sandratea sandratea komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Skvěle napsaná detektivka, kterou neodložíte.

04.01.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Legenda, která se stále dobře čte a je čím dál aktuálnější.

13.01.2021 5 z 5

Dechberoucí kniha o zvířatech, které jsou nám podle autorky nejblíže, blíže i než opice. A proto k nám kdysi jeden vlk přišel a už neodešel - stal se z něj pes. Kniha mě uchvátila popisky z praxe a srovnáváním jejich chování. Skutečně, takto podle popisu to vypadá, že bychom se od vlků měli více než co učit! jejich péče o rodinu a důslednost a péče o staré a nemocné. Kolikrát my jako lidé kolísáme a rozpouštíme své jednání v tápání a přitom se stačí podívat na "obyčejná zvířata", jak mají jasno v tom že jedna a jedna jsou dvě. Krásná kniha, kterou jsem neodložila, dokud jsem nebyla u konce.

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Na tuhle knihu je potřeba mít čas a ponořit se do ní. Nesvědčí jí dnešní roztěkanost. Kdo se jí však poddá, vstoupí do nového světa.

13.04.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Vizionářská kniha.

13.01.2021 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Krásná a smutná kniha, která ukazuje pravé hodnoty.

08.01.2021 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Není lepší knihy o přátelství. Jazyk už se zdá trošku těžkopádnější, ale je to klasická literatura.

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Hrabal nám ve svých knihách nechtěně ukazuje, o co jsme přišli. O blízkost a jakousi čirou radost ze života, svět který popisuje, je ztracený svět, úplný protipol dnešního insta světa sociálních sítí a pseudo života. číst jeho knihy je jako dělat jedno dlouhé ááách a bolestí slyšet, jak se nám zastavuje srdce.

13.01.2021 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Uvažování nad vírou, odpuštěním a smyslem života. Silná kniha.

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Hodně protialkoholní kniha.

04.01.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Krásná kniha s úžasnou atmosférou.

04.01.2021 4 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Oddechovka o situacích, které všechny mámy známe.

15.04.2021 5 z 5

Mstitel Mstitel Jan-Erik Fjell

Pro mě velký objev, těším se na další knihy tohoto autora.

11.03.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nebavilo, ani pořádné vztahy, ani oddech a už vůbec ne přesah.

07.01.2021 2 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Miluji tuto knihu, seberozvoj jako jednohubka a přitom nelze říct, že laciný. Nenásilnou formou témata, která jsou důležitá.

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Skvělá kniha, která by měla být jako doporučená četba ještě před tím, než vejdeme do vztahu nebo se nám narodí děti. Způsob, jakým vnímáme a dáváme lásku je klíčový, abychom si porozuměli. V knize je to nádherně podáno.

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Skutečně jedno z mála zevrubných děl věnovaných současnosti, kde jsou tak rozpracované příčiny jevů a jejich následky, kdy se vidíme jako na dlani a nestačíme zírat. Skutečná novinářská práce, děkuji Eriku.

07.01.2021 5 z 5

Cesta psychonauta. Díl první Cesta psychonauta. Díl první Stanislav Grof

Chce se zvolat - konečně je tady pořádné Grofovo dílo! Rozsáhlé populárně vědecké pojetí osloví jak laiky tak odbornou veřejnost. Doufejme, že posune opět chápání duševního zdraví o kus dopředu.

03.01.2021 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Fascinující příběh, způsob vyprávění a metaforické vyjadřování. Knihy se dají číst stále dokola a vždycky člověk objevuje nové a nové hloubky. Ty vzestupy a pády - doufání v dobrý život a pak zase podkosení nohou. Náhody, které rozhodují, setkání, která jsou důležitá, a hlavně ta paralela dravé živoucí a geniální ženy vedle možná bystré a cílevědomé, avšak drobet přituplé druhé hlavní hrdinky. Nemůžu se ubránit neustálému přemítání - kam by se ubíral život Lily, kdyby dostala ŠANCI? Co je osud a co jsme my a naše schopnosti? Překlenutí na celý lidský život je fantastické a ani na jediné stránce se člověk nenudí.

31.12.2020 5 z 5

Neználek na cestách Neználek na cestách Nikolaj Nikolajevič Nosov

Klasická kniha, která je dnes trochu zbytečně zatracovaná. Podle mě na rozdíl od jiných knih tolik netlačí na "ponaučení", ale spíše otevírá otázky skrze humorné a absurdní situace. Neználek je prostě klasika a nemá nic společného s režímem.

15.04.2021 5 z 5