punktruhlicka punktruhlicka komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

....Až bude vykácen poslední strom, vylovena poslední ryba, otrávena poslední voda, zjistíme, že peníze se nedají jíst ..... myslím,že přesně tímhle indiánským výrokem se dá popsat tato knížka...

27.06.2015

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Myslím, že padesát literárních agentů se teď bije do hlavy a lituje, že knížku nevydali.

Na knížku jsem narazila u kamarádky v knihovně. Rozhodně nelituji, že jsem se do ní pustila. Ze začátku mě úplně nenadchla, ale čím víc jsem četla tím víc jsem se od ní nemohla odtrhnout a u konce jsem chtěla číst dál a dál. Hned po přečtení jsem si pustila film, který je super, ale na knížku nemá.
Téma rasové diskriminace je pořád aktuální a myslím, že ještě dlouho bude. Pořád tu je dost lidí jako Hilly, kteří si připadají nadřazeně a ovcí, které jdou s davem. Naštěstí i my tu máme aktivisty, kteří se umí postavit za správnou věc.

25.09.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

co říct..... super knížka. Neuvěřitelné nadčasové dílo. Pravdivé až z toho mrazí. Čte se sama

16.10.2013 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Přemýšlím co vůbec napsat. Nejsem věříci, nebo aspoň né v pravým slova smyslu. Ale knížka na mě dost zapůsobila. Nejprve jsem viděla film. Mám kolem sebe věřící lidi a občas jsem s nimi probírala věci, které mi v knížce pripadaly přitažené za vlasy.
Každopádně se mi knížka moc líbila. Silný a smutný příběh. Spousta pasáží k zamyšlení a myslím, že i ateisté si tam najdou svoje.

15.03.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Strašně dobře napsaná knížka. Líbilo se mi rozdělení knížky na Mirčinu část, na část Hanina dětství a návratu. Knížku vřele doporučuji. Nedivím se, že knížka vyhrála cenu Kniha roku a drží se na žebříčku nejlépe hodnocená kniha.

05.06.2018 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Na základní škole jsem četla úryvek z knížky a do nedávna jsem nevěděla z které, ale věděla jsem, že jednou na ni zase narazím. Když mi kamarádka knížku chválila a jen tak zběžně představila děj, věděla jsem, že to bude ona :)
U knížky jsem se zasmála a užila jsme si lehkost a nadhled kterým Betty píše.
Mslím, že si knížku někdy přečtu znovu a budu z ní mít skvělí pocit tak jak teď.

25.09.2017 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

FUUU.... před dvěma a půl měsci jsem nastoupila do nové práce a pracuji s lidmi s Alzheimerem. Proto jsem si řákala, že si přečtu něco jiného, než jen učebnice a studie. Tohle je opravdu silný příběh, dost čtivý a rychlý děj. Teď jsme plná dost smíšených pocitů a hlavou mi jsou různé otazníky.

Tím, že se setkávám s lidmi v určitých fázích nemoci, dosazuji si do této fáze Alici a lépa chápu co se lidem asi děje v hlavě. Myslím, že si knížku ještě někdy přečtu a s odstupem času kouknu i na film.

09.07.2017 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Souhlasím s tím, že se knížka četla dobře. Mám pocit, že bych toho chlapa musela zabít. Lhostejný, sobecký a utíká od problémů. Očividně EGO měl až nekde v oblacích. Konec knihy mě trochu zklamal. Každopádne knížka se mě libila. Čekala jsem něco jiného, ale to vůbec nevadí.

14.04.2018 4 z 5

Žlutý baron Žlutý baron Jakub Patočka

Dřív než jsem se dostala ke knížce, tak jsem viděla film Selský rozum. Nicmně i tak jsem knížku přečetla a dost se mě líbilo propojení s filmem. Často čtu články Deníku Rererendum.O Babišovi jsem si nikdy nemyslela nic dobrého, ale mít to všechno takhle sepsaný v kupce, mě dost děsí. Zvlášť teď, když je před volbama a všichni víme jak asi dopadnou.

27.09.2017 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Moc často nečtu knihy s tématikou 2. světové války, ale kdy už vždycky ve mě zanechají pocit neklidu. A wow..... takhel knížka je děsivá, ale zároveň fantastická.

28.06.2017 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Souhlasím s většinou komentujících. Jednu chvíli jsem myslela, že ji ani nedočtu. Ale ke konci se to změnilo. Jsem ráda, že jsem ji dočetla. Ale oproti předchozím dílům to bylo slabší.

26.01.2017 3 z 5

Memento Memento Radek John

Knížky o závislostech mě baví. Jsou poučné. Memento jsem přečetla jedním dechem. Poslední rok pracuji s lidmi s duševní nemocí a někteří z nich mají toxickou psychózu, nebo paranoidní schizofrenii. O to víc mě knížka pohltila.

01.07.2016 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knížku jsem dlouho odkládala a dostala se k ní až teď. Myslím, že jsem ji nečetla naposled.

08.01.2016 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

O knížce jsem slyšela hodně, ale dlouho jsem jí nemohla sehnat. Chvílemi jsem se trochu nudila, ale stálo za to dočíst až dokonce. Výrazně vystupuji proti rasismu a vyprávění malé holčičky bylo fakt super. Doporučuji

21.06.2015 5 z 5

Pro koho kvetou stromy Pro koho kvetou stromy neznámý - neuveden

Nádherná knížka. Přečetla jsem ji hned 2x za sebou a myslím, že to nebude naposled. Knížka se čte krásně a pohled Davida do jeho nitra je opravdu výjimečný. Moc mě mrzí, že se mi nepodařilo dohledat blog. Ráda bych si totiž přečetla víc.

25.01.2021 5 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Výborná kniha. Zajímavě zpracované téma. Knížku bych doporučovala všem školákům.

16.08.2020 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Tak uzoučká knížka a tak mi dala zabrat. Na knížku jsem se docela těšila, ale měla jsem co dělat, abych ji vůbec dočetla.

26.08.2018 2 z 5

Andělí vejce Andělí vejce Petr Stančík

Knížku jsem dostala s větou, že mi její přečtení změní život. Nestalo se tak, ale stejně se mi moc líbila. Některé věci byly tak originálně popsané. V dělení podle let jsem měla ze začátku trochu problém, ale pak jsme si zvykla a knížku si moc užila. Od Petra Stančíka jsem nic jiného nečetla, ale myslím, že to brzo napravím.

28.03.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Knížka mě úplně nevtáhla tak jak jsem čekala, ale dočetla jsem jí a myslím, že si dohledám skutečné osudy lidí co ve vile žili. Také musím říct, že jsme si občas připadala, že čtu červenou knihovnu. Knížku jsme se chystala číst už dlouho a díky výzvě jsem ji konečně přečetla.

15.02.2018 3 z 5

Malý princ v nás Malý princ v nás Mathias Jung

Malého prince jsem četla už několikrát s odstupem pár let. Ráda si v něm hledám moudra. A tentokrát jsme četla zroveň i Malého prince v nás. Toto spojení bylo elmi zajímavé a všem doporučuji. Moc se mi líbí, že každá sebemenší drobnost má velký význam.

27.01.2018 5 z 5