Sammy.Boy Sammy.Boy komentáře u knih

Muž bez tváře Muž bez tváře Dennis Jürgensen

"Každý si životem neseme nějaký ten příběh."
Čekal jsem, že to bude mít atmosféru (už podle přebalu a anotace), ale že mě to strhne až takhle? Z popisu chladného severského maloměstečka, které svými ohavnými zločiny sužuje MUŽ BEZ TVÁŘE, mě mrazilo i v parných letních dnech. Ústřední duo vyšetřovatelů bylo skvěle zvolené, nejde se netěšit na další jejich společný případ!

01.09.2022 5 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Zrovna jsem si tuhle říkal, že bych si rád přečetl něco od "královny britské detektivky". Kromě seriálového a filmového seznámení s geniálním Herculem Poirotem, je tohle poprvé, co jsem se ponořil do tajů vyšetřování vraždy prostřednictvím jedné z jejích knih. A nemůžu jinak, než pět ódy ve všech směrech! Velmi mě bavilo skládat jednotlivé kousky mistrně vystavěné mozaiky zločinu a následné odhalení toho, kdo ztělesňuje ZLO POD SLUNCEM.

30.07.2023 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

(Čtenářská výzva) Prima román o dospívání a prvních osudových láskách. Díky vkusnému autorčinu stylu psaní je to milý a příjemný flashback do young adult období. Z tohoto příběhu si já osobně odnáším zájem o kempování (kdy se i velice rád dozvím KUDY KE HVĚZDÁM) a poznatek, že plánování nás nedokáže uchránit před vším, změny jsou nevyhnutelné a nejistota už je prostě daná životem.

20.02.2023 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Chytlavé od první stránky! Jakmile si mezi sebou začnou ústřední postavy vyměňovat DOPISY ZTRACENÝM, prožíváte každý okamžik s nimi a už není cesty zpět. Příběh složitý jako život sám, zároveň však krásný - krásný jako láska.

03.04.2022 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Na první pohled spořádaná rodina jako každá jiná. Ovšem se skříní plnou kostlivců, kde každý dostane, co si zaslouží a je dost možné, že to může být i NĚKDO BLÍZKÝ. Konec jsem spolkl i s navijákem. Takže jasně plná palba! A teď co nejdřív hurá na další případy inspektora Fawleyho.

08.07.2021 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Úvodní mrazivá kapitola mě dokonale vtáhla do děje. Hlavní postavu bodrého detektiva ve výslužbě, který posléze pátrá po vrahovi na vlastní pěst, jsem si oblíbil. Sem tam bych možná ubral několik stránek, pravda, ale jinak tu nemám "Králi" moc co vytknout. Posledních pár kapitol bylo téměř infarktových! PAN MERCEDES byl pěkně prohnaný zlosyn! Těším se na další případ ze série.

30.08.2020 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Skvělá kniha psaná srdcem, podaná způsobem, kdy si přijdou na své snad všechny věkové kategorie. V tak úsporném rozsahu (pouhých 204 stránek) se "Králi" podařilo obsáhnout vše, co čtenář očekává - humorné pasáže, detektivní zápletku opředenou mysteriózní atmosférou a samozřejmě i romantickou linku. Kdo by nechtěl ve svých jedenadvaceti letech zažít podobně vzrušující etapu života jako hrdina tohoto poutavého nostalgického příběhu a navštívit pověstný LUNAPARK?

15.07.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

(Čtenářská výzva) Druhý výlet do čarodějných Bradavic a znovu je to čiré dobrodružství pro téměř všechny věkové kategorie. Po chodbách hradu letos obchází nebezpečí, které sužuje studenty a TAJEMNÁ KOMNATA pomalu ale jistě otevírá své zlověstné útroby. Pro mne osobně je to takové milé oddechové čtení, které si vždycky moc užívám.

25.02.2024 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

(Čtenářská výzva) Řekl bych, že bravurně odvyprávěný příběh dvou časových rovin. Tématem Vikingů, archeologických vykopávek a po staletí rezonující lásky se mi autorka trefila do vkusu. Jsem zvědavý, co nám brzy přinesou OZVĚNY RUN v dalším dílu.

02.07.2023 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

S přihlédnutím k roku vzniku zde "Král" tímto námětem (prostřednictvím svého pseudonymu) předběhl dobu! Charaktery postav jsou vykreslené zajímavě. Hned jsem si mezi Chodci našel svého favorita, který mě nezklamal. Co mě ovšem zklamalo, tak je velké množství otázek, na které jsem nedostal adekvátní odpovědi a možná bych si představoval trochu jiný závěr. Každopádně jsem byl rád, že se nemusím vydat na DLOUHÝ POCHOD a číst za chůze!

26.07.2020 4 z 5

Exorcistův dům Exorcistův dům Nick Roberts

Velká spokojenost! Má to přesně takovou atmosféru, jakou jsem od tohoto žánru očekával. Sympatická rodina v nesnázích a rozlehlá farmářská usedlost, kde EXORCISTŮV DŮM skrývá sklep se zlověstnou studnou. . .každý hororový fanoušek musí být nadšený. Umím si tuhle knihu představit jako námět pro skvělý film.

26.08.2023 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

(Čtenářská výzva) Už dlouho jsem neměl takhle rozporuplné pocity z popisu nějakého domu. Autor dokázal přesvědčivě vykreslit jeho chladnou a neosobní atmosféru, kterou doplnil o různorodou směsici charakterů jeho nájemníků, kde si každá z postav nese nějaké to břímě z minulosti a vy si říkáte, zda je TA PŘEDE MNOU opravdu jen oběť. Je sice pravda, že s blížícím se koncem knihy ztrácel příběh malinko dech, ale i tak musím celek hodnotit velice kladně.

14.04.2023 4 z 5

Slimáci Slimáci Shaun Hutson

To teda bylo maso! Pěkně macaté a kluzké, brrr! Vzpomínám si dodnes, jak jsem po téhle knížce v dětství pokukoval u mamky v knihovně a konečně na ní přišel po letech čas. Spokojenost veliká! Myslím, že takhle nějak má vypadat knižní horor a páni SLIMÁCI to splňují na 100%.

14.07.2022 5 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Za tou dokonalou fasádou se skrývá cosi prohnilého. A možná je to HNED VEDLE Vás. Tahle knížka mě neskutečně strhla! Užíval jsem si poutavého vyprávění od první do poslední stránky. Sice jsem jednu část pointy v průběhu příběhu poodhalil, ale i tak mě samotný závěr překvapil a docela mi spadla brada. Tleskám a doufám, že Leah brzy přijde s další podobnou parádou.

11.03.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

No, pěkně. . .přečteno na doporučení mojí ženy. Ostatní tvorbu autorky neznám a asi ani nepoznám, ale tenhle žánr se jí podle mého názoru povedl na jedničku. Drama, psycho a k tomu odpovídající atmosféra příběhu, kdy si s Vámi Colleen pohrává a vy netušíte, jestli je to celé PRAVDA, NEBO LEŽ. Námět na dost slušný film, řekl bych.

21.06.2021 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

(Čtenářská výzva) Tohle byla teda jízda! Nechtěl bych se ocitnout v kůži hlavního hrdiny ani za nic! Uznávám, že chvílemi to bylo svým způsobem trochu přitažené za vlasy, ale autorka má zvláštní dar pro psaní těchto psychodramat a čtenář prostě nemůže přestat číst. Vždyť po světě chodí tolik individuí s různými životními peripetiemi a jejich prosebné PŘIVEĎ MĚ ZPÁTKY se nikdy neobejde bez následků. . .

03.03.2024 5 z 5

Vánice Vánice Flint Maxwell

Parádní mysteriózní jednohubka, kterou člověk bez problému zdolá během jednoho večera. Ideálně pod dekou a se šálkem horké čokolády. Příběh se sice odehrává během léta, ale s příchodem zlověstné VÁNICE navodí tu správně mrazivou atmosféru. Už se klepu na pokračování!

27.07.2023 5 z 5

Být s tebou Být s tebou Antonie Nováková

Dost možná tu budu jako růže v trní, ale mně se knížka líbila. Čekal jsem ulepenou, přeslazenou cukrovou vatu, ale nakonec je z toho romantika na úrovni. Všechno nemusí být nesmyslně přitažené za vlasy, aby to čtenáře zaujalo. Střídání pohledů obou žúčastněných mi kupodivu vyhovovalo a díky tomu získal příběh na dynamice i přes velice střídmý počet stran. Talentovaná mladá autorka, u které bych ani netipoval českou národnost. V jejím podání dostává prosebné BÝT S TEBOU nový rozměr. Povedená prvotina!

07.09.2022 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Carol Wyer

Je pravda, že první polovina knihy se nese v pomalejším tempu a ani námět není nikterak ojedinělý, nic to ovšem nemění na tom, že autorka zvolila poutavý styl vyprávění, senzační zvrat v dějové lince týkající se hlavní hrdinky, který jsem mimochodem spolkl i s navijákem a velmi dobře promyšlený motiv vraha. Přesto, že se jedná o kriminální fikci, věřím tomu, že podobná zvěrstva se odehrávají i v reálném světě! A pak už záleží jen na každém z nás, jak se postavíme k zásadě OKO ZA OKO. . .

01.08.2022 5 z 5

Ukrytá Ukrytá Gytha Lodge

Nenápadná kniha UKRYTÁ v knihkupectvích mezi bestsellerovými kousky. Mě však zaujala svým přebalem i anotací. Je pravda, že v tom nepřeberném množství podobných příběhů tak úplně nevyčnívá, ale já na Aurořin případ asi jen tak nezapomenu. Napsané zdatně, vraha jsem si tipl špatně, takže bod pro autorku! Jediné, co mi přišlo trochu zvláštní, byla doslova sloní pamět všech zúčastněných, kteří si do detailu celých 30 let pamatovali události onoho dne. . .

14.04.2022 4 z 5