pink_unicorn pink_unicorn komentáře u knih

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Tuhle knihu bych bez pochyb zařadila mezi nejlepší, které se mi v loňském roce dostaly do ruky.

Úžasný příběh, který vás místy pohladí po duši, jindy vám z něj bude běhat mráz po zádech. Skvěle propracované postavy, které provází příběhem a vy postupně odhalujete motivaci jejich chování a vše vám do sebe začne zapadat.

Nenechte se odradit tloušťkou knihy, celý příběh krásně plyne a nakonec budete litovat, že nebyl delší :)

15.02.2021 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Geniální novela. Přečetla jsem jí jedním dechem a byla jsem nadšená. Příběh dvou zamilovaných lidí, kteří se ale bohužel sešli ve špatnou dobu a na špatném místě. Kontrast mezi jejich láskou a hrůzami války. Dávám 100 % a doporučuji!

09.06.2016 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Z knih této spisovatelky prostě mrazí. Všechny mě doslova posadily na zadek. Ač historické romány opravdu nejsou můj šálek kávy, jsem moc ráda, že jsem se k tvorbě této autorky dostala. Přečtěte si od ní cokoli, myslím, že nebudete litovat.

16.07.2021 5 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Knihu jsem už dočetla spíše proto, abych věděla ukončení celé série. Na to jak mě navnadil první díl, který byl skvělý, další díly byly spíše zklamaním. Děj posledního dílu už byl pro mě příliš překombinovaný.

02.09.2017 3 z 5

Jako mnoho dalších jsem na knihách Harryho Pottera vyrostla. Nejdříve jsem z této knihy měla obavy, nevěděla jsem, jestli si jí vůbec chci přečíst. Ale nakonec jsem si řekla, že to musím zkusit a nelituji toho. "Normální" knížky o Harry Potterovi jsou samozřejmě lepší, ale nebylo špatné opět navštívit tento kouzelnický svět s novým příběhem. S knihami ve stylu scénáře nemám problém, ale u Harryho mi chvilku trvalo si na to zvyknout, přeci jen je to od prózy trochu skok.

Doporučuji všem, kteří svět Harryho Pottera milují, protože příběhů z tohoto světa nikdy nebude dost.

09.11.2016 4 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Takové miloučké čtivo, pokud zrovna nemáte náladu na cokoli náročnějšího. A já zrovna přesně takovou knihu potřebovala. Milostná linka celkem průhledná, ale zápletka okolo matky mě docela překvapila.

24.11.2020 4 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Skvělá knížka, moc hezký pohádkový svět s prvky "dnešní internetové společnosti". Příběh velmi chytlavý, skvělé postavy, které nádherně imitují charaktery, se kterými se lze potkat i v našem "nepohádkovém" světě. Velmi mě bavily nejrůznější jména a názvy narážející na postavy, místa nebo aplikace z našeho světa. Knížku si jistě může přečíst každý, řekla bych však, že nejvíce ji ocení právě naše generace, do které zapadá i Kovy, protože hlavně nám jsou jasné jeho všemožné narážky :)

19.11.2019 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první knížka od tohoto autora a myslím, že u jedné nezůstanu. Čtivé, příběh zajímavý, jen místy malinko vleklý.

19.10.2016 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Tuhle knihu miluju. Už ani nevím kdy jsem ji četla poprvé, ale okamžitě jsem si jí zamilovala. Mám ráda zvířata a vlky a psy především. Tento příběh je úžasný, myslím, že dokáže nadchnout čtenáře napříč generacemi. Doporučuji všem, hodnotím na 100 %.

08.06.2016 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Po knize jsem v knihovně sahla naprosto náhodou, pouze protože jsem po delší době chtěla fantasy, které nemá více dílů. Absolutně to ale předčilo veškerá moje očekávání. Kniha mě držela od začátku do konce, snad ani chvíli jsem se nenudila. Svět mě uchvátil, postavy zajímavé, navíc v celkem čistokrevné fantasy hlavní postavy především ženské, což se moc nevidí a nebo to působí moc násilně, tady však docela sedlo. Jsem nadšena, osvěžující nový svět, který autorka vymyslela, je výborný.
Rozsahu knihy se vůbec nebojte, ani vám to nakonec vůbec nepřijde, že to má 800 stran. Milovníkům fantasy vřele doporučuji!

04.06.2022 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tahle kniha mě hodně bavila. Bylo to po delší době zase něco jiného. Příběh velmi poutavý, přečetla jsem ho jedním dechem. Také bylo fajnové si po delší době přečíst něco, co není na pokračování...

19.06.2020 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Tohle si prostě chcete přečíst, když milujete fantasy...
Jen škoda, že není sága dopsaná.

28.02.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příjemné, spíše oddechové čtení, konec jsem předvídala už dlouho dopředu, takže ani tolik nepřekvapil...

19.11.2017 4 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Kniha o kávě, mém oblíbeném nápoji. Příjemná oddechovka, děj předvídatelný a přesto mě moc bavila.

11.03.2017 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Styl psaní této autorky mě prostě baví. Mnozí tuto knihu zařazují jako její nejslabší, což zatím nemohu posoudit. Četla jsem jí totiž jako druhou, po Mlčících fontánách, které mě úplně dostaly.

Potrhaná křídla jsou psaná jinak než Mlčící fontány. Příběh je nám podáván pouze z pohledu jedné postavy - dívky jménem Jo. Hlavní hrdinka mi byla od počátku sympatická a hltala jsem její příběh do posledního detailu.

Zkuste dát této knize šanci, pokud rádi čtete díla Ruty Sepetysové. Příběh za to určitě stojí :)

17.02.2021 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Nemůžu si pomoci, ale hodnotím jen jako průměr. Kniha má příliš dlouhý rozjezd a vše podstatné se stane na konci na pár stránkách, což je škoda. Druhému dílu šanci pravděpodobně dám, uvidíme, jak se autor popere s pokračováním.

06.03.2018 3 z 5

Tři bábiny kobyly Tři bábiny kobyly Věra Mertlíková

Název působí poněkud zvláštně, ale jedná se o opravdu povedené fantasy provázané s reáliemi doby, do které je dosazeno. Příběh může místy připadat lehce nesourodě, jednotlivá dobrodružství, která hlavní trio na cestě zažívá, spolu zdánlivě nesouvisí, ale vše nakonec vygraduje v závěru, který vše vysvětlí. Spád a následné vyvrcholení v závěru je poněkud rychlé a pro čtenáře možná lehce chaotické. Knihu ale celkově hodnotím kladně. 80 % :)

03.03.2018 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Skvělá, opravdu výborná kniha. Od první poloviny jsem se doslova nemohla odtrhnout, v druhé polovině začal děj mírně stagnovat, takže mi trvalo malinko déle se jím prokousat, ale stejně to nakonec byla paráda. :-)
Fantasy jak má být, se vším všudy - skvělý hlavní hrdina, trochu tajemna, zajímavě vystavěný nový svět, ve kterém se najde ode všeho trochu. Už se těším, až se vrhnu na další díl.
Doporučuji všem milovníkům fantasy.

25.05.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Skvělá knížka, mé srdce pejskaře jásá!

24.03.2017 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Prostě taková oddechovka. Děj celkem předvídatelný, ale líbilo se mi propojení s renesančním prostředí. A která z nás holek občas nepotřebuje takovou přeslazenou romantiku, jako je tato kniha? ;-)

27.11.2016 3 z 5