Motýlí křídla

Motýlí křídla

Elena se snaží zapomenout na nešťastnou smrt své sestry Laury. Jak přesně zemřela, to nikdo neví. Na stejném místě je o rok později nalezena další mrtvá dívka. Je to opravdu jen náhoda? Co způsobilo dopravní nehodu, při které zahynula Laura? Jaké tajemství v sobě nosí matka, která Elenu nechce spustit z očí? Náhlý zájem staršího pohledného Tristana, přicházející anonymní dopisy a potloukající se zakuklené postavy přimějí Elenu jednat. Bude hledat pravdu na vlastní pěst... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136821/motyli-kridla-7qK-136821.jpg 3.5149

Schmetterlingsschatten (2008)

Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)
Více informací...

hlina

Pro dospělého oddychovka, ale pokud knížku bude číst čtenář ve věku hlavní hrdinky, tak si myslím, že bude nadšený. Knížka je napsaná poutavě. Ač řeší problémy náctiletých, nepoučuje.

kuky921
06.10.2016

Velmi lehká detektivka s velmi naivní hlavní hrdinkou Elenou. Pokud chcete oddychovku na cestě do práce, tak je to dobrá volba.

DenisePartridge
06.10.2016

Nedokážu si vzpomenout, kdy jsem byla naposledy takhle rozpolcená. Na jednu stranu bych hrozně moc chtěla udělit knize pět hvězdiček, jelikož mě opravdu bavila a smím-li použít už poněkud ohrané slovní spojení "přečetla jsem ji jedním dechem", ale na druhou stranu vím, že nedosahuje takových kvalit, jako ostatní knihy, které označuji plným počtem hvězd. Nejspíš tedy zůstanu u čtyř, ale třeba své rozhodnutí ještě časem změním. :)

niki-chan
07.09.2016

Nálepku thriller si podle mě nezaslouží. Ale jako příjemná nenáročná oddechovka na odpoledne proč ne. Příběh není příliš složitý, stejně jako hlavní hrdinka, u které mi její nechápavost občas vadila. Na druhou stranu samo-čtivé a jemný nádech romantiky u první lásky.

Mixxa
05.08.2016

Hodnocení sice píšu trošku podruhé, ale i tak chci říci, že knížka se mi moc líbila. Mám ráda takové příběhy, kde obyčejný člověk vyřeší něco zdánlivě nevyřešitelného... Konec byl sice trochu bláznivý a unáhlený, ale i tak se mi to líbilo.
_
IvankaM: A co jsi čekala v kategorii pro mládež? Že se tam bude vraždit jako o závod? Kdyžtak si najdi definici Thrilleru a celkové pojetí kategorie než budeš bezdůvodně strhávat hodnocení!

Michelle.1995
29.07.2016

Taková oddechovka na odpoledne. Mám celou sérii a upřímně- tahle je z těch méně povedených. Elena mi připadala vážně naivní a objevilo se tu i několik absurdností (jednou se zmiňuje o tom, že mají polovinu července a v jiné kapitole zas říká, že jsou uprostřed školního roku..divný). konec je moc uspěchaný a přijde mi takový neukončený. Navíc absolutně nechápu to zařazení mezi sci-fi a fantasy, buď jsem úplně mimo nebo tam prostě žádné fantastické prvky nejsou- postavy jsou reálné, místo je reálné i zápletka je reálná. takže prostě obyčejný příběh, který ani není moc thrillerový

IvankaM
06.07.2016

Strašné. Thriller to ani zdaleka není. Maximálně tak pro 13i leté holky.

malen
12.06.2016

Tak mi to nepřišlo ani jako thriller, ani jako sci-fi a fantazy, ale nebylo to špatné čtení.Taková detektivní oddychovka na jedno odpoledne

milunka21
05.06.2016

slabsi ale cist se to da :-)

Šampion1
03.06.2016

Velice úžasná kniha to byla

zuzi1162
20.05.2016

Vzpomínka na styl Stop hrůz.

Madlenkačte
17.03.2016

Velmi rychle a snadno se to četlo - to jsem velmi uvítala, jelikož to nebyla dobrá kniha. Naivní dívka, parta chuligánů - nic pro mě.

AnetaM
01.03.2016

Wau
Docela dost super! Tahle knížka sice není úplně strasidelná, jak jsem po prvním dilu-Mrazivé leto-čekala.
Tyhle knížky na sebe nenavazuji, mají jiný příběh ale obě jsou super!
Tristan je tak užasnej! Nechápu jak ho mohla nechat!
Takže určitě si to přečtěte!

danulika10
24.02.2016

Knížku jsem četla a vadilo mi to, jak se Elena chovala. Navíc se tam nic moc nedělo a akce byla až na konci. Pro mě zkrátka průměr a znovu bych ji nečetla.

Mixxa
23.02.2016

Nesouhlasím s tím, že knížka byla z edice nejslabší či dokonce naivní.
Mě samotné se příběh velice líbil, knížka se četla sama, pořád jsem cítila jakési napětí. Tristan se mi moc nezdál a tím se mé obavy potvrdily. Možná byl ten konec po delším rozvažování trošku uspěchaný, ale jinak jsem s knihou neměla problém.

tereza2627
14.02.2016

thriller? no tak to asi určitě nee, celká knížka o zamilované holce do kluka....smrt sestry vyřešena v jedné kapitole?! no za mě teda rozhodně nedoporučuji. tak pro věkovou skupinu 15 - ucházející...

Terinka14
09.02.2016

Knížka se mi líbila, ale možná byla moc krátká. Taky konec mě trochu zklamal, ale v celku byl příběh docela napínavý. Znovu si knížku ale určitě nepřečtu.

Mišule_11
09.02.2016

Jelikož se jednalo o můj první thriller, tak se mi kniha líbila a přečetla jsem ji hned. Akorát mi přišlo, že konec byla až moc rychlý, ale rozhodně mě zaujala :))

sarkapech
28.11.2015

Hned od začátku jsem hltala snad každé slovo :3 Velice poutavá knížka. Doporučuji :))

Jity-Lovies
16.10.2015

Od začátku jsem byla zvědavá, jak to celé vlastně dopadne, jsem ráda, že se vše na konci vyřešilo a nemělo to otevřený konec... akorát ten konec byl zbytečně moc rychlý

monita333
21.09.2015

Musím říct, že jsem čekala o trochu víc, ale zas tak špatná knížka nebyla. Nejvíc mi asi vadily dvě věci: za 1. odbytý konec a za 2. to časté naivní chování hlavní hrdinky.
Na knize se mi hodně líbila ta záhada okolo Lauřiny smrti, to jak Elena postupně objevovala všechny dílky skládanky, a tak. A určitě bych knihu neřadila mezi nejhorší.

Roselunda 1928
03.08.2015

Ehm, to byl teda pořádný přešlap. Nudný příběh, nudné postavy, pointa žádná. Knihovně, do které chodím, docházejí Knihy.

Hana H.
26.07.2015

No, co k tomuhle říct... zkrátka tohle je pro jinou věkovou kategorii - tak asi pro 12-14 let, tam je asi přijatelná. Vůbec jsem se do této knihy neměla pouštět, byla to ztráta času. Mezi thrillery bych ji určitě nezařadila, spíš je to čistá kategorie PRO MLÁDEŽ - velmi lehce detektivní s nezbytnou dávkou pubertálního zamilování. Thriller vypadá opravdu jinak.

Lily79
26.06.2015

Celkem ohrané téma, ale děj a nezodpovězené otázky to vynahradí. Četla jsem již mnoho podobných knížek, ale i tak mě nadchla a místy překvapila :D

Barat
16.06.2015

!SPOILERY!
Moc hezká knížka, když už nevíte, po jakém thilleru sáhnout dříve. Podle mě stojí děj za starou belu, ale přes nádherný styl psaní a osobitou Elenou se to dá snadno přehlédnout. Naneštěstí to není ani tak thiller, jako spíš detektivka, možná ani to ne. Dvě skupiny - Christian vs. Vanessa, pokud se to tak dá nazvat - tam byly absolutně zbytečné, a obešlo by se to i bez nich. Stačili by pouze Christian a Vanessa samotní. Ale co kniha ztratila na příběhu, to opět získala na svém jednoduchém a snadném čtení. Taková oddechovka, když už se vám pletou nohy a potřebujete si na pár minut sednout do stínu a odpočívat. Navíc ten konec je opravdu pro úroveň 1. třídy (Matka a nějaký kluk, vybavení zbraněmi, a dcera, co se chystá celé nedorozumění zastavit. Páni! Jak děsivé!).

en.bee
13.06.2015

Skvela kniha, zaujala me.

tinka99
23.10.2014

Přečetla jsem všechny knihy z této edice a jako všechny ostatní, i tahle byla bezva:-) jen mně trošku mrzel ten konec....autorka mohla napsat o pár řádků navíc a zmínit se jak dopadla maminka hlavní hrdinky a jak byl Julián potrestán....ale jinak DOPORUČUJI CELOU EDICI:-D knihy byly vážně super a ke konci jsem je vždy jen hltala.....

DračiceLaura
15.08.2014

Mě se docela dost líbilo, bohužel závěr byl takový....nijaký. Doufám, že ostatní knihy ze série už budou lepší.

Antoaneta
30.06.2014

Kniha se četla velmi dobře je to lehké čtení pro někoho asi dost naivní ale pro teenegery určitě bezva .V tomto věku jsem podobné knihy doslova "hltala " Pro mladé prostě zajímavý příběh který v sobě skrývá i poučení.Mně se líbila.

Beerushka
10.05.2014