ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Zajímavá kniha o zcela obyčejné rodině, která ale řeší dost závažná témata. Moc mi popravdě nesedly postavy dětí, a trochu mi vadilo, že tu byl pohled jen matky a obou dětí, ale nebyl tu vůbec pohled manžela. Určitě by to celý ten obrázek doplnilo.

Ale jinak mohu doporučit, autorka má zajímavý styl vyprávění, i když si myslím, že nesedne každému. Například neuvádí přímou řeč do uvozovek, takže je trošku problém zorientovat se v tom, kdo co říká, ale já jsem si na autorčin styl zvykla už v knize Věci, na které nastal čas. Pokud by tahle forma někomu nesedla, vřele doporučuji audioknižní zpracování, kde každá postava (kromě manžela) má vlastní narrátora.

25.07.2023 4 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

#audiokniha - Hodně těžká kniha. Bohužel, když někdo dítě nechce a přesto si ho nechá, ta láska tam prostě není. Mám v tom osobní zkušenost - taky jsem byla nechtěná. Plně jsem se Símkou soucítila a bylo mi hrozně líto, jak se musela obětovat a nemohla si plnit své sny.

18.04.2023 4 z 5

Strážce dveří Strážce dveří James Byrne

Zajímavý thriller říznutý humorem :-) Já se u knihy bavila, ačkoliv mi trošku dělalo problém zvyknout si na nezvyklý styl vyprávění - místo minulého času, na který jsme zvyklí z jiných knih, tu máme budoucí čas. Ale zvykla jsem si a stránky díky krátkým kapitolám ubíhali fakt rychle :-) Doufám, že to nebyla jediná kniha s Dezem a že jich autor napíše mnohem více :-) Tenhle hrdina by rozhodně neměl zapadnout!

23.01.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

#audiokniha - Neděle odpoledne byla moje první kniha od Viktorie Hanišové, doteď jsem od ní nic nečetla, takže nemohu porovnat s jejími jinými knihami. Ale sakriš, ta autorka umí fakt hodně dobře psát! Umí se vcítit do svých postav, umí hrozně dobře vyprávět o prostředí. Ale i tak jsem z knihy mírně rozpolcená. Na 5 hvězdiček to u mě není, spíš jen 4. Mrzelo mě, že část s Marikou byla pouze od dobí dětství po narození Thea. Docela bych ráda věděla i další podrobnosti z jejího života, zvlášť z dob dospívání Thea, dospělosti atd. Tady mi to přišlo lehce "odbyté" ze strany autorky. Ale je to asi jen jedna "vada" na jinak dobře napsané knize.

20.01.2023 4 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Tahle kniha ... Ta byla nejlepší, jakou jsem za poslední dobu četla. Jelikož miluju levandule, věděla jsem už od začátku, že prostředí Provence a levandule všude kolem bude pro mě ideální. A čtením této knihy je moje touha Provence jednou navštívit zmnohonásobila. Je to naprosto skvělý voňavý příběh, pro někoho bude možná hodně sladký, jelikož je plný romantiky a cukrovinek. Ačkoliv jsem podvědomě tušila, jak to s jednotlivými postavami v knize bude, užila sem si každou stránku, každé slovo. Tohle mě opravdu hodně bavilo, naprosto ideální čtení na dovolenou. Je to psané čtivým stylem, že vám stránky budou pod rukama ubýhat rychlostí blesku, zamilujete si kocoura Falka, levandulová pole i záhadné tajemství dopisů z podkroví. Výborná záležitost a v mé knihovničce se zařadí mezi srdcovky. Tohle totiž budu v brzké době číst znovu.

08.09.2021 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

No, moje první setkání s autorem. Kdysi, ještě na škole, jsme viděla film, který se mi moc líbil. Ale nikdy jsem se nedostala ke knize, to až teď. A musím říct, že .. nebyla špatná. ALE ... hlavní hrdina Landon mi tak neskutečně lezl na nervy s tím svým "víte, co myslím". To opakování téhle fráze pomalu na každé stránce mi fakt lezlo na nervy. I když jsem věděla, jak kniha skončí, stejně mě překvapilo, že to bylo o dost rozdílné oproti filmu, což je nakonec vlastně zcela běžné. Knižní verze se mi líbila ale stejně o něco méně než film, a vím, že pokud si tenhle příběh budu chtít někdy v budoucnu zopakovat, tak asi radši v té filmové podobě.

12.07.2021 3 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Zklamání. Jako čekala jsem od té knihy fakt hodně, protože Selekce mě bavila. Ale tohle mi přišlo jako chabá napodobenina Selekce. První pořádná akce začala skoro ke konci knihy! Přišlo mi, jakoby autorka své spisovatelské nadání vyčerpala v Selekci a zde už jen těžila z vymyšleného konceptu, který jen překroutila. Bohužel nemohu doporučit. A nevím, jestli budu číst další díly. Spíš ne.

25.06.2021 1 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

#audiokniha - Zpočátku jsem z knihy byla rozpačitá a hlavní hrdinka Anna mi během celého příběhu dost často lezla na nervy tím, jak byla namyšlená, rozmazlená a ukňouraná, ale ta postava byla takto napsaná a okolo toho se měl točit celý příběh. Ve finále musím říct, že jsem si poslech audioknihy velice užila, i jsem se zasmála :) Je to příjemná oddychovka ke sklence vína (kterým se v knize zrovna moc nešetří :D ) Ale jo, můžu doporučit :) Za mě byla hodně dobrá :)

03.03.2021 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Knihu jsem četla coby rukopis ještě před vydáním. Hodně se mi líbila, zlomila mi srdce a nakonec ho po kousíčkách začala pomalinku slepovat. Nádherná kniha, která je napsaná jako ze života. Nemaže čtenáři med kolem pusy, nevymýšlí si zázraky, prostě čtenáři předloží příběh tak, jak by dopadl i ve skutečném životě. Rozhodně stojí za přečtení.

21.02.2021 5 z 5

Tajemství Hrobaříků Tajemství Hrobaříků Pavla Horáková

#audiokniha - Měla jsem teda ze začátku problémy se zaposlouchat do audioknihy, a i během poslechu byly chvíle, kdy se mi moc poslouchat nechtělo, ale jako celek to hodnotím jako velice zdařilý příběh. Ačkoliv už hodně dlouho nejsem cílovkou takovýchto příběhů, tento byl velice milý a napínavý. Parta dětí řeší záhadu na hřbitově a do toho hledají informace o společenství hrobaříků. Ačkoliv příběh obsahoval pasáže, které byly trochu nudnější, nebylo to úplně špatné, ke konci mě to i dost bavilo :) Rozhodně můžu dětským čtenářům nebo posluchačům doporučit :) Navíc má audiokniha velice příjemné hudební vsuvky :)

13.01.2021 4 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Tak tohle nebylo vůbec špatné! Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Sice téma knihy není nic, co by tu už nebylo, ale svým způsobem to byla fajn kniha. Taky jsem ji přečetla velice rychle. Rozhodně mohu doporučit jako příjemnou jednohubku na odpočinek. Nečekejte nic velkého a světoborného, ale příjemnou teen story s bad boyem.

02.01.2021 4 z 5

Devět tváří tebe Devět tváří tebe Janice Pariat

Kniha nebyla úppně špatná. Devět kratších povídek o jedné ženě, dost psychologických, napsaných v druhém čase jednotného čísla - ty. Bavila mě, ale extra nadšení jsem nepocítila. Ale byla to příjemná jednohubka :) Možná v budoucnu si přečtu znovu :)

30.01.2020 4 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

#audiokniha 30% done: Tak tady to vzdávám. Ta kniha je prostě hrůza. Deník věčně opilé matky, která na všechny nadává a vypráví ultranechutné historky až do barvitých podrobností ... Bohužel ani hlas paní Slavíkové tento děs nezachránil. Ne, ne, ne. Odkládám nedočteno. A do dalšího dílu fakt nejdu.

02.01.2020

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Absolutně netuším, co si o tomhle dílu mám myslet. Až na pár míst, kde se příběh docela vlekl, to byla jedna rána za druhou, a na konci se vše začalo spojovat a vysvětlovat. Jelikož se zdárně blížím ke konci, váhám jestli začít Věž úsvitu, nebo ji přeskočit a rovnou se vrhnout na Království popela. Ovšem mám strach, aby přeskočením Věže něco nepromeškala ... tahle série mi trhá srdce na kusy!

28.12.2019 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Tahle kniha byla hooodně silná, a myslím že by si ji měli fakt přečíst všichni. Jako jedna z mála totiž přináší "Alternativní budoucnost", která od nás není tak daleko. Svět, ve kterém dochází voda. Mladí hrdinové, kteří přese všechno přežijí.

Dost mi to připomínalo takové ty americké katastrofické filmy. Prý se chystá i film, na což jsem hodně zvědavá.

Ačkoliv se to fakt může stát, dávám hvězdu dolů za určité prvky, které mi nepřišly až tak reálné. Jednak - hrdinové vždy zvítězí. Tak to asi je a bude. Skoro ve všech katastrofických filmech/knihách.

Můžeme se jen modlit, aby k tomu, co bylo v knize popsáno, nikdy nedošlo.

19.10.2019 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

No, kniha nic moc. Takový ten psychothriller, kdy se žena snaží zničit muže. Celou dobu jsem měla pocit, že čtu něco, co jsem už četla. Autorka píše sice poutavě, ale ani tak mě tato kniha moc neuchvátila.

09.05.2019 3 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Úžasná fantasy kniha, ačkoliv nejsem úplně cílová skupina, tak jsem si čtení velice užila. Byť jsem se lehce ztrácela v těch ruských jménech, rozkoukala jsem se velice rychle. Už se moc těším, až se pustím do druhého dílu.

09.04.2019 5 z 5

Kartosský gambit Kartosský gambit V. Mahaněnko (p)

Maličko pomalejší, než první díl, ale stále mě to bavilo! Je to psáno stylem, který vás prostě nepustí a nutí vás číst dál! Naprostá pecka a už se těším, až vyjde trojka!

01.10.2018 4 z 5

Lži, dokud můžeš Lži, dokud můžeš Mary Kubica

Napínavý thriller, kde se vlastně od začátku neví, jak to bylo a hlavní hrdinka se na to snaží přijít. Ačkoliv se chvílemi chovala fakt na pěst, odpustila jsme jí, protože kdybych já přišla o manžela, asi bych se chovala stejně nepochopitelně. Konec knihy mě fakt překvapil, takový jsem nečekala. :) Rozhodně mohu doporučit :-)

01.10.2018 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Suprová kniha :) Rozhodně to není něco, z čeho byste si kecli na prdel, ale jako oddechovka super :) Hlavní hrdinka mi lezla na nervy tak neskutečně, že jsem měla chuť knihu odložit, ale vydržela jsem a nelituji :)

18.03.2018 4 z 5