Roselunda 1928 Roselunda 1928 komentáře u knih

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Jak Králové Clonmelu, tak i Flanagan mě zklamali. Samozřejmě, začátek velmi slibný, hlášky dobré, smála jsem se, byla tam fakt dobrá část, u které jsem se téměř válela smíchy (Ano, Horáci, moc jsem si tě v tomhle díle oblíbila. Tvůj nápad s Haltem byl geniální.), ale. ALE. Nápad fajn, ale až moc jsem to vnímala jako parodii na křesťanství. Snažila jsem se na to nemyslet a prostě se bavit, ale nešlo to. A to mi vadilo, celý ten princip té knihy. A bylo to mnohem předvídatelnější a klišoidnější než předchozí díly. Konec jsem si mohla domyslet už na začátku, protože jsem tady díky některým komentářům zjistila, jak to s Haltem je. Díky! Ale, jak tvrdí moje kamarádka, HU nikdy nemůže být vysloveně hrozný, a já s ní souhlasím. Pár dobrých zvratů tam bylo a Flanagan podobné věci umí. Jen tohle se mu trošku vymklo z rukou. Je to sice (zatím) nejhorší díl, ale pořád existují i horší knihy.
3,4*

31.08.2015 3 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Tahle kniha má hromadu plusů. První je ten, že celou knihu není bitva, jak jsem se bála. Druhý je krásně úsměvný vztah Willa a Alyss. A strašně se mi líbí, jak se Will pomalu, ale jistě, mění v Halta :D A strašně jsem si oblíbila ...Trobara? Jmenuje se tak? A ten Alyssin dopis byl třešiňka na dortu :D Ale pořád to není nejlepší díl. Takže 4,5*.

27.08.2015

Rohy faunů Rohy faunů Renata Štulcová

Byla bych radši, kdyby to napsal někdo, kdo nepíše jako moje spolužačky. No, jedna píše mnohem líp než paní Štulcová.
Nápad dobrý, Marina to ale totálně kazila. Chovala se fakt jako tříletá. To se i já chovám rozumněji. Ale i přesto chci další díl. (Ach, ti dva jsou fakt rozkošný páreček :D ) 3,4*

26.08.2015 3 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Tenhle díl se tolik nepovedl. Starý vousáč Halt je prostě super písnička, Will v přestrojení super nápad a strašně se mi líbil ten vztah - nevztah mezi Willem a Alyss, ale přesto to nemělo takové grády jako předchozí tři díly. Jinak (Ano, kuceju, opičím se po tobě :P) dávám tomu čtyři hvězdničky jen v rámci HU, jinak bych uvažovala nad pěti! :D

Jo, a Will je borec :D

25.08.2015 4 z 5

Tance nág Tance nág Renata Štulcová

Přišlo mi to ještě víc pitomé, ještě víc sladké a ještě víc neuvěřitelné než jednička. Jinak, dobrý nápad, a styl psaní se mi neprotivil tak jako ve Vílích křídleh.

23.08.2015 3 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Po výborném začátku (Halina, nebo Palt? :D) trošku slabší prostředek, který ale byl pořád moc dobrý. Nikdy jsem si nemyslela, že se málem rozbrečím kvůli koni. A ten epilog neměl chybu :D Jediné co bych tomu vytkla je to, že to mělo větší nádech naivity než předchozí díly. Pokud ale Flanagan Čarodějem na severu nezklame, budu uvažovat nad přesunutím do Oblíbených autorů.

23.08.2015 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Nelíbilo se mi to tolik jako Ledová země, ale má to něco, co předešlé díly ne. 4,56 *

23.08.2015 5 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Tenhle příběh není nic extra. Vlastně to je tuctový příběh s "dokonalými" kluky a hlavní hrdinkou, o které občas nevím, co si mám myslet. Ale je něčím neidentifikovatelným jedinečný. Musela jsem se zastavit už u prvního papírku (Lennie fakt strašně škrábe.). Ale chtěla jsem, ať Lennie skočí z mostu :-D ale i tak hezký konec. Jsem moc ráda, že jsem se mohla s Lennií, Joem, kterého jsem měla moc ráda, Velikánem, bábinkou a všemi ostatními seznámit ;)

14.08.2015 4 z 5

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

Tohle bylo ještě pitomější a absurdnější než moje příběhy. Jediná alespoň trochu normální postava je Matt. Ale svým způsobem je lepší než předchozí díly. Ale pořád je to brak. Už vím, jak moje díla budou lidi hodnotit, pokud to někdy vydám.

13.08.2015 3 z 5

Dcera Čarodějek Dcera Čarodějek Dorota Terakowska

Hrozně moc musím pochválit příběh a nápad. Bylo tam ale dost věcí, co mi vadilo. Ajok byl podle mě strašně naivní, hodně mi vadil překlad - Woodou je jméno, ne, tak proč se neskloňuje? Ono i ten styl psaní mi moc nesedl. A taky mi chvílemi přišlo, že se dílo snaží čtenáři vnutit nějaký názor, to tam hodně rušilo. A něco bylo dost předvídatelné. Ale jinak se mi to líbilo. 3,4*

09.08.2015 3 z 5

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

Ehm, to byl teda pořádný přešlap. Nudný příběh, nudné postavy, pointa žádná. Knihovně, do které chodím, docházejí Knihy.

03.08.2015 2 z 5

Barva krve Barva krve Mary Hoffman

Anotace slibovala spletitý, strhující a tajemný příběh. Dostala jsem nudnou a mnohdy i divnou knihu s nezajímavými postavami, které jen dřepí v klášteře a mluví o tom, kdo by mohl být vrah. A věděla autorka, že františkáni mají hnědé, popř. černé hábity?

02.08.2015 2 z 5

Jak vycvičit draka Jak vycvičit draka Cressida Cowell

Dobrá kniha, akorát hrozně krátká. Kdybych to četla jako mladší, líbilo by se mi to víc, ale i tak jsem ráda, že jsem ji v knihovně našla.

02.08.2015

Stěhujeme se! Stěhujeme se! Meg Cabot

Řekla jsem si, že červen (teda spíš červenec) je ideální na to začít plnit Čtenářskou výzvu 2015. Tahle splňovala položku Kniha, která je poslední na vašem "chystám se číst" seznamu. A musím říct, že jsem na to už fakt velká, ale kdybych byla mladší, líbilo by se mi to hodně. A tak dávám 4 hvězdičky.

30.07.2015 4 z 5

Arthur a Minimojové Arthur a Minimojové Luc Besson

Jako hodně z vás jsem znala film. Když mi tahle kniha už poněkolikáté padla do oka v knihovně, řekla jsem si: "Proč ne?"
Bylo to teda celé příšerně naivní. Arthur se zvlášť na začátku choval, jako by mu nebylo deset, ale o pár let míň. A jako minimoj se zase choval úplně jinak.... A... prostě, nebylo tam nic, z čeho bych si sedla překvapením. Byla to i celkem nuda. Celou dobu jsem přemýšlela, proč si vlastně tohle vysloužilo filmové zpracování.
Líbil se mi ale nápad, spíš určený pro mladší čtenáře, než jsem já, ale celkem hezký. Taky se mi líbilo, jak se princezna Selénie chovala ke konci. Zdálo se mi, že za tu dobu dospěla (aspoň trošku :D). Konec taky hezký, snaží se čtenáře nalákat na další díl. A nakonec, minimojové jsou prostě úžasná stvořeníčka.

28.07.2015 3 z 5

Příběhy nešťastný lásky Příběhy nešťastný lásky Rachel Renée Russell

To je tak dokonale pitomé :DDD fakt tuhle sérii miluju :D

23.07.2015 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

(možné spoilery!)
Od téhle knihy jsem měla z neznámého důvodu dost velká očekávání. Splnila se? Nevím.

Nick mě zezačátku dost štval, ale rozhodně bude patřit k mým oblíbenějším klučičím postavám. Emily jsem si oblibovala díl.

Co se mi líbilo?
- Erebos samotný. Ráda bych si ho, teda spíš Boží jiskru, kterou jsem si zamilovala, i když o ní padly čtyři věty, zahrála. Nějakou vylepšenou verzi Erebosu s jiným cílem a jinýma úkolama.
- Hrozně se mi líbilo, jak autorka dokázala napsat ten příběh, aby bylo jasné, že se Nickovi líbí Emily :D
- Obálka.
- Nápad.
- Bylo to celkem čtivé.

Co se mi nelíbilo?
- Ursula si s tím mohla víc pohrát. Nick hrozně rychle Erebosu propadl, čekala jsem, že to bude brát víc s nadsázkou. Taky mi přišel trochu odfláklý vztah Nicka a Emily. (No jo, jsem strašný romantik :D)
- Zhruba poslední čtvrtina mě nebavila.
- Chtěla bych to dvakrát tlustší :D
Ale Erebos se líbil, ráda si přečtu i další knihy s podobnou tématikou.

22.07.2015 4 z 5

Dvě pravdy a lež Dvě pravdy a lež Sara Shepard

Zezačátku jsem si myslela, že vrah bude Ethan. Teď si ale nejsem tak jistá :D

Tahle série je vlastně strašně pitomá :D no, to ani ne. Spíš neuvěřitelná. Jsem opravdu zvědavá, kdo je vrah a jaké měl k vraždě motivy.

22.07.2015 3 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Nápad? Velmi dobrý. Příběh? Už tak moc ne, ale fajn. Ale napsané to je příšerně. Znám pár lidí ještě na základní škole, kterí by to dokázali napsat líp. Ale pro hezký nápad dám 3,5*.

22.07.2015 4 z 5

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

spoiler!
První díl jsem četla asi před rokem a půl, takže jsem si musela hodně připomínat,co se dělo v jedničce. A nelíbilo se mi to tolik. Věděla jsem, že Štěbetalky jsou nevinné, jinak by to bylo moc jednoduché. A... občas mě to nudilo. Uvidíme, co přinese Thayer a další díl. Vsadím se, že Thayer v tom prsty nemá.
3,45*
P.S.: Konečně, Emmo! :D