s1ombrehimawari s1ombrehimawari komentáře u knih

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

vodka time byl extrémní, schvaluju. akorát mě pěkně štve, že to vůbec není realistický, myslela jsem, že se to má přiblížit a zapůsobit na lidi stejně staré s hlavníma postavama, ale řekněte mi, kolik šestnáctníků by se nechtělo ztřískat, když k tomu mají šanci? kmon. a jakto, že oba dva mají tak hodný maminy? a zas ten stejný nešvar: furt melou o tom samým dokola a dokola.

19.09.2021 2 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

Měsíc s touhle knížkou byl čirým utrpením. Vážně se tohle někomu líbí? Goethe očividně chtěl mít hru o mnoha žánrech, ale nedá se říct, že by se mu to povedlo. Děj nebyl plynulý, jakmile se autorovi nehodila skutečnost do krámu a potřeboval děj posunout dál, zavolal bludičky nebo mýtické řecké postavy aby mu Fausta očarovaly a on tak zapomněl na to, co se zrovna stalo. Všechno bylo neopodstatněné, vtáhnuto násilím do hry. A slovní obraty typu "strýček síček? To opravdu nemyslí vážně, ne?

22.07.2021 1 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pěkná kniha, která buď měla mít o padesát stránek míň, nebo se mohl autor trochu víc zamyslet, předtím než napsal po sedmdesáté tu samou větu. Díky tomu, že ta kniha je slohově opravdu jednoduchá, tak nehrozí, že něco do maturity zapomenete.

03.05.2021 3 z 5

Lišák Pseudolus Lišák Pseudolus Titus Maccius Plautus

Bylo to vtipné, co víc si přát?

30.04.2021 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Stejně jako u Krysaře to domrvil ten konec. Upřímně, jsem ráda, že styl psaní se stále inovuje, protože ty příběhy byly takové strnulé, strohé a neosobní.

15.11.2020 4 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Fuf. Viděla jsem seriál, který se mi líbil, tak jsem šmátla po předloze. Největší chyba jaké jsem se mohla dopustit... Styl psaní -100 z 10. Postav je tu oproti seriálu tak jedna šedesátina. Děj? Žádný. Zápletka nezápletka. Klišé klišé klišé.

22.04.2020 odpad!

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Příjemné čtení. Nic náročného na pochopení. Kdyby hra nekončila klasickým Čechovovským koncem, asi bych hodnotila plným počtem. Přidávám do maturitního seznamu. Teď už mě čeká jen rozbor, hurá.

18.04.2020 5 z 5

Naslouchej noži Naslouchej noži Patrick Ness

Uuuuu, ten styl psaní a atmosféra. Už hodně dlouho jsem si takhke nepobrečela. A Todd a Ben a Cillian a Manchee a Viola mi ukradli srdce a zmuchlali ho na velikost špendlíkové hlavičky. Na druhou stranu povídka byla velice nepovedená. A všechno co se stalo, jsem věděla dopředu a strašně nemám ráda knížky pojednávající o někom kdo vlastně jen chodí a chodí a chodí....

20.03.2020 3 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Proč? Od téhle knihy jsem čekala určitou kvalitu. Šla jsem do toho, že to prostě bude aspoň ten průměr. Ale ne! Omyl! Žádná bilance mezi zbytečnostmi, které autorka popisovala a o kterých nás informovala a mezi podstatnýma informacema a akcí, v které bylo složité se zorientovat. Nedomyšlený svět se pozná díky tomu, že věci které se tam dějí nejsou vysvětlené a to byl u téhle knížky kámen úrazu. Mapa byla absolutně na nic, většina míst kde se hrdinové pohybovali tam nebyla. Jako je hezký, že vím kde v Ymslandě exportují nejlepší čaj, ale nevím kde právě se nachází hlavní hrdinka. Font který byl použit u mapy se mi špatně čte a to žádná vadná buchtice klokočivá nejsem. S postavami jsem celý příběh nedokázala nijak soucítit. Děj byl v podstatě plytké nic. Zajímavý nápad s radou a s Vidoucím, podtext těchto dvou věcí mi připadal jako ztělesněná recese na dnešní politiku a náboženství.

28.01.2020 odpad!

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

a.) Absolutně ploché a stejné postavy, které se nechovaly reálně a až moc dětinsky. Vývoj charakterů nedůvěryhodný.
b.) Wtf, co měly sakra znamenat ty vztahy? Pocity postav absolutně mimo.
c.) Příběh absolutně o ničem.
d.) Všechno hodnoceno slovy drahé nebo levné. Jiné přídavné jméno se tu prakticky neobjevuje.
e.) Prostředí vůbec nebylo promyšlené. Popis zde vůbec nefungoval. Fungování různých přístrojů nebo zákroků bylo z hodně důvodu (jako třeba fyzikální, technické a chemické nebo i medicínské) úplně praštěný a na hlavu. Je vidět, že autorka si vůbec o ničem nic nezjistila.
Je mi líto toho, že to mohlo být aspoň s trochou snahy aspoň průměrný, jelikož ten nápad s patry byl fakt dobrý.
Asi jsem ráda, že ty další díly nevyšly, aspoň mě nebude dohánět provinění, že jsem je nepřečetla.

20.01.2020 odpad!

Krutý.

11.01.2020 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Nebylo to vůbec špatné. Moc se mi líbily dialogy postav. Nemůžu zapírat, bylo to klišojdní. Autorka nám vůbec nenabídla žádné detaily světa. Kniha se ale četla sama. Hlavní hrdinka byla takový lepší průměr. Vedlejší postavy docela zajímavé. Z příběhu se dalo vytřískat tak o 300% víc.

08.01.2020 3 z 5

Páté kolo u vozu Páté kolo u vozu Jeff Kinney (p)

Je to fajn fajn fajn fajnový.

09.12.2019 3 z 5

Dost dobře nenormální Dost dobře nenormální Denise Linke

Nic zvláštního. Pár věcí bylo sice zajímavých, ale moc informací knížka nepřináší. Autorčin pohled byl subjektivní až to bolelo (z pohledu člověka s autismem a ADHD).

09.10.2019 2 z 5

Racek Racek Anton Pavlovič Čechov

To bylo fakt krásný. Strašně teskný, ale úplně neskutečně něžňoučký.

27.09.2019 5 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Ačkoliv vím, že tato kniha se mnohým nelíbila, tak mě naprosto uchvátila. Soucítila jsem s hlavní hrdinkou a to přesto, že mi né ve všem sedla. Byla totiž trošku povrchní a někdy přeci jen nedostatečně empatická. Brečela jsem. Smála se. Dostala jsem také od této knížky takový hezký hřejivý pocit. Zároveň jsem si uvědomila, co všechno se skrývá za tou 'krásou a oslnivostí' USA. Hodně mě toho naučila a to nejen to jak přežít ve vězení, ale taky to, že člověk nikdy nemá být na nic sám. Nikdy totiž na nic sám ani není. Také mně ukázala, jak moc je důležité s lidmi vycházet. Chápu, že někomu přišla kniha nudná, ale tento výtvor má co nabídnout. Jsou to ale spíš pocity a zkušenosti než akce. Jediná má výtka patří k tomu, že je těžké se zorientovat v postavách. Autorčin styl psaní se mi líbil. Takže klobouk dolů před touhle její prvotinou.

25.07.2019 5 z 5

Čtvero ročních dob Čtvero ročních dob Izumi Šikibu

Tahle poezie se mi dostala do rukou v opravdu správnou chvíli. Jemné, svěží a palčivě smutné tanaky, které se opravdu krásně čtou. Zároveň si myslím, že se každému líbit nebudou, občas působí trochu nahodile.

21.07.2019 5 z 5

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Zajímavá knížka, která mi toho spoustu dala. Hodilo by se možná akorát víc objektivnosti a nedělat pět článků o hliníku, které více méně pojednávají o tom samém. Děsivé kolik věcí v našem okolí je nebezpečných, až je nemožné se jim vyhnout.

14.06.2019 3 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Musím přiznat, že část Monetova pěšina, která byla ze všech částí nejdelší, mě bavila nejmíň, avšak postavy mě vážně dostaly. Konec se mi moc líbil, zase nějaké pěkné, smutné a nevšední zakončení. Krása, ale přiznejme si, že někdy to bylo nudné.

19.04.2019 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Kniha, které věnujte pozornost. Kniha, na které jsem celý příběh hledala chyby, ale neměla jsem to vůbec dělat. Kniha, která mě měla překvapit. Překvapila. Skvostný styl psaní autorky nesmím opomenout, to by snad byl hřích. Stále jsem čekala na to ono velké překvapení. Nevěřila jsem tomu, že mě může něco v knížce překvapit, ale nakonec jsem doopravdy měla pusu dokořán. Nakonci jsem si poplakala. K dokonalosti chyběly zajímavější postavy.

28.01.2019 4 z 5