pobijecmuch pobijecmuch komentáře u knih

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Ano, úvod této Dánovky se rozjel hodně pomalu. O to napínavější je jeho druhá část, která vás přivede do zajímavého prostředí a případu. Pravidelná četba Dána na letošní léto splněna.

03.07.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Nasterea, aneb třetí kniha ságy synové a dcery Jakuba skláře. Vůbec nechápu to nadšení některých čtenářů z této knihy.
Hlavní postava Ilan je příšerně nesympatická, dokonce napíši, že je namyšlená a panovačná. Děj knihy je nastavovaný zápletkami a postavami, které jsou místy opravdu nudné a hlavně nelogické. Několik roků (3. díly) skrývání v nějakém nikábu a vystupování za kluka je hodně pohádkové. Parta kolem pětadvacítky působí jako bojovníci z Oktagonu.
Celá kniha mně připadala, že byla napsána pod nátlakem vydavatele, nebo snad party nedočkavých fanoušků. Předpokládám, že to paní Stehlíková chtěla podat úplně jinak.
Korunu celému tomuto knižnímu zmaru dává klení Ilan - "do prasečí řitě", které působí jak hláška od taťky Šmouly.
Nejsem fanoušek této série (ani autorky) a pokud už nebude napsán žádný další díl, tak mně to rozhodně vadit nebude. Asi budu první, ale tuto nudnou knihu budu hodnotit velmi nízko.
Možná tam někdo najde Spoiler, tak to se omlouvám, ale jinak to nejde.

23.06.2021 odpad!

Hra začíná Hra začíná V. Mahaněnko (p)

(SPOILER) Cesta šamana byl lepší průměr, toto už je slabší průměr. Někdy dost chaotické a hodně naivní. S tím hadem, orangutanem a nosorožcem to bylo fakt ujeté. Mahaněnko vaří někdy z vody a nápady kopíruje z jiných svých knih. Bohužel, ač jsem čtenář scifi, tak toto mně nijak už neoslovilo.

04.06.2021 2 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Obyčejný lepší průměr. S takovou nevím, zda se tato série dostane na slibovaných 12 knih. Teď snad přijde na řadu Kotleta, tak uvidíme s čím nás překvapí, nebo naštve.

28.05.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

No, co na to říci, pro fanynky této autorky je povinnost knihu přečíst, pro zájemce alternativní historie nebude přínosem. Kniha je hodně cíleně psaná pro ženy čtenářky, které se nechají rádi dojmout hodně citlivým příběhem.
Chápu, že je správné připomínat naši historii, zejména mladším čtenářům, ale v knize popisování života spíše připomíná 50. léta.
Knihu beru pouze jako zajímavost a nahlédnutí do literárního díla autorky. Pro mně, bohužel žádný trhák a s knihami paní Mornštajnové končím, jsem čtenář jiných žánrů.

30.04.2021 1 z 5

Mladí, neklidní a mrtví Mladí, neklidní a mrtví Jessica Fellowes

Už dlouho jsem nečetl tak nudné a hloupé knihy jako jsou ze série Mitfordské vraždy. Prý knihy záhad, pro mně je záhadou, že to někdo může zařadit mezi bestsellery.

11.04.2021 odpad!

Boj o pohraničí: Sudetoněmecký Freikorps v roce 1938 Boj o pohraničí: Sudetoněmecký Freikorps v roce 1938 Emil Hruška

Velice dobře a přehledně popsané události v Sudetech před Mnichovskou zradou. 2. světová válka začala vlastně už na podzim v roce 1938. Doporučuji nejenom těm, kteří toto téma vyhledávají, ale také třeba čtenářkám knihy Vyhnání Gerty Schnirch. Hodně věcí pochopíte.

04.04.2021 5 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

Nijak mně to moc neoslovilo. Průměrné krimi povídky, s kterými se můžete setkat v každé brožované sbírce, kterou dostanete třeba v nádražní trafice za pár kaček.
Je fakt, že jsou napsané dost pravdivě a pro někoho i s určitou nechutností.
Pro mně chyběl ucelený příběh, který udrží čtenáře delší dobu v napětí.

30.03.2021 2 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Za mně docela velký chaos v celém ději, nesympatická hlavní postava, naivní predátorští mimozemšťané a spoustu dalších věcí, které ve mně vyvolaly rozporuplné dojmy.
Škoda, nápad byl dobrý. Celkově tedy hodně velký průměr.

23.02.2021 2 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Copak Lars, to je snad nejlepší čtení v žánru české krimi. Nepotřebuje žádnou velkou reklamu od vydavatele a nepotřebuje žádné velké komentáře od tzv. jednodenních uživatelů DK.
Pokračování je perfektní a já jsem se opět bavil výbornými hláškami. Je jen dobře, že i v české kotlině, umí někdo napsat výborný příběh a nepotřebuje k tomu žádnou mlhu, nebo kanibala.

13.02.2021 5 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Toto by mohla být vcelku dobrá povídka. Těch 350 stran je zbytečných, protože je tam spoustu hluchých míst, které vyloženě nudí.
Když jsem knihu začal číst, nezjistil jsem si o ní žádné informace a proto jsem se docela divil , že asi do 90 strany se v knize neobjevuje žádný živý muž. Film o WW sice znám, ale toto je úplně něco jiného. A kdo hledá souvislost např. s filmem Sexmise, tak je úplně vedle. Tady prostě chybí ta oblíbená hláška:"vem si prášek". Kniha se pomalu plouží, prostředí se mění, podivné nové postavy se objevují, ale akce je pramálo. Někdy je to tak naivní, že jsem knihu chtěl i odložit.
Nakonec jsem to dočetl a dokonce i bez prášku.

10.02.2021 1 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Nedočteno, kniha mně nebavila, po půlce jsem odložil a už se k ní nebudu vracet.
Hodnotit nebudu, bylo by hodně nízké známkování.

05.02.2021

Lockdown Lockdown * antologie

Asi budu opakovat jiné uživatele. Povídky, které jsou napsané z chodu a asi hodně rychlou jehlou, jsou pouze průměrné, až podprůměrné.
Jediné plus je, že je kniha pouze v elektronické podobě a zdarma.

05.02.2021 2 z 5

Nová planeta Nová planeta Martin Vopěnka

No, já nevím, ale možná, kdyby kniha měla polovinu stran, tak se to dá dobře číst. Je tam zbytečně hodně nezáživných pasáží, které vysloveně nudí. Chvílemi takové až naivní vyprávění, které se neustále opakuje. Nepochopil jsem uvádění žánru. Někdo píše, že je to kniha pro dospívající mládež a někdo, že je to román pro dospělé. A to porovnání s biblickým příběhem. Ne, toto není žádná sláva.

05.02.2021 1 z 5

Herní tester Herní tester Michael Atamanov

Série Temný bylinkář je o hodně lepší než chaotická Cesta šamana od Mahaněnka.
Atamanov umí jasně oddělit reálný svět od toho herního. Postavy jsou propracovanější, celý děj má hlavu a patu a je hlavně daleko akčnější. Mně 4. díly stačily, protože tam nebylo zbytečně nic navíc. Pro mně zatím nejlepší ze žánru LitRPG.

31.01.2021 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Z pokračování série Legie jsem měl určité obavy. Sněgoňová mně totiž s knihou Zřídla moc nepotěšila a já knihu po několika pokusech, nedočtenou definitivně odložil.
Toto je, ale úplně něco jiného. Sice se věrně kopíruje styl Kotlety (podezřele až moc), ale není to Kotleta. Je to možná o level něco lepšího. Doufám, že pokračování série nebude mít sestupnou tendenci a dočkáme se ještě hodně dobrého čtení.

27.01.2021 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Po druhém dílu, zase výborně napsaná detektivka. Škoda, že autor další díl zatím ještě nenapsal.

14.01.2021 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Po průměrném prvním díle, se tady autor konečně rozepsal a vytvořil velmi dobrou detektivku.
Knize nechybí spád, napětí a dočkáte se i překvapivého závěru.
Za mně jednoznačně palec nahoru a v hodnocení pět hvězdiček. Knihu všem fandům dobré detektivky doporučuji.

12.01.2021 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Tento první díl série Frost Easton mně moc neoslovil. Chybělo více napětí a celá kniha se zbytečně moc natahovala. Vcelku jen normální průměr.

12.01.2021 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Oproti prvnímu dílu, je toto propadák, který mně hodně zklamal. Autor opět najel do starých kolejí, kdy jeho krimi případy jsou takové suché, bez nápadu a většího napětí. Bryndza v knize několikrát opakuje známé informace o hlavní hrdince a zbytečně řeší některé osobní věci hlavních postav. Kniha kdyby měla o 100 stran méně, tak ji to jen prospěje.
Po měsíci odkládání jsem ji konečně dočetl a další Marshallovou už odmítám.
Tento druh "sladkých" krimi případů bude bavit spíše ženské čtenářky, než nás odkojených americkou drsnou školou detektivního románu.

21.12.2020 1 z 5