sandratea sandratea komentáře u knih

Hluboká práce Hluboká práce Cal Newport

Takové to klasické motivační čtení pořád dokola, prošpikované mnoha a mnoha příklady o tom, jak "hluboká práce" jen a jedině... No, dala by e shrnout do myšlenky - udělejte si čas na hlubokou práci, je to důležité.

08.01.2021 3 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Koncept kontinua je kniha, z které jsem byla na začátku nesmírně nadšená. Vrhla jsem se do jejího praktikování, protože mi velice intenzivně vsugerovala, že jakmile to neudělám, děti budou navždy neštastné. Bohužel takto jsem byla brzy neštastná a na vyhoření já. a se mnou celá rodina. Takže asi takhle - kniha se hezky čte, ale prosím vás, pak si řekněte, že odsud podsud a fakt nejsme divoši v buši (i když by to bylo super), takže to musíme dělat jinak. A bohužel to jak jnak to dělat v podmínkách Evropy nijak neporadí, místo toho jen tak depka, že my to tu děláme špatně. Takže za mě pozor, ta kniha je dost zrádná.

08.01.2021 2 z 5

Dechberoucí kniha o zvířatech, které jsou nám podle autorky nejblíže, blíže i než opice. A proto k nám kdysi jeden vlk přišel a už neodešel - stal se z něj pes. Kniha mě uchvátila popisky z praxe a srovnáváním jejich chování. Skutečně, takto podle popisu to vypadá, že bychom se od vlků měli více než co učit! jejich péče o rodinu a důslednost a péče o staré a nemocné. Kolikrát my jako lidé kolísáme a rozpouštíme své jednání v tápání a přitom se stačí podívat na "obyčejná zvířata", jak mají jasno v tom že jedna a jedna jsou dvě. Krásná kniha, kterou jsem neodložila, dokud jsem nebyla u konce.

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Miluji tuto knihu, seberozvoj jako jednohubka a přitom nelze říct, že laciný. Nenásilnou formou témata, která jsou důležitá.

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Skvělá kniha, která by měla být jako doporučená četba ještě před tím, než vejdeme do vztahu nebo se nám narodí děti. Způsob, jakým vnímáme a dáváme lásku je klíčový, abychom si porozuměli. V knize je to nádherně podáno.

08.01.2021 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Krásná a smutná kniha, která ukazuje pravé hodnoty.

08.01.2021 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Není lepší knihy o přátelství. Jazyk už se zdá trošku těžkopádnější, ale je to klasická literatura.

Zlá hodina Zlá hodina Gabriel García Márquez

Srdcovka, ale sto roků samoty to není, ani jazykem ani hloubkou příběhu.

07.01.2021 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nebavilo, ani pořádné vztahy, ani oddech a už vůbec ne přesah.

07.01.2021 2 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Chytlavý název, který slibuje pikantnosti, zbyde ale jen trapno.

07.01.2021 1 z 5

Bratři v poli Bratři v poli Jana Šrámková

Zdařila kniha pro děti poetická jak textem tak ilustracemi.

07.01.2021 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Skutečně jedno z mála zevrubných děl věnovaných současnosti, kde jsou tak rozpracované příčiny jevů a jejich následky, kdy se vidíme jako na dlani a nestačíme zírat. Skutečná novinářská práce, děkuji Eriku.

07.01.2021 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Hodně protialkoholní kniha.

Království Království Jo Nesbø

Nesbo se překonává.

Kniha o tichu Kniha o tichu Josef Formánek

Nejlepší Formánkova kniha...

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Krásná kniha s úžasnou atmosférou.

04.01.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Skvěle napsaná detektivka, kterou neodložíte.

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Milá náladovka...

04.01.2021 4 z 5

Cesta psychonauta. Díl první Cesta psychonauta. Díl první Stanislav Grof

Chce se zvolat - konečně je tady pořádné Grofovo dílo! Rozsáhlé populárně vědecké pojetí osloví jak laiky tak odbornou veřejnost. Doufejme, že posune opět chápání duševního zdraví o kus dopředu.

03.01.2021 5 z 5

Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut Zdeněk Čech

Krásná kniha, kdy se dozvíme více o prostředí, o kterém toho běžně moc nevíme. Vývoj postav, jejich motivace, vše mě bavilo.

03.01.2021 5 z 5