Runinka Runinka komentáře u knih

Barvitě vykreslený příběh pojízdných knihovnic. Náročné šíření poznání bez ohledu na roční období,...těžký život obvyvatel hor,hlad,chudoba a rasové předsudky proti modrým lidem. A přesto se i v tomto příběhu najde pár dobrých duší,které člověka nesoudí. Napsáno s citem,už se těším na pokračování.

05.05.2022 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Téma,na které by se nemělo zapomínat.

30.01.2021 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Krásná knížka,pěkný děj,milovaná autorka. Co víc si přát.

31.12.2022 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Krásný příběh,který popisuje události řecké občanské války v 50.letech,kdy se hodně dětí,často sirotků dostalo do tehdejšího Československa.Postavy se prolínají,děj pěkně plyne. Nádherné počtení.

25.05.2022 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Kniha plná citů a touhy po záchraně vlastního života a uvědomění si opravdových hodnot.

26.09.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Stejně jako díl první,uchvátila od první stránky .

21.09.2021 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Tato autorka mě prostě nikdy nezklame. Spletité osudy postav,někdy donucené díky době dělat věci,které by jindy nemusely..Četlo se jedním dechem.

23.06.2021 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Po pár stránkách odkládám.

23.08.2020 1 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Přestože je ta kniha víc jak sto let stará,je naptosto skvěle popsán charakter postav.Kniha v podstatě o všem, o lásce, hledání smyslu života, naplnění, o zklamání a smutku,o vlivu choroby na psychiku člověka. Naprosto nadčasové.

09.05.2024 4 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Velice dobře napsaná knížka, zhltla jsem ji za 3 hodinky a byla opravdu napínavá.

21.02.2024 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Tato dáma prostě umí psát. Velice dobře popsané hlavní postavy,úplně z Nily dýchal přes stránky chlad a představovala jsem si její studený pohled. Celý příběh pěkně plyne a čtení jsem si užívala.

15.12.2023 5 z 5

Zpověď Zpověď Arnošt Lustig

Hodně syrová kniha mého oblíbeného autora. Člověk s tak poutavým osudem. Je dobře,že o tom ,co prožil,píše.Na to se nesmí zapomínat.

28.11.2022 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Autorka vylíčila komunismus v Rumunsku a velice barvitě jeho pád. Ráda čtu její knihy.

21.11.2022 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Povídání z pohledu 9ti letého židovského chlapce,který až do posledku nevěří čeho jsou nacisti schopni.

20.07.2022 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Knížka z oblasti Krušnohoří...v každém období se nejdou lidé dobří a svině,kteří proplouvají. Úmrtí Floriána bylo děsivé...

17.07.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavě napsaná kniha se spoustou pěkných filosofických citátů. Věřím, že není pro každého,ale ty správné čtenáře si najde. Již teď se těším na Deník od Thoreaua.

11.05.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Knihy autorky mám ráda a tak jsem se moc těšila na tuto. I vzhledem k tomu,jak dlouho ji psala...A opět nezklamala. Téma kláštera a kostela pro mě naprosto neznámé a ještě na pozadí komunistických časů. Příběh chytne a nepustí do posledního slova.

09.05.2022 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Příběh z válečného Londýna. Jediné,co ty lidičky drželo při životě byla jejich společná láska ke knihám a hrdinka Grace. Napsáno velice autenticky,jako bych tam seděla na schodku s nimi a poslouchala Graceino předčítání.

31.01.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Tak to bylo počtení. Navíc o této historické tragédii jsem vůbec nevěděla.

28.01.2022 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Ale jo,proč ne....Občas si přečíst i něco takového není vůbec špatné. V té době by to jistě vyvolalo velký poprask.....

21.01.2022 4 z 5