Pulp_catastroph Pulp_catastroph komentáře u knih

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Na začátku autor vysvětlil, že knížku napsal jen, aby zabil čas... ale jelikož je to Karel Čapek, tak to bylo v povinné četbě a vznikla geniální povídka se zajímavou (pan)teistickou zápletkou. Nutí k zamyšlení.

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Jako mladší jsem to fakt žrala, ale teď ne.

25.07.2020 2 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Asi se mi ze série líbilo nejvíc, páč se jedná o dost kontrovení téma - gamblerství a Esterčina velká rodina, kde se nežije nejlépe, to člověka prostě nějak poznamená.

25.07.2020 3 z 5

Ale nakonec to dopadlo dobře...

Držkou na rohožce Držkou na rohožce Ivona Březinová

Spratek, co si myslí, že mu v životě všechno přistane pod nosem. Ale i když dostane pořádnou držku, svůj postoj k životu moc nezměnil, opravdu si nemyslím, že se mu v zahraničí bude vést lépe.

Kluk, který žil v mé hlavě Kluk, který žil v mé hlavě Anne Gudule

No, když takhle o něčem sníte a pak se vám to vyplní, ne úplně podle vašich představ.

Prázdniny v dunách Prázdniny v dunách Anne Gudule

Přečteno několikrát během mých telecích let, příběhu jsem moc nerozuměla, ale hltala jsem každou stránku.

25.07.2020 4 z 5

Anička a její kamarádky Anička a její kamarádky Ivana Peroutková

Její "kamarádky" se místy chovaly jako pěkné mrchy, ale jinak moc hezká knížka.

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Tohle bylo opravdu těžké, četla jsem to víc jak půl roku. Vlastně se nejednalo o nic jiného než krádež dětství malý klukům (je mu je ŠEST!), malí vojáci prostě.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Tak tohle bylo samý cicmání, nebohá Duše byla neustále zmlácená, ten bizarní milostný trojúhelník, rozdělený na dvě poloviny, protože jeden hrot tvoří vlastně dvě osoby. Mimozemská invaze, která vlastně náš svět zachránila je asi jediná skvělá věc na této nehorázně tlusté bichli. Meyerová ale psát umí. Umí psát tak, aby čtenáře (hlavně dívky) nějak zaujala a ony se mohli i sem tam s hlavní hrdinkou ztotožnit, případně nějaké dráma tam přidat.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Musím říct, že co Edward zmizel ze hry a nahradil ho jen Bellin stesk a noční můry je to mnohem lepší. Navíc, kdo ho potřebuje, když tu je super-sexy-huňatý Jacob, který (jako většina kluků v okolí) by pro Bellu do ohně skočil. Ničím mě série nezaujala a nemám potřebu ve čtení pokračovat, nelitují, že jsem si ty dvě knížky přečetla a třeba se k sérii v budoucnu vrátím, ale zatím mám na seznamu hodnotnější literaturu.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knížku jsem četla hodně dávno, při tvajlajt hysterii a byla jsem ráda, když jsem knížku dočetla. Sama o sobě mě vůbec ničím nezaujala a dál jak k druhému dílu jsem to nedotáhla.

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

Ále, tohle bylo moc pěkné počteníčko. Fantasy, science - fic, originální potvůrky, upíři, lidský chameleon. Nehci peníze zpátky (vlastně jsem knížku mělá půjčenou).

Zuzanka a koník Max Zuzanka a koník Max Jitka Komendová

Když mi bylo asi jako hlavní hrdince, tak jsem četla knížku pořád dokola. Protože jsem se ztotožňovala s hlavní hrdinkou a moc jsem chtěla koně. Navíc i ten příběh holčičky, která se musí nějak vyrovnat se smrtí tatínka, změnou prostředí, nepřijetí školního kolektivu a také hysterickou maminkou. Knížka má pro mě velkou nostalgickou hodnotu.

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Hmmm, nezodpovědná hipísačka si v random malém francouzském městečku otevře cukrárnu. Háček je v tom, že je to na začátku půstu. Roztomilá a svobodomyslná cukrářka spustí v městečku velký rozruch... Samotná osobnost Vianne se mi nelíbí protože BYCH MOC CHTĚLA BÝT JAKO ONA. Milá, roztomilá, hodná, svobodomyslná, tvrdohlavá... Ještě existují další díly, takže určitě přečtu i další.

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Když se mldá dívka plná života znenadání rozhodne ukončit svůj život. Místo u psychiatra hledá pomoc NA INTERNETU! Narozdíl od emo - maniaků, co se JAKOBY chtějí zabít, to myslí (smrtelně) vážně. Hlavní postavou je tu její kamarádka, co to nemá v životě snadný, nemá žádnou budoucnost, je sama a právě ztratila jedinou a nejlepší kamarádku. Zkusit přesně zjistit, co jí k tomu vedlo je asi jediné, co může teď udělat.

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Trochu neobyčejnou rodinu srazí auto, přežije jen mladá dívčina, která se rozhoduje, zda umře nebo přežije. Přišla o celou rodinu ale... ALE! Má před sebou slibnou budoucnost jako hráčka na cello, její ex-přítel se k ní vrátil, protože o ní nechce přijít a pořád má lidi, kteří ji mají rádi, tak v čem je problém?

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Tohle bylo akční, rychlý, kraťoučký kapitoly. Tuesday je tmavší kopie Lisbeth. Puberťačka proti londýnské mafii

20.07.2020 5 z 5

Šialené! Som superstar! Šialené! Som superstar! Thomas Brezina

Velmi dobré, Sammi je nebohá teenagerka, omylem se stane slavnou a má před sebou slibnou budoucnost.

20.07.2020 3 z 5

Všude dobře, doma nejlíp Všude dobře, doma nejlíp Jacqueline Wilson

Je tak strašně fajn, vědět jak se spisovatelka, co je napůl teenager stará o problémovou holčičku.

20.07.2020 5 z 5