Místo pro princeznu!

Místo pro princeznu! https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5025/misto-pro-princeznu-5025.jpg 4 303 20

Princezniny deníky série

Patnáctiletá Mia Thermopolisová, hrdinka Princezniných deníků, si pomalu zvyká na skutečnost, že v jejích žilách koluje modrá krev a že by se jednou měla ujmout vlády v knížectví Genovia. Na svou budoucí roli se připravuje pod vedením svérázné Grandmere.

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

Princess in the Spotlight , 2001

Květinka008
Květinka008
11.03.2024 2 z 5

Už jsem na to moc stará, pubertální deníčkové zápisky mě nedokážou překvapit ani uspokojit. Filmy lepší.

Ronnie68
Ronnie68
06.03.2024 4 z 5

Zajímavé pokračování... taková oddechovka ...

Klarkare
Klarkare
18.10.2021 5 z 5

Opäť zaujímavá a zábavná knižka.

Taralcielle
Taralcielle
30.08.2019 4 z 5

Celá série princezniných deníků patří k oddechové literatuře pro náctileté. I při čtení v pozdějším věku (30) jsem se ale pobavila. Místy mi tedy Mia hodně lezla na nervy, v mnoha ohledech jsem jí nechápala. Ve spoustě věcí jsem jí však zase až moc dobře rozuměla. Pobavila mě obzvlášť postava babičky, genovijské královny, která je decentní dámou, ale umí to i pěkně rozjet, dělá spoustu naschválů a je velmi tvrdohlavá. Líbí se mi i tlusťoch Louie.

blackhorse
blackhorse
11.11.2017 5 z 5

Grandmere je divná.

hroneczek
hroneczek
24.10.2017 2 z 5

Druhý díl série Princezniných deníků, opět zamilované čtení pro teenagerky o teenagerce, jejích trablech, problémech, úspěších, láskách i neláskách ...

Lorej
Lorej
19.03.2017 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal :)

kami16
kami16
09.08.2016 5 z 5

Druhý díl ze série také nezklamal. Zase další Miiny starosti a další vtipné příhody. Nejvíce mě bavili situace, kdy Mia řeší, že každý s někým chodí, jen ona nemá nikoho. V této knize se mi líbil Hank, který musí být podle popisu opravdu fešák. :)
Další z knih, kterou stojí za to si přečíst.

Alex.Barunka
Alex.Barunka
25.08.2015 4 z 5

Příjemná oddechovka. Těším se na pokračování

stepka3765
stepka3765
11.08.2015 5 z 5

Nejlepší série! Mohla bych to číst pořád a pořád a pořád :D

muffkrcma9
muffkrcma9
31.05.2015

Nějak nechtěně jsem tenhle díl přeskočila... a víte co? Vážně mě tahle série baví, ale když ten jeden díl nechtěně přeskočíte, nic se nestane a o nic nepřijdete...

patricka
patricka
03.04.2015 5 z 5

S každým dalším znovupřečtením některého z Princezniných deníků mi to připadá čím dál víc střeštěnější :) Ale já se Miiných příběhů jen tak nevzdám. Zbožňuji tuhle sérii. V tomhle díle jsem nejvíc nenáviděla Grandmere za to, jak může tak slepě plánovat tu svatbu. A já ode dneška budu asi také hledat zážitek, který mě nejvíc dojal.

1v8na
1v8na
03.09.2014 4 z 5

Příběh byl velmi milý. Krásně napsaný. Já bych nemohla být princezna. Strašní mě už jen ta představa akční babičky a výstupu v televizi. U mě by to byl prostě trapas.

kacaaba
kacaaba
27.07.2014 3 z 5

Pěkné pokračování. Jsem zvědavá, jak to v knize dopadne. Pořád mám nutkání to srovnávat s filmem.

Poutnice
Poutnice
01.10.2013 4 z 5

Druhý díl se mi četl mnohem líp než první, protože jsem už byla připravená, že nemám čekat vztahy a děj filmu. Překvapilo mě, že mezi prvním a druhým dílem není žádný časový odstup, ale líbil se mi děj...

TessDragon
TessDragon
09.08.2013 5 z 5

2.díl The Princess diaries a pokračování problémů a zážitků Mii Thermopolisové alias genovské princezny.Princezniny deníky jsou jedna z teenage sérií,které bych mohla číst i za několik let.M.Cabot má skvělý smysl pro humor i romantiku a nejen to.Není to žádný typický dívčí románek,což rozhodně přidává body navíc.

Nikol18
Nikol18
23.12.2012 1 z 5

Opět nic noc. Nijak mě to nezaujalo. Nemělo to spád, ani děj, jen strohé popisování každodenních starostí dospívající dívky. Dokonce ani milostný dopis mě nenadchl, možná jen útek matky před svatbou za něco stálo, ale to bylo asi tak všechno, prostě nemůžu pochopit, jak něco takového může být bestseller.

Missys17
Missys17
17.08.2012 3 z 5

Oddychová kniha pro mladá děvčata. I když musím podotknout, že knižní předloha se od filmu velmi liší.

lalaserka
lalaserka
23.10.2011 5 z 5

Super knížka i ostatní díly jsou bezva

Georgianna
Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Meg Cabot
americká, 1967
2004  87%Krajina plná stínů
2012  74%Mezi láskou a smrtí
2001  76%Princezniny deníky
2004  87%Andělé smrti
2011  66%Nenasytná

Kniha Místo pro princeznu! je v