Neználek na cestách

Neználek na cestách https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35690/neznalek-na-cestach-35690.jpg 4 124 18

Neználek série

Neználek je hlavní postava ve městě Kvítečkov. Jméno ukazuje na jeho neznalost, naivitu až hloupost, s níž poznává svět kolem sebe. OBSAH: Neználkovy příhody: V této knize se čtenář seznamuje s městečkem Kvítečkovem a jeho obyvateli. Díky Neználkově naivitě vznikne řada situací, které odhalují charaktery postav. Příběh vrcholí cestou balonem zakončenou ztroskotáním u podobného městečka, obývaném „malenkami“ – ženskou variantou človíčků. Kniha je určena pro menší děti. Neználek ve Slunečním městě: V této knize se Neználek se dvěma přáteli vypravuje vybaven kouzelnou hůlkou na cesty. Doputuje do Slunečního města, jakési utopické země, kde neexistují peníze a všichni mají všeho dostatek. Díky zásahu kouzelné hůlky spustí módní vlnu, která město bezmála zničí. Kniha je určena pro starší děti než první díl. Verše přeložil Vítězslav Houška.... celý text

Pro děti a mládež Pro nejmenší
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Priklučenija Něznajki i jego druzej, Neznajka v Solnečnom gorode , 1954

georginaa
19.09.2022 5 z 5

Další kniha z dětství, příběhy o Neználkovi, tentokrát poznává život Slunečního města. Měla jsem moc ráda tyto knihy, četli jsme si je v družině a po letech se líbily i mým dětem.

Hakate
04.09.2022 4 z 5

Další kniha z mého dětství, krásné ilustrace. Pěkná knížka.

sandratea
15.04.2021 5 z 5

Klasická kniha, která je dnes trochu zbytečně zatracovaná. Podle mě na rozdíl od jiných knih tolik netlačí na "ponaučení", ale spíše otevírá otázky skrze humorné a absurdní situace. Neználek je prostě klasika a nemá nic společného s režímem.

martinkaLLL
02.11.2020 3 z 5

Stará dobrá klasika. Něco syna bavilo a něco bylo spíš pro něj nudné. Já jsem si spíš zavzpomínala na dobu, kdy nám babička četla.

Luigi1
16.06.2020 5 z 5

Tak toto je jiný kafe.Jen tak jsem pověděl,že mám Neználka a četl jsem.Dětem se kniha líbila.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Další veselé pokračování , které pobaví...

martina1783
12.12.2018 5 z 5

dobra kniha

iveta6676
15.11.2018 5 z 5

Kniha mého dětství ,vlastně všechny o Neználkovi jsou krásné

Hospodyňka
21.02.2018 4 z 5

Jedna z těch, které nám umožní vyloudit v hlavě vzpomínky na dětství. Zahrnuji do své osobní kategorie "vonících" knih.

vivienna
30.12.2017 5 z 5

...kniha mého dětství...krásné obrázky, které rozvíjí fantazii dítěte...a ty vynálezy - autíčka, co jezdí na limonádu..:-)

Pavelpi
25.04.2017 5 z 5

Knížka,kterou znám od malička.Když mi jí rodiče jako malému četli,moc se mi líbila.Později jsem si jí četl několikrát sám a vždycky to byla paráda.Když byly mé děti malé četl jsem jí svým dětem.Před čtyřmi lety jsem se k ní znovu vrátil a četl jsem jí mé vnučce,která měla období,že jí zbožňovala.Dneska už jí odložila asi pod vlivem všelijakých tzv.dětských pohádek,které jí učí v televizi,jak dělat různé neplechy,křičet a mlátit se.Přesto doufám,že se k ní ještě vrátí a bude jí třeba číst svým dětem pokud se ještě bude číst a budou normální knihy,ne eletronické.Proto ty knihy mám pořád doma,protože tomu věřím.

knofela
19.10.2016 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější knížka pro děti. Milovala jsem hlavně díl se Slunečním městem - všechny ty věcičky a technické vymoženosti mě jako dítě úplně uchvátily. A ty ilustrace! Když jsem knížkou po těch letech nedávno listovala znovu, znovu se mi zalíbily. Dnes už ty technické vymoženosti vypadají hodně retro (trochu jako originál Star Trek v dětské verzi), ale nebudu se bát knížku vytáhnout a předčítat i mým dětem.

panouk
02.06.2016

Dle mě docela prima čtení i pro dnešní generace, namísto počítačů, tabletů a dalších vymazávačů samostatného myšlení..

Jessica007
22.11.2015 5 z 5

Četla mi ji babička, když jsem ještě neuměla číst. Jsou to dvě knihy v jedné. Moc se mi líbily oba díly, jeden hezčí než druhý, každý trochu jiný, líbil se mi Neználek a jiné postavičky se svými jmény, byla jsem prostě z této knížky nadšená. A nezapomněla jsem na ni dodnes. Neználek ve Slunečním městě - tam jsem koukala na všechny možné technické vymoženosti, hodně mě to zajímalo a bavilo. Neználkovy příhody, které se odehrávaly v Kvítečkově, byly zase takové lidštější. Líbily se mi oba díly, babičce více ten první. Když jsem se naučila číst, přečetla jsem si vše znovu sama a ještě pak také knihu Neználek na Měsíci, to jsem měla radost, když vyšla. Ale ta už se mi líbila trochu méně než tyto dvě.

tyzik.cejka
14.04.2013 5 z 5

dva díly pohromadě u prvního dílu si se vším všudy teprv seznamujeme a ale stejně je dobrý druhý díl je o trošinku slabší ale taky je jedna z nejlepších kniha mého života doporočuji pro děti od 8-12 let

joninho
06.04.2013 3 z 5

Na knížku si pamatuji. Četla mi ji babička, když jsem ještě neuměl číst. Já si vždycky prohlížel obrázky. Mám na ty chvíle krásné vzpomínky. Neználek je vlastně typická fantasy knížka našich rodičů a prarodičů, když byli dětmi. Je napsána barvitě a má poučení. Legrační postavy, autíčka, koníčci, to mají děti rády. Styl psaní bude dnes patrně zastaralý. Jako alternativu doporučuji "Malého prince" nebo "Strom života". V hodnocení přihlížím k tomu, že knih pro děti je dnes opravdu mnoho a velkým tempem jich přibývá, proto nevím, čím by Neználek měl být až tak výjimečný. 60%

kika 13
08.02.2013 3 z 5

Četla jsem a ráda se vrátím až budu moci.

DustinMind
30.08.2011 5 z 5

Všechny Neználkovy knihy jsem časem mého dětství pomalu pročítal. Legrační, zábavné a naprosto ideální pro první čtení.

Nikolaj Nikolajevič Nosov
ruská, 1908 - 1976
1996  88%Neználkovy příhody
1973  86%Neználek ve Slunečním městě
1976  81%Neználek na Měsíci
1967  88%Neználek na cestách
1955  78%Víťa Malejev ve škole i doma

Kniha Neználek na cestách je v