá mě důvod, proč se pro českého čtenáře tyto zkr. nepočeští. Anglicky se přece dají používat na mezinárodních přednáškách. Nicméně nejsem odborník, třeba to všechno má logické vysvětlení.

No a pak už jenom drobnost - nejsem zastáncem jakýchkoli tabulek a barevných puntíků. Jedná se o můj osobní pohled na věc, takže vlastně o žádnou výtku či nespokojenost ve skutečnosti nejde.

P.S. Doporučuji k seznámení se s obsahem. Některé myšlenky stojí za úvahu.

ladyba14.09.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Trochu načteno a přežvejkáno ze zahraniční literatury, ale každopádně kniha donutí k zamyšlení.

Barbara0217.08.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Pro mě určitě nejlepší kniha o tom jak v sobě probudit motivaci a držet se stále "nad vodou". Líbilo se mi, že to není laciné podbízení těch dalekých cílů, kde z vás na konci budou milionáři :), tak jak to má většina podobných knih za cíl. Kde po přečtení cítíte energii, ale je to jak s románem, který ve vás za krátkou chvíli vyprchá. Tahle kniha je jiná. Je srozumitelná a chytrá. Dává vám lano, po kterém můžete šplhat. :)

teacup16.08.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Téma, které známe všichni na vlastní kůži. Knihu provází slušné promo, zkusila jsem. Nápady možná dobré, ale nedá se to bohužel číst. Vtipné obrázky. No, možná několik věcí by šlo přece jen aplikovat do praxe. Tak jo, jen co dopíšu recenzi. Hned potom se do toho pustím, pokud teda mezitím nezačnu dělat něco jiného...

radus372316.08.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha je zajímavá. Líbí se mi vysvětlování pomocí vtipných obrázků a nákresů. Ačkoli jsem jí přečetla dvakrát, tak stále je pro mě obtížné aplikovat většinu věcí do praxe...tak snad do třetice :-)

Taji11.07.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha, která mě ( téměř vždy) nakopne k aktivitě.

parxel10.07.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Vynikající kniha. Propojuje několik jednoduchých a praktických nástrojů pro práci s motivací, time managementem, vytváření návyků a několik dalších do jednotného a uceleného přístupu.

Určité riziko vidím v tom, že některé postupy mohou někomu připadat, tak triviální, že se je ani nerozhodne vyzkoušet.

Zatím používám pouze pomůcku "to do today", která mi poměrně výrazně pomáhá organizovat jednotlivé pracovní úkoly. Ve výsledku toho udělám mnohem více a některé úkoly v podstatně kratší době.

A to hlavní a nejpodstatnější je, že to celé dohromady dává smysl.

Hynais09.07.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Jednoduchost, praktičnost a transparentnost - co více chtít od knihy, která má pomoci řídit vlastní život?