saphe saphe komentáře u knih

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Původně sem knížku brala už jen kvůli obálce - ta je ÚŽASNÁ!!! Anotace vypadala taky dobře a tak proč ne..... A vyplatilo se!!! Příběh Case a Anny vás zaujme a nepustí!!!! Rozhodně se těším na pokračování!

08.04.2014 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha je napsaná opravdu dobře. Má to ráz, bez děje určitě není a "vraha" jsem dopředu neuhodla. Přesto mi trvalo dlouho se do příběhu vůbec vžít- podařilo se mi to až ke konci (a za ten jsou i 4*). Jo Nesbø je opravdu známým autorem, takže jsem čekala asi něco víc- je ale dobré si uvědomit že je to přece jenom prvotina. Líbilo se mi protínání příběhu s Harryho minulostí a měla jsem pocit že se konečně dovídáme i něco o něm. Rozhodně si hodlám přečíst Šváby a následně i další díly, přece jenom je to opavdu skvělá detektivka, kterou mi osobně zkazilo příliš velké očekávání.

20.09.2017 4 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Mě tahle kniha naopak vůbec nezklamala: ano je tam trochu víc informací o politice a dimenzích- ale právě tohle vysvětlení mi v 1 chybělo. Přijde mi, že právě politika a informace jsou poněkud důležité- i právě pro další knihy, je to taková příprava na další díl, ten má být totiž vyprávěn podle mě určitě z pohledu další hrdinky- lidské.

30.11.2014 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Když jsem četla první díl, měla jsem husí kůži, ale odložit jsem ji mohla-sice jen na nezbytné věci, ale mohla- když jsem četla druhý díl husí kůže setrvala a už jsem ji odložit nemohla a když jsem četla tento poslední závěrečný třetí díl už nebyla jen husí kůže to bylo něco víc....Když čtete tuhle sérii-nemůžete se odtrhnout i když je jedna ráno a vy jste začali číst v osm večer.....

03.02.2012 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Tato kniha patří k mým nejoblíbenějším ze Sci-fi..Je to asi nejlepší kniha, kterou jsem četla od Stephenie Meyer, sice série Twilight není špatná, ale podle mě je Hostitel nejlepší knížka vůbec...

03.02.2012 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Když původně od autorky vyšel Skleněný trůn, tak jsem nezaváhala a mám doma celou sérii...Nicméně když začala vycházet tato série, tak jsem zaváhala s tím, že premise příběhu mě zvláště nezaujala. Měla jsem knihu uloženou v seznamu "chystám se číst", čistě pro to, že ji napsala stejná autorka...a konečně jsem se k ní v rámci prokrastinace dostala.
Hodnotím 3/4*. Kniha se čte dobře (umí vtáhnout do děje) a má nakonec i zajímavý příběh, ale to je vše. Bohužel mi v té knize něco chybělo... Na druhou stranu, už jsem začala číst následující díl...tak uvidím...

22.09.2022 3 z 5

Znamení démona Znamení démona Sarah Rees Brennan

Kniha mě zaujala už svým námětem- démoni. Ke konci mě dokonce dokázala částečně překvapit- což se mi nestalo nějakou chvíli... Děj by to chtělo propracovat o něco víc a líp- na druhou stranu je to prvotina, takže se to dá prominout a v konečném ohlédnutí shrnout takto: celkově se mi kniha líbila a rozhodně nelituju, že jsem si ji pořídila do knihovničky.

15.09.2017 4 z 5

Společenství čarodějů Společenství čarodějů Trudi Canavan

Spíše popisově laděné než akčně, ale stále skvěle napsané. Zařadila bych ji víc k "oddechovějším knihám" než k čemukoliv jiném. Je to spíš takový prolog/úvod k dalším knihám, hodně toho vysvětluje a připravuje na další díl. Alespoň to tak chápu já a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

21.08.2017 3 z 5

Motýlek 2. díl Motýlek 2. díl Henri Charrière

Po dlouhé době jsem našla knihu, která by mě až tak zaujala. Je to úžasně napsané, až surově a hodně emotivně. Příběh motýlka nenechá "vydechnout". Je mi jen líto toho, že nemůžu posoudit jak se v té době žilo. Příběh mi totiž místy přišel až nereálný, a musela jsem si připomínat že je to autobiografie. Ale možná právě proto, to mělo na mě takový dopad. Také se mi místy nelíbilo chování "hrdiny"- protože přesně tím se motýlek na konci 2. knihy stal. Přišel mi zidealizovaný... Ale i přesto, se mi kniha velmi líbila a rozhodně ji všem doporučuji.

17.11.2016 4 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Celkem zajímavá knížečka :).....ze začátku je to celkem napínavé, má děj a je to dá se říct jiný pohled na upíry což už bylo potřeba!!!!, no... na konci to stejně skončí "klasicky románově" :D Ale je to skvělá oddychovka, čtivá a když překonáte komplex uškrtit Violet za její "občasnou" nechápavost je úžasná! Rozhodně doporučuji všem!!! :)

12.08.2014 4 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Celou sérii, jsem \"zhltla\" naráz, až za příliš krátkou dobu.... K této knížce od tohoto úžasného spisovatele, jsem se ale prostě nemohla dokopat, protože by to znamenalo úplný definitivní konec...:( No nakonec vydává další sérii, tak jsem si ji přečetla...Zodpověděla na těch pár otázek, a nádherně ukončila celou sérii :)

23.09.2013 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Je to jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Začátek byl sice trochu zvláštní, ale za chvíli jsem si na hlavní hrdinku Karou zvykla. Faktem je, že pár pasáží tam nepasovalo, ale i tak.... Rozhodně doporučuji!

17.09.2013 5 z 5

Vyhořelá Vyhořelá Kristin Cast

vyhořelá opět nezklamala :-D série ke které se nejspíš budu pořád vracet!!!!

03.01.2013 5 z 5

Kushielova střela Kushielova střela Jacqueline Carey

Tahle kniha byla velmi zajímavá..,když ji čtete tak máte ten pocit, že uběhlo pár minut ale ono jsou to tři hodiny- patří jednoznačně mezi ty knihy, které čtete a jste přímo v ději... už se nemůžu dočkat až si seženu další díl..

10.02.2012 5 z 5

Podzimní příběh Podzimní příběh Tommaso Landolfi

Je to zajímavý příběh, který se mi vešel do ruky (sice 216 stran, ale velikostně ruka či kapsa). Kniha se mi četla dobře a bez větších zádrhelů (na poslední pár stránkách mi text přišel roztěkaný). Za mě jsou to 3* proto, že mě příběh ničím nenadchl a místy (docela často, obzvlášt co se týče "starého pána") jsem si chtěla s hlavním "hrdinou" popovídat o slušnosti, ale chápu, že to asi k příběhu patřilo...

24.06.2019 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Knihu jsem dostala jako dárek a žánrově to opravdu není můj "šálek čaje", přesto jsem si knížku užila. Sice mi sem tam připomínala až telenovelu, ale kniha byla čtivá i zajímavě podaná a v konečném důsledku mi to nevadilo.

05.07.2017 4 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Na tuhle knížečku jsem se opravdu těšila :) Je to spíše oddychovka, ale je čtivá a má celkem chytlavý děj, i když musím říct, že na konci to už bylo možná i trochu přehnané.... Rozhodně se chystám přečíst si další díly :) Doporučuji :))

05.11.2014 4 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

No první díl byl rozhodně lepší....čímž nechci knížku nijak zapudit. I tak je v ní napínavý děj (sice až od poloviny knížky...) zkrátka ze začátku jsem pořád čekala na...něco co by vedlo k Anně... což se objevilo až......Prostě, celkově je to fajn na oddech. Ale oproti prvnímu dílu jsem čekala něco víc tak 3/5.

12.08.2014 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Skoro se stydím..... tuhle knížečku jsem totiž četla na 2x- poprvé ani ne do půlky a po druhé jsem si řekla že když všichni celou tu sérii zbožňují a je hodně reklam, tak to PROSTĚ musím přečíst celé!!! No konečně jsem to přečetla a........ NE, teda ne že by to byl tak hrozné, ale... já fakt nevím- ale musím uznat, že ke konci to začalo být zajímavé.... A možná se to při dalších dílech stává zajímavější....třeba si někdy pořídím další díl.... :)

02.07.2014 2 z 5

Čaroděj půlnoci Čaroděj půlnoci Dmitrij Jemec

Tuhle knihu jsem přečetla před hodně, hodně dlouhou dobou a ............!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIC!!!! Já chcu vědět jak to dopadne!!!!!!!!! Tohle mi nemůže dělat!!!

02.07.2014 4 z 5