rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

Na setkání s Lacey jsem se po takové dlouhé době hodně těšila. V předchozích dílech jsem si užívala tajemna spojeného s Temží, stejně tak vztah Lacey s Markem. Obojí mi v tomto díle docela scházelo. Téma bylo zvoleno asi dobře v reakci na dnešní dobu, ale mě stráááášně nebavilo. Určitě by kniha mohla mít o 100 stran méně. A opět (stejně jako v posledních několika detektivkách, které jsem četla) jsem odhalila ústředního padoucha snad hned, když se objevil na scéně.
Hvězdu dolů i za ty příšerné gramatické a stylistické chyby. Jako vážně si nikdo nevšimne, že je ve větě místo "mi" - "my"? Nebo že místo katatrofy z 11. září je tam 9. září?

14.01.2024 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Bohužel musím napsat, že to pro mě byla nejslabší Hartlovka. Četlo se to docela dobře, ale myslím, že by knize výrazně pomohlo ubrat tak 100 stránek. Tak od dvou třetin už jsem se těšila na konec. Těch nezdarů a kotrmelců už bylo fakt hodně i na mě. Žádná z postav mi nějak nepřirostla za celou dobu k srdci, nejvíc snad Jitka, ale té tam bylo jen poskrovnu. Jelena mi lezla na nervy šíleně, naštěstí byla jen na začátku. Nedávno jsem četla Gazely a to bylo jiné kafe.

12.01.2024 3 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Po famózní trilogii Čtvrtá-Pátá-Šestá jsem se těšila na další dílo z pera tohoto autora. Ale teda... kdybych knihu nepotřebovala do letošní výzvy, tak ji nedočtu. Joona Lina s Jurkem Walterem od Keplera jsou proti ústřední dvojici této knihy párek čučkařů. Pravdou je, že kniha byla akční od začátku až do konce, ale čeho je moc, toho je příliš. Byla jsem ráda, že jsem došla na konec a další knihu od autora už vezmu obloukem.

10.01.2024 2 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Tak tohle pro mě byl zatím nejlepší díl. U některých hlášek Tilly s Poem jsem se smála nahlas. Super!

08.01.2024 5 z 5

Velké léto Velké léto Ewald Arenz

Staré odrůdy patří k top knihám, které jsem za poslední roky četla a tak jsem byla zvědavá, jaké bude Velké léto. A bylo velké. Opět mě atmosféra knihy pohltila, vrátila jsem se s hlavními hrdiny do vlastních telecích let. Autor perfektně vystihl myšlení a chování dospívajícího Fridricha a jeho okolí. Velkou měrou k zážitku ze čtení určitě přispěl i skvělý překlad. Takže nejde jinak než opět 5*.

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Je to taková jednohubka na jedno odpoledne a večer. Mě to bavilo, líbíla se mi práce s jazykem a slovní hříčky.

06.01.2024 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

I když je to už v pravdě podesáté totéž, není to totéž. Baví mě, jak autorka dokáže pokaždé navodit atmosféru daného místa. A co je fakt super, tak to provázání dílů mezi sebou. Tentokrát jsme se na skok vrátili do cukrárny v Paříži za Ninou. Tento díl taky bude patřit k mým favoritům (spolu s Islandem, Chorvatskem a Švýcarskem), možná i proto, že jsem před lety okolí Epernay v Champagne navštívila.

Vytoužená smrt Vytoužená smrt Cara Hunter

Líbilo se mi postupné rozplétání případu, udržovalo mě to celou dobu v napětí. Co mi u této série trochu vadí, že tady nejsou kapitoly, jak je známe, ale vždy jen předěly. To si pak člověk nemůže říct, že dočte kapitolu a jde spát :-D Ale to na kvalitě díla nic nemění. Budu se těšit na další díl.

06.01.2024 5 z 5

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Po delší době jsem se dostala k pokračování série s komisařem Dupinem, ale odvařená úplně nejsem. Strašně se mi pletly jednotlivé postavy. A přiznám se, trochu mi chyběla větší přítomnost Riwala, Kadega a Nollwenové. Oceňuji ale, že tento díl nemá tolik stran jako některé z předchozích.

02.01.2024 3 z 5

Rozhovory pana Moravce jsou prostě TOP! Člověk se do knihy začte a hltá a hltá a najednou je konec. Pan Dvořák sice není můj největší favorit, ale to, co dělá, jeho zápal už od útlého věku, nelze než obdivovat a fandit mu.

02.01.2024 5 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Knihu jsem zhltla ani nevím jak. I když bych nějaké výtky mít mohla, tak dávám plný počet.

02.01.2024 5 z 5

Čtyři ženy a jeden pohřeb Čtyři ženy a jeden pohřeb Narine Abgarian (p)

Kniha Tři jablka pro mě byla jak z jiné dimenze, absolutně mě pohltila. Toto dílo mě bavilo o trochu méně. U čtvrté ženy se mi už všechny ty vztahy pletly. Přesto je kniha krásná, styl psaní je zvláštně návykový. Budu se těšit na další autorčinu knihu, pokud bude.
Nedá mi to nezmínit tu strašlivou hrubku ve shodě přísudku s podmětem, co jsem tam objevila (Rodiče neměly už další děti.)

02.01.2024 4 z 5

Lovcův úplněk Lovcův úplněk Dana Stabenow

No uf. Tohle bylo hodně drsné! Ale po dlouhé době mě díl zase hodně bavil. Bylo tam málo takové té omáčky a vysvětlování majetkových a jiných poměrů, takže tohle za mě super.

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

I pro mě to byl nejslabší díl. Zdálo se mi to až příliš překombinované. Ale přesto jsem pachatele trefila hned, jak se objevil na scéně. Každopádně Poe i Tilly jsou mí oblíbenci a další díl si zase přečtu.

02.01.2024 3 z 5

Moc jsem nevěděla, co od knihy očekávat. Daniela prakticky neznám, pouze ve spojitosti s koupi toho zámku. A jsem ráda, že jsem do toho šla. Bylo to strašně fajn čtení. Milé, vtipné a taky dojemné. Klukům moc fandím :-)

23.12.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Vlastně jsem se do knihy dost zažrala, ale jak jsem postupovala, nějak to upadalo. Na konci je fajn, že je vysvětlení toho všeho, ale jsem z toho rozpačitá. Pro mě to je takový autorčin průměr. Už jsem od ní četla lepší knihy.

22.12.2023 3 z 5

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Lucie Macháčková

Trochu jsem se bála trapnosti, protože tomuto stylu asi více sedí živý přednes. Ale byla jsem mile potěšena, sedlo mi to :-)

Noc zázraků Noc zázraků Elizabeth Berg

Stejně jako předchozí díl, je i tento pohlazením, byť o těžkostech lidského bytí.

Gazely Gazely Patrik Hartl

Pan Hartl se čte dobře, jako oddechovka ideální.

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Je to taková klasická romantická oddechovka. Už jsem ale od autorky četla lepší knihy. Za mě tam mohlo být mezi hlavními hrdiny asi trochu více intimností :-D

18.12.2023 4 z 5