Ramilia Ramilia komentáře u knih

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Kniha se mi líbila. Hlavní hrdina má rád jazz, hraje na saxofon - no řekněte, kdo by takového kluka neměl rád :) s ostatníma klukama z party je sranda, jen holky jsou občas protivný...

15.11.2014 4 z 5

Deník americké manželky Deník americké manželky Sue Kaufman

Docela slušná, oddychová kniha. Výborná do MHD :)

15.11.2014 3 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Příliš dlouhá souvětí a rozsáhlá vyprávění mi bohužel "dovolily" přečíst knihu asi do poloviny, pak už jsem se v tom hodně ztrácela.

24.10.2014

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

Je vidět, že chamtivost, žárlivost, lakota a zloba se vyskytovaly i v odlehlých vesničkách v 19. století. Hlavní postavy jsou nesympatické úplně všechny (Vojta Kaliba je ňouma a podpantoflák, Karla je bezcitná mrcha a panímáma, no, pro tu ani nemám slov, jaká je to...) - ovšem to nic nemění na kvalitě a čtivosti díla!

24.10.2014 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Pasáže se Smíškem a Pipinem jsou zaručeně nejzábavnější z celé knihy!

19.10.2014 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Celou trilogii jsem četla až poté, co jsem asi stokrát viděla všechny filmy - i přesto mě čtení převážně bavilo, některé věci se mi ujasnily. Nejhezčí pro mě asi byla pasáž s Tomem Bombadilem :)

19.10.2014 4 z 5

Jen láska je skutečná Jen láska je skutečná Brian L. Weiss

I kdyby to neměla být pravda, je to nádherně napsané, dá to člověku naději :) ale nezdá se to nějak neuvěřitelné, autor nikde nevnucuje svůj názor, jen píše to, co zažil, kéž by bylo více psychiatrů jako je on :)

10.10.2014 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Vůbec se mi nezamlouvá autorův styl psaní, zbytečně dlouhá souvětí a přeskakování v čase. Vybrala jsem si ji do povinné četby proto, že má málo stránek; a ačkoliv jindy mi nedělá problém i 800stránková kniha, u téhle jsem měla co dělat, abych ji dočetla, takže bohužel nemohu hodnotit více. A ani ten humor nebyl na můj vkus nějak zábavný.

08.10.2014 2 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Vyvrcholení knižní ságy, nikde nebyl nějaký dlouhý nudný moment, vše mělo šťávu. I přes to, jak to skončilo, jsem cítila velikou prázdnotu uvnitř... doufám, že Rowlingová ještě napíše nějaký další díl, něco jako Next Generation :D nebo o Pobertech :)

05.10.2014 5 z 5

Výborný díl, po méně povedeném Fénixově řádu příjemné překvapení. Ke konci už to bylo opravdu hodně temné a napínavé, ale zase ani nechyběly humorné scénky, plus nějaké ty lásky... Je hodně poznat, jak už všichni vyspěli, a jak díly rostou zároveň s čtenářem.

05.10.2014 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Díl, který se mi líbil nejméně ze všech... Harry se chová jako ublížený puberťák, i když ho z velké části chápu - vzhledem k tomu, kde a jak vyrůstal, navíc mě by taky štvalo, kdybych trčela v domově, kde se ke mně chovají jako k otravnému hmyzu, zatímco moji kamarádi se mi ani pořádně neozvou, ne tohle není to, proč se mi to nelíbí. Důvodem byl děj na Ministerstvu kouzel - jak se Harry nechal hloupě vylákat, a kvůli tomu přišel někdo o život... Přitom měl k dispozici plno způsobů, jak si ověřit pravdu, ne ale on byl prostě moc egoistický.

05.10.2014 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Jedna z nejoblíbenějších ze ságy o HP, jsou tam všechny postavy, které mám ráda, skvělé vtipy, akce, napětí, všechno vyvážené.