pobijecmuch - Komentáře

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

A zase ta nátlaková reklama vydavatelů, že jde o nejlepší knihu tohoto roku. To už děláte z lidí blázny?
Vážení čtenáři, dopředu vás varuji, že v žádném případě nejde o žádnou klasickou detektivku.
Jde o takový mix všeho možného (a nemožného). Knihu bych zařadil do žánru psychologický román pro ženy. Ano, kniha je určena zejména pro mladé dívky a dámy.
Úvodní část se strašně dlouho táhne a samotné tři hlavní postavy jsou takové tuctové, až silně nesympatické.
Z této knihy jsem hodně zklamaný, no prostě jsem opět těm užvaněným knihkupcům naletěl.
Dal bych rád aspoň jednu hvězdičku, ale ne, i obálka je hnusná.

13.11.2015odpad!

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James

Docela pravdivá recenze této knihy - cituji zdroj:
"Stupidní pornografický román plný sadomaso sexu oslovil čtyřicet milionů ubohých žen na celém světě, jen tím, že zveřejnil jejich údajně neukojené sexuální fantazie. Úspěch této pornoknihy je klasickým důkazem nejen zvrhlé a účelové propagace, ale poukazuje na převládání tupého zvířecího aspektu v chování mnoha lidí v kombinaci s jejich nevzdělanosti a citovou vyprázdněností. Padesát odstínů šedi popisuje podivný vztah slaboduché studentky Anastasie Steeleové v roli "prostituální otrokyně" a sexuálního psychopata, multimilionáře Christiana Greye, jehož sexuální preference tíhnou k dominanci a násilnému ovládání partnerky. Zdá se proto, že právě takové chování je snem všech těch ubohých žen, které jsou knihou nadšeny.

07.06.2014odpad!

Manželé odvedleManželé odvedleS. Lapena

Upozornění všem skalním čtenářům dobrých detektivek, této literární jednoduchosti se raději vyhněte!
Houby světový bestseller, obyčejná průměrná detektivka, která pouze oblbuje svou reklamou zejména čtenářky, které si myslí, že musí jít s literární módou. Touto knihou jsem byl velmi zklamán – prostě jen lapen Lapenou.

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJ. Jonasson

Někde jsem četl na tuto knihu pěknou recenzi: "Inteligentní spisovatel stvořil inteligentní analfabetku do inteligentní knížky, pro inteligentního čtenáře".
Ano s těmito slovy lze souhlasit a dodám tato kniha prostě nemá chybu. Humor v této knize je až hodně takový ironický a někdy i s určitým náznakem drobného sarkasmus, který, ale nemůže nikoho urazit. Kniha se mně hodně líbila a nemůžu říci, že by snad byla horší než Stoletý stařík.
Kdo poznal styl psaní Jonassona z již uvedeného "Staříka", tak bude určitě moc spokojen. Kdo čte knihy na základě doporučení a reklam bude možná zklamán, zvlášť ten který čeká snad nějaký citový román. Tato kniha je prostě o hodně levelů výše, než kdejaká hloupost od paní E L Jamesové.

28.06.2014

Rudý kapitánRudý kapitánD. Dán

V úvodu svého komentáře použiji obvyklou větu některých vychloubačných místních uživatelů: "knihu jsem nejprve četl v originále" a až potom v českém překladu. Nedá se to srovnat, český překlad mně prostě už tolik nebavil. Něco mně tam chybělo a už i ty přeložené hlášky skoro nejsou humorné.
Podivuji se některými čtenářům, že se nutí do čtení knih o kterých dopředu ví, že je nebudou bavit. A už nechápu to trapné přirovnávání ke knihám Browna.
Tato kniha je velice dobrá, ale doporučuji ji přečíst ve slovenštině. A kdo slovensky neumí, ať si počká třeba na anglický překlad. :-)

10.04.2016

Můj život bez mřížíMůj život bez mřížíJ. Kajínek

Protože mně byl můj komentář ke knize přesunut do diskuze, tak se vyjádřím znovu, ale jinak. Autorem těchto pochybných memoárů je sice pan Kajínek, ale sepsání provedl někdo jiný. Knihu jsem nakonec přelouskal, ale vůbec se mně nelíbila a vlastně mně také nic nedala. Pokud by toto dílo napsal kdokoliv z nás, tak to žádný vydavatel nevydá. Přeji všem jeho fanouškům pěkné počteníčko a příjemné erotické sny s panem Kajinkem.

25. květnaodpad!

Dívka v pavoučí sítiDívka v pavoučí sítiD. Lagercrantz

Nejprve bych rád poděkoval za komentář od uživatele pankaplan. Takový perfektní komentář jsem zde na DK dosud u žádné knihy ještě nečetl. Nesnáším totiž komentáře některých držitelů odznaku "mladý čtenář", kteří tu ze sebe vydají pouze bojovnou agitku jako: "bylo to čtivé" nebo "už se na to moc těším".
Komentář panakaplana je srozumitelný a přitom nic neprozrazuje. Přeji tomuto komentu co nejvíce palců.

A teď můj komentář a hodnocení.
Splnilo se moje velké přání a já si znovu přečetl o geniální Lisbeth. Také jsem zezačátku chtěl přirovnávat Lagercrantze k Larssonovi, ale to opravdu nemůžete. Naopak smekám před Lagercrantzem, že dal svoji kůži na trh a odvážil se pokračovat v této superkrimi.
Obsah knihy je přizpůsoben k dnešní době, kdy všemu vládnou počítače, průmyslová špionáž, krádeže vědomostí a hlavně sledování nás obyčejných lidí. Kniha nám prezentuje pochmurný obrázek celé této společnosti. Je to smutné, ale předpovědi některých osob, že nastává čas kdy o nás budou opravdu vědět všechno, právě nastává.
Kniha možná není úplně perfektní, ale je rozhodně hodně, hodně nadprůměrná. Kdyby to nebylo Milenium, tak bych uvažoval o nižším hodnocení, ale takto dávám plný počet a nahoru ještě jednu hvězdu i s pruhem.

P.S. Nepochopil jsem co může někomu vadit na poslední větě, která zní: "Na nočním nebi padala hvězda".

06.09.2015

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James

Knihy "Padesátek" se nedají ani snad hodnotit. Mnoho povyků pro nic, resp. velká nafouknutá bublina. Přečetl jsem první díl a na druhý už nemám ani odvahu.

11.04.2014odpad!

Já, JůtuberJá, JůtuberT. Hodanová

Pravdivý hovor mezi dvěma deváťáky:" Vole, kam se hlásíš po devítce? Nikam, budu dělat jůtúbera. Vystrčit na kameru holý zadek, blbě se zatlemit a vést dementní žvásty umím také dobře. Na to nepotřebuji jít na střední školu. Aha, tak to já, vole také budu jůtuber".
Takové primitivní knížky je opravdu radost číst. Nevím, zda někteří adolescenti z této knihy radostní hýkají a slavnostně křepčí, ale pochybuji, že jim to něco dá. Horší než padesát odstínů debility.

04.11.2016odpad!

Základy mužského šovinismuZáklady mužského šovinismuJ. Hausmann

Padesátá nejhůře hodnocená knížka ? A hůř ji hodnotí ženy nebo muži ?
Pokud ji autor psal k zasmání, tak palec nahoru, ale pokud to myslel jinak, tak je potřeba se zamyslet, proč to tak myslel.
Já osobně se spíše bavil, než přemýšlel nad tím, že to může někoho urážet.

30.07.2014

SiloSiloH. Howey

Toto, že má být kniha roku a velký bestseller? Odborná kritika tomu udělala velkou reklamu, ale čtenáře se zapomněla zeptat. Zbytečný humbuk pro nic, za nic. Někdo to tady přirovnával k Nonstopu, ale tomu se to nerovná ani po kolena. S bídou tři hvězdy,

02.03.2015

MarťanMarťanA. Weir

Sci-fi literatura nemá mezi běžnou čtenářskou obcí rozhodně na růžích ustláno. A to hlavně mezi čtenářky, které preferují zejména různé ...odstíny, Cormorany a další růžové dívčí příběhy, které se jen chybně sci-fi označují. Tento žánr je totiž plný technických záležitostí, které některé čtenáře prostě odradí od čtení.
Kniha Marťan je ovšem tak dobře napsaná, že je srozumitelná všem čtenářům. Je plná zvratů, napětí a zábavy. Mně se moc líbila a klidně řeknu, že to byla jedna z nejlepších knih, kterou jsem v poslední době četl.

17.04.2015

Strážci brányStrážci brányJ. Urban

Autor vytvořil nový terminus technicus a to slovo "Pragocalypsa". Nebojte se, není to nic sprostého nebo něco společného s tím neoblíbeným slovem pragocentrismus. Je to výraz čistě český, stejně jako celý první díl této trilogie. Kniha je dobře napsaná i když k dílům Kulhánka a Kotlety tam ještě něco chybí. Osobně jsem se dobře bavil a těším se i na druhý díl. Prostě, co je české, to se musí podporovat.
P.S. Nechápu odborníky, kteří zhltnou všechny tři díly a potom komentují, že to byla hrůza.

01.10.2015

ZlobaZlobaC. Carter

Také jsem začal číst Huntera až od tohoto dílu a souhlasím, že je to parádní čtení. Teď jsem donucen sehnat předešlé díly, protože si to nemůžu nechat ujít. Toto je rozhodně mnohem lepší čtení, než reklamou opěvované rádobykrimi od J.K.Rowlingové.

05.05.2016

Ve službách zlaVe službách zlaR. Galbraith (pseudonym)

Z knihy je jednoznačně jasné, že to psala ženská ruka a kdo je tedy cílový čtenář. Román má více zajímavější romantickou linku než právě tu kriminální.
Tato kniha by měla mít správně označení - romance s kriminální zápletkou.
Pro mě tato krimi (???) opět trpí značnou rozvláčností a ten konec je jako šumák, který vyšumí a nic po něm nezbude.
Místní matriarchát mně nebude mít rád, ale budu se opakovat a napíšu, že se opět vypustila velká reklama a užvaněné novinářské hesla o kandidátu na bestseller roku.
U mně nejhorší díl této série.

16.05.2016odpad!

Noční lovNoční lovR. Bryndza

No, hurá, konečně jsem tuto průměrnou detektivku dorazil do konce. V polovině knihy vám autor prozradí vraha, potom se opakuje několik situací z předchozího dílu - opět napadení Eriky hlavním padouchem a znovu odvolání z případu, tentokrát dovolená. Tato celá série je psaná asi podle nějaké šablony. Jsou daleko, daleko lepší detektivky, ale Bryndza je v této době móda a proto ho čtou i ti, kteří by po krimi v životě nesáhli.

HedvábníkHedvábníkR. Galbraith (pseudonym)

No co k tomu říci.
Kniha Hedvábník je především určena čtenářům, kteří moc detektivky nečtou (a samozřejmě skalním příznivcům velké literární guru - paní J.K.R.) a těm se bude asi líbit. Čtenáři, kterým projde alespoň jedna detektivka týdně, řeknou, že je to obyčejný průměr. Ano, kniha Hedvábník pokračuje v tendru předešlé Kukačky a nic nového v žánru krimi nepřinesla. J.K.R. prostě nová Agatha Christie nikdy nebude a její zdlouhavé vyprávění o "ničem" nezaujme. Strike je pro mně silně nesympatická postava, která spíše moc "pindá" než vyšetřuje.
A proč jsem knihu četl, když mně už Kukačka nebrala? Prostě protože, že ji manželka dostala zadarmo půjčit. A neberte to!
Moje doporučení pro milovníky dobrých detektivek zní, že se Hedvábníkovi obloukem vyhněte, ušetříte peníze a velké zklamání.
P.S.
Když tak čtu komentáře některých uživatelů těchto stránek, tak si myslím, že některé čtenářky jsou schopny vidět dobrou detektivku i v pohádce o Karkulce.

19.03.2015odpad!

BestieBestieD. Dán

Tuto knihu, jak se tu s oblibou píše, jsem četl v originále. Je to jeden z nejlepších románů tohoto slovenského autora. Jde o případ sériového brutálního vraha, který děsil celé Slovensko. A je to zpracovaný skutečný případ, který se odehrál po velké amnestii v roce 1990. Tento kriminální román rozhodně předčí i ty severské krimi. A to, že autor snad podle jména musí být seveřan, mně hodně rozesmálo.

17.07.2016

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaE. Boček

Snaha o humor byla, tedy u několika hlášek se mohl některý čtenář i zasmát. Mně to připadalo, že snad původně tento příběh byl otiskován na pokračování ve Vlastě nebo v jiném ženském časopisu. Tato kniha neurazí, ale také nenadchne. Pokračování už raději nechám pro jiné čtenáře, asi zejména čtenářkám.

07.09.2016

Smrť na druhom brehuSmrť na druhom brehuD. Dán

Další vynikající kriminální případ od Dominika Dána. Dokonce bych řekl, že jeden z těch lepších. Autor do knihy vrátil humor, napětí, akci a samozřejmě trocha té vulgarity, která v tomto případě není vulgarita, ale osvěžení knihy. Bez těchto hlášek to prostě není ono.
Někdo tady napsal, že "chyba napatie". Napětí je tam právě hodně. Musíte totiž knihy Dána brát, že jsou psáné podle skutečných případů, které se staly. To není vymyšlená severská detektivka, kde je kopa zavražděných, znásilněných a unesených obětí.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelStoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelJ. Jonasson

Vynikající román současnosti, kterému nechybí humor a výborný děj. Prvně jsem četl knihu, potom poslouchal audio, které čte pan Stránský a teď se těším na film, který má teprve v květnu přijít do našich kin.
Prosím nesrovnávejte Alana Karlssona s nějakým Forrestem Gumpem. Ten nesahá stoletému Alanovi ani po kotníky,.

11.04.2014

RelikvieRelikvieL. Child

Agent Pendergas - výborná série. Doporučuji všem milovníkům dobrého čtení.

05.06.2014

BestiářBestiářB. Nesvadbová

Jediná knížka, kterou jsem od Nesvadbové se donutil číst. Bohužel je to velmi, velmi slabé.

12.07.2014odpad!

AlianceAlianceV. Roth

Tak jsem si myslel, že Veronica Roth to ve "trojce" konečně rozjede a dá tomu pořádné koule, tak jak se na normální sci-fi(snad) román sluší. Myslím tím, že finální část dostane pořádný spád a akci.
Omyl, sláva se nekoná, jen sešup až na dno literárního marastu. Je to pouze romantika určena pro poďobané pubertální dívenky, které sní o velkých láskách a potocích slziček.
Třetí díl je nejhorší z celé série a zvažuji nahlas vyslovit, že čtení všech tří dílů bylo pro mně tak trochu ztráta času. Převažují opět prázdné dialogy, nelogičnost děje a velká nuda. Předešlé dva díly vypráví Tris a ve třetím díle Roth záhadně experimentuje a dělí vyprávění na Tris a zvlášť na Tobiase.

Pozor SPOILER - i když je to prý sci-fi, tak mimozemšťané opět nepřiletí !!

26.07.2014odpad!

Bez dcerky neodejduBez dcerky neodejduB. Mahmoody

Ano s komentářem Nibiru souhlasím.
Tato kniha je u nás dostupná už dlouho a určitě si ji přečetlo (vidělo film) hodně čtenářek. Ovšem některé si poučení nevzali. Nepochopím co naše dívky na islámských mužích vidí. Peníze, nějaké dobrodružství, nebo snad lepší sex s nimi - nevím. A potom když se s pláčem vrací, tak je litujeme. Někdo se drží přísloví: Kdo chce kam, pomozte mu tam a druhý říká Všude dobře, doma nejlépe.

04.09.2014

Mužský šovinismus pro pokročiléMužský šovinismus pro pokročiléJ. Hausmann

Na DK mně nedělá problém si přečíst komentáře k jakékoliv knížce různých žánrů. To co zde předložila moje předchůdkyně - binýsek už, ale není komentář ke knížce, ale spíše citování nějakých textů z feministických článků. Nebo mně napadá ještě jedna myšlenka zda to nebyla skrytá reakce na komentář uživatele LordSnape.
Ale, abych tady už "nežvanil" a raději něco komentoval (nakonec od toho je to komentář ke knize). Tato kniha se mně líbila možná ještě více než předchozí "Základy ....." Některé názory pana Hausmanna tu jdou až do extrému, ale bral jsem to s určitou nadsázkou. Prostě jsem se dobře bavil a o to v knížce má jít.
Za mně plný počet a také si to vezmu do nemocnice.

27.09.2014

Mysterium TremendumMysterium TremendumS. Rainer

Prosím všechny čtenáře, kteří začínají s touto knihou, aby se dopředu pokusili oprostit od přílišných očekávání, která by vám mohla celkový dojem z knihy pokazit. Ke knize se totiž spustila velká mediální kampaň. která nemá na české poměry prakticky obdoby. Natočen byl filmový dokument a vydán hudební soundtrack. Vše bylo jen účelové objednáno a zaplaceno. Osobně si myslím, že tato velká reklamní bublina knize spíše uškodila.
Pojem mysterium tremendum znamená fascinující mystický zážitek. Já jsem z této knihy žádný takový zážitek neměl. a přirovnání ke Kingovi považuji za reklamní drzost.
Existuje ještě jedno Mysterium Tremendum. Je to název albumu z roku 2012 psychedelické rockové kapely Mickey Hart Band. Jde o tzv. kosmické zvuky a vychází ze zážitků z drog jako je marihuana a hlavně LSD.
Že, by se autor Sebastian Rainer nechal také nějak tak inspirovat?

06.07.2015

50 odstínů vášně50 odstínů vášněL. Elias

Je to takový erotický komiks, podle něhož se mladé páry můžou něco naučit, když neví co dělat. Po textové stránce je to, ale jen další sračka (opět v názvu slovo padesátka), takže žádný literární zážitek nečekejte.

27.12.2015odpad!

Prvních 100Prvních 100K. Morgan

Tak konečně jsem viděl filmové zpracování této nepovedené knihy. Někteří moji komentující předchůdci měli pravdu - filmový seriál dobrý, ale knižní předloha velice slabá.
Filmová produkce seriálu, ale k této předloze přizvala dalších 8 scénáristů, kteří seriál přepsali do podoby, která oslovila už širší skupinu diváků.
Takže pokud bude psát Morgan nějakou další knihu, doporučuji, aby si pozvala dalšího spisovatele. Ve dvou se to prý lépe táhne a nebude jen pro patnáctileté slečny.

25.04.2016

Nehanebné neviniatkoNehanebné neviniatkoD. Dán

Velmi výborný kriminální román mistra slovenských detektivek. Pro mně jsou knihy Dominika Dána rozhodně blíž, než překombinované romány od Nesba.

Už je tady zasUž je tady zasT. Vermes

Jsem jeden z těch, kteří dali na velkou reklamu a kladný názor jiných čtenářů a tuto knihu jsem si zapůjčil. Asi po 50 stránkách marného čekání na něco, co by děj rozjelo jsem ji odložil a s velkým sebezapřením ji dočetl teprve nyní. Kniha v sobě určitě skrývá určitou novátorskou myšlenku, ale mně osobně neoslovila. Humor je minimální a neustálé jeho vzpomínky na minulost mně už nebavilo. Dávám jednu hvězdu za to, že spisovatel nám znovu připomněl jak se lehce dokáže zfanatizovat dav lidí.

16.04.2014

NabíječNabíječA. Clayton

"Název knihy mně spletl a já v domnění, že si přečtu válečný román z prostředí tankových bitev během 2. svštové války, jsem po tomto škváru sáhl. Fuj, tolik oplzlosti, vulgarity a nestydatosti jsem už dlouho nečetl. To neustálé užívání sprostých slov jako kazimrdka, šoustat nebo kundička mně doslova šokovalo. Této nechutnosti chybí vše co v dobré knize má být, počínaje hlubší myšlenkou a konče správným překladem originálního názvu Wallbanger. Kdyby zde existovalo ještě horší hodnocení než odpad, tak bych ho tak označil. Takto to bude odpad odpadů a to celé na druhou."

28.06.2014odpad!

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiR. Riggs

Kniha je jako dětská omalovánka. Více dobových fotografií než textu. Jsem spíše zvědavý na filmové zpracování, kterého se ujmul režisér Tim Burtonon. Jinak jsem z knihy zklamán.

21.07.2014odpad!

Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

Milá Stáňo !
Tak jsem si na tvoje doporučení pořídila ten detektivní trhák "Volání kukačky" od té Rowlingové. No nevím co na to říci. Po padesáti stránkách (ne odstínech) neustálého tlachání o ničem, jsem knihu odložila a vrátila se k ní až teď o dovolené. Podle mého názoru kdyby se nevědělo, že jméno autora Robert Galbraith je pseudonym J.K.R., tak by kniha upadla do šedi pruměru a žádná sláva by se nekonala. Dialogy jsou takové divné, jako bych je už někde četla, takové prostě někde vykradené. Přirovnávání této knihy k románům s Perry Mason je dost drzé a neuctivé. Největší slabinou je zápletka a její uspěchané rozuzlení. Prostě tento román napsala žena a zatím nové Christie nebo Sayersové se ještě nenarodili.
Stáňo, tak mám z této "detektivky" divný pocit, i když tato kniha byla napsaná pod mužským jménem, tak můj "starý" ji odmítl.
Prostě kniha Volání kukačky není nic novým a dosud neobjeveným. Je to prostě jen menší literární humbuk.
Zdraví tě tvoje kamarádka
Máňa

21.07.2014odpad!

A pavouk přicházíA pavouk přicházíJ. Patterson

Série o Lexovi Křížovi je velmi dobrá. Kdo v těchto knihách hledá nějakou chybu, tak ji samozřejmě najde. Pro mně je to jedna z nejlepších krimi sériích této doby.

26.07.2014

DivergenceDivergenceV. Roth

Včera jsem viděl film a je stejně průměrný jako jeho předloha. Filmaři dělali co mohli, vynechali pár drobností co v knize jsou zbytečné, přidali více akčnosti, ale zázraky se nedočkáte.
Nedovedu si představit, že chtějí natočit i další díly, které jsou i literárně velmi slabé a u filmových diváků musí zákonitě ještě víc propadnout.

27.07.2014

Nevracej seNevracej seL. Child

Od roku 1997 kdy vyšel první román o Jacku Reacherovi uběhlo 17 let a mně jeho příběhy pořád baví. 18. díl s názvem Nevracej se je další z těch lepších dílů, které Child spáchal. Jack Reacher je pořád v dobré formě a po boku má opět krásnou ženu. Už se těším na 19. díl, který byl vydán 29.7.2014 pod názvem Not A Drill.

22.08.2014

Čierna kniha katolíckej cirkvi ... a neuveď nás do pokušeniaČierna kniha katolíckej cirkvi ... a neuveď nás do pokušeniaM. Hebeis

Černá kniha církve - křížové války v zájmu církve k získání bohatství a území, podrobení indiánů v Americe, zavraždění Jana Husa, podpora otroctví v Africe, inkvizice nevhodných osob - kacířů, popírání holocaustu a spolupráce s fašisty, sexuální zneužívání dětí kněžími, atd. To je jen několik témat s kterými se v této knize setkáte. Zajímavá kniha, která mně velmi zaujala.

30.08.2014

V ringuV ringuK. Evans

A literární hit tohoto uplakaného léta je tu. Nakladatelství Baronet pro všechny své věrné čtenářky připravilo opravdu lahůdlu a to v podobě erotické série - V ringu. V třech knihách se touhy chtivé čtenářky poučí (nebo naučí) jaký je žhavý sex s boxerem a jak se bojuje o lásku.
Knihu nebudu hodnotit, nepřísluší mi dávat hvězdičky knize, kterou jsem pouze prolistoval. Tyto romány jsou určeny především ženám a my muži musíme pouze tiše trpět.
Jen prosím nedovedu pochopit jednu paní, která peskuje svého manžela, který se právě dívá na film Nymfomanka slovy: "Na co se to zase díváš, ty nadržený prase" a hned potom s románem V ringu v poklidu vleze do postele.

04.09.2014

Dítě číslo 44Dítě číslo 44T. R. Smith

Na vysvětlení některým čtenářům, kteří neznají pozadí této knihy. Tento román měl několik verzí. Původní verze byla psaná pouze jako detektivní román o sovětském sériovém vrahovi jménem Andrej Romanovič Čikatilo. Kdo má zájem může si přečíst článek na Wikipedii nebo se jít podívat na film od Petra Jákla - Ghoul.
Tom Rob Smith na návrh nakladatele celou knihu přepracoval a udělal z ní politický thiller. I tato další verze byla několikrát přepisována a doplněna o poznámky znalců režimu z řad ruských emigrantů.
Kdo v knize hledá kvalitní detektivku bude tedy možná asi zklamán, protože Smith zde dává větší důraz na politickou situaci, život a osud obyčejných lidí v komunistické diktatuře.
Mně osobně se kniha líbila a rychle jsem sháněl další dvě pokračování.
Jedinou věc jsem nepochopil, proč zde na DK je série označována jako Leo Demidov, když český překlad všude jinde uvádí Lev Děmidov. Přece ostatní série také uvádíme počeštěné.

08.05.2015

1 2 3 4 5 6 7 >