Pisquosus Pisquosus komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Strašně jsem si po všech přečtených knihách paní Mornštajnové přála, aby tato kniha byla jiná a nebyla na stejné brdo jako ty předchozí. A to mi tak trochu, po přečtených prvních stránkách, přišlo.

Nicméně za mě byla kniha stejná jak ostatní, založená akorát na fikci. Chyběla mi barvitost příběhu, nebyly dovyprávěny všechny postavy, prostě zmizely a nic po nich (bratr a otec).

Knihu jsem dočetla, protože jsem se chtěla přesvědčit, chtěla jsem uvěřit, že mě závěr překvapí. Ale bohužel, nekonalo se.

Děj a příběh mi přišel odfláknutý, nehotový, jak kdyby kniha spěchala do tisku a hrnuly se prašule.

Za mě bohužel.

11.05.2021 2 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Já tuto knihu milovala jako dítě, je stejně super i v době, kdy mám sama děti, kterým ji čtu. Ilustrace od paní Zmatlíkové jsou nádherné!

05.01.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Takovou knihu jsem dlouho hledala. Od českého autora, román, který by měl zajímavou zápletku.

Kniha se mi velmi dobře četla, byla jsem napjatá jak dopadne, přečetla jsem ji jedním dechem.

Při výběru každé knihy si kladu za cíl, aby čtení nebylo ztráta času a po přečtení si odnesla nějakou myšlenku.

U této knihy byly splněny oba aspekty.

I přes různé politické nesouhlasy, jsem šťastná, že moje rodina žije v této době!

30.12.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Přečteno jedním dechem. Tíživé téma, o kterém jsem skoro nic nevěděla.

Škoda toho useklého konce.

11.02.2023 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moje druhá přečtená kniha od HMK (první byla Hlas kukačky), a nutno říct, že byla o moc lepší.

Velmi silný příběh životem zkoušené ženy. Moc hezky se kniha četla. Za mě 5*.

17.03.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha je perfektní, silný románový příběh s popisem dějin. Takové knihy zbožňuju, skvělé čtení s nenuceným výkladem dějin. Paráda!

19.04.2020 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Skvělá kniha, dalších z těch, kdy čtete poutavý příběh a přitom se dozvídáte zajímavá fakta.

Hustý na celém příběhu je, že doba, ve kterém se odehrává, není zas tak dávno. Jak je možné, že se běloši k černochům takto chovali?

Po knize jsem znovu koukla na film, i slza ukápla.

20.04.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Kniha se četla dobře, pravdou je, že už ne tak svěže jako první díl.

Mě tato doba strašně fascinuje, naše země soužená první světovou válkou, obdobím klidu a pak zase další válka... A z války nás "vysvobodil" socialismus...

Neustále se o něco bát, nemít co jíst. Na co my si vlastně teď pořád musíme stěžovat?

Když jsem tuto knihu četla, nejvíc jsem se zamýšlela nad pasážemi, kdy děti se hrnuly ke stolu, aby snědly polévku s pár kusy brambor, nebo že měly na hraní jednu otlučenou hračku z vypálené hlíny.

A co ty naše děti? Jaká bude tato a všechny další generace? Je fajn se občas zamyslet nad tím, co vlastně pořád řešíme my teď a jak to bylo v době, která není zase až tak dávno.

23.03.2021 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

To bylo opravdu moc hezké počtení. Napsáno tak, že moje fantazie si sama ilustrovala příběh, jak mohl vypadat i s barvami.
Poutavý příběh, který jsem hltala, zároveň se místy příjemně bála.

Hustá je paralela s aktuální situací korona viru a situací popsanou v knížce, která se nazývá pařížská horečka.

Opravdu zajímavé, krásný jazyk, nádherné počtení.

28.04.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi silné téma, které se mě, jako matky, velmi dotýká. Po přečtení jsem musela dlouhou chvíli přemýšlet, srovnat si myšlenky, jak se něco takového může stát.

...jak může mít matka víc ráda jedno dítě než druhé...

20.04.2020 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Za mě fajn čtení na víkend. Byla jsem napnutá, děj hezky běžel.

Vadila mi nedotáhnutá francouzská linie příběhu.

Chápu, že muselo být více "temných" postav (přítel mladé sousedky, přítel dcery hlavní postavy, kuchař, co byl v kriminále, bývalý manžel se sklony k domácímu násilí), ale ve finále to působilo až absurdně.

Knihu, co přečtete a pak založíte, protože jaká je tato, jsou takové další tisíce.

04.12.2023 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hezká kniha, pěkně se četla. Chvílemi jsme měla slzičky.

Řekla bych, že příběh byl hodně nepravděpodobný, až absurdní. Přirovnala bych to ke knize Vzdělaná. Nicméně mohu doporučit.

12.11.2022 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Jedna z mých oblíbených knih, miluju i film!

23.03.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Postupně čtu všechny knihy od paní Morštajnové. Hana byla skvělá, ty všechny další knihy vlastně už ani nevím, a Listopád mně přišel vysloveně hrozný.

Jakmile přišel čas na Les v domě, děj mě vtáhnul, četlo se to dobře, velmi mi to připomínalo knihy od Petry Soukupové.

Rozhodně mě nebavil ten koncept příběhu, dalo se s tím lépe pracovat. Za mě průměr, škoda.

10.01.2024 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Nemůžu knihu hodnotit hvězdičkami, protože vůbec nevím, kolik by si jich měla zasloužit.

Bylo to hrozný, deprimující, bez východiska.

Lhostejnost veškerého okolí mi přišla hrozná.

Každopádně dočteno a už to nechci ani vidět.

27.12.2023

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Všechny knížky jsou napsané super, všechny jsou dost přitažené za vlasy. Pokud se člověk chce ponořit do děje a zhltnout za rekordně rychlý čas 500 stran, můžu doporučit.
Rozhodně si ale čtenář nezapamatuje o čem byl který díl. Ale to asi nevadí. Počtení je to fajn :)

22.03.2023 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Já tento typ knih mám moc ráda. Jazyk, kterým je psána, je super, barvité, občas trochu přitažené za vlasy, ale fajn!

Na dovolenou ideální.

26.07.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moje 3. přečtená kniha od Petry Dvořákové. Začaly to Vrány, kniha super. Pokračovala jsem Dědinou, ta byla taky fajn, ale už o stupeň horší.

Chirurg byl ale na můj vkus slabý. Téma běžné, myslím, že obdobnou náladu má mnoho lidí po 40., cítíte se vlastně mladě, ale už tak nejste svěží, jak byste chtěli.
Příběh je takový o ničem, nevím no. Za mě 3 hvězdy. A to především kvůli tomu, že autorka je Češka a za snahu.

12.05.2020 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha mě v dětství minula a teď jsme si ji přečetla až společně s mými dětmi. Čte se dobře, děj byl napínavý, závěr strašidelný.

Zajímavý je dle mého názoru kult Harryho Pottera, který má i spousta dospělých kolem mě.

16.03.2024 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Moje druhá kniha od Klevisové. Příběh zasazen do jiných prostor, ale de facto stejný jako Kroky vraha. Nemůžu říct, že by to bylo špatné, dobře se kniha čte, ale chybí mi tam nějaká jiskra, něco, co u ostatních knih nenajdete v bleděmodrém.

Opakuju se, fajn čtení na víkend, po přečtení knihu založíte a pravděpodobně se k ní už nikdy nevrátíte.

Myslím, že přečtu ještě nějaké dvě Klevisové a už nebudu vědět, která kniha je o čem.

07.01.2024 3 z 5