Princeznám sluší růžová

Princeznám sluší růžová https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5832/princeznam-slusi-ruzova-5832.jpg 4 242 16

Princezniny deníky série

Mia Thermopolisová, která brzy oslaví patnácté narozeniny, už se smířila s bodyguardem i s dalšími "vymoženostmi", které patří k roli dědičky genovského království. I její spolužáci na Střední škole Alberta Einsteina si zvykli, že mají mezi sebou princeznu. Mia přispívá do školního časopisu a těší se na přírůstek do rodiny, který má na svědomí pan Gianini její matikář a nevlastní otec v jedné osobě. Trápí ji jediná věc maturitní ples. Studenti nižších ročníků se ho mohou účastnit, jen když je pozve nějaký maturant. Ale Michael, s nímž Mia už několik měsíců chodí, stále mlčí. Potom se na scéně objeví grandmere a jako vždy všechno obrátí vzhůru nohama Knižní klub přináší svým čtenářům už páté pokračování příběhů newyorské studentky a její poněkud výstřední rodiny. Předchozí díly vyšly v tomto pořadí: Princezniny deníky, Místo pro princeznu!, Zamilovaná princezna a Povinnosti princezny. První dva díly byly zfilmovány.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

Princess in Pink , 2004

Ronnie68
17.03.2024 4 z 5

Za mě další skvělá oddechovka, kde Mia získala, po čem touží (aspoň v tomto díle) ...

VeronikaNovotna
19.06.2023 4 z 5

Pto mne je těžké číst stejnou sérii po sobě. U téhle knihy mne to vůbec nevadí. Vždy je to o něčem jiném než ostatní knížky, ale jsou tam pořád stejné postavy, které už znáte. Zatím moje nejoblíbenější série, kterou jsem kdy četla. Vždy vás tam něco překvapí nového, co jste vůbec nečekali.

Taralcielle
30.08.2019 4 z 5

Celá série princezniných deníků patří k oddechové literatuře pro náctileté. I při čtení v pozdějším věku (30) jsem se ale pobavila. Místy mi tedy Mia hodně lezla na nervy, v mnoha ohledech jsem jí nechápala. Ve spoustě věcí jsem jí však zase až moc dobře rozuměla. Pobavila mě obzvlášť postava babičky, genovijské královny, která je decentní dámou, ale umí to i pěkně rozjet, dělá spoustu naschválů a je velmi tvrdohlavá. Líbí se mi i tlusťoch Louie.

Jessybelle
15.01.2018 3 z 5

Tak tohle byl brutální přehmat ve spěchu...už jsem asi stará na tyhle knížky... Přečteno letecky... Možná jako náctiletá bych to ocenila líp... No ale asi ne...

Brunnetka
24.12.2017 4 z 5

Klasická naivní holka, která se omylem stala princeznou.... Tuhle sérii čtu v "pauzách", kdy nemám co číst. Tak si kousek přečtu a pak zase objevím něco zajímavějšího, tak si odskočím a po přečtení se znovu vrátím k této....
Není to zas tak špatný, mohlo by to být i horší a čte se to relativně dobře ;)

blackhorse
11.11.2017 5 z 5

Tou růžovou bych si nebyla tak jistá. ;P

hroneczek
31.10.2017 3 z 5

Četla jsem ji v pubertě, kdy se mi moc líbila. Ale bohužel jsem četla i další díly a nějak mi už splývají dohromady. Škoda, protože to jsou pěkné dívčí romantické knihy.

Makyt
27.07.2015 1 z 5

Jo, tak tuhle knížku jsem nedočetla... a že teda dočtu všechno, ale tohle byl fakt děs... asi jsem na to už moc stará ;-)

vlkove
05.01.2015 2 z 5

Takže jak začít... kniha stejně jako předchozí díl nic moc, kniha je celkem o ničem a už mě štve že skoro v každém dílu končí kniha plesem nebo tak... Hlavní hrdinka je v tomto díle doslova POSEDLÁ maturitním plesem což mě osobně není moc příjemné.
Lilly je mi nepříjemná od začátku ale obzvlášť v tomto díle bych ji vzala po hlavě koštětem.
Obálka opět nic moc...
dávám 2 hvězdy. :)

kacaaba
29.07.2014 3 z 5

No myslím, že už tu sérii dočítám jen ze zvědavosti. Asi už jsem na to fakt stará. Je to strašně sladký. Myslela jsem, jak se nevrátím do pubertálních let :D

Poutnice
01.10.2013 4 z 5

kapku mi přijde, že je Mia posedlá plesy, ale na druhou stranu: je to princezna, ne? Spíš mě zarazilo, jak se chovala Lily :( na kamarádku umí být dost hrubá a nevybíravá, každopádně i ona to nakonec slízla a vrátila se k normálu, takže je vše OK. Jsem zvědavá na další díl.

TessDragon
17.08.2013 5 z 5

Úúúf,tento díl byl teda pěkně ''akční'',hlavně Lilly se tu pěkně předvedla,ale musím říci,že jsem ráda za nový páreček,přece jen se k sobě více hodí. :) Jen mě mrzí,že v dalším díle se s Michael už asi nebude ukazovat v knížce tak často jak doposud.

Nikol18
13.01.2013 1 z 5

Pořád se nemůžu zbavit pocitu, že ta série prostě nemá nic společného s bestsellerem, jak o ní všichni prohlašují. Mia se nechová jako puberťačka, nýbrž jako pětiletý dítě.

Ashlee7
28.10.2012 5 z 5

Perfektní.. Meg Cabot prostě zbožňuji.. když je knížka dobrá, je jedno jaký je to žánr.. a její knihy.. budu milovat prostě pořád..

DariDerek
13.10.2012 4 z 5

Knížka jako ty předchozí, příjemné rozptýlení :D

Lamička
28.01.2012 5 z 5

Skvělá knížka. Meg Cabotová opět nezklamala.