psirena psirena komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha, nebo lépe řečeno trilogie se mi moc líbila. Četla jsem všechny knihy v originále. Z komentářů níže vyplývá, že česká verze asi není to pravé ořechové.
Kdybych měla toto dílo popsat jednou větou, zněla by takto: NOVODOBÁ JANA EYROVÁ.
Není to jedna či dvě maličkosti, které mě nutí srovnávat toto dílo s klasikou z pera Ch. Brontë. Například Christian, je stejně charismatický, bohatý, chytrý, vtipný. Má stejné kouzlo osobnosti přesně jako p. Rochester.
Ana - tady musím přiznat, že narozdíl od Any oplývá fyzickou krásou, kterou autorka své Janě nedopřála. Ale stejně jako Jana je Ana silná osobnost, která má vyřídilku. Jejich dialogy jsou stejně vtipné, provokující. Stejně jako p. Rochester má i Christian svojí minulost, která ovlivňuje jeho život do dnes.
Tahle trilogie mě totálně uchvátila. Všechny tři díly jsem doslova zhltla.
Docela mě udivují ty komentáře, které tuto knihu hodnotí jako odpad. Četli vůbec to co já? Ale každý má právo na svůj názor.
Můj je asi hodně ovlivněn tím, že jsem to přečetla celé. Vnímám to jako román, který je sice psán z pohledu Any, ale jeho hlavním hrdinou je Christian.

29.10.2012 5 z 5

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

Bože, to ale byla slátanina. Zajímavé je, že autorka píše pod pseudonyme. Nic se o ní neví. A ani se nedivím. Napsat tohle?

27.06.2014 2 z 5

Základy mužského šovinismu Základy mužského šovinismu Josef Hausmann

Jsem žena, tuhle knihu jsem přečetla už asi před 10 lety. Ale co si z ní tak vybavuji, tak snad mám pocit, že buď:
1. autor popisoval ženy jen podle malého vzorku,
2. sedí to na ženy narozené +- kolem roku 1950,
3. nejsem žena.

Neumím si představit, že bych manžela nutila, aby zůstával doma. Naopak ho spíše vyháním (jen si běž zahrát ten badminton, squash apod. či koukej padat do hospody za kamarády). Sama nejsem pořád zavřená doma. Mám koníčky i přátele, kterým se nadále věnuji.

Jenže tak si tak říkám, dnešní doba tohle ženám dopřává, Tu možnost mít různé zájmy, chodit ven. Už se na ně nepohlíží jako na treperendy, co neví coby. Nebyla tehdy ta doba tak stavěná?

30.11.2013 3 z 5

Náhodný hřích Náhodný hřích Susan Johnson

Hmm, řekla bych, že tahle kniha nemá s romantikou nic společného. Pasáže, kde autorka popisuje sexuální scény, jsou zábavné. Což o to. Ale k hlavním postavám mám docela výhrady. Naprosto nechápu, jak se ženská může zamilovat do muže, jako je Oz. A pak sebou nechá mávat, jako s hadrem. To nemá žádnou důstojnost? Hrdost?

12.09.2013 2 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

POZOR SPOILER

Líbí se mi, když autoři jdou za hranice předem určených bariér, které jsou snad v každé romanci. Je tu hrdinka a ta se zakouká do "hrdiny". Ale je tu mnoho překážek, a vy si postupně říkáte, proč proboha má ráda zrovna tohohle týpka? A na konci bohužel skončí s ním. Jenže tady to tak bohudíky není. Wendy pozná, že Finn je truhlík, který si zaslouží žít, tak jak žije. A přijde někdo jiný.
Taky je super, když ženy nejsou jen okrasné křoví pro muže-hrdiny, ale jsou to ony, kdo zachrání svět.

18.10.2013 5 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Nejdříve mě v knihovně zaujala obálka. Co se týče příběhu, tak jsem si říkala, že to je jako v každé jiné sci-fi pro náctileté. Ale už ten začátek, kdy se hlavní hrdinku pokusila zabít "matka" v šesti letech, cosi napovědělo. Byl to moc hezký příběh. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalších dílů.

18.09.2013 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Hlavní hrdina je odborník na Dantovu Božskou komedii, přednáší na univerzitě a hlavní hrdinka je jeho studentkou. Co bylo zajímavé je to, že autorka vlastně píše o hrdinech z Dantova příběhu, akurát je zasadila do dnešní doby.
Vždy si říkám, když má hlavní hrdinka na výběr z víc "nápadníků", proč si ksakru vybere toho horšího? Já bych poslala G. někam a nechala si Paula.

01.12.2013 4 z 5

Obsidiánový motýl Obsidiánový motýl Laurell K. Hamilton

Super díl, a i bez JC a R má tento díl své kouzlo. Anita jako tvrďák, co nakopává špatňákům zadky prostě nemá chybu.

18.10.2013 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tuhle sbírku znám už od malička, nejdřív mi ji četl bratr, pak jsem si ji četla i já. Už někdy ve 2. třída. Tahle knížka u nás byla hodně oblíbená. Nejvíc asi ty hororové balady.

13.09.2013 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

1. Nádherná obálka.
2. Skvělé postavy.
3. Originální příběh.
Podle anotace jsem vůbec netušila, že se jedná víceméně o knihu pro děti. První díl jsem si koupila, druhé dva mám půjčené z knihovny z Dětského oddělení. Líbí se mi, že kniha začíná akcí. Žádné nudné dlouhé proslovy a seznamování s prostředím.

13.09.2013 5 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Vtipné, sladké, trošku useknutý konec. Poznámka na okraj: proč u většiny romantických knížek jsou muži sexuálně velice zkušení a ženy jsou panny (nebo skoro panny)?

04.08.2013 4 z 5

Dvojí láska Dvojí láska Judith McNaught

Autorka píše skvěle, což o to. Ale upřímně, hlavního hrdinu bych poslala někam. A nechápu, jak si může rozumná a chytná žena, nechat neustále ubližovat. Co na něm Lauren viděla? A konec mě docela zklamal, nechala bych toho hajzla víc trpět. A ne mu hnedka odpustit.

09.11.2012 3 z 5

Polibek šarlatu Polibek šarlatu Lara Adrian (p)

Druhý díl se mi líbil víc než první. Tady alespoň hrdina neříkal: Ne, ne, ne, já nemohu, atd.
Pobavilo mě pojmenování psa. Bylo to vtipné.

29.10.2012 5 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Zajímavá kniha, a jak již bylo zmíněno, je tu podobnost s Bratrstvem černé dýky. Líbí se mi myšlenka Vyvolených. A taky to, že upíři jsou vlastně potomci mimozemšťanů a lidských žen.

29.10.2012 4 z 5

Dotkni se temnoty Dotkni se temnoty Karen Chance

Kniha začne svižně hned v prvním odstavci. Bohužel pak autorka začne zaplavovat čtenáře spoustou vysvětlení o světě, ve kterém hrdinka žije. Ty vysvětlujcí komentáře by si zasloužili samostatnou knihu. Jsou nám poskytovány trošku těžkopádně, a často tím spád knihy ztrácí svůj spád.

15.09.2012 2 z 5

Barvy smyslnosti Barvy smyslnosti Vina Jackson

Proboha, tohle je ale slátanina, nejraději bych hlavní hrdinku profackovala, aby se probrala.

13.05.2014 1 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Je to vtipné a romantické. Škoda jen , že se to prezentuje jako erotická knížka, proboha, spíš bych tomu dala nálepku, sladká romantika. :-)

12.03.2014 3 z 5

Zrozena o půlnoci Zrozena o půlnoci C. C. Hunter (p)

Příběh se mi moc líbil. Trošku mi to připomínalo Harryho Pottra. Ten měl taky 2 kamarády. Číhalo tam zlo, které se muselo zastavit. Akurát tohle je taková verze pro starší. Ale zase ne moc starší, přeci jen tam není žádný sex. Což vůbec nevadí, protože za a) hrdince je teprve 16, a za b) nemusí být všude sex. Už se nemůžu dočkat dalších dílů.

01.11.2013 5 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Ani tentokrát Patricia Briggs nezklamala. Kojotí kožoměnec Mercy opět zachránila svět. Moc se mi líbí chemie mezi Adamem a Mercy. Celá tahle série je velice povedená. A už se nemůžu dočkat dalšího pokračování.

26.10.2013 5 z 5

Oči dokořán Oči dokořán Raine Miller

Trošku předvídavý konec. Jinak milé ukončení série, i když jsem asi čekala o trochu víc.

22.10.2013 4 z 5