roman9276 roman9276 komentáře u knih

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Ještě pořád trošku pro děti, ale samozřejmě Harrymu je 12. Tenhle díl jsem četl snad nejvíckrát, protože jsem musel čekat na další a další díly a to čekání bylo nekonečný. Proto snad mi tenhle díl maličko leze krkem. Ale opět geniální příběh, který skvěle pasuje do celkovýho kontextu série..

20.07.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Fénixův řád byl vždycky můj nejoblíbenější díl asi proto, že Dolores je totálně nejvíc ever knižní záporák, kterej kdy existoval. Je tady víc kouzel, víc napětí, víc všeho. Jsme zase o krok blíž k poznání smyslu proč Voldemort po Harrym jde.

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Každej, kdo si prošel coming outem, tak ví, že to není vůbec jednoduchý a né vždycky to okolí vezme tak, jak byste si přáli. Proto ty pocity, který prožíval Simon, tak mi nejsou cizí. Je to takový mladičký, naivní, ale čte se to krásně. Do Simona jsem se prostě zamiloval, člověk je napnutej jak struna, aby zjistil, kdo je tajemný Blue a s každou další stránkou jsem byl napnutější a napnutější. Prostě MEGA!

18.06.2018 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Tříleté (nekonečné) čekání je u konce a nová Erika je tady! Od prvních stránek mě autor vtáhl do děje a já byl zase zpátky u své oblíbené vyšetřovatelky. Nový případ byl zpočátku hodně zamotaný, ale postupně se nám to rozklíčovalo a závěr byl tedy opravdu nečekaný. Zajímavá zápletka a je vidět jak s každou další knihou autor roste a je lepší a lepší. Sympatický tým je zpátky a já jsem si užil každou stránku a doufám, že nás autor nenechá čekat další tři roky na pokračování, protože všichni potřebujeme víc Eriky!

24.11.2022 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tentokrát začínáme vyšetřovat vraždu mladé prostitutky a nález dítěte, které zdánlivě nikomu nepatří. Vlastně ani nevim, co víc říct. Tuhle sérii zbožňuju, pokaždý se nemůžu dočkat dalšího pokračování s mojí oblíbenou vyšetřovatelkou Kim. Série jejích případů je oproti jiným detektivkám naprosto někde jinde, neboť nemá klesající tendenci, každej díl mě baví a žádnej mě nenudí. Pro milovníky detektivek ideál!

30.10.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Když jsem přečetl prvních 50 stran, tak jsem byl úplně nadšenej. Protože ty brďo yes, zase něco úchylnýho a pořádně ujetýho. Jenže potom radost postupně ubývala a ta mrazivá atmoška děje se začala pomalu vytrácet. Ale jako dobrý, četlo se to rychle. A poslední asi 3 strany luxus! To mě autorka docela rozbila. A jako názory, že vykradla Kinga a jeho To? To fakt nechápu jak. Protože tam je parta dětí a nějaká mrtvola? Nebo, že se skáče z minulosti do přítomnosti? To už je dneska dost obvyklý. A ještě teda ano, nálepka bestseller neznamená záruku dobrý knihy, ale asi na tom něco bude, když to kupuje tolik lidí. Takže názory, že nědo cíleně nekupuje bestsellery. So what?? To mi tady v komentářích přijde dost zbytečný.

12.02.2019 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Konečně jsem překonal čtecí krizi. První z měsíčních kronik a hned totální nářez! Tenhle retelling o Popelce mě neuvěřitelně nadchnul a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Klasika macecha totální mrcha, kterou jsem si zamiloval stejně asi jako Dolores Umbridge, dvě sestry, princ a ano Cinder, která je ty vole kyborg! Jasně, že Popelka a princ se do sebe zakoukaj, ale že na plese místo střevíčku ztratí nohu, to mě fakt pobavilo. Slibnej začátek originální série.

22.08.2018 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Kdysi jsem viděl film, který mi utkvěl v paměti a překvapilo mě, jak byl celkem věrný předloze. Kniha byla na čtení skvělá, stránky ubíhaly a ačkoli jsem znal průběh, tak mě hodně bavilo, kam se cesta ubírala. Nespravedlnost a bezpráví vládne touto knihou a každý, kdo má v sobě kouska citu, tak v něm toto dílo zanechá stopu. Nejde o tom moc mluvit, tohle si musíte přečíst.

20.09.2023 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Backmane, co mi to děláš kurňa. Tohle byla neskutečná nálož emocí. Já opravdu nemám slov, místy se mi zalévaly oči slzami, místy jsem se smál tak moc nahlas, že to nešlo zastavit. Autor má schopnost vdechnout postavám život tak uvěřitelně, že když jsem včera došel až na konec, tak mám v sobě najednou hrozně prázdno. Říkal jsem si, co budu dělat se svým životem, protože chci víc, chci víc Medvědína a víc z postav, co mi budou chybět. Tahle série mi přirostla srdci a je plna úžasných myšlenek. Tohle se nedá zrecenzovat, tohle prostě musíte číst.

31.07.2023 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Neznalce Kinga by možná mohl odradit jeho téměř vždy pomalejší počátek knihy, kdy se postupně seznamujeme s postavami a zdánlivě se toho v knize moc neděje. Kniha se točí hlavně kolem rodiny Trentových a několika dalších postav. Děj byl reálný, uvěřitelný a tentokrát se zde nevyskytuje žádné nadpřirozeno, ale všichni víme, že v Castle rocku se toho děje daleko víc (mrk, mrk). Další plus vidím, že zde bylo i pár scén z pohledu Cuja a jeho přemýšlení. Nicméně musím hodnotit opět skvěle vydařenou a gradující atmosféru, kdy ke konci jsem téměř ani nedýchal. Shrnout by se to dalo tak, že se svět a celý vesmír spikl proti vám, kdy jste ve špatném čase na špatném místě.

13.02.2023 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Miluju, zbožňuju, za mě určitě nejlepší díl. Opět jsme se více soustředili na vztah Robin a Strika a méně na případ. Samozřejmě kniha má téměř 1000 stran, ale vůbec mi to tak nepřišlo. Děj konstantně plynul a utíkalo mi to, že ani nevím jak. Zajímavý námět hledání vraha velmi starého případu. J. K. Rowling umí psát a já potřebuju další díl, protože tohle je prostě nejlepší detektivní série s nejlepšíma postavama.

19.08.2022 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Já skládám poklonu. Rowling je geniální a já jsem strašně vděčnej, že se jí to povedlo a knihy napsala a vydala, protože to spojilo knihomoly po celym světe. Když jsem to četl po tolika letech, tak jsem měl strach, zda mě to bude bavit a ono mě to ty vole bavilo ještě víc, než když jsem to snad četl poprvý. Skvělý, boží, nejlepší. Asi to fakt budu číst stále dokola a dokola, protože tohle snad nikdy neomrzí.

20.07.2021 5 z 5

Tady nastal totální zlom. Od dětských knížek nás J. K. Rowling posunula dál, tenhle díl je temnější, napínavější a celkově jsme se posunuli někam trochu dál. Jedna z mála sérií, která je s každým dílem lepší a lepší.

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Co by se stalo, kdyby neskončil komunismus? Tahle fikce mi moc nesedla. Za mě nejhorší kniha od autorky, celý to bylo strašně plytký. Postavy debilní a celý mi to nápadně připomínalo příběh služebnice, jak stylem, jakým kniha byla napsána, tak celkově doba i postavy se mi zdály obšlehnutý. Konec to vytáhl, vo tom žádná, ale skoro 200 stran jsem protrpěl, moc mě to nebavilo, celkově to bylo napsáno jen okrajově a do hloubky se moc nešlo. Všechno se rozjelo až na posledních asi padesáti stranách, dojem z knihy to docela zlepšilo, ale i tak bych knihu asi jen tak nedoporučil.

03.06.2021 3 z 5

Plavec ve tmě Plavec ve tmě Tomasz Jedrowski

Téma homosexuality nikdy nebude otřepané, zvlášť, když je zasazeno do osmdesátek v Polsku. Kniha mě dostala na lopatky svojí atmosférou, kdy hlavní hrdina pomalu objevuje svojí sexualitu, první lásky, prostě život. První půlka byla tou hezčí, kdy je člověk nervózní, jak se vše bude odehrávat, ale tak jako hezky. V druhý půlce už jsem byl v podstatě celou dobu sevřenej, nervózní a hltal jsem stránky jednu za druhou. Má stísněnou atmosféru, každej z LGBT+ komunity se v tom určitě najde. Kniha je napsána věcně, bez žádný zbytečný omáčky, emoce stříkaj z knížky. Po dlouhé době jsem četl něco neotřelého, skvěle napsáno.

07.04.2021 5 z 5

My My Elle Kennedy

Pokračování už není tak úplně idylický jako byl první díl. Řeší se tu vážnější a dospělejší témata ve vztahu jako žárlivost a dokonce i deprese, a proto se mi pokračování z těchto a mnoha dalších důvodů líbilo o fous víc :)

31.08.2020 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

V knize se toho zas tak moc neděje a většinu času jsme byli uzavřeni v Eliově hlavě. Smršť jeho pocitů, strachů a myšlenek mě vytáhla do děje a nechtěla pustit. Příběh obrovský lásky, zasazenej do letní Itálie byl kouzelnej. První láska, průzkum duše i těla, napsaný tak hluboce a tak inteligentně. Tady si autor a překladatel naštěstí dali hodně záležet a ta nádherná poetická čeština, která se s váma úplně pomazlí. Silnej gay román, kterej mi přirostl k srdci.

24.03.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Ach. Můj. Bože. Tohle je tak krásný, tak nádherný, tak skvěle napsaný. Všechny ty myšlenky a pocity na vás úplně stříkaj z každý stránky... Na to, že je to autorova prvotina, musim pět ódy! Jak se kluci začínají nervózně oťukávat, jak se do sebe zamilujou... Maj gád, moje vnitřní bohyně úplně teče

14.09.2018 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Angela opět nezklamala. Poté, co jsem četl hroznou knihu jsem si říkal, že další díl s Kim mi určitě vrátí chuť do čtení a taky, že jo, nemá asi smysl se rozepisovat, skvělý.

11.09.2023 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tohle bylo opravdové utrpení. V rámci knižní výzvy jsem se pustil do této klasiky a nemohl jsem být více zklamaný. Celkový příběh nebyl až tak špatný, ale ta psychologie postav? Hrůzostrašný. Jestli tohle byl průřez myšlením lidí v 18. století, tak to potěš koště. Ta šílená nenávist, ty hloupý postavy, měl jsem problém knihu dočíst. Všechny postavy jsem nesnášel a opravdu všechny, krom Nelly, tu jsem nesnášel nejmíň, ale i tak. Celkové rozuzlení bylo zvláštní, konec knihy mi přišel na tu hrůzu, kterou jsem protrpěl docela fajn, ale odradilo mě to od čtení dalších klasik, minimálně na nějakou dobu.

01.09.2023 2 z 5