Romanka89 Romanka89 komentáře u knih

Rodičologie - Návod pro experimentující rodiče Rodičologie - Návod pro experimentující rodiče Dalton Conley

Knih o rodičovství jsem přečtla už celkem dost, tohle je jedna z nejhorších, i ten hroznej Estivill se mi snad četl líp. Tohle mělo být asi vtipné, ale marně jsem očekávala alespoň náznak humoru. Rozhodně bych takového otce mít nechtěla. Prostě divná kniha a absolutně nic mi nedala a nechápu že jsem jí fakt přečetla celou.

01.02.2023 1 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Má druhá kniha od autorky, sice jsem kdysi asi viděla film, ale vůbec si ho nepamatuji, takže jsem neměla ponětí kdo může být vrah. Skvělé! A filmy si zopakuji.

06.01.2023 5 z 5

Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Barbora Brůnová

Skvělé, dostala jsem k Vánocům jako dárek, i s věnováním a obrázkem mě a mých dcer od autorky, tak jsem byla dojatá. Vtipné, pravdivé, člověk má pocit že v tom vážně není sám. No budu pořizovat druhý díl.

30.12.2022 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Dlouho odkládaná kniha, ani nevím proč. Nakonec se mi velmi líbila, směs různých žánrů a stylů, několik příběhů, které ač tak různé, přesto je něco spojuje. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

22.12.2022 4 z 5

Pohybový  vývoj  dítěte  s láskou a respektem Pohybový vývoj dítěte s láskou a respektem Zuzana Rybová

Skvělá kniha o vývoji dítěte, psaná čtivě, stručně, jasně, jednoduše, aby jí rozuměl každý rodič, i když zrovna na to čtení není moc času. Oceňuji kapitolu o nezbytnostech a "zbytnostech" co vše dítě potřebuje ke zdravému vývoji a kapitolu věnovanou obouvání. Z knihy jsem vážně nadšená a doporučuji všem rodičům.

14.12.2022 5 z 5

Bouře Bouře Régine Deforges

Skvělá erotická jednohubka, ač velmi obscénní, přesto pro mě dojemná a smutná.

28.10.2022 4 z 5

Vychováváme děti a rosteme s nimi Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldort

Výchovných knih v podobném duchu už jsem četla více, tuhle jsem poslouchala jako audio. Za mě jedna z těch lepších knih na toto téma. Duška, který knihu jako audio načetl, sice moc nemusím, ale poslouchalo se to od něj velmi dobře. Doporučuji všem rodičům. Výchova není o tom formovat dítě, ale formovat hlavně sebe.

28.10.2022 4 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Moje první Verneovka. Běžně dobrodružné knihy nečtu, ale chtěla jsem si přečíst tuhle klasiku a jsem ráda. Občas pro mě byly náročné popisné pasáže, třeba popis ponorky, ale jinak prostě nadčasové dílo. Možná ještě po některé Verneovce sáhnu. Jen nevím jestli málo věřím dnešním dětem (sama mám teprve školkové a miminko), ale poznámka na konci, že je to vhodné pro děti od 9 let, mě překvapila a nedovedu si představit že to čte tak malé dítě.

22.10.2022 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Absolutně tohle není můj žánr, příběh znám z filmu. Zpočátku mi to prostě přišlo jako děsná snobárna, prostě jiná doba, cílem mladé ženy je hlavně se vdát, řeší se hlavně dobré postavení ve společnosti a peníze. Každopádně nakonec hodnotím pozitivně, prostě doják s happy endem. Naprosto chápu, že tohle nebude literatura pro chlapy.

14.10.2022 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Po dlouhé době nějaká kingovka, mám ho ráda a tohle bylo zas něco jiného, ale skvělá záležitost.

08.09.2022 4 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Jelikož jsem ostuda a nic jsem od Shakespeara nečetla, tak si doplňuji vzdělání. Povědomí mám akorát díky povídkovému zpracování od Evy Vrchlické - Z oříšku královny Mab. Skvělé dílo, určitě si přečtu další.

03.09.2022 4 z 5

Jak se nosí zvířátka Jak se nosí zvířátka Vladimíra Matisová

Krásná kniha s úžasnými ilustracemi, která přiblíží nošení v šátku nejen dětem, ale i dospělým. Mě i dceři se moc líbí.

19.08.2022 5 z 5

Za mě nejslabší ze série díky detailním popisům bezpečnostní police a jak tam co funguje, to mi přišlo zdlouhavé. Avšak závěrečný soud s Lisbeth byl naprosto skvělý a četl se jedním dechem a negativní pocity z knihy vyrovnal.

18.08.2022 4 z 5

Aby porod nebolel Aby porod nebolel Lucie Suchá Groverová

Přirozené porody mě velmi zajímají a tak mi tahle kniha kápla do noty. Možná je to na můj vkus místy moc "ezo", ale to nemění nic na tom, že knihu doporučuji všem ženám, aby se nenechávaly vystrašit řečma příbuzných a kamarádek typu: "porod je prostě porod, to přežiješ, bolí to jako prase, jsou to jatka, atd." :D ale naopak aby důvěřovaly svému tělu a samy sobě, že jejich tělo ví, co má dělat a nepotřebuje k tomu radit jak dýchat, kdy tlačit a co vlastně vůbec dělat, stačí být v dobrém prostředí, mít kolem sebe podporující lidi (nebo třeba nikoho) a prostě se porodnímu procesu poddat. Velmi pozitivní kniha o porodu.

19.07.2022 4 z 5

Bude nás víc Bude nás víc Mariana Ryšavá

Nádherná kniha o příchodu dalšího sourozence do rodiny. Psaná v duchu kontaktního a respektujícího rodičovství - důležitost kojení, nošení miminka v šátku, společné spaní atd. Hodně povedené.

01.07.2022 5 z 5

Máma v kuchyni Máma v kuchyni Barbora Charvátová

Nikdy jsem moc nevařila, vařil spíš partner. Až s dítětem jsem pořádně začala a objevila tuhle kuchařku, která mi naprosto sedí. Jednoduché, vyvážené, s informacemi pro jak staré dítě jsou pokrmy vhodné. Vyzkoušeny téměř všechny recepty a máloco mi nesedlo.

28.06.2022 5 z 5

Máma v kuchyni 2 Máma v kuchyni 2 Barbora Charvátová

Další várka skvělých, jednoduchých a zdravých receptů nejen pro děti, ale pro celou rodinu. Báry kuchařky mi prostě sedí.

28.06.2022 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Výborné pokračování knihy Muži, kteří nenávidí ženy. Jsem zvědavá na filmové zpracování a na třetí díl.

28.06.2022

Fantastické povídky Fantastické povídky * antologie

Maska červené smrti, kterou jedinou jsem znala, byla podle mě nejlepší. Ale každá povídka měla něco do sebe a měla svou tajemnou atmosféru, těžko se mi vybírá která se mi líbila více nebo méně.

26.05.2022 4 z 5

Aha! Rodičovství – Sourozenci Aha! Rodičovství – Sourozenci Laura Markham

Oproti první knize Aha! Rodičovství je tato zaměřená na vztahy mezi sourozenci a jak jednat s dětmi, pokud jich máte více. Zatím jsem těhotná, každopádně některé věci zajímavé, jiné nic nového pod sluncem, jiné na mě moc zdlouhavé, ty fiktivní rozhovory. Ale v zásadě s konceptem takového respektujícího rodičovství souzním.

19.05.2022 3 z 5