pip11 pip11 komentáře u knih

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Milá kniha s roztomilým Papuchalkem a spoustou voňavého chleba. Slupla jsem ji za jeden den. Nenáročné, avšak příjemné čtení.

23.09.2018 5 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Pěkné ale na 5* to není.

18.09.2018 4 z 5

Jdi za štěstím Jdi za štěstím Tracy Rees

Kniha se mi líbila. Záhadný osud i celé putování hlavní hrdinky, díky dopisům od milované Aurelie. Bylo to příjemné čtení.

13.09.2018 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Je to má druhá kniha od Kate Morton a je to neuvěřitelné, jak spletité příběhy dokáže psát. Tak poutavý příběh, který je spíše detektivkou, jsem nečekala. Začátkem jsem se musela prokousat, ano vím že bez úvodu do postav a děje by to nešlo. Poté to začalo mít spád a nedalo se knihu odložit. Takže pokud máte rádi napětí s kapkou romantiky, mohu pouze doporučit.

13.09.2018 5 z 5

Záhadná smrt na venkově Záhadná smrt na venkově T. E. Kinsey

Moc fajn kniha, zaujala mě od prvních řádků. Na to, že je to detektivka, je protkaná humorem a povedlo se to báječně. Vůbec to není rušivé a děj je i tak napínavý. Moc se těším na další knihu a doufám, že bude stejně povedená.

09.09.2018 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Krásný tajemný příběh, kde se prolínají osudy několika generací. Moc pěkná kniha, sice jsem odhadla jak to dopadne, ale nic to neubralo na poutavosti a napětí příběhu. Jak již bylo řečeno přede mnou, tu zahradu bych chtěla vidět :)

27.08.2018 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Skvělá oddychovka plná knih a úžasné přírody.

17.08.2018 5 z 5

Ohnivý pták Ohnivý pták Susanna Kearsley

Nádherné pokračování Zimního moře. Od začátku až do konce, naprosto skvělé. Velmi se mi líbí propracovanost skutečných historických postav v celém příběhu, děje a faktů, spolu s těmi neméně zajímavými smyšlenými. Příběh mě okouzlil, už jen tím, jak napínavě navazuje na předchozí knihu a nedá vydechnout, dokud ji nedočtete do konce.

16.08.2018 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Moc pěkné, bylo to takové pohlazení po duši :) Jako dítě mě tato kniha minula, jsem ráda že jsem si ji přečetla.

12.08.2018 5 z 5

Dům v ulici Naděje Dům v ulici Naděje Menna van Praag

Krásná kniha. Smutek, radost, hledání a touhy… naplnění.
K této knize se jednou vrátím.

10.08.2018 5 z 5

Mít pro koho žít Mít pro koho žít Marcia Willett

Poutavý a čtivý příběh, byl smutný i veselý. Kniha se mi moc líbila.

09.08.2018 5 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Krásný příběh. Hlavní hrdinka se mi od začátku moc líbila, její ,,potrhlost” je zábavná :D Dialogy mezi Marianne a okouzlujícím Philipem jsou skvělé- je na tom založena celá kniha. Zábavné, napinávé a romantické. Rozhodně řadím tuto knihu mezi mé nejoblíbenější :)

03.08.2018 5 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

U knihy jsem se příjemně bavila. Je to pěkný, úsměvný a pohodový příběh. Čte se velmi svižně.

01.08.2018 4 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Nádhera, úžasný příběh. Kniha o moci reinkarnace, ztracené a nalezené lásce, krásném starém domě a o klidném anglickém venkově. Okouzlující příběh, který mě vtáhnul na cesty časem. Fantastické čtení, kniha se stala jedním z mých favoritů.

30.07.2018 5 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Velice moc pěkný příběh, ať minulost nebo současnost. Bylo to tak pěkně napsané, že jsem knihu nedokázala skoro odložit. Veškeré historické události byly mj. poučné. Fakt jsem si to celé moc užila a to ještě s vědomím, jak pracné muselo být celý román zakládat na skutečných událostech a postavách, až na malé vyjímky. Rozhodně dávám 5*

27.07.2018 5 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Pěkné a milé příběhy, oddechové a pozitivní čtení nejen pro milovníky koček. Knížka je velmi útlá, ideální čtení na víkend, cestu vlakem atp.

24.07.2018 4 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Záhadný a poutavý příběh,v němž jde o pomalé a strhující odkrývání pravdy. Moc krásné čtení, nemohla jsem knihu odložit abych na ni nemyslela.

23.07.2018 5 z 5

Šarlotin anděl Šarlotin anděl Denisa Martincová

Nádherná kniha. Tolik pravdy a tak krásně popsané. Spousta lidí už dávno nevidí a necítí, připadá jím to v tom ,,moderním” světě nějak nepatřičné. Vše co napsala je více něž pravda, i když se ji (pravdě) někteří smějí… a proto zlo přibývá, místo aby ho bylo méně, když už jsme tak “vyspělí lidé”. Né, máme pouze technologie, ale vyspělí nejsme. Vyspělost může být jedině duševní, kdežto na duchovní úrovni (a tím není myšleno pánbíčkářství) je dobro první.
Knihu jsem si půčila, ale teď už vím, že si ji koupím, abych se k ní mohla vrátit, protože to co je v ní tady není a ta hrstka lidí co toto v sobě už má je dosti malá.
Knihu doporučuji každému, kdo touží po lepším světě, a to i po tom svém.

21.07.2018 5 z 5

Cranford Cranford Elizabeth Gaskell

Příběh vypráví Mary Smithová, návštěvnice městečka a přítelkyně Matty. Hezky popisující a jemně vtipný příběh ze života malé skupiny chudých starších žen na malém městě uprostřed devatenáctého století. Je to veselé i smutné, srdečné a mě se to líbilo.
Plánuji že se podívám i na seriál s Judi Dench.

17.07.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh. Lidé by si stále měli připomínat utrpení které bylo a je pořád přítomné.

11.07.2018 5 z 5