rusalka1 rusalka1 komentáře u knih

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Najlepší diel zo série :)

15.06.2016 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Taaakže, tento komentár bude asi dosť negatívny....

Čítala som celkom dosť romantických či erotických kníh a tak mám aký-taký prehľad. Nechápem ale vysoké hodnotenie tejto knihy. Seriously ? Veď ja som to ani nemohla dočítať. Toto je tak mimo normálneho života... snobskí ľudia, pre ktorých iba značka niečo znamená a na druhej strane najchudobnejšia myška pod slnkom. Chápem, že chceme čítať o niečom inom ako o našom obyčajnom živote... ale toto je už veľa. :D

02.10.2014

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Okeeej, už viem akú knihu ľuďom odporúčam, ak budú chcieť niečo s upírmi. :) Skvelé, skvelé, skvelé ! Pre mňa bola táto časť dokonca lepšia ako prvá. Fantasy s peknou dávkou krvi, skvelého temného humoru a dokonca troškou mini romance.

19.09.2014 5 z 5

Tak táto kniha ma teda riadne pobavila. Zbožňujem absurdný humor Jonassona. Keďže som nečítala Starčeka neviem porovnať, či ho bola táto kniha 'cez kopírku' alebo nie. ALE rozhodne bola skvelá. :)

17.06.2014 5 z 5

Ticho promlouvá Ticho promlouvá Eckhart Tolle

Zaujímavé myšlienky, no napriek tomu túto knihu čítam už viac ako rok. Veď autor, tak kázal ! :D

10.06.2014 3 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Taký dlhý čas som čakala na pokračovanie a ono to skončí takto ??? Iba pár krát som mala chuť otrieskať spisovateľovi knihu o hlavu --- na čo mám chuť aj v tomto prípade.
Kniha bola fajn, aj keď tam bolo menej akčnosti a drámy (samozrejme až na ten koniec) a viac zamilovanosti, pusinkovania a cukrovania. No keďže je dnes Valentín, celkom to aj bodlo :D

14.02.2014 4 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Táto spisovateľka ma absolútne prekvapila a ohúrila, v mnohom predčila aj zahraničných autorov YA/NA fantasy. Jej príbehy sú originálne, málo klišéovité a proste iné.... Nepíše podľa šablóny ako mnoho podobných kníh čo som zatiaľ v tomto žánri stihla prečítať.

Páčil sa mi hlavne začiatok knihy :)... kde ostatní autori dopodrobna vysvetľujú nový svet ktorý stvorili, bytosti, postavy a pod., M.T.Majar to proste rýchlo odpískne a stará sa hlavne o to čo bude neskôr a ešte neskoršie :)
Zaujímavé a dosť nechutné boli niektoré opisy (zločinov, znásilnenia, vraždy...)... ale sme predsa v drsnom vlkodlačom svete, tak čo ? :XD

28.01.2014 4 z 5

Ty proti mně Ty proti mně Jenny Downham

Ľutujem, že som si knihu neprečítala v origináli.. alebo aspoň v češtine, pretože slovenský preklad ma úplne rozčaroval. V nejakej recenzii som zas čítala že Mikey je skvelý kuchár... tak to ten človek asi knihu nečítal poriadne.
Búria sa vo mne hormóny pretože táto kniha zďaleka nedosahuje kvalít knihy Skôr než zomriem.

Niektoré veci neboli riadne premyslené.. napríklad ak Mikey s kamošom pracovali v pube, kde okrem nich bol iba jeden kuchár.. tak ako mohli mať obaja vždy spolu voľno ? :D :D Alebo keď Ellie prišla domov z prechádzky celá premočená pretože pršalo.. rodičia jej nepovedali aby sa šla prezliecť do suchého ale radšej jej dali deku a dlho sa s ňou rozprávali (asi nepoznajú zápal pľúc a nachladenie :D)
Celá kniha by bola fajn nebyť takýchto maličkostí, ktoré si väčšinou nevšímam, no teraz tomu tak nebolo.

28.01.2014 2 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Asi som po Wallbanger-ovi čakala čosi viac, no aj tak sa mi to páčilo.:) Taká krásna sľaďárna... miestami som sa až priblble usmievala akí boli tí dvaja spolu zlatí ;). Príbeh nemal nejakú extra dejovú líniu, čo mi väčšinou vadí ale tentokrát mi to absolútne neprekážalo.
Gracie by som podľa jej správania tipla tak 25 a nie 33, no aj tak som si ju obľúbila :)... takýto typ správne šibnutých ľudí/postáv zbožňujem.

27.01.2014 4 z 5

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

Lepší ako 1, opisy niektorých situácií boli dosť podrobné a krvavé (tak to mám rada :D).
Zdá sa mi, že Anita je čím ďalej vtipnejšia, sarkastickejšia a papuľnatejšia :) (a mocnejšia)
Páči sa mi, že Jean Claude v knihe nebol zmienený od začiatku a Anite sa o ňom ani nesnívalo ani naňho nemyslela, ako to robia hrdinky v mnohých knihách. :)

27.01.2014 4 z 5

Prázdniny na planéte Coleida Prázdniny na planéte Coleida Kir Bulyčov (p)

Jedna z kníh, vďaka ktorým som sa dostala ku sci-fi už ako dieťa. Krásny príbeh.. zaujímavý, napínavý aj vtipný , obsahuje veľa zaujímavých postáv a mimozemských druhov, vďaka ktorým vám naplno naštartuje predstavivosť. :)

24.01.2014 5 z 5

Magie zabíjí Magie zabíjí Ilona Andrews

Ďalší super diel, neviem či sa mi to iba zdá ale odkedy je Kate s Curranom tak to medzi nimi až tak neiskrí.. nechápte ma zle sú spolu, milujú sa.. no chýba mi to napätie keď ešte obaja nevedeli na čom sú. A je tam menej Currana- čo ma mrzí. No príbeh nestráca na kvalite.

11.01.2014 5 z 5

Tma a prázdnota Tma a prázdnota Carrie Ryan

Z celej trilógie najlepšia časť. Jediné čo ma trošku zaskočilo bolo ako Annah na konci oslovila Catchera (povedala mu Mojko). Tak milo, slovensky... zaujímalo by ma z akého anglického slovíčka to prekladateľ preložil. :D A tiež je dosť nešťastne preložený slovenský názov knihy: Temné diery... to tam fakt nesedí, český preklad je omnoho lepší.
Celou knihou sa nesie posolstvo života a krásne vidno ako sa menia charaktery postáv. Stále tam však nájdeme pár nedoriešených vecí (ja by som si ešte priala pokračovanie... ako by začali budovať ich nový život a podobne). A zaujímavé bolo ako sa Annah ZRAZU vďaka láske (asi) prestala zaujímať o svoje jazvy.. veď spočiatku myslela stále iba na ne a bola kvôli nim celá čudná...

11.01.2014 5 z 5

Krvavý karneval Krvavý karneval Melissa de la Cruz

Druhá časť bola rozhodne lepšia ako prvá ... ale podľa mňa aj tak nič moc :D

30.05.2013 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Moja výročná 300-stá prečítaná kniha (ak pravdaže nerátam knihy prečítané v Aj :D). Musím uznať že po toľkých chválach som čakala niečo o trošku viac, no i tak dávam 4 hviezdičky. Kniha rozhodne mala čím zaujať, hlavne zaujímavými postavy s ich niekedy čudným správaním a neskutočne zaujímavým zmýšľaním (o svete, hľadaní, labyrinte, živote či smrti). Ach Aljaška Aljaška kam si to zmizla a hlavne prečo? Ak niekto nájdete človeka podobnému Aljaške (takého nestáleho) dajte mi vedieť. Rozhodne sa teším na ďalšie diela od Johna Greena. ;)

16.05.2013 5 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Jedna zo super kníh ktoré som v poslednej dobe prečítala. Konečne žiadna naivná hrdinka... ale žena ktorá vie dobre zaobchádzať so zbraňou aj so svojimi prednosťami. :D

10.05.2013 5 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Každým dielom lepšie a lepšie. Tentokrát to bolo dosť na city ale skvelá knižka. :)

23.02.2013 5 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Tak podľa mňa druhý diel ešte predčil ten prvý, príbeh Mercy Thompsonovej ma zaujíma čím ďalej viac ;)

22.02.2013 5 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Ako u mnohých ľudí tak aj u mňa očakávania predčili knihu. Fakt som čakala viac , i keď príbeh a námet boli dobré ... len ten ľúbostný trojuholník... neviem neviem ten Shay mi vvôbec nieje sympatický a Calla mi lezie na nervy ale čo už. :)

04.02.2013 3 z 5

Mechanický anjel Mechanický anjel Judith Rumelt

Knihu som čítala už dávnejšie v AJ a som veľmi rada že vyšla aj u nás :) Veľmi zaujímavý príbeh s kopou zvratov :) milý bol hlavne vzťah Tessy a Willa .

01.02.2013 4 z 5