Dcera kostí a dýmu

Dcera kostí a dýmu

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117801/kost-prani-dcera-kos-117801.jpg 4.1329

Kost přání (1.)

Daughter of Smoke and Bone (2011)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub
Více informací...

lilites

Kniha pro mě byla spíše hodně odpočinkovou četbou. Příběh celkem zajímavý, ale postupně se dosti zamotával. Nu, což. Není každý den posvícení. Ale oceňuji krásnou chimérskou pověst v kapitole 55. :)

pichova.veru

Kniha byla ze začátku celkem dobrá, ale pak mě to vubec nenadchlo, za mě opravdu ne...do čtení jsem se musela nutit :((((

malinkamajinka

Tato kniha je naprosto úžasná. Pro milovníky fantasy je to pravé :)

medvídě

Dávám o jednu hvězdičku méně, protože ze začátku jsem se nemohla začíst a do knihy jsem se musela nutit, ale řekla jsem si, že kvůli výzvě ji dočtu a to bylo dobře.
Příběh se rozvinu a tak jsem mohla sledovat minulost i přítomnost příběhu a také to hlavní, co Karou je / byla.
Je to dobře vymyšlený příběh, ve kterém se mi líbily kombinace těl chimér a jak to bylo vše popsáno.
Konec je neuzavřený, tudíž se brzy pustím do pokračování.
Měla bych ale ještě jednu výtku - přeskakování děje - člověk si není hned jistý, ve které časové rovině se nachází.

Takže, pokud máte rádi fantasy, tak se nedejte odradit pomalým začátkem, kniha se rozjede.
A pokud máte stejný vrtoch jako já - přečtu si konec knihy ještě dříve, než se tam dostanu - tady to nedělejte, mě osobně to mírně zmátlo v ději.

Princezna22

Měla jsem že začatku problém se do knihy začíst,ale pak to nabralo takovéj náboj že mě kniha doslova pohltila.. Prostě to pak bylo lepší a lepší.. Tento svět si prostě zamilujete... :-) jen ty jména děs... Knize jsem dala druhou šanci a byla jsem nadměrně překvapená.. Doporučuju.. Dejte knize šanci,tak jako jsem ji dala šanci já a u mého srdce zabodovala. Asi teď hned se vrhnu na další díl. Spokojenost...

jmeno

Ta jména.. věc co mi čtení opravdu ztěžovala. Kdo se dnes jmenuje Kazimír nebo Světlana? Jinak se mi kniha celkem líbila. Jen na konci mi nesedlo pár událostí. Proto 4 hvězdy.

IvankaM

Mělo to své chyby. Nebylo to uplně úžasné dílo, ale zase to nebylo úplně špatné. Někdy mě to bavilo, někdy se děj zadrhával. Je to spíše taková oddechovka.

Celá recenze: http://darkmermaid.wixsite.com/mermaid/single-post/2017/03/16/Dcera-kost%C3%AD-a-dýmu

Kajula27

Docela pěkné, oddechovaka. Jestli budu číst i další díly si nejsem jistá. Možná časem.
Příšerné byly ale ty gramatické chyby a překlepy.

sylva8672

Kniha se mi líbila, ale nemůžu říct, že by mne úplně pohltila. Nějak mi tam něco chybělo.
Když se tak zamyslím, nejvíce mě bavila, dokud se příběh odehrával v Praze na Starém městě. Jakmile se začínaly prolínat příběhy s minulostí a současností, nějak mě to přestalo bavit.
Ale jinak příjemné pohodové čtení

Veve721

Madame R: Třetí díl vyjde někdy na podzim tohoto roku. ;) Na stránkách Knižního klubu již je to veřejně vyhlášeno. Takže nevymlouvat se a šupejte číst první dva díly... jsou perfektní... :D

Samaret

Krásný příběh, ale čtyři hvězdy. Nevím, co to bylo, ale něco mi na konci nesedlo.

Madame R

Jak bych si chtěla tuto knihu přečíst ale nepřečtu, protože u nás nevyjde 3 díl. To opravdu nemá cenu jí mít rozečtenou a nevědět jak to dopadne.

dancadragneel

Tahle kniha je pro mě jednoznačně nejlepších z těch co jsem měla zatím možnost přečíst... Příběh byl tak poutavý, že se kniha četla jedním dechem a s postavami jsem se ihned ztotožnila a zamilovala se do ně. Spojit svět chimér a andělů je bombastický nápad, který si mě ihned získal. Autorka prostě dokázala něco co ještě nikdo před ní. Vytvořit dokonalý tajuplný svět s dokonalou historii a postavami. Nejvíc mě však překvapilo jak dokázala autorka překrásně popsat Prahu... Přenádherné, rozhodně doporučuji

Gabetka

Romeo a Julie ve fantaskním světě zmítaném odvěkou válkou mezi anděly a chimérami. Moc se mi líbilo postupné rozvíjení příběhu. Na začátku nemáte ani nejmenší tušení, co se bude dále dít s poněkud záhadnou studentkou umění, pak najednou zjistíte, že jste v úplně jiném žánru, a na konci jste zamilovaní do nového světa, který vám autorka popsala. Všechno zapadne na svá místa a pochopíte všechny podivné náznaky, které se v průběhu čtení objevovaly. Potěšil mě bohatý jazyk a květnatý styl (možná je to i zásluhou českého překladu). Kniha mě rozesmála, konec mi vehnal slzy do očí, takže nemůžu než hodnotit plným počtem hvězd.
Na druhý díl už se těším a pevně doufám, že ten třetí díl opravdu vyjde.

Veve721

Dokonalost! Od série Sukuba (R.Mead) už mě dlouho knížka takhle nepohltila. Styl psaní je vyjímečný, všechny postavy, prostředí, počasí, jídlo, příšerky... všechno dokupy tvoří úchvatné nenapodobitelné dílo. Někde jsem četla, že "Dcera kostí a dýmu" je autorčinou prvotinou. Jestli je tohle první knížka, co napsala, tak jak dokonalé budou její příběhy v budoucnu, až se rozepíše? Už by se radši neměla zlepšovat, protože víc než sto procent (pět hvězdiček) dát nemůžu. :D

Nikolaoss

Skvělá zpráva pro všechny! Vypadá to, že třetí díl bude letos v srpnu!! :) Mám to potvrzené z Knižního klubu, který knihu vydává. Prý pokud vše půjde dobře, můžeme se těšit :)

Napůlanděl

Krása...moc se mi tato kniha líbila...bylo to něco úplně nového...nápad byl skvělý a propracovaný....Konec mi připadal zdlouhavý...až jsem se někdy musela přemáhat a nutit do čtení...ale jinak to bylo super počtení...Hodně mě mrzí, že nepřeloží třetí díl...moc ráda bych se dozveďela jak to celé dopadne...no...co se dá dělat...Tak si aspoň přečtu druhý díl.

sara572
08.12.2016

Podle anotace se mi kniha zdála dobrodružná a čtivá. Jsem zatím na začátku a je to teda nuda. Snad se to rozjede. Celkový nápad na tento příběh se mi líbí.

RauMari
07.12.2016

Knihu jsem dočetla včera a musím říct, že je to ve světě fantasy knih nový a nevšední námět. Upřímně...knihu jsem si kupovala jen kvůli obálce a nic moc jsem od ní neočekávala, no překvapila a hodně.
Hrozně moc se mi líbila různá překvápka v knížce např. proč jednou Brimstone (doufám, že se tak píše) chtěl dětské zuby. Výborné bylo i zpracování problematiky dvou světů a to hlavně v tom, že se člověk stále orientoval v jakém se právě nachází. Největší plus pro knížku je dle mého názoru to, že se v příběhu objevují serafíni (andělé) a chiméry a ne nějaké obvyklé nadpřirozené bytosti. Knihu jednoznačně doporučuji.

RoseThrone
04.12.2016

Knížka, která se čte sama a dlouho Vás bude držet.

Vampirosa
03.12.2016

Strašná krásná knížka s pojetím fantasy světa, které ještě neznáme. Do kouzelného serafa jsem se s Karou zamilovala a umírám touhou se ho alespoň dotknout (a také nahlédnout do jejích skicáků). Občas mě sice zmátlo, že jsem se z přítomnosti náhle ocitla v minulosti a dokonce i v té autorka různě přeskakovala (což mě mátlo ještě víc). Ale nebrání to v porozumění.. jen mě to překvapilo. :)
Rozhodně je škoda, že knížka je tak nedoceněná. Vždyť já jsem ji sehnala za 79,- mezi kousky, kterých se knihkupectví snaží zbavit.
Těším se, až budu mít čas si přečíst pokračování a doufám, že seženu i 3. díl. Za sebe mohu jen doporučit! :)

sarahmoon
15.10.2016

DOKONALOST... jedním slovem DOKONALOST. Kniha je vážně úchvatná. Velká chvála autorce, perfektně propracovaná kniha. S každou další stránkou ve mě rostlo nadšení a obdiv. Absolutně jsem se nemohla od knihy odtrhnout. V dnešní době je velice těžké zaujmout něčím novým, jedinečným a jsem plně přesvědčená, že touto knihou to autorka dokázala.
Je nespravedlivé, že kniha nemá takovou pozornost jakou si zasluhuje.

Nikolaoss
04.10.2016

První dojem z knihy: Jak mi, hergot, mohlo tohle utéct? Druhý dojem: Ještě že ji mám! Škoda odfláklé práce marketingu, protože tato série je prostě podařená a ihned se vyšplhala mezi moje srdeční záležitosti. Dokonce tak, že si poslední díl seženu i v angličtině, když už ho teda nepřekládají.
Krásný příběh, zajímavé prostředí, živoucí postavy.
Tahle kniha je ve světě fantasek, kde už bylo vymyšleno fakt všechno, neuvěřitelně originální a svá. Doporučuji!

FlakeWhite
12.09.2016

Kniha plná zvratů, lásky a naděje. Válka mezi chymérama a serafama, snad temější než sama smrt. Hrozně se mi líbila legenda o Slunci a dvou měsících. Tak nádherná knížka. že už není víc co říct.
4 hvězdičky

RiverSong
01.09.2016

Kniha se mi vážně moc líbila, skvělý nápad. Na druhý díl jsem čekala dva roky a málem mě to zabilo. Doufám, že třetí díl vyjde dříve než po dvou letech (ale moc nadějí si nedělám). :) Doporučuji!

Aggie.
30.08.2016

Moc jsem toho od téhle knihy nečekala, tím víc mě příjemně překvapila. A nakonec mě docela chytla a moc bavila. SPOILER!!! Sice bylo skoro hned jasné, že Karou je Marigold, ale byly tam jiný překvápka. Třeba na co jsou ty zuby. Ale nikde tam nebylo, jak vlastně vyrábí ty přání jen že to je z bolesti. Ale to neva. Je to dobrej příběh. A taky mě fakt bavilo, jak autorka hezky popisuje Prahu. Jsem na ní hrdá. Zajímalo by mě, proč se rozhodla zrovna pro Prahu, ale jsem za to ráda. Rozhodně to je jeden z důvodů, proč se mi knížka tak líbila.

elis0383
04.08.2016

kniha přečtená jedním dechem, moc se mi tento nápad líbil

Norea
01.08.2016

No, vďaka tejto sérii narúšam svoju zaužívanú vec v komentároch a to takú, že série komentujem len vtedy, keď ju mám celú prečítanú. Ale toť, keďže ani české a ani slovenské vydavateľstvo ešte stále nevydalo tretí dieľ, musím komentovať už teraz, keď nemám ani páru ako celá séria skončí a budem sa musieť upokojiť s mojou fantasy, romanticko, kriminálnou predstavou. Táto knižná séria si právom zasluhuje komentáre pretože sa fakt dobre číta. Cítite sa byť ako jednou z nich, s tým fantasticky, zvieracích tvorov. Cítite sa byť kúskom lásky, ktorá v príbehu pretrváva a snažíte sa splniť sen tejto lásky dvoch odlišných rás. Prečo, nevydáte tretí dieľ? zamilovala som sa už pri prvej kapitole do modrých vlasov a kresleného talentu hlavnej hrdinky. Strašne sa mi páči jej povha a veľmi neobvykle priateľstvo s človekom v neobvylej povojnovej reštaurácii. Život medzi ľuďmi a pritom v kruhu neobvyklej rodiny. Láska, ktorá je vystrihnutá zo šialenej mangy, život a charaktery neznámeho pôvodu a všetko má svoju historiu a svoje preto. Preto chcem, aby sa vydal tretí diel, chcem dočítať posledné dokumenty tohto fantasy historického sveta, ktoré viedlo vojnu na rozmedzí svojich síl a pochopenia. Za knihu zdvíham všetky moje krivé prsty a aj na nohách.

Laputika_3
22.06.2016

Pane bože.
Vlastně vůbec nechápu, proč jsem tenhle skvost nikdy nepotkala v knihkupectví nebo v knihovně, a proč o ní nikdo nemluví. Mimo naprosto kouzelnou obálku to bylo to nejfantastičtější čtení jaké si jen dovedu představit. To, že se děj odehrává v Praze a jméno hlavní hrdinky které je tak podobné mému milovanému městu mne úplně úplně dojalo, ale nebylo to nic proti celé knížce, zápletce a originálnímu nápadu. A celé to bylo... Pffff, prostě si to přečtěte! :D

Lory
27.03.2016

Originální prostředí, znamenitá zápletka, sympatické postavy a nanejvýš chytlavý styl psaní.

Laini Taylor

Laini Taylor