Drakie

Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129939/drakie-129939.jpg 4.3597

Drakie (1.)

Firelight (2010)

Romány, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

deedulka

Romantická zápletka v knize je spíš pro mladé slečny. Bylo to zbytečně nudné a táhlé...pořád dokola...budu s ním, nebudu, chci být s ním, nechci, je to nebezpečné, jsem s ním v bezpečí. Myslela jsem, že mne ten děj víc vtáhne. Téma bylo originální a dračích příběhů se moc nepíše.
Ale ta mladistvá naivita v lásce a zbytečně táhlé popisy nitra a rozporuplných pocitů bez přímé řeči ten náboj ubily. Snad budou další díly o něco vyspělejší a využijí potenciál. Jinak budu zase přeskakovat nudné odstavce.

Calla2002

Drakie miluju celou serii přečetla jsem všechny díly doslova asi 5x určitě velice doporučuju tyhle knihy se nedají omrzet ;-)

Anett2000

Knížka se mi líbila. Byla to skvělá oddechovka....určitě doporučuji

Leome
28.12.2016

V celém kontextu se mi kniha docela líbila, i když celkově působila dosti naivně. Samotný nápad nebyl nic extra: ohraný příběh s přídáním nového zvířátka, tedy drakií. Byla ale napsána poutavě a napínavě, za což u mě má ty tři hvězdičky.

NikolaJ.
03.12.2016

ted čtu třetí díl, tahle série je prostě super. Fandím Jacindě a Willovi!!

Teribookoholik
01.12.2016

Hodně jsem se knihy bála, přece jen, draci nejsou "ti mí oblíbení". Ani Eragona jsem nečetla. Tahle knížka se mi opravdu strašně líbila! Četla jsem ji na Silvestra, minulý rok a následně prvního dočetla! Opravdu, wow!

Lokina
17.11.2016

Velmi příjemné počteníčko :-) Draky miluji a po tomhle je zbožňuji ještě víc :-D Sem s dalším dílem.

marta0912
12.11.2016

Četla jsem už dávno a nic extra. Nenadchne, neurazí.

markulka
15.10.2016

Tak tohle je další skvělá knížka. Doporučilo mi ji hodně kamarádek a teď už chápu proč... Celý příběh mi přišel jistým způsobem originální. Taky určitě stojí za zmínku nová rasa, kterou autorka vymyslela. Hlavní hrdinka mi trochu lezla na nervy. Na jedné straně je o něčem přesvědčena a o stránku dál je přesvědčena o pravém opaku... xD Zkrátka až nepřirozeně často měnila své názory a rozhodnutí. No a co by to bylo za knihu, kdyby v ní chyběli hezcí kluci, že? :D Konec byl tak napínavý, že jsem knihu nedala z ruky ani na minutu. Nutně potřebuji další díl! :D

aria12300
06.10.2016

Nejlepší fantasy kniha na pokračování :) Nikdy mě takhle fantasy knížka nenadchla. Miluju draky. Dostala se na první místo v žebříčku nejoblíbenějších knih :)

Napůlanděl
24.09.2016

Kniha mě mile překvapila... Vztah mezi Jacindou její matkou a sestrou se mi zdál divný, ale zároveň jsem Jacindu pochopila...Bylo mi jí i chvílemi líto...Její matka holt nechtěla, aby byla taková jaká je...Hlavní hrdiny jsem si oblíbila hned na začátku, uvidíme jak se to vyvine v druhém díle.

*Pájuše*
13.09.2016

Upřímně, kniha mě bavila, ale nebylo to nic, z čeho bych se posadila na zadek. Pořád nedokážu pochopit ten vztah mezi oběma sestrami a matkou. Přišlo mi to strašně divné takové ne že nemožné, ale spíš nepochopitelné. Doteď nevím, jestli jsem měla Jacindu litovat, být na ni naštvaná nebo ji fandit. Uvidíme, jak se budou vyvíjet další díly. Pustím se do nich, ale momentálně mám všech teenagerů po krk.

adela3429
07.09.2016

Ale jo, bylo to pěkné. Taková předvídatelná oddechovka, ničím nepřekvapí, ale ani neurazí. Jen jsem už holt na tyhle příběhy ze střední asi stará. :D Další díly si ovšem přečtu, jsem na ně zvědavá.

little.chemik
23.08.2016

Drakie. Co na to říct? Mám ráda fantasy, doposud jsem se setkala s upíry, vlkodlaky a dokonce i s anděly, takže draci... páni, to byla výzva :-) Stránky knížky se otáčely rychle, nicméně mi tomu opravdu něco chybělo. Dost mi vadila sebelítost hlavní hrdinky, byla pořád smutná, pesimistická, neustále kvůli něčemu nebo někomu trpěla...To mi ovšem nezabrání, abych sáhla po druhém díle, protože konec je hodně otevřený a vy prostě chcete vědět jak to bude dál, vlastně závěr je asi nejakčnější a nejzajímavější z celé knihy, takže s chutí do dalšího čtení :-)

Nuray
23.08.2016

Kniha se čte velice rychle, avšak tak nějak postrádá nějaký pořádný děj. Spíš bych řekla, že je to jen románek mezi holkou a klukem a nic víc se tam neděje (ve všech dílech). Je to všechno dost předvídatelný, jsem ráda, že jsem si knihu nakonec nekoupila a jen si ji půjčila v knihovně. Každopádně pokud někdo nevyhledává akci a zamotané zápletky, pak je to dobré oddechové čtivo.

Etule
17.08.2016

Když se nad tím tak zamyslím, tak Lossosska o dva komentáře níž vyjádřila přesně to, jak na mě kniha také působila. Ano, četla se skvěle, rychle, ale v podstatě se tam vůbec nic nedělo. To ovšem neznamená, že by se mi kniha nelíbila. Byla to taková příjemná jednohubka. A nápad rozhodně skvělý, draky mám moc ráda. Ačkoliv vlci nad nimi stále vedou. ;)
Nicméně konec opravdu donutí sáhnout po druhém dílu, což jsem také udělala (díky bohu za to, že v knihovně měli zrovna všechny tři díly). Tak uvidíme, jak se tomu povede dál. :)

simi28
12.08.2016

Moc pěkná kniha se skvělým nápadem. Už od první stránky mě kniha bavila a přečetla jsem jí opravdu rychle. Podle mě je to skvělá fantasy oddechovka a moc se těsím na druhy díl.

Lossosska
10.08.2016

Ač je nápad s kombinací lidí a draků bezpochyby skvělý,tak nějak mi přišlo,že celá kniha sice rychle ubíhala,četla se dobře a svižně,přesto se ale nic moc nedělo.Musím souhlasit s již předešlými komentáři,že když už to konečně začalo být opravdu zajímavé,kniha skončila.Na druhou stranu mě donutila podívat se po dalším dílu,takže za to velké plus.Co se týče děje,nic složitého se neodehrávalo,ale co se týče postav,už je co říct.Hlavní hrdinka je typicky naštvaná,že je výjimečná(nic nového).Zamiluje se do nepřítele(opět nic nového).Oba jsou pochopitelně miláčky čtenářů,jak taky jinak,od spisovatelky dostali vlastnosti,pro které je musí mít každý rád.Na druhou stranu je tu sestra hlavní hrdinky,kterou bych snad za každou větu zabila.Pochopitelně s ní soucítím,ale její chování je příliš i na mě.Zdá se mi,že Drakie nepřekvapila snad absolutně ničím.A aby to bylo zajímavější,hádám,že ve druhém díle se charaktery postav zázračně změní.Na knize se mi líbí nápad.Nápad je velice dobrý,ale zbytek tak trochu pokulhává.Na další díl se ráda vrhnu,alespoń mohu doufat,že bude lepší,než jeho předchůdce.

Revizor
04.08.2016

Úžasná kniha.Vřele doporučuji :) Jen mi je líto,že poslední díl je tak slabý takže jsem ho rychle přečetla .

Roselunda 1928
14.07.2016

Moc se mi líbí nápad s drakii (drakiemi... drakiemama... jak se to skloňuje?), jenže se mi zdálo, že se Jacinda chová chvílemi dost dětinsky, že Will je až moc takový ten typický knižní hrdina, že by tam mohlo být víc informací o drakiích a že se tam vlastně nic moc neděje. Nicméně to bylo čtivé, poměrně chytlavé a navnadilo to na další díl. A taky to má zajímavou obálku :D tři a půl.

Fortuna
09.07.2016

Nevěděla jsem, co čekat. A mile mne překvapila. Čtení se mi líbilo, bavilo mě to, takový menší nadprůměr. :) Těším se na druhý díl, snad mne nezklame. :)

kyticka152
25.06.2016

Knížka mě ze začátku moc nebavila, ale kvůli kamarádce jsem se rozhodla to ještě zkusit. Pak mě knížka tak zaujala, že jsem od ní nemohla odtrhnout oči. Hrozně moc se mi líbil děj a nakonec jsem zjistila, že Will je úchvatný sympaťák. Konec byl zvláštní a trochu mě mrzí, jak skončil, ale možná další díl mě přesvědčí. Doporučuji k přečtení!!!

Markét123
21.06.2016

Jednoduše řečeno : Ú.Ž.A.S.N.Á. K.N.I.H.A. ;)

Kelen30
14.06.2016

Tak takovýhle začátky se mi líbí. Hned tam je akce a hned je to napínavé. Jacinda mi celkem sedla až na to,že byla hodně nerozhodná ohledně Willa .A Will byl prostě sympaťák. Nejdřív jsem mu moc nevěřila a zamilovala jsem si ho až potom, co zjistil, co že je Jacinda vlastně zač. Uprostřed knihy to bylo na mě moc pomalé .Nic nového se tam nedělo.A konec byl nejlepší. Doslova jsem hltala písmena a pak přišla poslední stránka a já myslela , že se zblázním. S radostí a netrpělivostí očekávám další díl :-) .

Newtriah
06.06.2016

Skvělá kniha. Všem ji doporučuji. Jediný, co mi trochu vadilo byl Cassian, který mi přišel, že tam je navíc. Tyhle milostné trojúhelníky jsou už ohrané a řekla bych, že moc lidí už ani nebaví.

sola_lupa
06.05.2016

Od knihy jsem čekala víc. Místy mi přišly divné popisy věcí, které se právě odehrávají (místy až záhadné čtení myšlenek toho druhého - něco si určitě myslí a z toho důvodu dělá to, co dělá), také zde byla malá propracovanost vážně všeho... Ale příběh nebyl špatný. Inu, je určena pro mladší čtenáře a já si zbytek série dočtu kvůli tomu, abych věděla, jak to dopadne.

warca
02.05.2016

Skvělé!!!

any333
13.04.2016

U tohohle fantasy příběhu s romantikou jsem si myslela, že dokonale vím, co se stane. Konec mě překvapil, spíš tedy hlavně Will. Nadchla mě též ich forma. A protože je konec otevřený, těším se na další díl.

vodopad152
29.03.2016

Kniha se mi líbila. Sice jsem se u začátku trochu zasekla, ale přesto mě velmi začala bavit. Kniha měla velmi poutavý děj a byla taky celkem dost romantická, ale vůbec mi to nevadilo. Pocity hlavní hrdinky byly dobře zpracovány, ale někdy jsem si říkala, že je naprosto natvrdlá např. s tou košilí (ti co to četli vědí o čem mluvím). Velmi se mi líbilo, že hlavní hrdinové mají i své špatné stránky. Doporučuji!!!

MájaM.
24.03.2016

Dobře napsaná a čtivá kniha.
Doporučuji:)