Pulp_catastroph Pulp_catastroph komentáře u knih

Čekání Čekání Blake Pierce

Mrzelo mě, že náš klaun nedostal větší prostor, byl nejzajímavější prvek knihy.

14.01.2024 3 z 5

Hlídaná Hlídaná Blake Pierce

Zamilovala jsem se do téhle série na první písmenko. Jen ten Ryan... () Crivaro a Riley jsou skvělá dvojice. Příběh je občas předvídatelný, ale odsýpá. Pro milovníky detektivek nutnost.

14.01.2024 5 z 5

Svezení Svezení Blake Pierce

Nemám co vytknout, krátké, svěží, super.

14.01.2024 4 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Tahle knížka je jedna z lepších od autorky. Hlavní hrdinka je velmi sympatická, ale nese si těžké trauma, které je v průběhu knihy naznačováno. Její problémy ji doženou a ona je nucena všemu čelit, ale v tu chvíli kniha končí.

14.01.2024

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Adler nezklame, jen se v jeho knihách často opakuje motiv uvězněné osoby, požár, Assada s Karlem zase na konci málem zabili a nedozvěděli jsme se jak to dopadlo s Karlovým obviněním, jinak se mi to moc líbilo, posloucháno jako audiokniha.

10.04.2021 4 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Tak tohle bylo libový a také dost osvěžující YA. Také trochu jiná dystopie ne tak brutální. Válka se odehrává spíše uvnitř hrdinů.

28.03.2021 5 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Kontroverzní znamená sex. Autorka se nestydí popsat milostné metody, na které nemám žaludek. Helenka nemá problém ojet kde co, ale jinak je normální. Neměla to v životě jednoduchý, chápete? Během čtení jsem uvažovala, že knihu spálím a popel pošlu autorce, třeba i s nějakou tělesnou tekutinou.

15.08.2020 2 z 5

Malý vlkodlak Malý vlkodlak Sandra Vebrová

Velice povedená fantasy. Příběh je místy dost temný. Musím přiznat, že i v pokročilejším věku si takovou knihu sem tam ráda přečtu.

15.08.2020 3 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Billy je netečný, flegmatický a neustále mimo realitu. Kupodivu, všichni kolem jsou větší idioti než on sám. Vrchol jeho života, bylo, když byl unesen do mimozemské Zoo, kde se mu nejspíš chtělo zůstat napořád. Poselství knihy je jinak jasné: Válka je fuj!

15.08.2020 5 z 5

Zahradní slavnost Zahradní slavnost Václav Havel

Má cenu hledat smysl tam, kde není?

15.08.2020 1 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Slavný český spisovatel vzpomíná na svého extravagantního tatínka (špatný manžel, špatný otec, zbrklý, neopatrný). Ale vychvalován je až do nebe.

Flush Flush Virginia Woolf

Flush - čili život fancy kokršpaněla a jeho stále marodné paničky.

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Další vcelku povedený román inspirovaný filmy a televizními pořady. Kacey je pěkně od rány (Katniss), Livie je Prim, sexy soused je naprosto dokonalý a neodolatelný bojfrend, dokonce má i temné tajemství, které vážně souvisí s minulostí protagonistek.

15.08.2020

Candide Candide Voltaire (p)

Malý trouba je vyhoštěn z domova a dostává se z jednoho průseru do druhého. Nakonec přijde o všechny iluze, ale i tak najde způsob, jak být šťastný.

Psycho Psycho Robert Bloch

Takhle to dopadne, když se člověk nenaučí myslet sám za sebe a zůstane v područí těch, co mu dali život.

15.08.2020 3 z 5

Zločin lorda Artura Savila / Lord Arthur Savile's Crime (dvojjazyčná kniha) Zločin lorda Artura Savila / Lord Arthur Savile's Crime (dvojjazyčná kniha) Oscar Wilde

Wilde si pěkně vystřelil ze všech, kdo všem těm kartářkám a šarlatánům skutečně věří.

13.08.2020 4 z 5

Lekce lásky Lekce lásky Jacqueline Wilson

Psychotáta, vzdorná dcera, buclatá sestřička, plachá máti. Prue příliš dlouho vyrůstala pod dohledem svého despotického otce. Ten si doma vybudoval vlastní svět pomocí mystifikace fungování reality. (Prue ani nevěděla, co se nosí) Ale když tatík zmizí na chvíli pryč, věci se dají do pohybu. Všichni členové rodiny projdou vývojem a naučí se postavit sami za sebe a fungovat.

13.08.2020 3 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Greg je kluk, který nekouká na porno, nesportuje, hraje hry, čte komiksy. Rodiče, sourozenci a ostatní lidi jsou příliš zahledění do sebe. Greg je osamocený a snaží se zalíbit spolužákům. Kinney nastavuje zrcadlo střední vrstvě, jejich stylu života a pošetilé honbě za dokonalým životem z reklam a katalogů.

10.08.2020 2 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Příjemná a záhadná obálka. Červené písmo. Sequel Carollova příběhu zabalený scénářem z telenovely.

10.08.2020 4 z 5

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

(SPOILER) Takže ona nejdřív chodila s ním a on ji nechal. Ona začala chodit s jeho bratrem, ale on ji pořád miluje a ona si bere jeho bratra, ale on pozná, že ona ho pořád miluje, tak ji nechá a ona si ho nakonec vezme a... to je konec.

04.08.2020 2 z 5