Predator3313 Predator3313 komentáře u knih

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Velmi, ale opravdu velmi dobré pokračování.
Nová linka Nimbusovy "infiltrace" na mě působila napřed trochu depresivně ale nakonec mě zajímala snad víc než Anastázie a spol. Rowana jsem čekal ( nebo doufal) jako většího killera, ale i tak dobrý. Konec mi přišel už trochu moc vyhrocený. Nicméně na poslední díl jsem fakt hodně zvědavý.

08.11.2022 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Knížka je fakt super, víc asi není co dodat.
Není divu, že i filmy jsou hodně povedené, jelikož až překvapivě přesně dodržují knihu.

29.01.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Krátká ale silná kniha, kterou si člověk opravdu zapamatuje.
Pěkně popsané jak se dobré úmysly dají snadno přetavit na diktaturu.
Vůbec nevím, proč tato kniha nebyla v povinné četbě, myslím že je to dokonalá kniha i pro nečtenáře, měl by si ji přečíst každý.

12.01.2019 5 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Perfektní nápad, světu budoucnosti pod jaderné válce. Lidé bojující proti všem odchylkám způsobeným radiací. Jednou odchylkou jsou i hlavní hrdinové. Moc nemám rád knihy, kde jsou hlavní hrdinové děti. Ale tady mi to nedělá problém. Dobrý kousek od Wyndhama, četl jsem několikrát a nejspíš ještě budu.

10.09.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Den Trifidů odstartoval moji zálibu v post-apokalyptických knihách a sci-fi celkově. Doporučila mi ji učitelka na základní škole :D
Jedná se rozhodně o jednu z nejlepších knih, co jsem četl a beru ji jako průkopníka tohoto žánru. Mám rád knihy, zaměřené na chování obyčejných lidí po katastrofě a J. Wyndham je v tomto směru opravdu velmi čtivý.

30.08.2017 5 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

(SPOILER) Nebylo to špatné, ale ani dobré. A nejlepší díl série? To fakt ne.
Hlavní věc u které jsem trpěl byly Bytosti.
Začátek byl slibný, děsivá monstra, není na nich nic lidského, utíkají před nimi všichni včetně zuuritu, čekal jsem nějaké predátory...
A pak zjistíme, že to jsou lidé, co jsou sice extra vyšinutí, ale pořád anatomicky lidi. Většina je vyzbrojena sekáčkem a Aga je likviduje po desítkách.
To totálně zničilo atmosféru temna.
Úplně vidím, jak běží pár téhle šílenců se sekačky a před nimi utíká 10 zuuritu ...:D.
Já chápu, že to není literatura faktu, ale tohle mě prostě nebaví, když jsou nepřátele silní jak se to zrovna hodí do příběhu, škoda.
Naprosto stejný problém byl u Pána hor.
Takže zase 3 hvězdy a snad to příště bude lepší no.

23.02.2024 3 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Vše už bylo asi řečeno
Je to kniha, která doplní informace o počátku slovanského klanu a Veronice.
Jsem rád že se něco dozvíme o vlkodlacich.
Ale nebyl tu bezzemek, tudíž žádné hlášky a ty chyběly.

18.12.2023 4 z 5

Útok ze tmy Útok ze tmy Joe Dever

1. Vydání v pevné vazbě je totální bomba :D
Celkový dojem je hodně dobrý. Příběh super i když ze začátku jsem čekal co s toho vyleze.
Je to asi první GB, který jsem hrál a připadal mi zbytečně snadný, měl jsem sice štěstí při počátečních hodech, ale stejně jsem se nikdy nedostal ani na polovinu životů. Takže příště si asi uberu.
Za mě osobně je taky systém souboje až moc jednoduchý, minimálně bych rozlišoval útok a obranu, ale předpokládám, že je to proto, aby byla kniha zábavná i pro "širší veřejnost". Ale zase ta pomocná tabulka je super a člověk nic nemusí složitě hledat ani počítat, takže to odsejpá velmi rychle.
Nejlepší část jsou rozhodně staré kobky, kde na mě hned dýchla atmosféra strachu, ten kousek jsem si opravdu užil.
Část ve městě taky fajn, získávání informací v hospodě atd, super.

14.12.2023 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Kinga nemám moc rád, ale poté co jsem si přečetl běh o život jsem si řekl, že zkusím další knihu od Bachmana.
Rozhodně je to dobře napsané. Celá kniha je výhradně o pochodu, případně jednotlivé postavy vzpomínají na minulost, ale vždy to má přímý vztah k pochodu. Člověka to docela baví, i když se tam vlastně nic moc neděje.
S čím jsem měl problém, bylo absolutně nevysvětlené pozadí.
Nevíme proč vznikl pochod, jaký to má smysl, prakticky nic o současné společnosti, defakto ani nic o tom, proč se většina kluků přihlásilo.
Na mě to působilo, že si prostě řekli že se přihlásí, aby byla legrace... a šance 1 ku 100 na přežití je moc netrápila. Pochopil bych to u par jedinců, ale skoro u všech?
Tohle mě zklamalo, protože v běhu o život tam tohle všechno skvěle bylo vysvětleno.
Navíc kniha jde plynule, kluci plynule umírají, a umírají a umírají a pak je už konec...a nic s toho, žádné poselství, žádný odkaz. Prostě to skončilo, další přečtená kniha, která mě sice zaujala nápadem, ale to je vše.

01.09.2023 3 z 5

Zlatá Grai Zlatá Grai Kristina Waagnerová

Začal bych tím, že mě osobně anotace vůbec nezaujala, a sám bych knihu číst nikdy nezačal. Ale stalo se, že se mi na doporučení a z nedostatku momentálně dostupných knih v PDF dostala do ruky.
Na druhou stranu po přečteních prvních stránek jsem už tušil, že to byla dobrá volba.
Někde jsem četl, že začátek knihy je moc složitý a těžko se v něm dá vyznat. Podle mě je to ale velmi dobře napsané a jsem zvyklý na mnohem zmatenější úvody knih.
Měl jsem trochu problém se vcítit do samotného výcviku hlavní hrdinky. Chybělo mi tam něco, co čtenáře vtáhne do výcviku. Ano byl to krutý výcvik, pořád byla zmlácená atd. Informace jsem dostal, ale nebylo to ono. Jelikož výcvik je moje oblíbená část v tomto typu knih, tak si myslím, že mám docela s čím srovnávat a tam bych viděl ještě rezervy.
Co mě naopak překvapilo, skoro až šokovalo je, že celý svět je vymyšlený velmi dobře, bez nějakých do očí bijících hloupostí, všechno do sebe poměrně dobře zapadá. Trochu jsem řešil, jestli hvězdy Jorrei svítí ve dne a hvězdy Sarrei v noci, nebo jak to vlastně je
Hrozně se mi líbí u lepších bojovníků aktivace symbolů, což jim dodává potřebné vlastnosti. To je opravdu hodně povedené.
Ke konci knihy jsem měl ještě trochu výhrady k tančení, to je vyloženě prvek, který jsem nečekal a pořád jsem si říkal, jak může někdo u boje ještě dělat přesně určené pohyby tance?
Ale když v posledním souboji bylo pěkně popsané, jak do kterého pohybu vkládá prvky tance, vzal jsem ji na milost.
Jinak popis boje byl zajímavý hlavně při boji Jorrei, Sarrej a lidí. Jelikož to bylo z pohledu všech bojujících stran. Tady by možná ještě taky byl prostor pro zlepšení, boj mě docela vtáhl do děje, ale ještě to není úplně ono. Ale jelikož nepředpokládám, že bych patřil do cílové skupiny čtenářů, tak jsem i tak spokojený.

Takže abych to nějak shrnul.
Mínusy - rozhodně anotace a pak výcvik, který mě nevtáhl do děje.
Plusy Parádně vymyšlený svět a bytosti v něm
Kniha rozhodně stojí za přečtení a věřím, že další knihy budou minimálně stejně dobré.

25.08.2023 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Tak těšil jsem se na víc boje pro Ciri a to jsem se docela trefil.
Rozhodně se děj směřuje někam, kde jsem to nečekal.
Tato kniha mi přišla jako rozjezd, opravdový počátek velkolepého putování.
Obecně mám rád knihy, kde hrdinové prochází přes různé území, tak jsem zvědav na další knihy.

27.07.2023 4 z 5

Bylo to dobré pokračování.
Musím ocenit, že stejně jako v minulém dílu tady bylo docela dost vtipných momentů ( především Křiklan byl v tomto ohledu hodně povedený)
Jinak se mi především líbily části, kdy Harry objevoval Tomův život a postupně se dopátral k Viteálům.

22.05.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

(SPOILER) No, takže poslední díl.... byl dobrý.
Ale doufal jsem ještě v něco trošku lepšího.
Čekal jsem, že Nimbus využije Zvon a tím Tonisty v něčem trochu akčnějším, než to bylo.
Trochu mě mrzí, že Rowan už kapituloval. A pro Goddarda jsem si představoval taky trochu víc VIP konec. A konev Rowana a Citry....taky nic moc :D
A ano, taky mě otravoval/a Kapitán/ka která měnila pohlaví podle počasí :D

Nicméně,
celkově vymyšlené dobře. Libil se mi vztah Nimbuse a Zvonu. Nenápadné signály a odpovědi, aby neporušil pravidlo se smrtkama.
Jsem rád že Faraday našel co hledal, a vymyšlená pojistka smrtek mě taky potěšila.
Takže docela důstojné zakončení série, ale rozhodně nejslabší díl.

20.01.2023 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl zase dobrý, ale jednička mě bavila trochu víc.
Pořád je to prakticky stejné jako film, tak jsem zvědavý na trojku :)

02.11.2022 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

No
Byl to děs
Chtěl jsem zkusit tolik chváleneho autora, naštěstí jsem si vybral krátkou knihu, ale i tak jsem měl fakt problém to dočíst. Přitom nápad byl super.
Ale to asi vše. Poslední třetinu knihy už jsem přeskakovala a doufal jsem že konec to zachrání..no nezachránil.

06.03.2022 1 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Jakožto fanoušek post-apokalyptické sci-fi jsem byl zvědavý, jak autor popíše život lidí v metru, a nebyl jsem zklamán. Hrozně se mi líbilo, že hlavní hrdina prošel velké množství stanic, takže jsem si mohl užít popisy, jak kde lidé žijí. Hlavní zápletka byla taky v pohodě stejně jako popisy povrchu. Jediné co mi trochu vadilo, byly některé pasáže, kde postavy doslova blábolili. Přišlo mi, že autor chtěl čtenáře víc vtáhnout do děje, ale moc se mu to nedařilo. Nicméně celkový dojem je super a rozhodně to stojí za přečtení a v mé knihovně má tato kniha čestné místo.

12.11.2019 5 z 5

Skleník Skleník Brian Wilson Aldiss

Chápu, že na někoho je to až moc sci-fi, nicméně kdo z nás ví, jak bude země vypadat za miliardu let? :D Před miliardou let žili nejspíš jen bakterie a sem tam nějaká řasa...
Příběh sice nic moc, ale jak je asi všem jasné kniha je hlavně o popisu prostředí a to mě fakt bavilo, chce to hodně fantazie tohle všechno vymyslet.
Rozhodně kniha pobavila, už jsem ji četl 2x a myslím, že si ji ještě jistě někdy přečtu znovu. 5*

16.12.2018 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Moje hodnocení knihy bude asi trochu ovlivněno tím, že jsem opravdu mega fanoušek filmů.
Celkově mě kniha bohužel zklamala. Děj se hrozně vleče. Na začátku, mě celkem bavila historie Kraje, ale pak se víc jak půl knihy prakticky nic neděje. Jsou zde velké popisy prostředí a podobně, ale děj aby člověk pohledal, většinou jsem se ke čtení dostal večer a po pár stránkách jsem zavíral, protože jsem neudržel oči otevřené. Prakticky za celou knihu se mi nestalo, že by mě kniha opravdu vtáhla do děje, možná v Morii ale i tam to za moc nestálo. O popisu bitev raději nebudu mluvit, to bohužel taky nezaujme.
Nejvíc mi ale vadilo, dle mého nevhodné chování postav, k jejich zkušenostem a charakteru. Ve chvíli, kdy se v nečekané bitvě, nebo děsivé situaci zachová odvážně jen hobit, který celý život neopustil Kraj, zatímco zkušení elfí/trpasličí válečník a nedejbože hraničář nedělají nic, a musí na ně Gandal křičet, aby se něco dělo... v tu chvíli mě kniha přestává bavit.
No abych to shrnul, jsem rád, že jsem knihu četl, ale opravdu nechápu, kde nabrala takové luxusní hodnocení. Věřím, že další díly budou lepší, za mě 2*, víc opravdu nemohu.

30.03.2018 2 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Pro mě jedna z nejlepších knih a sérií které jsem četl a byly napsány v posledních letech. I když dnes je mnoho knih, filmů a seriálů vyprávějících o virech, zombících a tak podobně, tady se autorovi podařilo vypracovat něco, co se těmto zažitým stálicemi má jen málo společného. V průběhu celé série čekáte, čeho všeho jsou vlastně schopní, a čeho jsou schopní hlavní hrdinové? Když se ke skvělému nápadu přidá čtivé zpracování, není co řešit. Navíc se autor celkem vyvaroval „supermanování“ hrdinů, tedy hlavní (lidské) postavy nepřežijí o nic moc víc, než postavy ostatní, pokud v jejich prospěch nemluví dřívější zkušenosti atd. Většinou nejsem moc nadšený z různých časových linií, ale tady do sebe časem všechno tak zapadne, že s tím nemám nejmenší problém.
Ještě bych podotkl, že se mi hrozně líbí vývoj postav, a to nejen několika hlavních, ale celé škály lidí, procházejících knihou. Toto mi bohužel u spousty sci-fi a fantasy knih chybí, ale tady se to vážně povedlo.

31.08.2017 5 z 5

Na rozkaz krále Na rozkaz krále Ljuba Štíplová

Když jsem zjistil, že bude dotisk, hned jsem si jeden kousek objednal, jelikož jsem o knize už hodně slyšel ale neměl jsem tu možnost si ji zahrát, asi proto, že vyšla dříve než jsem se narodil.
Na to, že je to malá knížečka, jsem se dost nadřel a umřel asi 20x než jsem došel ke zdárnému konci, pokud někdo není zvyklý že neustále umírá( jako muj syn) tak toho to asi nebude bavit.
Jinak bezva oživení. Jednoduché, stačí kostka a ilustrace jsou taky bezva.

31.12.2023 4 z 5