sandratea sandratea komentáře u knih

Neználek na cestách Neználek na cestách Nikolaj Nikolajevič Nosov

Klasická kniha, která je dnes trochu zbytečně zatracovaná. Podle mě na rozdíl od jiných knih tolik netlačí na "ponaučení", ale spíše otevírá otázky skrze humorné a absurdní situace. Neználek je prostě klasika a nemá nic společného s režímem.

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Oddechovka o situacích, které všechny mámy známe.

Miss těžká váha Miss těžká váha Moa Herngren

Založeno na "humoru" ze zákulisí soutěže. Mezi řádky však byla spousta bolesti a nepochopení.

15.04.2021 3 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Čtení do nelehkých časů, které vás navnadí na teplou deku a klid. Líbily se mi postavy a propletenost děje, který sice jde do předvídatelného konce, ale stojí to za to číst.

15.04.2021

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Pohodové čtení, jehož nejvyšší přidanou hodnotou je popis prostředí a vztahů v něm.

15.04.2021

Smích a pláč Afriky: Cestou kolem jednoho kontinentu Smích a pláč Afriky: Cestou kolem jednoho kontinentu Martina Svobodová

Úžasný cestopis, takový ženský jemno-kritický přístup s velkou dávkou poetismu i vtipu. A navštívení míst, kam se člověk jen tak nedostane a s vývoje politické situace do budoucna to vypadá, že se ani nezlepší. Pro mě fakt klenot mezi cestopisy.

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Na tuhle knihu je potřeba mít čas a ponořit se do ní. Nesvědčí jí dnešní roztěkanost. Kdo se jí však poddá, vstoupí do nového světa.

13.04.2021 5 z 5

Život samá pohroma Život samá pohroma Jon Kabat-Zinn

"Člověk má netušené vnitřní zdroje, jedním z nich je laskavost sám k sobě."

Krásná kniha, která se dá sama číst jako meditace. Mnoho praktických tipů, ale ještě více zkušeností a vyčerpávající seznam vědeckých prací k mindfulness.

11.03.2021

Labyrint z ledu Labyrint z ledu Buddy Levy

Příběh z jiné doby, která má ovšem v sobě nadčasové poselství o síle, vytrvalosti, fair play.

11.03.2021 5 z 5

Mstitel Mstitel Jan-Erik Fjell

Pro mě velký objev, těším se na další knihy tohoto autora.

11.03.2021 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásná odpočinková četba.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Komunisty přeceňovaná kniha, přitom je tolik krásné dětské literatury, ta k nám ale ze Západu nesměla a tak všichni ochají nad Dětmi z Bullerbynu, jakožto vzpomínce na dětství.

13.01.2021

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Hrabal nám ve svých knihách nechtěně ukazuje, o co jsme přišli. O blízkost a jakousi čirou radost ze života, svět který popisuje, je ztracený svět, úplný protipol dnešního insta světa sociálních sítí a pseudo života. číst jeho knihy je jako dělat jedno dlouhé ááách a bolestí slyšet, jak se nám zastavuje srdce.

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Podle mě přeceňovaná kniha, příběhy jsou na sebe krkolomně naroubované, všechny světové problémy naroubované na strom. Já jsem to nějak nepobírala.

13.01.2021 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Vizionářská kniha.

Nebe opravdu je... Nebe opravdu je... Todd Burpo

Krásná hra na kdyby... jak byste žili vy?

13.01.2021 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Uvažování nad vírou, odpuštěním a smyslem života. Silná kniha.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Legenda, která se stále dobře čte a je čím dál aktuálnější.

13.01.2021 5 z 5

Solfánci a Sluneční královna Solfánci a Sluneční královna Martina Mia Svobodová (p)

Knihu jsme si pořídili k vánocům, protože máme Indigové pohádky. A mě kniha nezklamala. Příběh je krásný a originální, představa že svět drží pohromadě harmonický zpěv Solfánků, mě uchvátila hned na začátku. Možná kniha není pro každého, protože obsahuje mnoho jinotajů a narážek a ne každého to může bavit nebo to chápat. Ale já jsem si užila své a s dětmi nás společné čtení bavilo. Za nás kniha do knihovničky patří a rádi si jí necháme.

09.01.2021 5 z 5

Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme David Sinclair

Knize vůbec neprospívá způsob, jakým ji Melvil propaguje - jakože odtedka už nemusíte stárnout. To je silně zavádějící, protože očekáváte hroudu návodů, jak teda na to - a to se vám nedostane. jako jo, pát ripů tam je, jako dobře jíst, půsty, otužování atd. Ale z většiny je to jen tlachání o tom, jak kdosi dělal výzkum o stárnutí a že stárnout prostě není nutné. Pak jsem to přeskakovala a hledala ty rady. No zklamání.

08.01.2021 3 z 5