Rosse Rosse komentáře u knih

Do morku kostí Do morku kostí Camille DeAngelis

Knihy jsou prostě lepší než jejich filmové adaptace a tady to platí na 1000% ne-li víc.
Na to, že má kniha nálepku "temná romance" na mě tedy moc temná nebyla. Spíše hodně dramatická - thrillerová.

Ačkoliv mohla být kniha (ve směru ke kanibalismu) více propracovanější a uvěřitelnější, s knihou jako celkem jsem nakonec byla spokojená. Kniha byla čtivá a rozhodně lépe zpracovaná než její filmová adaptace, kterou bych přirovnala ke slabšímu Bčkovému hororu.

Pro hodně slabší povahy může být kniha i film těžší na zpracování. Komu vadí už jen malá zmínka o tom, že tam někdo jí lidské maso (bez větších detailů) pro něj kniha asi nebude to pravé ořechové. Pro trochu otrlejší to podle mě bude tak akorát. No a pro ty co jsou na tom jako já, to bude jen slabý odvar. :))

22.08.2023 4 z 5

Srdcem mojí babičky Srdcem mojí babičky Barbora Linke

Srdcem mojí babičky je kniha, která zanechá ve čtenáři hodně silné pocity. Ačkoliv jsem zpočátku Ester dost odsuzovala, nakonec jsem její činy a chování pochopila. Bylo pro mě těžké dívat se na to, jak sama sebe ničí a podkopává si nohy.
Na druhou stranu jsem ale věřila, že všechno má svůj důvod a postupem času mi Ester začínala přirůstat k srdci. :-)

Najednou jsem chápala, proč byla taková, jaká byla a proč se chovala tak, jak se chovala. Vývoj její postavy byl neskutečný a nedokážu říci, který příběh se mi líbil více - zda ten Soničky nebo Ester. Oba příběhy měli své poslání a hlavně, každý byl úplně jiný. I když si byly Soňa a Ester podobné, povahově byly neskutečně odlišné. A přitom stačilo tak málo a všechno mohlo proběhnout úplně jinak.

Určitě doporučuji přečíst si i Sonin příběh. Knihy na sebe přímo nenavazují, ale nádherně se doplňují. :-)

Suma sumárum - za mě nejde hodnotit jinak než 5 hvězdičkami a těším se, pokud se nás Barča rozhodne obohatit o další příběh jedné z dalších klíčových postav.

25.03.2023 5 z 5

Minda na výletě Minda na výletě Ivana Jindřichová

U knihy jsem se neskutečně pobavila a také zavzpomínala na zážitky u kterých jsem byla svědkem i na instagramu v době, kdy se daná událost stala. Ačkoliv vše dobře dopadlo, stejně jsem se místy bála a říkala si "to snad není možný!".
Jak se říká, vše nakonec nějak dopadne a v Ivančině případě to platí dvojnásob.

Kniha se četla skoro sama. Co bych ještě ráda vypíchla jsou vtipné ilustrace, kterými je kniha obohacena a věřte mi, že i u nich se pobavíte.

Návrat zmizelého Návrat zmizelého Philip Gray

Líbilo se mi, že se autor nebál psát i drastičtější scény, které přeci jen k válce patřili. Postava Amy mi sedla hned od prvních stránek. (Za mě hrdinka s velkým H!)

U Mackenzieho jsem na vážkách, protože mi přijde, že ani nebylo moc času jej poznat. Příběh se víceméně točil kolem Amy a dalších vedlejších postav.

Za mě kniha rozhodně stojí za přečtení. Pokud jste milovníkem thrillerů, věřím, že se vám také bude líbit. :-)

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Bára mě až do posledních písmenek neskutečně štvala, ale musím přiznat, že autorka "cynickou" Báru vystihla naprosto dokonale.
Naopak její babičku jsem si zamilovala, protože mi svým způsobem připomínala tu moji.

Nejedná se o příběh u kterého byste se smáli, ale věřím, že vás pohladí po duši, zahřeje u srdce a možná i rozpláče.

Ačkoliv má kniha pouze pár stránek (na poslech cca 6 hodin) i za tak krátkou dobu jsem si svět Báry a její babičky zamilovala.

Za sebe knihu Losos v kaluži hodnotím pozitivně. Jako audiokniha se poslouchala velmi pěkně a utvrdila mě v tom, že si určitě budu chtít přečíst další knihy z pera autorky. :-)

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Ačkoliv jsem na seznamkách v době svého mládí netrávila tolik času, neskutečně jsem se u knihy pobavila. Lucie Macháčková dokázala každou story podat takovým způsobem, že se budete doslova za břicho popadat.

Anotace taktéž hlásá "Kniha pro všechny - ať už jste single nebo zadaní" - za sebe mohu potvrdit. Upřímně jsem se pobavila i když už nějaký ten rok nejsem sama. :-)

V knize můžeme nahlédnout pod pokličku života samotné autorky a jejích přátel spojených se zážitky s Tinderem. Pokud oceníte dobrý humor, věřím, že si vás získá. Autorka nám ukázala téměř všechny stránky Tinderu s kouskem jí samotné.

Za mě se rozhodně jedná o knihu, která by neměla uniknout těm, kteří mají rádi humor, chtějí si u vínka přečíst něco oddechového nebo i těm, co hledají něco nevšedního mimo klasickou beletrii. :-)

Stánek s polibky Stánek s polibky Beth Reekles

Kniha by byla skvělá, kdyby se jeden scénář neopakoval pořád dokola - zamilovaná slova, dohady / hádky, žárlení, ujišťování... Přesně tohle se zhruba od poloviny opakovalo pořád dokola.
No a věřte mi, že v knize je tohle mnohem otravnější než u dvouhodinového filmu. - aspoň pro mě.
Kdybych neviděla film, asi bych si Ellu ani Flynna neoblíbila, protože v knize se k sobě chovali dost toxicky. Nevím jak vám, ale první díl filmu mi přišel mnohem víc "stravitelnější" než knižní předloha.

Za mě bych knihu zařadila do průměru, který neurazí. Proto jsem knihu hodnotila necelými třemi hvězdičkami.

01.01.2023 3 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Ačkoliv se začátek zdál být na dobré cestě. Po několika stránkách začal můj zájem o děj upadat.

Z postav jsem byla otrávená. Ani jedna mi nepadla do noty. V polovině knihy už jsem byla tak zoufalá, že jsem si přála, aby všichni umřeli a mé utrpení skončilo.

Nakonec jsem se dočkala konce a doteď přemýšlím nad tím, jaká byla škoda, že v tom příběhu nebylo zahrnuto to, co se celou dobu nabízelo. Jinak by to byla jiná (a pořádná) počtená!

Mrzí mě, že se mi kniha nelíbila. Odbočka v lesích měla hodně dobře našlápnuto, ale ve výsledku pro mě nebyla ničím zajímavá.

To, že se kniha nelíbila mě, ale neznamená, že by se nemohla líbit vám. Četla jsem několik nadšených recenzí, a proto bych vám doporučila si na knihu udělat svůj vlastní názor.
Občas se stane, že nám kniha nesedne a v tomto případě to u mě bohužel "odnesla" Odbočka v lesích.

01.01.2023 2 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Kniha ve mě vyvolala směsici několika pocitů, ale nejvíc zde převládal strach, znechucení, lítost a nakonec i úleva. Ani jeden z hrdinů to neměl v životě jednoduché. Každý se potýkal se svým problémem a snažil se to svým způsobem ventilovat. Každá z postav měla svůj daný charakter a tím bylo velmi jednoduché se v postavách vyznat i bez toho, aniž bychom si vzpomněli na jeho/její jméno.

Díky napětí, které se táhlo po celý příběh, jsem se ani na chvíli nenudila. Hltala jsem stránku za stránkou a toužila znát vyuzlení co nejdříve. Konec byl mrazivý a nečekaný, tedy alespoň pro mě. Určité věci jsem si nespojila a proto byl pro mě závěr šokující. Nicméně, jiný konec si ani nedokážu představit.

Chtěla bych tímto poděkovat autorovi za skvělý čtenářský zážitek, který mě utvrdil v tom, že Aleš je opravdu dobrým spisovatelem. Umí ve čtenáři vyvolat ty správné pocity a dokonale zamotat hlavu. :-)

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Nebudu vám lhát, trochu jsem se bála, že mi kniha nesedne. Nakonec jsem se ale jak do Lily tak i Alexandera (do toho hlavně) naprosto zamilovala. Styl vyprávění mi padl do noty. Díky jeho přirozenosti se mi kniha četla lehce a s chutí. :-)

Každý může knihu vnímat jinak, ale já jsem na ní nenašla nic, co by mi vyloženě nesedlo. Chemie, kterou mezi sebou Lily a Alex měli byla skvěle vykreslená. O zamilovanosti jsem nemněla sebemenší pochybnosti.

Ačkoliv byli kapitoly dost dlouhé (což já nemám moc v lásce), tady mi to zas tolik nevadilo, protože mi stránky i tak utíkaly rychle pod prsty. :-)

Polib mě Polib mě Stella Tack

Příběh Ivy a Ryana byl krásný, romantický a vtipný. Jsou párem, který se k sobě hodil od prvních stránek a já je za to milovala. Také se mi velmi líbila jejich chemie, která z knihy udělala skvělý čtenářský požitek. :-)

Kniha se četla doslova sama. I když má skoro 400 stránek, čtivost jí nechybí. Dalo by se říci, že je to pěkná macatá jednohubka.

Za mě rozhodně velké doporučení! :-)

Královna šťastných katastrof Královna šťastných katastrof Dylan Newton

Ačkoliv se jedná o klasickou romanťárnu plnou klišé, do nálady mi sedla perfektně. Kate i Drake byli skvělý. Pasovali k sobě jako dva dílky skládačky už od samotného začátku.

Jsem velkým fanouškem hororových knih, takže mě hodně potěšil fakt, že jeden z hlavních hrdinů byl právě autor hororů. Na druhé straně tu byla Kate, organizátorka svatebních obřadů - tuhle práci jsem vždycky obdivovala, takže jako hlavní postava pro mě byla Kate víc než zajímavá.

Pokud máte rádi vtipné romantické příběhy, určitě si nenechte tuto jednohubku ujít!

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

I když se zde našlo pár hluchých míst u kterých jsem pozorností trochu ulítávala, s vývojem příběhu jsem byla spokojená. Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem od ní očekávala.

Mayne opět nezklamal. Dočkali jsme se zajímavého a napínavého příběhu zmizelých mladých lidí (nechci je nazývat teenagery, protože další oběti byly dle popisu starší). Jediné, co mi zde chybělo bylo vyprávění z pohledu vraha. Věřím, že jeho osobnost a vnímání by zaujalo nejen mě, ale i ostatní čtenáře.

Nicméně už teď se těším na další díl se Sloan a doufám, že předčí Černý korál.

Pokud Vás série Šelmy moc nezaujala, možná tahle pro vás bude ta pravá. :-)

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy začetla, ale jen co začala Nora navštěvovat své odlišné verze životů a přemýšlet na tím, že by přeci jen někde mohla být šťastná, už to nebylo tak depresivní a začetla jsem se.

Nora mi každou další stránkou přirůstala k srdci víc a víc. Ačkoliv mi zpočátku nepřišla moc sympatická, vývoj její postavy mě zaujal a vtáhl do děje.

Kniha byla velmi čtivá. Kdybych ji neplánovaně neodložila, kvůli jiným povinnostem, věřím, že bych ji měla přečtenou i za 2-3 večery. Autor se zhostil netradičního námětu velmi dobře a proto ji budu velmi ráda doporučovat dál! :-)

Pokud vás lákají knihy s podobnou tematikou, rozhodně nebudete litovat, v případě, že po této knize sáhnete.

06.09.2022 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Ani nevím kde začít. Kniha se četla opravdu skvěle, ale měla jsem s ní jeden velký problém - a to s postavami, které se v knize objevují. Ani nevím, koho jsem si přála zabásnout nejvíc.
Očividně to byl cíl samotné autorky – Jessica mě neskutečně vytáčela. Jak v první části knihy, tak v druhé.

Anotace zněla opravdu skvěle, ale nakonec se dostavilo mírné zklamání. Z knihy se vyklubal docela miš maš, který se autorka neodvážila nijak ukončit. Neříkám, že u jiných knih by tohle zakončení bylo také špatné, to ne. Ale tady to podle mě bylo potřeba a ne že se na to autorka prostě vyprdne.

Mrzí mě, že ačkoliv se kniha četla opravdu dobře, nemůžu vám ji tu vynachválit do nebes. Třeba mi jiná kniha od autorky sedne lépe:)

06.09.2022 3 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Kniha Ztracena v bílém šumu mě velmi mile překvapila. Příběh měl skvělý námět. Autor nás dokonale udržoval v napětí, ačkoliv od daného bodu už bylo celkem jasné jak to dopadne. Závěr byl na mě moc unáhlený. Určitě se dal víc rozvinout a ne z toho udělat „rychle jedoucí vlak“.

Nicméně ani to, dle mého názoru, nesnížilo úroveň knihy. Autor nám předvedl pěkný začátek série a já doufám, že u nás vyjdou i další díly. :-)

Polibek v Palm Springs Polibek v Palm Springs Catherine Rider

Nebudu lhát, je mi moc líto, že se mi tenhle díl polibků nelíbil, protože vánoční příběhy pro mě byly vždy zárukou oddechového čtení.

Sasha za mě byla pěkná kr**a. Věty typu „No a co, že sis za to zaplatil, já mám narozeniny, tak si to zasloužím“ a následně být uražená, že se někdo bije za své právo… No fuj velebnosti.

I když se v průběhu knihy trochu změnila, nedokázala jsem se dostat přes to, jak hnusně se chovala na začátku.

Za mě byl tohle bohužel nejslabší díl polibků a asi si rozmyslím, jestli se do dalšího dílu z letní edice pustím…

06.09.2022 2 z 5

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

I když ke konci bylo jasné, kam vyuzlení příběhu směřuje, stejně jsem byla překvapená a po zavření knihy se mi hlavou honily myšlenky: Co teď? Jak tak bude moci Lies žít? Je si jistá, že našla pravdu, ale co když to tak není…

Kniha se mi opravdu hodně líbila. Ačkoliv mě Lies trochu vytáčela, na kvalitě knihy to neubralo. Tím, že má kniha dost velká písmenka se navíc četla i poměrně rychle takže věřím, že pokud je tu nějaký rychlo-čtenář, byla by to pro něj doslova jednohubka na jeden večer. :-)

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Nejsem člověk, který záměrně vyhledává podobná témata, ale tenhle příběh mě svým způsobem fascinoval a děsil zároveň. Člověk si někdy ani nechce připustit ten fakt, že by se měl zamyslet nad tím, co všechno na sociálních sítí sdílí a zda nepřekročil bezpečnou mez. Věřím, že jsou mezi námi desítky, ne-li stovky lidí, kteří balancují na té hraně, která je pro ně osobně bezpečná.

Suma sumárum – kniha byla velmi čtivá. Hned v začátku má čtenář několik tipů na to, kdo se skrývá za tajemnými kapitolami označené „ON“. Příběh byl napínavý. Závěr mě docela překvapil, jak vyuzlením, tak mírným překombinováním, ale na druhou stranu si to přesně o takový konec říkalo. Za mě tedy velké doporučení. Rozhodně se jedná o knihu, která by milovníkům thrillerů neměla ujít.:-)

V posledním tažení V posledním tažení Nina Lykke

Autorka se v knize dobře „vyřádila“. Velmi se mi líbily části, kdy Elin seděla v ordinaci a střídal se u ní jeden pacient za druhým. Neskutečně jsem se v těchto částech pobavila. Byly zde části, kdy jsem Elin nenáviděla, litovala i milovala. Doteď se nemohu rozhodnout, jaká emoce převažovala víc.

Co ale mohu říct s čistým svědomím je to, že by tahle kniha neměla uniknout vaší pozornosti. Každý z nás si z ní něco odnese nebo se přinejmenším zamyslí, zda opravdu žije takový život jaký chce nebo potřebuje změnu, protože se noří do hluboké propasti.

Za mě tedy velké, upřímné doporučení. :-)