Vílí křídla

Marina je dvanáctiletá dívka, která žije jen s babičkou, majitelkou malé květinové farmy, a tatínkem, ochráncem přírody. Sama si o sobě myslí, že je obyčejná, dokud se s ní nezačnou dít věci, kterým nerozumí. Opravdu jí rostou na zádech křídla? Proč si její nezvěstná maminka přála, aby studovala na prestižní Rafaelově škole? Jací studenti tam vlastně studují? Najde Marina maminku? Získá ve škole přátele na život a na smrt? Zachrání jednou svou největší lásku? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87973/rafaelova-skola-rafaelova-skola-vil-87973.jpg 4.688

Rafaelova škola (1.)

Fantasy, Esoterika, astrologie, okultismus, Dívčí romány
Vydáno:, Mladá fronta

Nairis

Absolutně úžasná, dobrá oddychovka od běžného, občas trochu nudného světa :-)
Nápad je skvělý, jen občas připomíná dětské knížky, nato, že je pro starší. Možná by to chtělo trochu barvitější text a občas i děj, jinak oblíbená knížka!

MirijamFrankl

Úplně úžasná kniha,jsem závislá na světě Rafaelovy školy a navíc se to skvěle čte.Oceňuji i postavy a nápad zasadit školu pro elementární bytosti přímo do Čech.
Už se těším na další díly.

MirijamFrankl

Krásný návrat do odby,kdy jsem byla Rafaelkou naprosto,ale naprosto unešená a zůstávám věrnou fanynkou dodnes.Navíc je toto vydání krásné,reedice se moc povedla.

MirijamFrankl

Jak tak koukám,Rafaelka se dostala do nejzobrazovanějších knih...což je jedině správně!
Celá řada je prostě boží.

Morčička
26.12.2016

Opravdu skvělá kniha, jedna z mých nejoblíbenějších, celá série je výborná.

sarach1
06.11.2016

Skvělá kniha.

Anett05
05.03.2016

Skvělá knížka, četla jsem ji jedním dechem. Zatím nejlepší kniha kterou jsem četla za tento rok. Doporučuji.

Roselunda 1928
22.07.2015

Nápad? Velmi dobrý. Příběh? Už tak moc ne, ale fajn. Ale napsané to je příšerně. Znám pár lidí ještě na základní škole, kterí by to dokázali napsat líp. Ale pro hezký nápad dám 3,5*.

Elen telemna
21.06.2015

Úžasné a napínavé zároveň. Úplně jsem se dokázala do děje vžít... Chápala jsem Marinu ve všech případech.

19.05.2015

MILUJI. Když ve škole hlasujeme pro nejoblíbenější knihu dávám právě Vílí křídla.

Elis.161
30.10.2014

Opravdu jedna z nejlepších knih. Krása! Rozhodně doporučuju. ;)

Jolilinka
28.10.2014

Tuhle knížku MILUJU, jsem do ní šílený blázen. Nej kniha na světe, rozhodně si ji neváhejte přečíst! Můžete taky navštívit blog autorky, stačí do vyhledávače napsat Rafaelova škola a mělo by Vám to najít :)

Mon12
27.09.2014

Úžasná čtivá knížka, která vás zavede do kouzelného světa víl. Jen je škoda, že na další díly si musíme delší dobu počkat.

dubakm
13.09.2014

Krásna, dcerky se nemohli odtrhnout od příběhu a tak jsme knížku přečetli na dva zátahy :-) Teď musím rychle sehnat pokračování.

brčko-A
19.08.2014

Tahle knížka neni pěkná,ale je bombastická!!! Je to moje nejoblíbenější knížka na světě,zatím... :D

Casio_cz
28.04.2014

Opět mě má nejoblíbenější autorka nesklamala. :-)

Indilwen
22.02.2014

Nádherné, čtivé a pro pozorného čtenáře s otevřenou myslí také nesmírně naučné dílko.. Kdo "ví", pochopí :)

EsTaVa
19.01.2014

Krásná kniha! Mám za sebou již 3 díly a na blogu vychází prvních šest kapitol druhého. Velice napínavá a krásná kniha :)

Nelly
08.01.2014

Krásná knížka, jen je škoda, že jsem něco podobného nevyšlo v době mého dětství...

Kariol
09.08.2013

Jelikož autorku znám coby blogerku, knížku jsem si přečetla brzy po jejím vydání. A nezklamala mne! :)

anibeni
15.04.2013

Kniha je nádherná, ale měla jsem problém se stylem psaní....

Yalka
06.01.2013

Na to, že je to určeno pro děti/teenagery, se mi v knížce špatně orientovalo. Nečekala jsem totiž, že zrovna v tomto typu knihy si budu muset pamatovat o každé postavě spoustu podrobností (autorka je znovu neopakuje, postav je tam přitom docela hodně), až tak jsem se na čtení nesoustředila a to se mi v druhé půlce knížky vymstilo (hodně vymstilo).
K vlastní knize: koncept je naprosto zřejmě inspirovaný Rowlingovou. A... bohužel jsem se nedokázala začíst, přišlo mi, že mi jen někdo převypravuje děj knihy, ale že nečtu přímo tu knihu. Pak přišla ta pasáž, jako z Limonádového Joea, kdy se všichni našli (až na to, že v knížce nemají kakaovou skvrnu velikosti mexického dolaru) a já jsem se ztratila...
Můj potomek (je naprosto přesná cílovka knihy, už má za sebou druhý díl a těší se na třetí) je nadšen, já už méně. 50 %.

Jula
18.11.2012

Super knížka klidně bych ji přečetla ještě jednou!!!

Espresso
02.01.2012

Tuhle knížku si představuju s jiným obalem, ale jinak je úchvatná. Pohladí po duši a naprosto strhne.

Violetti
10.12.2011

Milá pohádková fantasy, odehrávající se navíc v blízkosti mého bydliště (malé bezvýznamné plus). Pro děti určitě napínavé čtení, pro starší příjemná oddychovka. Mohu vřele doporučit - žádné módní fantasy s upíry à la Twilight, nýbrž nenásilná pohádka s elementály a ekologickým podtextem, co pohladí po duši.

Athena
20.11.2011

Nenechte se odradit až dětinským obalem je dobrá a více o této knize (o celé sérii) si můžete přečíst na: http://rafaelovaskola.blog.cz/