Jdi za štěstím

Jdi za štěstím https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332166/bmid_jdi-za-stestim-GxO-332166.jpg 4 75 29

Amy žije na panském sídle Hatville Court pod ochranou krásné Aurelie, jediné dcery majitele. Prožívají dobrodružství a noří se do vlastního vysněného světa. Ani to však dívku nechrání před záští mocné lady Vennawayové. Pak jako blesk z čistého nebe udeří nemilosrdný osud. Po smrti své nerozlučné přítelkyně se Amy ocitá zcela sama a bez prostředků. Jenže Aurelia dosud neřekla poslední slovo a v šifrovaném dopise vysílá Amy na cestu do neznáma. Díky dalším dopisům, v nichž jí Aurelia připravila vždy nové pokyny, putuje dívka přes celou Anglii až do starobylého Yorku a získává příslib nové budoucnosti.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Amy Snow , 2015

bábuška
12.03.2022 4 z 5

Nejprve ně upoutala krásná obálka. Příjemný byl příběh nespoutané šlechtické dcerky Aurelie a malého nalezenečka Amy a celé jejich přátelství až do dospělosti a do smutného Aureliina konce. Líbilo se mi, že román nebyl přeslazený a některé postavy byly vykresleny zajímavě a zábavně, hlavně samorostlá paní Riverthorpová. Mohu tuto knihu klidně doporučit.

Hobo
25.09.2021 4 z 5

Nikdy bych o knihu s takovým názvem nezavadil očima, natož abych ji otevřel, nebýt mé laskavé ženy. Snad abych si otevřel nový knihovní regál s názvem "Knihy, doporučené manželkou". Už by v něm pár knih bylo a tato by v ní přibyla.
Typicky ženský román, aniž by v tomto označení byla sebemenší dehonestace. Díla lze dělit pouze na dobrá a špatná. Muž může psát také koniny, ale vždy to budou jiné koniny než konina ženská. A tohle prostě konina není, dobrý a přitažlivý vztahový příběh. Líbilo!
Vhodné pro čtenáře, kteří nejdou primárně po ději, ale dokážou se ponořit do stylu vyprávění a vychutnat slova.

Szilvia1
11.08.2021 4 z 5

Knížka byla pěkně napsaná,líbily se mi krátké kapitoly.Do poloviny knížky se to trošku táhlo,ale když už vyšlo najevo,jaké tajemství měla ,tak to už bylo lepší.Snad druhá knížka od autorky už bude dobrodružnější.

Buchtičkajani
07.01.2021 3 z 5

Romantická pohádka o Popelce... Jednoduchá odechovka , s předvídatelnym koncem, ale zajímavou zápletkou v podobě putování za dopisy...

Danizi
19.11.2020 5 z 5

Moc krásný příběh

Ferratka
23.10.2020 3 z 5

Takové odpočinkové čtení.

Zelený.úval
17.10.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. :-) Hezký a zajímavý příběh, který je i čtivě napsán. Závěr se sice v průběhu knihy dal domyslet, ale i tak pro mě bylo na konci pár překvapivých odstavců. A taky musím ocenit krásnou obálku. :-)

Noisette73
14.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Začnu tím, že krásnější obálku jsem dlouho neviděla a příběh mě bavil, bavily mě ony šifry, Amy byla skvělá. Jen ten blízký vztah mezi paní a služebnou mi přišel až moc pohádkový, ale tak vlastně proč si té pohádky občas trošku do života nepustit.

ANDY28
04.04.2020 5 z 5

Chtěla jsem to vzdát, ale po půlce to začalo konečně brát obrátky a jsem ráda, že jsem to vydržela, a i když jsem věděla jaké tajemství bude na konci, bavilo mě to, autorka překvapila krásnými poselstvími

Janík511
26.02.2020 3 z 5

Příběh se četl dobře až pohádkově, ale něco tomu chybělo. Možná jsem měla větší očekávání a konec? Tak ten už vůbec nepřekvapil. Žádné velké překvapení se nekonalo a nezčeřil už tak poklidné vody celého příběhu.

Baaletka
23.01.2020 5 z 5

Krásná kniha

Terka.sturm
28.02.2019 5 z 5

Dokonalá

Bobina74
11.11.2018 1 z 5

Nenene, tohle mi teda ujela ruka....dlouhý, nezáživný.....

Ivana11
06.10.2018 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, místy však byla trochu zdlouhavá.

pip11
13.09.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Záhadný osud i celé putování hlavní hrdinky, díky dopisům od milované Aurelie. Bylo to příjemné čtení.

suzanne1997
18.07.2018 4 z 5

Na můj vkus byl tento příběh až moc zapeklitý, měl příliš mnoho postav, snažil se čtenáře upoutat putováním Amy, ale příliš se mu to nedařilo. Především kvůli tomu, že některé pasáže byly prostě až příliš dlouhé. Na začátku čtenář dychtí po informacích, části jsou přiměřené, avšak někdy moc rozebírané. A najednou jako když utne, autorka pošle Amy bez toho, aby se čtenář na její pokračování v cestě připravil, dál. Z ničeho nic opouští přátele, lásku a zabývá se záhadou, kterou jí Aurelie připravila. Přitom potkává množství lidí, o některých je jenom zmínka, k jiným si čtenář vytvoří vztah a touží po tom, vidět je dál. Když už Amy spěje ke konci, začíná být příběh hodně natahovaný, když se dozví tajemství, jakoby autorka neměla co víc říct a o co se opřít, děj začíná být strohý a s rychlým spádem. Ke konci je stručný popis následujících událostí a vysvětlení záhady, která provázela Amy celý život.
Ve zkratce lze říct, že tahle kniha nebyla nejhorší, ale ani nejlepší. Autorka si mohla pohrát s dějem, především délkou každé části, a udržovat kontakt mezi klíčovými postavami, ne všechno na závěr shrnout do několika řádků. Také umělé natahování a zkracování příběhu mému hodnocení knihy nijak nepřidalo. Podle mě byla průměrná, avšak styl psaní autorky mne donutil se začíst a přidat tu jednu hvězdičku k dobru. :)

Markisska
05.07.2018 3 z 5

Zajímavý příběh v krásném viktoriánském prostředí, přesto jsem se do knihy nemohla začíst, nudila mě. Ani závěr knihy nepřinesl nic překvapujícího.

shenandoah
13.05.2018 3 z 5

Jednoduchý milý příběh (jako o Popelce). Napětí udržuje cesta za tajemstvím, ale od poloviny už ztrácí dech, protože už tušíte, ne-li víte, jak to skončí. Ze začátku také bavilo střídání přítomnosti a minulosti, ale pak to vyšumělo do ztracena. V poslední třetině je kniha už moc užvaněná.

niknikita
07.03.2018 3 z 5

Zvláštní kniha. Několikrát jsem měla chuť s ní praštit, ale vždycky jsem ten příběh vzala na milost. Viktoriánský příběh napsaný autorkou ve věku mojí dcery? To jsem prostě musela ocenit a možná bych mohla přidat i na hodnocení, kdyby Tracy Reesová ubrala na slovech...

rosalindaaa
07.01.2018 5 z 5

Zajímavá a čtivá knížka,ale na mě byla dost smutná

19. století cestování Velká Británie rodinná tajemství historické romance

Tracy Rees
britská, 1972
2017  79%Jdi za štěstím
2021  75%Milostný dopis
2023  87%Růžová zahrada

Kniha Jdi za štěstím je v