rumund rumund komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tohle byla má první kniha od Patrika Hartla a moc se mi líbila. Od té sháním všechny knihy od tohoto zajímavého člověka, který mě hrozně baví.

04.01.2021 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Skvělá kniha, četl jsem ji jedním dechem.

15.12.2020 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Vážně dobrá a silná kniha o náročných a krutých letech v ruských gulazích. Je moc dobře a až zázrak, že se dvěma sestrám toto 19-ti leté trápení podařilo přežít. Jak válečná, tak pro mnohé i ta poválečná léta, byla stejně drsná a ukrutně těžká.

23.03.2023 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Ať si kdo chce, co chce říká, mě holt knihy Patrika Hartla prostě baví. Další super pohodové, rychlé a příjemné čtení. Sice na pětku to není, ale krásná čtyřka.

21.06.2022 4 z 5

Holocaust Holocaust Gerald Green

Tak tohle to byla naprostá špička. Přečetl jsem už mnoho knih na téma holocaust, ale tahle kniha mě vážně dostala. Je skvěle napsána ze dvou úhlů pohledů. Jak z pohledu německého vojáka Dorfa, tak židovské rodiny Rudiho Weisse. Mám doma už několik let i TV seriál, kdy jsem sledování nevím proč odkládal, ale hned dnes se začnu koukat. Jsem moc rád, že se tato kniha dostala do mé "válečné" knihovny a bude zde mít stálé místo.

17.06.2021 5 z 5

Městečko na dlani Městečko na dlani Jan Drda

Ačkoliv se mi do této knihy moc nechtělo, jsem nakonec velice rád, že jsem se přemohl. Kniha je vynikající, velmi dobře se čtou příběhy z vesnice Rukapáně.

15.03.2021 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Velice zajímavá kniha, která se mi strašně líbila. Navíc si může čtenář sám zvolit začne-li o číst knihu od Veroničina příběhu nebo od Jáchymova příběhu. Mimochodem, já si nechal dívku až jako druhou ...

04.01.2021 4 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

náročná autobiografická kniha Richarda Glazara o přežití koncentračního tábora. Tuto knihu jsem nemohl vynechat. Opět mi rozšířila obzory, co se to tenkrát dělo za neskutečné zvěrstva na nevinných lidech

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Perfektní kniha. Člověk se k ní rád vrací a čte znovu.

20.11.2020 4 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Klasika. Perfektní čtení pro dospívajícího chlapce, moc jsem to tenkrát žral.

13.11.2020 5 z 5

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Za mě určitě nejlépe napsaný životopis co jsem v životě četl. Edith Piaf, žila šílený život. Před touto knihou jsem toho o ní moc nevěděl, ale nyní jsem velice potěšen, že jsem knihu objevil ve své knihovně.

09.12.2021 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

I tato druhá má kniha od Patrika Hartla se mi strašně líbila. Sice se mi to zdálo až přehnané, ale možná, že se takto v našem hlavním městě prostě žije ...

04.01.2021 4 z 5

Memento Memento Radek John

Hodně zajímavá kniha, kterou jsem v mládí přečetl. Každý by jsi ji měl přečíst, ať ví čemu se vyhnout. Hodně mě poučila.

13.11.2020 3 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Tato kniha z mé knihovny, kolem které jsem roky chodil , se ukázala jako skvělá kniha. Vůbec bych to ani neodhadoval, jak mě román o hraběnce Báthoryové takto chytne. Celý obsáhlá kniha se krásně a plynule čte a čtenář doslova hltá hraběnčiny pomocníky i tvrdé zbojníky na opačné straně. Od spisovatele Joža Nižnánského si jistě ještě budu muset něco přečíst. Určitě aspoň volné pokračování čachtické paní a to Ženu dvou můžu.

22.03.2024 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Tak to byla pecka. Vůbec jsem nemyslel, že mě tak tato kniha tohoto borce bude takhle bavit. Bylo to zajímavé od začátku do konce, poučné a mnohdy i docela vtipné. Hned jsem si musel koupit další Ziburovu knihu a jdu hned do ní. Snad bude stejně dobrá jako tato.

11.07.2022 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Edice nejlepšího světového čtení skoro nikdy nezklame a ani tentokrát nešlápla vedle. Kniha Podezřelý je pěkné počtení. Ze začátku to bylo sice slabší, ale konec knihy to zase dohnal. Na 5tku to sice ode mne není, ale i tak chválím.

03.06.2022 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tak konečně už na to došlo. Tento film jsem měl ze všech dílů Pána prstenů nejraději a viděl jsem ho hodně krát. Kniha mě vůbec nezklamala a četla se strašně dobře. Jen jsem byl překvapený kolik toho v knize bylo jiného než bylo ve filmu. Nebo, že bych si toho z filmu tolik nepamatoval ..., tomu nevěřím. Jsou tam části, které ve filmovém zpracování vůbec nebylo. Ale kniha skvělá a příběh fascinující, už se těším na druhý a třetí díl.

31.01.2022 4 z 5

Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení Filip Müller

Tato kniha je velká bomba. Vypráví až neuvěřitelný příběh, slováka Filipa Müllera ze Seredě, který velice detailně popisuje 3leté žití (spíš přežívání) v koncentračním táboře Osvětim. Kde denně pracoval v sonderkommandu. Kde jakákoliv chyba se trestala automaticky smrtí. Vlastně to ani nemusela být chyba ...
"Chtěl jsem žít, žít za každou cenu, ještě o minutu, ještě o den, ještě o měsíc déle. Pochopte: ŽÍT!"

24.06.2021 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Výborná kniha silného a pravdivého příběhu chlapíka, kterému se podařilo uniknout z koncentračního tábora. Přesně tyto typy knih přímo hltám a sháním do své sbírky, všude možně.

...i děti šly na smrt ...i děti šly na smrt Jaromír Hořec

Drsná kniha podle pravdivé události. Nelze tomu do dneška uvěřit co všechno se dělo.

23.11.2020 4 z 5