RosMeggie RosMeggie komentáře u knih

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Nádherný milostný příběh, který není pojat klasicky tak, jak jsme zvyklí. Nejde jen o to, že jde zde o lásku dvou mužů, ale především o autorovo pojetí.. nebo lépe řečeno o autorovu poetickém vyprávění, o propojení lásky a umění. Přiznám se, že jsem jako první viděla film, který mě svým pojetím naprosto uchvátil, což ještě umocnil jeho dokonalý soundtrack. Jenže jak jsme zvyklí, kniha má zase jiné přednosti. Pro některé se může zpočátku zdát, že se kniha táhne, a ano, je to v podstatě pravda, jenže v tomto případě jde o účel, jde o to procítit, co autor předává. Za mě jde o jeden z nejromantičtějších příběhů, které jsem měla možnost přečíst.

Pokud u čtení hledáte i něco jiného než si jen oddechnout, tak určitě doporučuji..

Zatím..

19.09.2020 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Perfektní, úžasná a boží knížka... Nejlepší knížka od Stephenie... Patří mezi mé nejoblíbenější knížky... No, už nevím co dodat, asi jen to že si ji prostě musíte přečíst... :)

02.11.2013 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Senzační kniha... Nikdy jsem takové, řekněme "akční" fantasy nečetla... a to byla velká chyba, protože tohle bylo vážně skvělé... Lehce se četla... bylo v ní zase něco nového, než bývá obvyklé... prostě bomba... :)

Nejlepší věc... no dobře možná ne nejlepší, ale hodně dobrá věc, která se mi na téhle knize líbila, byla zmínka o menstruaci... protože to moc ve fantasy knihách nenajdete... vlastně já osobně jsem tohle zahlédla ve fantasy poprvé... a ano, možná jsem lehce (kdo mne zná, ví že spíše hodně... :D) divná, že se mi tohle líbilo.. ale jsem si jistá, že nejsem sama... :)

P.S. Doporučuji... vřele.. :)

28.02.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Úžasná nadčasová kniha, ze které až mrazí. Poslouchala jsem ji jako audio knihu a musím říct, že o to víc mě bavila, byla skvěle namluvená s básněmi a písněmi, které jsem si koncem i prozpěvovala.. :D

Sice dílo patří k povinné četbě, ale rozhodně se ho nemusíte bát, je opravdu velice čtivá a zábavná, plná narážek, které by se daly aplikovat i na dnešní dobu. Rozhodně doporučuji přečíst.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Nádherný příběh o dvou přátelích, o normálním muži a jeho postiženém kamarádovi. Jazyk i dialogy jsou jednoduché, za to ale umí pořádně zasáhnout. Neuvěřitelně krásný a smutný příběh, který určitě stojí za to si přečíst.

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Předem bych chtěla upozornit na možné spoilery a možná trochu sentimentu, jelikož je mi tento příběh blíž, než by se mohlo zdát.. O.o (pokus o tajemnost.. ;D)

Prvně bych chtěla říct, že jsem jí vážně neměla ráda.. Naprosto upřímně mi Emmi lezla krkem a možná ještě i něčím dalším.. ;) U čtení jsem mnohdy protáčela oči, ale nadále se udržovala ve čtení díky mnoha doporučením a také díky "Listování", což je takové představování knihy formou předčítání s prvky herectví.. sice jsem na tom byla před pěti lety, ale stále ve mně zůstal silný zážitek, který mě nutil číst dál.. A jsem za to moc ráda, jelikož posledních 40 stránek mě naprosto pohltilo a já nemohla jít spát, dokud jsem to nedočetla..

Pro mě nádherný příběh.. Někteří si mohou říct, že není možné se zamilovat do někoho přes internet.. ale z vlastní zkušenosti vám všem mohu prozradit, že to jde.. Vážně to jde a je to možná ještě více strhující a zdrcující než když se člověk zamiluje v "reálném životě".. :)

Skvěle napsané.. Stránky ubývají možná až příliš rychle.. ;).. Rozhodně knihu mohu doporučit.. i když ta Emmi.. Mno.. Dejte mi vědět, jak se ohledně ní cítíte vy.. Jsem v tom sama, nebo vás taky štvala..?

Jsem opravdu zvědavá, jak bude příběh pokračovat, jak to všechno dopadne.. Teď vás musím opustit, jdu na něj.. O.o

09.01.2018 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Kniha úžasná (až na pár Travisových myšlenek (ale tak je to chlap))... Hned na začátku knihy jsem se skoro rozbrečela (nevím jestli jsem měla slabší chvilku nebo to vážně bylo smutné)... A Epilog byl super trošku moc nepravděpodobný (mám tím namysli Travisovu práci), ale super (musela jsem se u toho usmívat jak debil)... Co jiného než říct doporučuji!!!

S láskou (nejen k Travisovi)

26.04.2014 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Dočteno před pár týdny, takže mi už moc paměť neslouží, ale přečetla jsem knihu opět jedním dechem. Tohle je jednoznačně jedna z mých nejoblíbenějších fantasy sérií. Nechybí ji totiž nic, je zde pořádná dávka akce a napětí, vztahů a lásky a v neposlední řadě kouzel a kouzelných tvorů, což já ráda. Líbilo se mi číst příběh z více perspektiv. Manon se stala mou oblíbenou postavou, ale na Jestřába prostě nikdo nemá. To je prototyp dokonalého bojovníka a všeho všudy muže, kdo by ho nemiloval..? :D

09.08.2020 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Za mě skvělé nadčasové dílo, které mě bavilo číst i po třetí. Obecně mám ráda dramata, jelikož se čtou ze všeho nejlépe. Čapek je klasika, která mě vážně baví.

K maturitě (a nejen k ní) rozhodně doporučuji.

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Milovala jsem film.. Ještě dlouho poté, co jsem ho poprvé uviděla, jsem nad ním musela dumat.. Nedokázala jsem přestat myslet na to, jak neuvěřitelně silná to byla osoba, co všechno udělala pro to, aby byla sama sebou.. Dnešní svět je plný loutek, plný holek a kluků, žen a mužů, kteří se snaží vypadat stejně nebo naopak se chtějí co nejvíce odlišit.. ale zapomínají být sami sebou.. Einar, později Lili, na to nikdy nezapomněli, chtěli být sami sebou.. Pro mě neuvěřitelně silný příběh..

Těšila jsem se, až si přečtu knihu, bohužel jsem už předtím viděla film, takže ten výsledný efekt mohl být ještě silnější, než byl.. Upřímně jsem ale až do poslední stránky doufala, že to třeba dopadne jinak.. že to nebude tak, jak to muselo být..

Chtěla jsem se dozvědět více o tom, co se dělo uvnitř Lili.. Bylo pro mě skvělé se dostat do její a Einarovy hlavy, zjistit toho mnohem více, než co se dalo nacpat do filmu.. Také jsem ocenila všechnu minulost.. Jak Einarovu, tak především Gretinu, u které mi jedna část vehnala slzy do očí..

Pro mě naprosto krásný příběh.. Autora obdivuji, moc ho obdivuji za všechny ty výzkumy a průzkumy, za všechno to hledání, za všechnu snahu, kterou do tohoto díla vložil.. Opravdu se mu to vydařilo..

Doporučuji všem, kteří se dokáží vcítit do jiné osoby, jsou chápaví a milují knihy, ani byste nevěřili, kolik nechápavých idiotů bylo v kině, ve kterém jsem film viděla..

P.S. Eddie si toho Oscara za hlavní roli v Dánské dívce prostě zasloužil a měl to vyhrát, ale život bohužel není spravedlivý..

S Láskou,

13.12.2017 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Další skvělá kniha od mého milovaného Johna... :3 Líbil se mi nápad, zpracování... vlastně vše... :) John prostě umí psát, to je fakt...

Musím tady trošičku vměstnat nějaké to srovnání s filmem... V tomto případě... milionkrát násobně vyhrála kniha... ani Cara mé rozhodnutí nemůže změnit... :D ... Ten film byl prostě takový... celý nějaký zkrácený, nebo jak to popsat... kniha byla prostě mnohem lepší... vtipnější... a takto bych mohla pokračovat dále... :)

Jo a ten Hollywoodský konec ve filmu ho zkazil ještě více... :/

P.S. Takového Quentina bych si přála... :) .. Vážila bych si ho více než Margo.. :P

Love,

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Toto je naprosto, určitě a stoprocentně nejvíc nejlepčí knížka na celým širým světě...:D
Nevím jak vy, ale já jsem cítila každou emoci, která se tam objevila, chtělo se mi brečet, když Sky, Hope nebo Linden brečely a nebo jsem se smála když se jedna z těch tří (co jsou vlastně jedna) smála... prostě žůžo-čůprózní knížka...:D
Doporučuji a doporučuji abyste ji doporučili...

P.S. Přečtěte si i poděkování nevím proč, ale dost mě pobavilo...:D

P.S.S.: Miluju Holdera (ikdyž nechápu proč mu říkají příjmením, Dean je sexejší než Holder)!!!

S láskou

30.03.2014 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha i film naprosto perfektní. Opravdu upřímně jsem se u knihy nasmála, o to víc, když jsem ji poslouchala jako audio knihu, která byla skvěle namluvená. Oddechové čtení, které Vám za každé situace zvedne náladu.

Doporučuji všem, co se nebojí zasmát..

18.08.2019 5 z 5

Já jsem z tohoto, tak trochu pokračování, úplně nadšená.. Přečteno asi za dvě hodiny.. stačila k tomu jedna cesta vlakem a bylo hotovo.. Naštěstí tam nebyla později rozhořčená paní nabízející sladkosti, pouze pár zvláštních lidí a jedna milá průvodčí..

Moc se mi to líbilo, opravdu.. Jako věčný milovník Harryho Pottera.. jsem byla za nějaké to pokračování hrozně ráda.. i když mi dalo dost námahy se k tomu dokopat.. ale zvládla jsem to.. ;D

Otcovské propojení Harryho a Malfoye bylo boží.. a malí přátelé Scorpius a Albus.. :3

P.S. Omlouvám se za to mladistvé nadšení, ale.. když od svých jedenácti čekáte na dopis a tajně doufáte, že jste čarodějka.. je těžké ovládat své nadšení..

Vaše Rose.. ne dcera Rona a Hermiony.. ale prostě Rose.. ;D

13.12.2017 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nádherná kniha.. i nádherný film..

Knihu jsem četla v originále.. (tím se nechci vychvalovat, ale chci tím říct, že jsem to mohla pochopit trošičku jinak.. nebo spíše.. Tím, když se knihy překládají se mnohdy ztratí původní význam některých částí.. kdo čte v originále pochopí.. :D..) Konečně jsem se k ní dostala tolik let potom, co jsem se navěky zamilovala do filmu..

Je to neuvěřitelně silný příběh.. Zamilovala jsem si onoho učitele, který byl ve své podstatě a na nějakou chvíli Charlieho vzorem nebo spíše na dlouhou dobu jediným kamarádem.. Navíc, jeho nezapomenutelné hláška/citát:

"We accept the love we think we deserve"

Kéž bych měla takového učitele, který by mi doporučoval knihy.. O.o Myslím, že moc nemá cenu hovořit o příběhu, jelikož kdo si ho nepřečte, nemůže pochopit..

Tuhle knihu prostě miluji a myslím, že je vhodná jak pro ty, kteří si zrovna takovým obdobím prošli, tak i pro ty, kteří mají pubertu už dávno za sebou..

Love,

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

(Lehké a asi i trošku větší spoilery)

Nádherná kniha se smutným koncem.. A pro mě pochopitelným.. Když jsem si tady přečetla jeden komentář.. Jasně, někdo může mít na smrt tímto způsobem svůj názor, ovšem.. Kdyby jste se vcítili do toho člověka, kdyby jste to opravdu dokázali.. Kdybyste se také museli rozhodnout jako on.. Já Willa chápu.. Chápu, proč to udělal.. Tím jsem jen chtěla vyjádřit svůj názor.. Teď jdu k recenzování knihy samotné..

Líbil se mi příběh, krásný, romantický, který neurazí.. Líbilo se mi vyobrazení postavy Lou.. Taková ztřeštěná holka.. Někdy také nevěděla, co chce.. Ale mám takový pocit, že to ženské postavy nevědí v knihách nikdy.. Nepříjemný Will měl také něco do sebe.. a celkově se mi příběh velice líbil.. Lou mě ovšem naštvala svým chováním na jejich 'dovolené'.. Někoho ale zase naštval Will.. Jenže já jsem pochopila Willovy důvody k jeho rozhodnutí.. jasně, reakce Lou byla do jisté míry také pochopitelná, ovšem.. Kdyby se na něj nenaštvala mohli si ještě společně těch pár dní užít.. O.o

Kdybych knihu měla srovnat s filmem.. Kniha by byla ve výši nebes a film někde dole u zemského jádra.. Nevím jak jste to brali vy, ale ve filmu podle mě téměř nic nebylo.. Nudné, tolik důležitých věcí tam chybělo.. Ale aspoň tam byl Sam Claflin, díky němuž jsem se na film vydržela dodívat do konce..

Pořád se rozhoduji, jak tuto knihu ohodnotit, ale jelikož jsem se u ní rozbrečela jako želva.. Nezbývá mi nic jiného.. ;)

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Pokusím se napsat recenzi na knihu, jejíž první půlku jsem četla před několika měsíci.. Ovšem, zanechala ve mně silné pocity, jelikož tuhle sérii prostě miluji..

Samá akce, samé nečekané události, nemohu si tuto knihu vynachválit.. Vlastně i tuto sérii.. I když vím, že bych se měla spíše věnovat povinné četbě, tak si nemohu pomoct.. Také jsem našla úplně skvěle se hodící písně hlavně tedy k závěru knihy.. Dodávalo to na napětí.. Když už jsme u toho konce, tak jím začnu.. Závěr knihy jsem prožívala natolik, jako bych se toho všeho doopravdy zúčastnila.. Bylo to neuvěřitelně napínavé, dramatické, perfektní.. A teď nemluvím jen o závěru, ale o celé knize.. Jestli jste přelouskali první díl a bavil Vás, budete tímto mile překvapeni, jelikož dle mého názoru je ještě lepší než ten první, i když se v něm nevyskytovala část s menstruací.. :D Za to je tam toho spousta dalšího.. O.o

Upřímně ale musím říct, že Celeana mě někdy štve.. Neví, co chce.. Přijde mi jako postava hrozně nestabilní, když to tak řeknu, má málo sebeovládání a pořád mění své názory na lidi.. Místo toho, aby pochopila jejich záměry.. O.o.. To jen kdyby si tento komentář Celeana náhodou někdy přečetla.. ;D

Na to, že jsem zde téměř nic nenapsala, je to nějaké dlouhé.. :D Po tom více než půl roce mi psaní komentářů ke knihám nejspíše chybělo.. Takže se omluvám.. O.o

P.S. Chaol.. Ehm.. Kdo četli, ví.. A umí si představit to krásné zahřátí srdce.. ale bohužel i tu hroznou bolest.. O.o

Xoxo,

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherná kniha... kterou nepochopí jen tak všichni... a zároveň v každém věku si z této knihy vezmeme něco jiného... nového... :)

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Super pokračování....:D... opět super díl, nic mě nezklamalo, ba naopak mě pár věcí i nadchlo... Teda až na ty sebevražedné sklony hlavní hrdinky...:(... chudák Tobias... (ať jde radši ke mě já bych od něho takhle pořád nezdrhala, já bych ho hýčkala....:D...)

P.S. Kvůli Tobiasovi prostě musím dát těch 5*....:D...(I l♥ve you Tobias...)

S láskou
-Rose

24.06.2014 5 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Úžasná knížka, všem kdo ji nečetly a mají rádi upíry vřele doporučuji... :-)

12.05.2013 5 z 5