Povinnosti princezny

Povinnosti princezny https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4716/povinnosti-princezny-4716.jpg 4 266 18

Princezniny deníky série

Genovskou princeznu Amélii a zároveň obyčejnou newyorskou studentku, 14letou Miu, známe z předchozích dílů Princezniny deníky, Místo pro princeznu! a Zamilovaná princezna. Mia tráví zimní prázdniny ve své zemičce Genovii. Zkazí, co může: uvítání na letišti, vánoční projev k občanům, rozhovor s princem Wiliamem... K tomu se jako vždy stále hádá s Grandmére... Myslí totiž jen na Michaela, svou velkou lásku...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

Princess in Waiting , 2003

Ronnie68
08.03.2024 4 z 5

Tenhle díl se mi četl celkem dobře... další oddechovka ...

Štěpánka_010
14.12.2022 5 z 5

Přečetla jsem asi šest knih z celé série a tato se mi zdá jako jedna z nejvydařenější. Celkově téma o dospívající dívce a její přípravě na budoucí roli je poměrně poutavý a tento díl to pouze potvrzuje. Celkově knihy jako tato (deníky) moc nečtu ale teď jsem to zvolila jako takovou oddechovku.

Taralcielle
30.08.2019 4 z 5

Celá série princezniných deníků patří k oddechové literatuře pro náctileté. I při čtení v pozdějším věku (30) jsem se ale pobavila. Místy mi tedy Mia hodně lezla na nervy, v mnoha ohledech jsem jí nechápala. Ve spoustě věcí jsem jí však zase až moc dobře rozuměla. Pobavila mě obzvlášť postava babičky, genovijské královny, která je decentní dámou, ale umí to i pěkně rozjet, dělá spoustu naschválů a je velmi tvrdohlavá. Líbí se mi i tlusťoch Louie.

DadulaZ
22.03.2019 4 z 5

Za mě skvělá kniha, líbila se mi. Jen jsem až zde zjistila že je to asi 3 díl.

Elulilinka1
10.06.2018 5 z 5

Miluju tuto sérii!!!

blackhorse
11.11.2017

Ta série je BOŽÍ!!!!!!!!

hroneczek
31.10.2017 3 z 5

Příjemné a rychlé čtení. Bohužel jsem četla spoustu těchto princezniných deníků a bohužel mi už nějak splývají dohromady.

Lorej
27.03.2017 4 z 5

Tento díl mi přišel trochu slabší, ale série jako celek je skvělá.

martas006
06.02.2017 3 z 5

Moc pěkná knížka, jen jsem zde zjistila, že jsem tři díly přeskočila :D

vlkove
26.11.2014 1 z 5

Zatím pro mne nejhorší díl, uvidíme co řeknu na další. Tento díl se moc točil kolem otázky: mám vůbec nějaký talent? Mia mi zde přišla občas až dětinská.
Obálka jako většina této série vypadá uměle.
Děj nic moc, doufám že další díly budou lepší. :)

kacaaba
28.07.2014 3 z 5

Tak tenhle díl se mi líbil nejvíc. Je to teda všechno taková pohádka, ale příjemně se to čte. Jsem zvědavá, jak to dopadne.

Poutnice
01.10.2013 4 z 5

tenhle díl se mi vážně zatím líbil nejvíc, čekám, až budu moct přelouskat další. Na rozdíl od těch předchozích dílů, v tomhle se Mia neustále neztrapňovala, což bylo dost milé překvapení. Je sice pravda, že pořád mlela o svých kalhotkách a o tom, že jí Michael opustí, ale to byl jen její strach, mě jím nejen nenakazila, ale ještě jsem si říkala, že je vážně trubka. Každopádně mě zaujalo taky to, že neprozradila, co pro něj má k narozeninám ani do deníku, ale nechala to jako překvapení vlastně i pro čtenáře, to bylo fajn.

TessDragon
13.08.2013 5 z 5

Miluji tuto sérii a miluji Miu! :D Rozhodně spolu sdílíme nedostatek sebevědomí,ale Michael je pro ni ten pravý.To pouto mezi nimi,no ,která holka by si to nepřála ? ♥

Sisi11
27.03.2013 4 z 5

Knížku jsem četla jako 15ti letá a musím říct, že jsem si jí opravdu užila. Mám krásný zážitek z příjemného a odpočinkového čtení. Jsem ráda, že jsem jí tehdá k těm narozkám dostala :))

Nikol18
09.01.2013 1 z 5

Nemůžu si pomoct, ale postava Miina otce mě neuvěřitelně otravuje. Když už jsem překousla její babičku, která je příšerná semetrika, její otec mi tam prostě nesedí, udělali dobře, že ho ve filmu nechali po smrti a musím přiznat, že nehle díl byl příšerný, nudný, dokonce i přes ty záležitosti s Michaelem. Nuda, nuda, nuda, protože to bylo v úseku pár dní, když pominu pobyt v Genovii, vše ústilo k tomu plesu a říkám, hrůza, párkrát jsem se zasmála, ale nevyváží to negativní pohled na zbytek děje.

DariDerek
05.10.2012 4 z 5

Romantika - ale žádná Lanczová, kde je všechno až moc sladké, tohle se mi líbí :)

Megii
06.10.2011 5 z 5

Knížka mě opravdu nadchla a plánuji si přečíst i další díly :). Filmy o princezně Mie se mi moc líbily, a když jsem měla možnost si o jejích dalších příhodách i přečíst, rozhodně jsem toho využila.

Karter9899
28.09.2011

Fajná kniha, i když já na slaďáky moc nejsem

pro dívky

Meg Cabot