Poutnice Poutnice komentáře u knih

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

nejdřív se mi nečetla moc dobře, protože jsem byla hodně ovlivněná filmem, který mám mimochodem ráda, tak mě dost překvapilo, že v knize je stejný snad jen jméno (všech), ale jinak je všechno jinak. Ale nakonec je to poměrně zábavné :) takže si je půjčím všechny :)

Místo pro princeznu! Místo pro princeznu! Meg Cabot

Druhý díl se mi četl mnohem líp než první, protože jsem už byla připravená, že nemám čekat vztahy a děj filmu. Překvapilo mě, že mezi prvním a druhým dílem není žádný časový odstup, ale líbil se mi děj...

Zamilovaná princezna Zamilovaná princezna Meg Cabot

i u tohodle dílu jsem byla pořád napnutá, co kde zase Mia vyvede :) ale nebylo to vůbec špatný, jen mě vážně děsně štve ta její babička...

Povinnosti princezny Povinnosti princezny Meg Cabot

tenhle díl se mi vážně zatím líbil nejvíc, čekám, až budu moct přelouskat další. Na rozdíl od těch předchozích dílů, v tomhle se Mia neustále neztrapňovala, což bylo dost milé překvapení. Je sice pravda, že pořád mlela o svých kalhotkách a o tom, že jí Michael opustí, ale to byl jen její strach, mě jím nejen nenakazila, ale ještě jsem si říkala, že je vážně trubka. Každopádně mě zaujalo taky to, že neprozradila, co pro něj má k narozeninám ani do deníku, ale nechala to jako překvapení vlastně i pro čtenáře, to bylo fajn.

Princeznám sluší růžová Princeznám sluší růžová Meg Cabot

kapku mi přijde, že je Mia posedlá plesy, ale na druhou stranu: je to princezna, ne? Spíš mě zarazilo, jak se chovala Lily :( na kamarádku umí být dost hrubá a nevybíravá, každopádně i ona to nakonec slízla a vrátila se k normálu, takže je vše OK. Jsem zvědavá na další díl.

Princezna v zácviku Princezna v zácviku Meg Cabot

čte se to jedna báseň, za dvě odpoledne není co řešit...je pravda, že Mia pořád něco řeší, ale po pravdě: kdo ne? Její svět se hroutí při představě jiný známky než A ze slohu, ale mnohem pitomější je její "problém" z jejího pohled nedostatečné péče o bratříčka, kdy se cítí jediná zodpovědná...dopadne to jako vždy dobře a už se těším na další díl...

Princezna na večírku Princezna na večírku Meg Cabot

Mia je prostě koza :) teda tenhle díl byl kapku slabší, ale i tak se dalo pobavit. Zase se četl lehce a rychle, ale tentokrát mi vůbec nevadilo, když jsem knížku na pár dní odložila a vrátila se k ní později. Nebyla takovým tím držákem, co vás chytí a musíte ji prostě dočíst nejlíp hned, abyste věděli, jak to dopadne

01.10.2013 3 z 5

Princezna nad propastí Princezna nad propastí Meg Cabot

tak jo, není jenom koza, ale je taky malicherná, kapku sobecká a hlavně dává věcem, co nejsou (skoro vůbec) pro život důležitý megadůležitost. Vážně: asi za polovinou mě napadlo, že jestli za ním nepojede na letiště, aby se aspoň rozloučila, tak s ní končím.

Princezna Mia Princezna Mia Meg Cabot

myslím, že tenhle díl byl zatím nejpropracovanější...deprese Mii se velmi snadno přenese na čtenáře, je tam toho opravdu hodně k zamyšlení. Myslím pro Miu. Nepřestávám doufat, že se v posledním díle vrátí do náruče Michaela a taky úplně stejně doufám, že Lilly tentokrát neodpustí. Od začátku to byla bezcitná potvora, co princeznou jen manipulovala jen zřídkakdy se chovala jako její kamarádka. Tentokrát to ale vážně přepískla.

Navždy princeznou Navždy princeznou Meg Cabot

tenhle díl byl opravdu pěkně poslední :) Je znát, že Mia opravdu dospěla, skvěle si poradila s J.P. a nakonec i se vším jako vždy. A Michael :) áno, tak to má být...takže pět hvězdiček

Jak začíná láska Jak začíná láska Meg Cabot

Kniha psaná jen e-mailech je podle mě dost složitý spisovatelský oříšek, v tomhle případě hezky zvládlý. Hezký příběh.

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Deborah Hale

Miluju Roberta Kerra! A to by podle mě měl být cíl každé romance - napsat ji natolik dobře, aby se do jejího hrdiny ve finále zamilovala každá čtenářka.

01.10.2013 4 z 5

Tak jako knihy od Remarqua o válce, kde hlavními hrdiny nejsou ti dobří, ale naopak z tý "zlý" strany, i tady je skvělé ponořit se do příběhu z druhé strany. I tady jde o příběh jednotlivce, který dělal, co mohl - všichni děláme vždy to nejlepší, co v daným okamžiku umíme. Není jen černá a bílá, je mezi tím spousta malinkých okem téměř nezachytitelných odstínu šedé...Bree měla šanci, ale byla jí sebraná dřív, než jí mohla využít. Škoda. Jsem si jistá, že by to zvládla. Ale to by byl jen další slaďák, že?

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

řekla bych nejrychlejší díl - ve většině se jedná o měsíce, tady je děj v rámci týdnů (maximálně)...o akci není nouze, o adrenalin taky ne a nakonec se dozvídáme víc nejen o vlkodlacích, ale taky o Rose a Jasperovi. Možná to knihu natahuje, ale mě se to tam líbí, dodává jí to ten správný směr. Jsou to věci, který potřebujeme vědět - o Rose kvůli poslednímu dílu, o Jasperovi kvůli bitvě v tomhle.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

tenhle díl nebyl úplně nejlepší, ale byl skvělej i tak. Bylo dostzajímavý, jak si autorka poradila s Edwardovým odchodem, jak se k tomu postavila Bella a nakonec Jacob? No páni, ten ale vyrostl, že? Kdyby to měl být poslední díl, byla bych taky pro, aby se Edward nevrátil. Hezky napsané, čtivé a stále pro holky...tak se pánové nezlobte, že se vám ty knihy nelíbí, však nikdo netvrdil, že jsou unisex :)

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

stejně jako spousta lidí tady jsem se ke knize dostala náhodou v době, kdy se šílelo po stmívání (a knížky tak nebyly moc k mání), ale týhle si ještě nikdo nevšímal. Doslova jsem ji zhltla, během několika málo dní, posledních asi 100 stran jsem vypotřebovala krabici kapesníčků a pak se sklonila nad nápadem, jak z toho ven. Knihu jsem si hned obratem koupila, protože stojí za to, číst ji znovu.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

to bylo tak...přítel pouštěl hudbu a mě se moc líbila. Vylezlo z něj, že je to soundtrack k filmu stmívání. Tak jsme zašli do půjčovny a půjčili si ho. Pak jsem zjistila, že je to podle knihy. Nebyla k mání, tak jsem hledala a našla ji v elektronické podobě. A místo toho, abych se učila na zkoušky, jsem přečetla (a bolely mě záda asi týden) za necelé dva dny první díl, Stmívání. Nezazvonil zvonec, ani nebyl konec. Na dvojku jsme šli do kina - už nikdy víc! Víte, čeho bylo plné kino? Áno, moudrých, světaznalých slečen, co na celý sál pokřikují vzkazy typu: "ty krávo, vys** se na něj, tamten má větší svaly"..a ani na vteřinu nezavřely ústa. To je jen taková malá milá vzpomínka. Zpět ke knize: opravdu se mi moc líbí. Dá se přečíst jedním dechem, vždy v ní objevím něco nového a vždycky ji někomu nejen doporučím, ale ráda i půjčím. (Jo a mám právě originální vazbu, tohle je vážně nepovedený) A pokud se rozhodujete, jestli film anebo kniha, tak v tomhle případě rozhodně kniha :)

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Mně osobně se tenhle díl líbí moc, protože ukazuje tolik podob lásky, kolik jí na světě může být. Ironické? V tomhle světě možná, hlavně nezvyklé, ale když každej píše horory a v televizi je největší poptávka po tragediích, masakrech a vraždách, proč tuhle žízeň po násilí nezředit kapkou lásky rodičovské, partnerské, přátelské či osudové? Kdykoli budu mít pocit, že je tý temnoty v našem bezcitným světě moc, vím, po čem sáhnout, abych načerpala trošku bezmezné - co? červené knihovny? Snad. Ale lepší by bylo, kdyby v každým z nás bylo o kapku víc lásky, kterou neschováváme, ale dáváme najevo těm, který milujeme. A ne skrytě...potají :)

P.S: Serii čtu každý rok (zatím třikrát) a vždycky v ní najdu něco nového. Souhlasím s mi-nul-o, první a poslední díl jsou nejlepší.

Falešná vzpomínka Falešná vzpomínka Dean Koontz

Tohle je první kniha, kterou jsem od Koontze četla a musím říct, že jsem dlouho přemýšlela, jestli člověk, který dokáže takový příběh vymyslet, je ještě normální. Příběh je neobvyklý a neokoukaný, naprostý originál...ale páni! Takový psycho. Jak říkám: může tohle vymyslet normální člověk? Nepotřebuje k tomu taky nějakou malou psychickou poruchu?

Věř mi Věř mi Jessica Inclán

taky bych řekla, že je tenhle díl tak nějak nejslabší, ale pořád skvělej. Je v něm míň...jakoby všeho. Tak nějak jakoby autorka chtěla mít už všechno za sebou, tak to odnesl chudák Felix. Myslím tím, že byl oškubanej o spoustu stránek, například...