Pulp_catastroph Pulp_catastroph komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Kdyby Barbí princess vedly Hru o trůny stylem Hunger games.

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Tohle bylo akční, rychlý, kraťoučký kapitoly. Tuesday je tmavší kopie Lisbeth. Puberťačka proti londýnské mafii

20.07.2020 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Matka obětuje své vlastí děti za své osobní štěstí. Ke svým psycho rodičům se vrátí jen proto, aby mohla dále žít v přepychu.

03.08.2020 2 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Adler nezklame, jen se v jeho knihách často opakuje motiv uvězněné osoby, požár, Assada s Karlem zase na konci málem zabili a nedozvěděli jsme se jak to dopadlo s Karlovým obviněním, jinak se mi to moc líbilo, posloucháno jako audiokniha.

10.04.2021 4 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Kontroverzní znamená sex. Autorka se nestydí popsat milostné metody, na které nemám žaludek. Helenka nemá problém ojet kde co, ale jinak je normální. Neměla to v životě jednoduchý, chápete? Během čtení jsem uvažovala, že knihu spálím a popel pošlu autorce, třeba i s nějakou tělesnou tekutinou.

15.08.2020 2 z 5

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

(SPOILER) Takže ona nejdřív chodila s ním a on ji nechal. Ona začala chodit s jeho bratrem, ale on ji pořád miluje a ona si bere jeho bratra, ale on pozná, že ona ho pořád miluje, tak ji nechá a ona si ho nakonec vezme a... to je konec.

04.08.2020 2 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Povinná četba v prvním roce na gymplu. Ale stálo to za to. Muž, který si díky své vynalézavosti a vůli dokáže nejen přežít, ale zároveň vybudovat domov.

04.08.2020 3 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Charlotte to má hodně těžké to jo... Ale litovat se mi ji moc nechce, protože na druhou stranu se staví ke svým problémům tak, že je jednoduše zakrývá. Má kolem sebe lidi, kteří ji drží nad vodou a snaží se jí pomoct.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Rachel je troska, pije jak duha. Na druhou stranu dokáže najít vraha random ženy, kterou sledovala z vlaku. Jak se nám může zdát něco mnohem více jiné, než ve skutečnosti je...

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Na začátku autor vysvětlil, že knížku napsal jen, aby zabil čas... ale jelikož je to Karel Čapek, tak to bylo v povinné četbě a vznikla geniální povídka se zajímavou (pan)teistickou zápletkou. Nutí k zamyšlení.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Tak tohle bylo samý cicmání, nebohá Duše byla neustále zmlácená, ten bizarní milostný trojúhelník, rozdělený na dvě poloviny, protože jeden hrot tvoří vlastně dvě osoby. Mimozemská invaze, která vlastně náš svět zachránila je asi jediná skvělá věc na této nehorázně tlusté bichli. Meyerová ale psát umí. Umí psát tak, aby čtenáře (hlavně dívky) nějak zaujala a ony se mohli i sem tam s hlavní hrdinkou ztotožnit, případně nějaké dráma tam přidat.

25.07.2020 3 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Billy je netečný, flegmatický a neustále mimo realitu. Kupodivu, všichni kolem jsou větší idioti než on sám. Vrchol jeho života, bylo, když byl unesen do mimozemské Zoo, kde se mu nejspíš chtělo zůstat napořád. Poselství knihy je jinak jasné: Válka je fuj!

15.08.2020 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Slavný český spisovatel vzpomíná na svého extravagantního tatínka (špatný manžel, špatný otec, zbrklý, neopatrný). Ale vychvalován je až do nebe.

15.08.2020 3 z 5

Candide Candide Voltaire (p)

Malý trouba je vyhoštěn z domova a dostává se z jednoho průseru do druhého. Nakonec přijde o všechny iluze, ale i tak najde způsob, jak být šťastný.

15.08.2020 3 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Greg je kluk, který nekouká na porno, nesportuje, hraje hry, čte komiksy. Rodiče, sourozenci a ostatní lidi jsou příliš zahledění do sebe. Greg je osamocený a snaží se zalíbit spolužákům. Kinney nastavuje zrcadlo střední vrstvě, jejich stylu života a pošetilé honbě za dokonalým životem z reklam a katalogů.

10.08.2020 2 z 5

Přístav volá Přístav volá Jaroslav Foglar

Nenaplněná bromance.

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

Je moc fajn si jednou počíst o dívce, která je tlustá a jinak obyčejná, ale má pořádnou ránu.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

To jo, zasmála jsem se, ale chudák holka. Rodiče blbci, zaměstnanci blbci, kamarádi daleko a budoucnost žádná.

04.08.2020 2 z 5

Pevné pouto Pevné pouto Alice Sebold

Tohle není žádná snůška astro keců. Je to příběh jedné šťastné rodiny, kterou těžce zasáhne smrt mladé dívky. Ta potom sleduje jak po dlouhá léta je její rodina zasažena její ztrátou a dělá mnohé, aby se vyhnula bolesti. Bohužel, k matce jsem cítila pouhý odpor. Film s Saiorse Ronan v hlavní roli, pod taktovkou Petera Jacksona byl několikanásobně lepší než kniha samotná, protože vybral to podstatné a krásné z příběhu, ale na druhou stranu nic důležitého nevynechal.

03.08.2020 3 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Asi se mi ze série líbilo nejvíc, páč se jedná o dost kontrovení téma - gamblerství a Esterčina velká rodina, kde se nežije nejlépe, to člověka prostě nějak poznamená.