Radunnie Radunnie komentáře u knih

Vážka Vážka Michel Bussi

Po 110 stránkách útrpného louskání textu jsem musela knihu odložit.
Po vcelku zajímavém úvodu jsem očekávala napětí, kvalitní příběh a originální vypravěčský styl, bohužel jsem postrádala v podstatě vše, co by podle mého měla dobrá kniha obsahovat. Přímočarý styl psaní mi vůbec nesedl, spíše oceňuji autory, kteří nechávají trochu prostoru čtenářově fantazii a jazyk využívají i jiným, obrazotvornějším způsobem. Rozuzlení jsem si přečetla jen pro zajímavost ze zahraničních stránek a... skutečně nelituji, že jsem to nedotáhla až do samotného závěru.
Ale proti gustu..., každopádně své fanoušky si, podle zdejších pozitivních komentářů, knížka našla, což je jedině dobře.

18.01.2018 1 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Špatné to vůbec nebylo, to ne, ale celou dobu mě iritovala neskutečná podobnost s mým nejoblíbenějším filmem (a nejde o Mlčení jehňátek). Přitom se knížka čte jedním dechem, má švih, napětí, propracovanost jí nechybí, jen ten závěr mě mírně řečeno zklamal.

10.12.2017 4 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Nezaujalo. Ani samotný příběh, ani po stránce literární. Netuším, co autorka chtěla svou knihou čtenářům sdělit, za mě neslané nemastné, v podstatě zbytečné.

12.07.2023 2 z 5

Máš mě vůbec rád? Máš mě vůbec rád? Fausto Brizzi

Jako tradičně skvělé, zábavné čtení o smutných životních peripetiích. Dokonce i motiv deprese a sebevraždy autor rozebírá natolik vtipně, že se smíchem zalykáte.
Jen ten přerod hlavního hrdiny z psychicky nemocného člověka na super motivovaného, podnikavého jedince mi připadal nedotažený, málo uvěřitelný, stejně jako závěr samotný.

01.07.2023 5 z 5

Hrdinové covidu aneb Mezi laboratoří a vlivem Hrdinové covidu aneb Mezi laboratoří a vlivem Michal Pohludka

Obdivuji zápal, odhodlání a nadšení Dr. Pohludky v době pandemie. Knize jako takové by neuškodila přítomnost spoluautora, zkušeného v písemném projevu. Vyprávění, bezpochyby zajímavé, kazí poměrně značné množství překlepů a slovních spojení, typických pro hovorovou češtinu.

27.05.2023 3 z 5

Alex Alex Pierre Lemaitre

No, asi tak... nebýt kapitoly III, hodnotím jako odpad.
Styl autorova psaní mi vůbec nesedl, místy připomínal nevkusnou červenou knihovnu a než by mi z některých scén naskakovala husí kůže, to spíš jsem nevyšla z údivu, co všechno jeden člověk nevymyslí?!
Poslední kapitola laťku svým rozuzlením nepatrně nadzvedla, i přesto panu autorovi vzkazuji: Adieu!

01.07.2021 1 z 5

Lovec duší Lovec duší John Edward Douglas

Po zhlédnutí seriálu Mindhunter jsem čekala cosi trochu jiného, a to především detailnější informace o jednotlivých případech a pachatelích samotných z pera člověka nejpovolanějšího. Takto se jedná o sondu do života jednoho mimořádně úspěšného agenta ve formě místy až humoristického románu.

16.10.2020 4 z 5

Muž sedmi sester Muž sedmi sester Jaroslav Havlíček

Poprvé viděno ve Východočeském divadle jako tragikomedie, ovšem v moderním pojetí, brilantní záležitost!
Co se samotného příběhu týká, nápad skvělý, sic málo uvěřitelný, provedení už trochu slabší. Od cca 50. stránky jsem se do čtení nutila, a to navzdory množství zábavných, takřka geniálních slovních obratů (obzvláště popis sexuálních scén pobavil)! Občas mi rozjímání nad jednotlivými životními peripetiemi (např. měsíčky) připadalo doslova jako zdlouhavé plácání o ničem. Přitom samotný začátek vypadal tak slibně! 190 stran je na takové dílko poměrně dost, zkrátit ho na polovinu, i vzhledem k nepříliš čtivému archaickému jazyku, by knížce jen prospělo. Ale to mluvím za moderního čtenáře, ten v době páně Havlíčkově třeba nad knížkou blahem slintal!
Jedno se autorovi hodně povedlo - Emilův poslední vtip nemá chybu a jeho rozuzlení je napínavé jako kšandy!

21.06.2020 3 z 5

Vyzdvižení ponorky Hunley - Pozoruhodná historie a návrat ztracené konfederační ponorky Vyzdvižení ponorky Hunley - Pozoruhodná historie a návrat ztracené konfederační ponorky Brian Hicks

Velmi poctivá, řemeslně dokonalá kniha, která si jistě najde své četné příznivce, minimálně z okruhu milovníků americké historie.
Mně osobně se nečetla příliš lehce, o ponorkách a dějinách Konfederace vs. Unie jsem se dozvídala prostřednictvím příběhu poprvé, pro snažší četbu a pochopení látky je však dobré mít o historických souvislostech alespoň základní přehled. Samotný osud ponorky není popsán bůhvíjak dramaticky, jedná se v podstatě jen o vylíčení historie jejího hledání a osudu po nalezení.
Pro lepší představu, jak Hunley ve skutečnosti vypadala, doporučuji stejnojmenný film.

23.05.2020 4 z 5

Vlčí mluva pro pejskaře - O alfa samcích, dominanci a jiných populárních omylech Vlčí mluva pro pejskaře - O alfa samcích, dominanci a jiných populárních omylech Elli H. Radinger

Kupodivu mě daleko více než kapitoly o pejscích zaujaly ty o vlcích a jejich životě v Yellowstoneském parku. S oběma autory sympatizuji v názoru, že člověk se má při výchově psa řídit svou intuicí a zdravým rozumem, zobecňování a striktní pravidla pro všechny mohou nadělat víc škody než užitku.
Nejedná se o žádné literární veledílo, některé kapitoly jsou uspořádány poněkud chaoticky a neuspořádaně, grafická stránka také není žádná hitparáda, nicméně jako zdroj nových informací kniha funguje beze zbytku!

07.03.2020 4 z 5

Vím, co mi chceš říct Vím, co mi chceš říct Stephanie Lang von Laugen

Povinná četba pro všechny majitele psů, přečtená jedním dechem. Paní autorka mě však rozladila větou: "Všeobecně se to (bití psa) předpokládá, zvláště pokud pes pochází z Rumunska, Česka nebo Polska, kde, jak mnozí věří, panují drsné mravy." Třeba má paní Lang von Laugen jiné informace (tvrzení "mnozí věří" až tak úplně nevypovídá o jeho pravdivosti), ale osobně si nemyslím, že by zrovna Češi, nekorunovaný národ pejskařů, a Poláci byli trýzniteli psů!

03.12.2019 5 z 5

Povídejme si, děti Povídejme si, děti Josef Čapek

Velmi milá knížka s množstvím rozličných, zastaralých výrazů, které mě zaujaly v prvé řadě (např. "nadpřílišný", "kale" apod.), samozřejmě vedle osobitých kreseb, tématicky souvisících s každou částí vyprávění.

06.07.2019 4 z 5

Zatracená smůla Zatracená smůla Donald E. Westlake

Tak nevím, pan Westlake mě tentokrát po předešlých brilantních dílech, plných vtipu a nápaditých zápletek, trochu zklamal. Sem tam se sice objeví humorná poznámka nebo dialog, oproti předchozím příběhům o Dortmunderovi se bohužel jedná o slabý odvar.

14.09.2018 3 z 5

Čaj o páté Čaj o páté Claudia Hunt

Zábavné, vtipné, hravé, a naučit se pár nových anglických frází není nikdy na škodu.

10.07.2016 5 z 5

Ať to zůstane mezi námi Ať to zůstane mezi námi Francis Veber

Výborná kniha, která se čte jedním dechem, navíc se v ní dozvíte i spoustu zajímavostí nejen z francouzské kinematografie. Je navíc evidentní, že tvůrce mého oblíbeného Blbce k večeři má mimo jiné značné literární zkušenosti, jeho vyprávění nenudí ani vteřinu.

10.07.2016 5 z 5