Phenomenon Phenomenon komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Výtečně napsaná kniha, další skvělý český autor. Doporučuji!

01.10.2023 5 z 5

Zpověď inkvizitora Zpověď inkvizitora Michael Weber

Věřit na čarodějnice a na Ďábla? Příběh je tak temný, zneklidňující. Děsí. Může se Ďábel stát sám součástí staré církve a řídit ji skrze zlé lidi? Odtud je jen krůček k čarodějnickým procesům, když jde o majetky, restituce a moc.

05.04.2015 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Velmi pěkná kniha, poctivě zpracovaná na základě rozsáhlého studia. Opovažuji se napsat jedinečné dílo na rozhraní beletrie a naučné literatury. Fabulace přechází do reality a naopak. Je dobré se podívat do minulosti, jít ke kořenům našich předků, jejich myšlení a zvykům, magii a to se autorce skvěle podařilo.

25.04.2015 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Zvláštní, smutné, působivé, geniální. Tahle kniha mě fakt dostala. Přečetla jsem jedním dechem. Ráda si přečtu i další veledíla báječného japonského autora

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Pro mě asi nejlepší kniha od Christie

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Výtečně napsaná kniha, která mi připomenula Davinciho kód a zdá se mi mnohem lepší. Fakta a fikce jsou bravůrně podána. Jsem nadšená a doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi napětí a zvraty

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Můj oblíbený autor a výtečná kniha. Mám ho ráda, protože umí psát, jeho knihy mají duši a pohladí. Jeho knižky se nehoní za senzacemi, ale nastavují nám všem zrcadlo a přitom pobaví. Je škoda, že takových spisovatelů máme tak málo.

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Mohu psát jen samé superlativy. Kniha skvělá a čtivá, seriál velmi vydařený, paní spisovatelka je kniha od knihy lepší. Mix historie, napětí, romantiky. Ze všeho něco a pěkně zamícháno. Prostě správný bestseler, doporučuju.

31.03.2016 5 z 5

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

Prostě klasika a kdo ji nezná, hodně ztrácí. Skvělá oddychoka, kterou jsem přečetla jedním dechem.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Nechápu všechny ty odsuzující komentáře, pro mě vynikající kniha.

17.12.2014 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Konečně něco co mě dokázalo vtáhnout do děje a nepustit, super knížka. Velmi doporučuji!

31.05.2014 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Tato kniha mě fakt dostala, nádherný a dojemný příběh. Pokud toužíte snít, přečtěte si ji.

27.11.2014 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Frankensteina miluju, škoda, že autorka už později nic tak hvězdného nevytvořila. Její hvězda geniálně zazařila a pak už nic.

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

absolutní klasika, geniální psycho román

29.10.2014 5 z 5

Jaká je cena člověka Jaká je cena člověka Jevfrosinija Kersnovskaja

Brutální, pravdivé, jako zlý sen. Sovětský svaz a gulag. Děs!

21.08.2014 5 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Asi jsem očekávala víc, zbytečně dlouhé pasáže, závěr přeslazený, ale číst se to dalo

31.05.2014 3 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Severská krimi prostě umí, nezklamala a velmi doporučuji

31.05.2014 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Nenáročná a příjemná četba, kterou jsem se přenesla do velkého světa pomíjivé slávy.

19.11.2016 5 z 5

Ani svatí, ani andělé Ani svatí, ani andělé Ivan Klíma

Smutný příběh o smutných lidech, kteří hledají smysl života a nacházejí ho v životě samotném a ve vztazích. Klíma napsal krásnou postavu Kristýny a podařilo se mu dokonale vcítit do její ženské duše, proplétat minulost a přítomnost.

23.12.2015 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Úchvatná klasika, přečteno již dvakrát. Heathcliffa miluji i nenávidím zároveň, ale potkat bych ho nechtěla!

07.08.2014 5 z 5