Prince_of_book Prince_of_book komentáře u knih

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Knihu jsem poslouchal v audio verzi. Bavila mě a myslím, že se z ní dá dost vzít. Jako každou podobnou knihu je ji ovšem potřeba brát krapet s nadhledem a pousmáním.

Z každé knihy si vypisuju jednu myšlenku, abych si knihu více zařadil a zapamatoval v mé hlavě, tady se mi líbili dvě, které asi nebudu citovat úplně přesně:

"Žij život svých dětí" - Tahle se mi líbila a ač ji zatím nemůžu úplně praktikovat, věřím, že je dosti důležitá.

"Žij dnes a ne až zítra" - Tuhle vním jako velký problém dnešní společnosti, hodně lidí se za něčím žene a neumí si užít chvíli okamžiku.

Za mě 9/10, protože na knize nebylo nic co by mi vadilo, ale taky mě mrzelo, že audio-verzi namluvil jeden člověk, protože rozhovor dvou by měl být rozhovorem dvou a já se v tom občas při poslechu ztrácel.

31.03.2020 4 z 5

Atlantský svět Atlantský svět A.G. Riddle

První díl mě úplně ohromil, líbilo se mi to tajemno, ta akce, david a kate...vlastně úplně vše. Ve druhém díle se začalo řešit ono taJemno a akce už nebyla podle ěm tak žhavá, ale bylo to super čtivé a bavilo mě to, ale třetí díl?

Ten mě z nějakého důvodu nezaujal tolik, jak jsem si myslel, že mě zaujme...bohužel. V tomto díle se víc "kecalo" než aby se něco dělo a mísení dějových linií bylo pro mě osobně no...asi až moc chaotické. Nejlepší částí tohoto dílu byl asi téměř úplný závěr, kdy už bylo dost dějových linií víceméně vyřešených a zbývala vyřešit jen otázka: Jakou roli v tom bude hrát Dorian?

A právě tento závěr dorianovi dějové linky se mi líbil a jevil jako nejlepší část z knihy i když nelogičnosti by se na ni našli. Linka Davida a Kate mě absolutně přestala bavit a závěr jejich společné dějové linky mě nechal absolutně chladným, podobně jako většina posledního dílu.

S ohledem na moje pocity musím říct, že bych byl osobně radši, kdyby děj po druhém díle končil, protože třetí díl opravdu nebyl hitparáda. Podle mě se z prvotní myšlenky dal vytěžit mnohem lepší závěr.

6/10 jen proto, že mám rád Riddlea jako autora. JInak průměr

23.01.2020 3 z 5

Atlantský gen Atlantský gen A.G. Riddle

Kniha mě bavila svým příběhem, nápadem a čtivostí.

Je to scifi s velkým S, ovšem hodně rozporuplné plné nejasností a občas jsem se i já ztrácel v Riddleových myšlenkách, které jsem občas fakt nepobíral, respektive pobíral, ale s takovým mírným překvapením.

A.G. Riddlea mám jako autora rád, sedí mi jeho styl psaní a myšlení a věřím, že v dalších dvou dílech se nelogičnosti vysvětlí. Když člověk knihu nebude brát naprosto vážně a s úplnou doslovností čí přesností., bude ho kniha určitě bavit. V druhém případě ale bude hodně zklamaný, protože příběh je místy dost nelogický a děravý.

Za mě 8/10 s tím, že pokud se v průběhu dalších dílu vyřeší všechny nevyřešené otázky, mohlo by být hodnocení i vyšší :)

14.01.2020 4 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Skvělá kniha která je příručkou pro všechny, co chtějí pochopit, jak to na sociálních sítích funguje.

Prostřednictví ukázek z českého ale i světového prostředí ukazuje, jak se chovat či nechovat na sociálních sítích. Hodně se mi líbilo vysvětlení Hashtagů a jak s nimi pracovat nebo to, že by se tvůrce(at už na jakékoliv síti) měl vcítit do těla a mysli svého cílového sledujícího či celé cílové skupiny. Naopak je možná škoda, že kniha neobsahuje i takové ty typy co na sítích vyloženě funguje(např, dát zvíře do videa, clickbaitové názvy a proč tyto věci fungují.

Musím přiznat, že některé věci jsem skákal, protože počtení si např. o Linkedinu mě moc nezajímalo, což ovšem neznamená, že by to nebylo zajímavé.

Kniha se mi četla dobře a dost mě naučila. Je podle mě určená spíše nováčkům na sociálních sítítch nebo i těm, kteří smutní, že se jim nedaří "prorazit" na sítích.

Hodnotím 9/10 :)

02.12.2019 4 z 5

Coleův protokol Coleův protokol Tobias S. Buckell

Kniha je takovým "vedlejšákem" od hlavního příběhu. Nemůžu říct, že nepovedeným, ale že bych z něj skákal až na strop to asi taky ne.

Příběh je o spartanech, kteří za nepříátelskou linií "dohlížejí" na praktikování tzv Coleova protokolu. Příběh sparťany, Jacoba Keyese(již známého) a další zavede na soustavu asteroidů důmyslně propojených a známých jako Sutiny. Tam odhalují plány Kig-Yarů, členské vrstvy Smečky.

Kniha je psaná jako již klasicky z pohledu více osob, jak z lidské strany tak ze strany Kig-Yarské a právě v tom je ten háček, Kig-Yarská část byla až neskutečně nudná a já po pár jejich kapitolách tyto části začal skákat, protože akorát zdržovali příběh a vůbec mě nebavili. Naopak "lidská" část se podle mě vcelku povedla, sice nedosahuje takových kvalit jako první knihy, ale jinak je vcelku dobrá.

Hodnotím 7,5 z 10, jen proto, že sérii mám strašně rád, kdybych byl někdo neznalý série tak asi hodnotím níž.

30.11.2019 3 z 5

Bitcoin a ti druzí: Nepostradatelný průvodce světem kryptoměn Bitcoin a ti druzí: Nepostradatelný průvodce světem kryptoměn Boris Kaliský

Skvělá kniha která vám umožní nahlédnout do světa kryptoměn, od jejich vzniku, historie až po například jejich nákup nebo prodej.

Kniha se mi četla dobře a rychle, byla dost pochopitelná zajímavá a i když byla protkána hodně technickými a statistickými údaji, tak nebyla nudná. Díky této knize se pro mě bitcoin stal zase trochu pochopitelnějším a díky ní jsem se dokonce odhodlal a koupil své první bitcoiny.

Hodnotím 9,5 body z 10

10.11.2019 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

S touto knihou se vracíme do naší milované Alagaesie světa v němž se odehrával jeden z (podle mě) nejlepších příběhů o dracích a kouzelnících, který kdy spatřil světlo tohoto světa.

Prostřednictvím tří příběhů nám ukazuje osudy některých dobře známých ale i neznámých postav.

Paolini opět dokázal na 200 stranách vytvořit něco geniálního, co mě opravdu dostalo a já jsem jen rád, že jsem se mohl do světa Eragona a Safiry opět ponořit.

Většina lidí by radši viděla mnohaset stránkové pokračování této série a místo aby byli vděční za to, že si mohli alespoň připomenout něco ze světa Eragona, tak jen zbytečně plivají na tyto skvělé příběhy, což je podle mě obrovská škoda.

9,5/10

15.10.2019 5 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Občas je potřeba vzít do ruky i nějakou knihu „mimo“ váš typický čtecí repertoár. U mě to byla tato kniha, po Kronových dětech jsem potřeboval nějakou oddechovku, u které by se nemuselo až tolik přemýšlet a do oka mi padla právě tato.

Kniha je příjemným oddechem s až překvapivě zajímavým příběhem. Přeci jen, kdo z nás si někdy nepředstavoval, jaké by to bylo, kdybychom si mohli přát cokoliv a to přesně nám kniha prostřednictvím NEEDu ukazuje. Ukazuje nám také, jak by to nejspíš dopadlo a kam až by nás naše lidská chamtivost dohnala a to v zajímavém obalu a příběhu dívky, jež netouží po ničem jiném, než zachránit svého bratra.

I když by se pár chybiček našlo jak v příběhu tak částečně v reálnosti tohoto příběhu. Kniha ale splnila přesně to, co jsem od ní očekával a proto jí dávám hodnocení 8/10.

26.09.2019 4 z 5

Investování pro začátečníky Investování pro začátečníky Petr Syrový

Kniha opravdu vtáhne čtenáře"začátečníka" do světa investování a investičních produktů. Řekne vám něco o investičních produktech, o jejich vhodném poměru i o chybách kterých se můžete dopustit. Jakožto člověk který nechce, aby mu peníze leželi "pod postelí" a znehodnocovali se, mi kniha neskutečně pomohla, takže vlastně splnila všechno co slíbila a to v přehledné podobě.

Hodnocení 10/10

08.09.2019 5 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Od této knihy jsem neměl přílišná očekávání, protože to není mnou obvykle čtený žánr a ani prostředí cirkusu nějak zvlášť nevyhledávám, ale byl jsem domluven s kamarádkou, že si tuto knížku společně přečteme.

Musím říct, že kniha absolutně zbořila veškeré moje očekávání. Děj byl opravdu skvěle rozdělen na krátké kapitoly v nichž se střídaly pohledy neuvěřitelně sympatických hlavních hrdinů Bena a Hošiko, díky čemuž vám kniha neuvěřitelně rychle odsýpá.

V knize je jasně vidět ono srovnání Čistí a Drekové jako Árijská (čistá) rasa a židé. Jsou v ni některé části opravdu nechutné, ale zapadající do celkového konceptu i atmosféry knihy.

Pro mě upřímně překvapení jak až dobrá tato kniha je, a proto jí dávám jasných 10/10.

18.08.2019 5 z 5

Ztracená Ztracená Adam Nevill

Příběh knihy je zasazen do poměrně dobrého "postapo" světa, který je možná celkem reálnou vidinou budoucnosti.

Příběh začíná tím, že otcovi vpodstatě přímo před nosem unesou jeho malou dceru. Následuje teleport o dva roky dále, odkud je bohužel kniha "Ztracená" v absolutním průměru tohoto žánru.

Dobrý nápad s dobře vykresleným nechutným světem úplně kazí ona triviálnost celého děje. Děj knihy je v podstatě jen absolutně nudným postupem typu: najdi člověka A, ten ti řekne o člověku B a ten o C....a tak dále..... bohužel svět knihy měl dobrý potenciál a nezachraňuje to ani poměrně napínavý konec knihy(posledních 80 stran).

Tato kniha je pro mě vzhledem k potenciálu světa, který pro ni autor stvořil, naprostým zklamáním. Potenciál tu byl, ale bohužel zkažený absolutně nelogickým a až triviálním průběhem celého příběhu. Abych knihu jen nehanil, tak musím říct, že hlavní hrdina(Otec) byl vcelku dobře vykreslený a byla pěkně vidět jeho charakterová proměna v knize.

Za mě ale bohužel slabý průměr 4,5/10

16.07.2019 2 z 5

Muž, který chtěl být bohatý Muž, který chtěl být bohatý Mark Fisher

Knížka na jeden večer či dokonce na jednu hodinu četby, která vám ale zasadí do hlavy ono "semínko" úvah. Jestli to co děláte je správné a jestli jste na správné cestě. Konec sice není moc logický, ale dojme. Svým způsobem je kniha vlastně dost nelogická a přesto absolutně krásná a na pár stránkách ve vás vyvolá spoustu pocitů.

Původně jsem byl na knihu dost skeptický, říkal jsem si, že je to jen další motivující knížka, ale ono je kouzlo v tom, že každá taková knížka je úplně jiná i když vzdáleně pojednává o stejné věci.

Za mě 8/10

04.05.2019 4 z 5

První úder První úder Eric S. Nylund

Třetí díl z původní trilogie, jenže se nakonec (alespoň podle databáze) rozrostla až na 8 knih. Sledujeme zde osudy náčelníka a jeho snahu a znovuzískání kontaktu se "svými" sparťany. V knize se krásně postupně krystalizuje děj a čtenáři je předložena hlavní dějová linie s malými vedlejšími, které děj dobře dokreslují. Kniha je dobře napsaná, čtivá, dle mého názoru nestereotypní, přesně tak, jak si série HALO zaslouží. Eric Nylund u této knihy opět odvedl výbornou práci.

Jedinou kaňkou na kráse této knihy je pro mě to, že ač není v sérii lidstvo vykreslováno jako neporazitelné a nesmrtelné, tak i v tomto díle se najdou absolutně nelogicky heroické scény ve kterých proti zdánlivě neporazitelné přesile si hrdinové najdou nějakou cestu jak zvítězit.
Jako čtenáři mi to samozřejmě nevadí, dodává to knize takový skvělý "feeling", ale z čisté logiky věci by se to prostě dít nemělo, alespoň ne v takové míře, v jaké se to v sérii děje.

Na závěr se budu opakovat v mém názoru, že tohle je absolutní "must have" pro fanoušky vesmírně válečného SCIFI a pro mě nejlepší scifi série,kterou jsem kdy četl.

9/10

03.05.2019 4 z 5

Zkáza Cíle Zkáza Cíle Eric S. Nylund

Knižní sérii HALO beru jako nejlepší scifi sérii co jsem kdy četl. Je to o osobních preferencích a o tom, jak vám přímo zvolené téma knihy padne, ale pr mě lepší scifi není. První díl této série je ze začátku takový vlažný, ale hodně rychle vás kniha vtáhne do děje najednou zjistíte, že stránky ízí vlastně sami a než se nadějete tak už máte knihu dočtenou a saháte po druhém díle. Dílů v této sérii je vlastně 9 z nichž jeden je průvodcem ve světě HALO. Vlastním všechny díly kromě dílu: Halo- Zlomený kruh, který si ovšem plánuji dokoupit. Myslím, že každý fanoušek scifi by si měl mít tuto sérii ve svém repertoáru.

První díl za mě 9,5/10

17.04.2019 5 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Zajímavý námět v zajímavém podání se zajímavým koncem. Někdy opravdu zdlouhavé až jsem se nachytal, že přeskakuji řádky. Postavy únosců i profesora mě uchvátili, inspektorka a deviant už tolik ne(ale o nich to ani nebylo). Konec naprosto TOP podle mě. Knížce nicméně chybí rychlejší spád tak aby byla čitelnější pro větší spektrum čtenářů, ale pro mě byla celkem vyhovující.

09.02.2019 3 z 5

Čtyři tisíce týdnů Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman

Zajímavá kniha, která na téma time managementu jde úplně z druhé strany.

Kniha je plná zajímavých postřehů a výroků, jenž se člověku, který je knize oddán zaryjí do paměti.

Tuto knihu určitě nečtu naposledy.

8,5/10

30.04.2023 4 z 5

Zvyšte své finanční IQ Zvyšte své finanční IQ Robert T. Kiyosaki

Klasická Kio-kniha která vykrádá všechny ostatní, které kio napsal(nebo je vykrádána všmi ostatními). V knize najdeme pár myšlenek, které Kio nikde neměl, ale jinak je to pořád ta samá (ač velmi čtivá) omáčka.

6/10

20.02.2023 3 z 5

Čtyřhodinový pracovní týden Čtyřhodinový pracovní týden Timothy Ferriss

Skvělá kniha, kterou určitě nečtu poprvé. Je sice psána pro americký trh, ale s většinou se dá souznít, ať jste odkudkoliv.

31.01.2023 5 z 5

Špatné peníze Špatné peníze Juraj Karpiš

Tahle kniha je opravdu skvělá a proto mě strašně mrzí, že jsem při jejím čtení dostal čtecí krizi a četl jsem ji skoro 4 měsíce.

Juraj Karpiš zde krásně vysvětluje, co je na současných penězích špatného, jak by se to dalo řešit a jak se s tím naučit žít.

10/10

30.12.2022 5 z 5

Vládci popela Vládci popela Scott Reintgen

Stejně jako celá série Nixia je toto absolutní TOPka....

Kniha je psána v absolutně stejném duchu jako Nyxia, krátké poutavé kapitoly, jednoduše načrtnuté postavy, spousta nečekaných zvratů a hodně nečekaný(pro mě) závěr.

Knize dávám 10/10 a těším se na dalších díl.

20.06.2022 5 z 5