Stěhujeme se!

Stěhujeme se! https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33434/holcici-pravidla-allie-finklova-stehujeme-se-33434.jpg 4 71 10

První z řady příběhů o sympatické Allie, která se za nic na světě nechce s rodiči přestěhovat do nového domu, ve kterém očividně straší! Navíc by se musela rozloučit se svou nejlepší kamarádkou Mary Kay, která je sice poněkud rozmazlená a ufňukaná, ale přece jen je to kamarádka... Allie se rozhodne, že stěhování zabrání všemi způsoby. Život si usnadňuje všelijakými svéráznými pravidly, která nemilosrdně odhalují těžký život dítěte mezi ostatními dětmi a někdy i dospělými. Posuďte sami: Opravovat dospělé se nehodí Nesnášet lidi, hlavně dospělé, není slušné. Kamarádkám říkejte jen hezké věci, i když třeba nejsou pravda. Na druhý pokus už první dobrý dojem neuděláte. Pro slavné osoby platí jiná pravidla než pro nás ostatní.... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

Moving Day , 2008

Štěpinambura
Štěpinambura
31.05.2023 5 z 5

Kdybych byla devítiletá jistě by mě to bavilo více. Ale i přes to byl příběh boží! Naprosto mě uchvátila první strana a vůbec nápad s psaním pravidel. Allie vám přiroste k srdci i díky nádherným ilustracím. Má to i poučení. Spojené i se zvířaty, Mary Kay i přátelstvím.
Dokonalé!

lucakuca
lucakuca
15.04.2020 3 z 5

Milé, čtivé pro devítiletá děvčátka.

Adelle13
Adelle13
04.05.2019

Úplně mega úžasná kniha, jak pro mladší, tak pro starší, vřele doporučuji. ❤️

Dada_cte
Dada_cte
25.04.2019 5 z 5

Když jsem byla menší, kniha se mi moc líbila! Neomrzela ani doteď!❤️

Katecake
Katecake
06.03.2019 5 z 5

Tak tohle byla jedna z prvních holčičích sérií, které jsem kdy četla a sbírala :D, no a popravdě asi taky jedna z mála :DD
I přesto, že kniha není zrovna kreativní, mě ve věku cca 10 let bavila donutila mě koupit ještě další 3 díly :D

justinka
justinka
21.03.2017

celkem dobré ale najdou se i lepší díly

Roselunda 1928
Roselunda 1928
30.07.2015 4 z 5

Řekla jsem si, že červen (teda spíš červenec) je ideální na to začít plnit Čtenářskou výzvu 2015. Tahle splňovala položku Kniha, která je poslední na vašem "chystám se číst" seznamu. A musím říct, že jsem na to už fakt velká, ale kdybych byla mladší, líbilo by se mi to hodně. A tak dávám 4 hvězdičky.

luciefeix
luciefeix
27.11.2013 3 z 5

vtipne :)

TessDragon
TessDragon
15.09.2012 4 z 5

Allie Finklová. Hlavní důvod, proč jsem si ji chtěla přečíst byla Meg Cabot. A nezklamala. Sice je pro menší děvčata tak kolem 9 let, ale když jsem ji četla v nějakých 13, líbila se mi. ;)

SimušKa
SimušKa
25.08.2011 5 z 5

První díl, je podle mě dobrý, zajímavý, pěkně se čte ;-) Doporučuji na 100% :P Těším se, až budu číst druhý díl :-)

Meg Cabot
americká, 1967