Povídejme si, děti přehled

Povídejme si, děti https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12671/mid_povidejme-si-deti-1ts-12671.png 5 84 84

Spisovatel a malíř si vypráví s dětmi o nejrůznějších věcech a poznatcích, se kterými se setkávají v okolním světě. Reedice proslulé knížky určené dětem s doprovodem autorových ilustrací.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Povídejme si, děti. Přihlašte se a napište ho.

dasa6360
20.05.2024 5 z 5

Obdivuji, jak moc pan Čapek rozuměl myšlení a vnímání dětí. Jeho povídky jsou jednoduché, plné nápadů, které osloví nejen mladé čtenáře, ale i ty dospělé. Nebál se dotýkat téměř filozofických témat, jako je přátelství, odvaha, láska nebo dobrota, a to vše s lehkostí a humorem, který je typický pro jeho styl. Jeho postavy jsou živé a barevné, ať už jsou to zvířata, lidé nebo jiné bytosti. Díky tomu se s nimi můžeme snadno ztotožnit.

Janizoun
30.04.2024 5 z 5

Milé vyprávění Josefa Čapka nemá chybu ani po tolika letech od prvního vydání.
Úžasná kniha, má oblíbená už v mém dětství a mým dětem se také moc líbí.
Doporučuji ke čtení dospělým i dětem. Děti pobaví, poučí a dospělé pohladí po duši.

Mytí

Huhu, když je ta voda tak studená!
To je zrovna dobře, to se tělo nejlépe otužuje, čerstvá voda je tuze zdravá! A co má říkat takhle třeba ryba? Ta je pořád ve studené vodě, ale čile tam sebou mrská a ani trochu se jí pak ta voda nezdá studená. A jak je taková ryba zdravá! Má ryba někdy kašel nebo rýmu? Nemá! Však také taková ryba nemá žádné šaty ani kapsy na nich, tak kde by nosila kapesník!

tittanie
15.04.2024 5 z 5

Krása. Čapci umí psát.
Nejvíce se mi líbí příběh o Vánocích, které nechtěly být. Super. K tomu krásné ilustrace.

36 nových eknih zdarma ke stažení

30.11.2020

Knižní novinky (13. - 26. srpna)

13.08.2018

Kniha Povídejme si, děti v seznamech

v dalších seznamech1x