Na rozkaz krále

Na rozkaz krále https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202114/bmid_na-rozkaz-krale-202114.jpg 5 33 15

První český gamebook, ve kterém čtenáři/hráči na pár stránkách prožijí dobrodružství v tajemném hradu.

Predator3313
31.12.2023 4 z 5

Když jsem zjistil, že bude dotisk, hned jsem si jeden kousek objednal, jelikož jsem o knize už hodně slyšel ale neměl jsem tu možnost si ji zahrát, asi proto, že vyšla dříve než jsem se narodil.
Na to, že je to malá knížečka, jsem se dost nadřel a umřel asi 20x než jsem došel ke zdárnému konci, pokud někdo není zvyklý že neustále umírá( jako muj syn) tak toho to asi nebude bavit.
Jinak bezva oživení. Jednoduché, stačí kostka a ilustrace jsou taky bezva.

BarkaS
21.12.2023 4 z 5

Konečně znovu vyšlo pod malým brněnským nakladatelstvím Orbis litera. Super!

tomas1291
12.05.2023 5 z 5

Vpravdě kultovní hrací kniha z dob hlubokýho totáče, na který jsem ujížděl 3x v životě. Vkusné ilustrace, chytlavý příběh, a hlavně ten gamble!
Poprvý se mi dostala do rukou na počátku devadesátek, pak na jejich konci, a teď jsem to stáhl z jednoho nejmenovaného serveru pro sdílení souborů (jednička v ČR), vytiskl, svázal a při masivním házení kostkou dohrál za dva dny. Jednoznačně doporučuji Vám i Vašim ratolestem, asi to rozvíjí nějaké měkké schopnosti.

Usire
26.10.2022 4 z 5

Je to pěkná česká práce a to se cení. Bohužel není to úplně bez chyb. Největší slabinu vidím v rozhodování téměř všeho hodem kostky. Taktéž mě mrzí, že příběh není delší. Většinu díla zaujímají kresby, které jen doplňují atmosféru. Tím se bohužel ztrácí prostor k delšímu vyprávění. Pro děti je to nicméně ideální.

Martin82
18.05.2021 5 z 5

Jedním slovem luxus - originální příběh, skvělé ilustrace, rozfázováno na 3 kola (mimo hrad, hrad a finále), do 3.finálního se člověk musí dostat způsobem, jaký žádný gamebook nemá. Tuto knihu - hru jsem hrál opakovaně celé dětství. Nedělalo by mi to problém asi ani teď, na prahu čtyřicítky. Nechápu, že nevyšlo nikdy žádné 2.vydání. Je to zvláštní. Jediná kniha, kde dávám s klidným svědomím 100%. Ano, kniha mého dětství!

MirkaSkoci
25.08.2020 5 z 5

Toto je mé dětství! Úžasná propracovaná věc. Milovala jsem ji :)

cziss
05.05.2020 1 z 5

Pěkný český příspěvek do světa (komiksových) Gamebooků. Bohužel za Vás téměř vše rozhoduje kostka, což je trochu otrava, když se musíte "proházet" kam potřebujete.

P_E_T
04.03.2020 5 z 5

Konečně se mi dnes podařilo objevit, co to bylo za knížku - v tom nadšení jsem napsala do nakladatelství Čtyřlístku, jestli by to nechtěli vydat znovu (když můžou historické Čtyřlístky Panoramy, proč nezkusit i tohle). A Kosmickou hlídku taky :)

jan3783
04.03.2020

Jako kluk jsem ji miloval, teď mám sám kluky v tom věku, jenže se někde ztratila....

lukas5448
25.10.2019

Zdravím všechny, kdo by o super knížečku Na rozkaz krále měl zájem, tak se ozvěte. Lukyn J. Email: lukynjaros@seznam.cz Hrával jsem ji jako kluk a dodnes je to, dle mne skvělá a dobrodružná hra. :)

spdb
07.01.2019 5 z 5

Muj prvni gamebook. Parada.

Turlogh
19.09.2018 5 z 5

Koukám, velký zájem v poptávce. No ani se nedivím... opravdu první a opravdu povedený. Taky jsme se ho se synkem opakovaně nahráli. Dokonce jsem částečně i dle něho kdysi připravil velkou historickou akční dobrodružnou hru pro svůj tehdejší oddíl skautů do terénu. Jmenovala se stejně "Na rozkaz krále." Ovšem v dlouhé přípravě se nejdříve hoši museli vycvičit v sedmi rytířských ctnostech než mohli ve hře plnit důležité úkoly a zachraňovat království. Přidávám se k ostatním komentářům a pokud seženete, zahrejte si jej, doporučuji.

marketa2784
11.06.2016

Zrovna jsem ji vyštrachala a manžel ji čte s 5tiletou dcerou a ji to baví stejně, jako mě kdysi. :D

Psax
29.08.2014 5 z 5

První český i můj první gamebook, na který mám jen ty nejlepší vzpomínky.
Dokonce jsem ho tenkrát neuměle propiskou do sešitu kopíroval i s obrázky.

lukasresl
19.05.2014 5 z 5

Výborný počin, jako dítěti se mi hra hrozně líbila. Pěkné obrázky i text. Odkazy ale nejsou úplně dokonalé. Ve hře je možné (při určité kombinaci kroků) přeskočit důležité stránky (setkání s kejklíři). Když se to stane, tak čtenář už nerozluští, o co má vlastně usilovat.

gamebooky

Kniha Na rozkaz krále je v