PetraKysova PetraKysova komentáře u knih

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Tak táto kniha ma tak milo prekvapila. Obvykle nečítam romantické knihy, ale keďže sa mi páči seriál tak som sa aj do tejto knihy pustila. A som naozaj rada. Knižka je krátka tým pádom sa mi veľmi dobre čítala, nie sú tak úplne hluché miesta. Čo sa mi veľmi páčilo oproti seriálu tak tu nie sú tie zbytočné naťahovačky ako v seriály. Za mňa je to veľké plus. Je to ale zároveň dosť iné od seriálu takže si myslím že dosť ľudí bude sklamaných. Ja medzi ne ale nepatrím. Ja som z knihy nadšená.

18.04.2024 5 z 5

Prekliaty kráľ a krvavá koruna Prekliaty kráľ a krvavá koruna Carissa Broadbent

Áno je to slabšie než prvý diel. Ale stále je to vynikajúca kniha.
Bola som naozaj rada, že zo začiatku Oraya bojovala so svojim manželom. Pretože to bola ona, ale to pomyselné iskrenie keď už raz boli spolu tam proste nebolo. Občas ma štvala, že nedokázala povedať to blbé Milujem ťa. Či už Viktorovi alebo Raihnovi.
Každopádne kniha mala spád aj keď občas sa tu objavili hluché miesta.
Páčili sa mi nové vedľajšie postavy aj ten neustály pocit, že vlastne nemôžete nikomu veriť. A toto bola najväčšia pravda v tejto knihe. Po tom všetkom čo všetci zúčastnení zažili som sa naozaj niekomu nečudovala, že sa rozhodol ako sa rozhodol.
Viktorove spomienky ma bavili, páčilo sa mi ako autorka ukázala, že pre niekoho to bol netvor a pre niekoho to bol milujúci otec. A je v poriadku myslieť si o ňom oboje veci súčastne.
Veľmi ma zaujíma ako sa celá séria skončí a ako sa este ukážu bohovia a ich plány.

06.04.2024 4 z 5

Ku knihe som sa dostala až teraz, aj keď som sa na ňu tešila už keď prvý krát vyšla. Neviem či by som mala s knihy rovnaké pocity ako keď som ju čítala až po smrti Matthewa. U niektorých pasáži som sa striasla, pretože to bol priamy odkaz na to ako umrel. Akoby to už v tedy vedel. Možno vedel.
Kniha na to, že opisuje naozaj veľmi ťažké téma závislostí, pocitu osamelosti a depresie, je napísaná svižne a neuveriteľne čtivo. Je to obraz toho, že aj keď máte všetko v skutočnosti nemáte vôbec nič. Je to kniha o veľmi silnom a neutíchajúcom boji so sebou samým. Nečíta sa ľahko. Snáď Mattheu už našiel to čo tak úpenlivo celý život hľadal.

06.04.2024 5 z 5

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

Ale no veľmi dobrá kniha. Takto od knihy som vôbec nič nečakala a čítala ju len z dlhej chvíle. A práve preto ma tak neskutočne prekvapila. Kniha nie je fantasy ale to jej na úžasnosti nič neberie.
Bolo super že sme mohli knihu čítať z dvoch pohľadov pretože sa nám naskytli dva úplne rozdielne pohľady na celú situáciu. Chápala som Laru a jej odmietanie pravdy. 15 rokov ju doslova programovali takže bolo naozaj ťažké dostať sa z toho. Páčila sa mi tá chémia medzi hlavnými hrdinami a páčilo sa mi, že Aren bol dobrák. Veľké plus boli vedľajšie postavy, Joren a babička to celé osviežili. Samozrejme že od začiatku viete ako to skončí, nie je to prvá ani posledná kniha z týmto dejom. Ale je sakra dobre napísaná. V knihe neboli hluché miesta, stále sa striedala akcia za akciou. A na konci mi bolo Lary naozaj ľúto. Po skončení som si okamžite musela prečítať aj druhý diel (aj keď iba v angličtine) tak dobrá to bola kniha.
Uberám hviezdičku za to, ako vykreslili že Lara je defacto nezničiteľný zabiják, ktorá všetkých povraždí snád len svojím dychom. Tomu som úplne neverila.
Inak kniha vynikajúca a rada sa k nej niekedy vrátim.

02.04.2024 4 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Ach áno, takéto knižky mám rada.
Veľmi zaujímavo vyskladaný svet upírov. Páčilo sa mi ako boli ukázané tie mocenské boje o trón a podobne.
Čo sa týkalo hlavnej hrdinky, celkom mi sadla, aj keď občas mi liezla na nervy ale inak super. Hlavný hrdina bol tiež super, ako zvádzal boj medzi aj je to môj nepriateľ ale aj nechcem aby bola mŕtva.
Úlohy v Kejari boli skvelé, aj keď asi jediná moja výtka je, že by neprežila dve noci. Bola najslabší článok, bola najzraniteľnejšia, bola by proste mŕtva. Ale chápem potom by nebol dej knihy že áno.
Kto bol dedič bolo jasné. Ale ten záver ma absolútne dostal. To som vôbec nečakala a bolo to bravúrne.
Veľmi som zvedavá na pokračovanie.

01.04.2024 5 z 5

Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí Dale Carnegie

Tak knihu som po niekoľkých mesiacoch dočítala. Trvalo mi to naozaj dlho, ale nie preto, že by bola kniha nudná ale pretože obsahovala naozaj veľmi veľa informácií a rád do medziľudských vzťahov. Niektoré som začala rovno praktikovať na niektoré rady ešte len príde čas. Ale už teraz vidím, aký veľký prínos mala kniha do mojho života. Či už súkromného alebo pracovného. Všetkým ľuďom knihy odporúčam

24.03.2024 5 z 5

Brána pekel Brána pekel Leigh Bardugo

Veľmi dobré pokračovanie. So začiatku sa to na mňa dosť tiahlo a skoro nič sa nedialo to mi dosť vadilo. Ale potom ako sa konečne dala dohromady banda vrahov tak to malo dobrý spád aj zápletku. Páčilo sa mi, že sme sa zase dozvedeli viac o Alex a jej schopnostiach. No a záver super. Velmi som zvedavá na ďalšiu časť.

06.03.2024 4 z 5

Vládce hvězdné oblohy Vládce hvězdné oblohy Laura Thalassa

Och táto kniha bolo také pohladenie po mojej dušičky. Nakoľko milujem sériu Handlíř a obzvlášť prvý diel. Výborný náhľad do Desovej hlavy. Jeho detstvo a začiatky. Jeho matku som si veľmi obľúbila, škoda že tak bola len tak krátko.
Ale najviac ma dostal Desmond Flyn ako pobláznený blázon u Calypso. To bolo úplne skvelé. Naozaj som si to užila. Aj keď to bola krátka knižka, a preleteli sme niekoľko storočí vôbec to nevadilo a veľmi milo som si pospomínala na hlavnú sériu.

21.01.2024 5 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Tak séria dočítaná.
Tretia časť bola veľmi podobná predchádzajúcim. Príjemná young adult oddychovka. Nečakala som závratný dej ani veľké a silné rozuzlenia, čiže splnila to čo som chcela. To že sa hlavný hrdinovia chovali strašne detinsky je údel young adult.
Musím ale velmi pochváli, že už na začiatku knihy sa rozmotal milostný trojuholník a nechodilo sa okolo neho po celú knihu. Proste chcem teba a teba nie. Bodka.
Veľmi príjemné hodnotím aj Chárona. Skvele povedal to čo som mala v hlave celý diel, vonku sa schyľuje k apokalypse a vy nerobíte vôbec nič.
Záver trilógie bol dobrý, som spokojná.

21.01.2024 3 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

(SPOILER) Joj konečne sa to rozbehlo. Najlepšia knižka z celej série. Dej sa pekne posúval, zvraty, intrigy konečne sme sa dozvedeli o kliatbe, o Emilii a Vitorii. Super. Akože no dosť som čumela o čom to vlastne celé bolo, a bola som aj za všetkých zúčastnených riadne nahnevaná. Bolo mi Emilie ľúto, a vlastne aj Lucii a ostatných nezaslúžili si toto.
Bolo skvelé ako autorka ukázala, že zloduch nie je vždy ten na ktorého to poviete od začiatku a že aj ten zloduch môže byť obeť.
Páči sa mi ako to ukončili ale niektoré veci nechala autorka otvorené, že je na každom aby si v hlave predstavil čo sa dialo ďalej.
Musím povedať že zakončenie sérii bolo skvelé.

23.09.2023 3 z 5

Temná harmonie Temná harmonie Laura Thalassa

Veľmi dobrá knižka. Od začiatku tam bola akcia, začala presne kde skončila dvojka. Ten súboj bol famózny (rozmýšľala som prečo im tie ženy posielal). Páčilo sa mi, že nemali žiadne zľutovanie. Proste to boli vraždiace stroje. Bravúrne. Páčilo sa mi ako ich dvor dňa porazil a všeobecne sa mi celý dvor dňa páčil. Desov otec super. Ten kráľ a celé "kráľovstvo" zatratených skvelý.
Za čo ale strhávam hviezdičku bol ten záver. Taký bol strašne uspechaný a nelogický. Tak buď nad ním mala moc alebo nemala. Prišlo mi to až trápne.
Ale čo mi najviac vadilo na celej sérii, nikdy som nevidela tak nevyužitý potenciál vedľajších postáv. To bola naozaj škoda.
Každopádne sériu milujem a rada sa k nej vrátim.

21.09.2023 4 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

Výborná knižka, mala trošku pomalejší rozjazd, ale akonáhle prišlo na oslavu Slnovratu, tak sa to pekne robehlo. Bolo super, že sme sa dozvedeli niečo nové o Temper, pretože mi celú prvú knihu hlodalo hlavou kto to vlastne je. A Bum tu sme sa to vo veľkom štýle dozvedeli. Škoda že sa autorka nevenovala viac aj tejto vedľajšej postavy, lebo jej tam bolo pomálo, čo bola škoda.
Užila som si opis nového dvora, aj ďalších miest Desovej ríše. Trošku sme sa posunuli v zápletke okolo miznúcich víl aj keď iba troška (rozzuzlenie si autorka schováva na záver).
Čo ma ale mierne štvalo v tomto dieli. Callie mi prišla trošku naivná, ako jej stačili maličké drobky od Desa a vždy to dokázal zakecat sexom. Akože haló.
Plus ma neskutočne vytáčalo ako snáď na každej strane bolo spomenúte, že je Des neskutočne krásny a úžasný a dokonalý. Chápem je to boh sexu ale nemusím o tom stále čítať. Plus kožené klahoty? Autorka ich evidente nikdy nemala na sebe, pretože rozhodne nie sú pohodlné a je v nich teplo na zbláznenie a keď si ich človek vyzlečie no rozhodne to nie je sexi .
Každopádne sa mi knižka veľmi páčila a teším sa na záver.

14.09.2023 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Ach áno prosím. Po mierne nudnej 2 to trojka rozjela vo veľkom štýle. Akcia za akciou, poznávali sme nové kráľovstva. Veľmi ma to bavilo. Pár zvratov, niečo sa dalo čakať.
Opäť raz nové postavy, ale stále super. Hľadanie prsteňov, úlohy s tým spojené. skvelé.
No vzťah Kivi a Jaarena veď dobre je to YA knižka.
Ja som naozaj spokojná, každý robí chyby.
Akurát zase boli všetci naivný, nechápem ale dobre.
Ja som si knižku naozaj užila, už sa teším ako si ju opätovne prečítam.
A riaditeľ Rook joj, zadosťučinenie.

04.09.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Dobrá knižka, držala si úroveň ale ach neskutočne ma štvala. Takto začnem tým dobrým, vynikajúce vedľajšie postavy. Caldon a všeobecne celá kráľovská rodina. To ako ju prijali medzi seba. Kivina rodina dobre, jej babka super. Trošku mi chýbalo zázemie rebelov, zaujímalo by ma prečo to niektorý robia a ako sa dostali k rebelom. Chémia medzi Jaarenom a Kivou bola nejaka nemastná neslaná, skorej som si užívala dvojicu Kiva a Caldon. Ale čo ma tak hrozne hnevalo a za čo uberám hviezdu je Kiva. Ja naozaj chápem prečo sa tak chovala. 10 rokov mala v hlave ilúziu dokonalej rodiny, aký su oni tý dobrý, a Jaarenova rodina tý zlý. Chápem ilúzia sa opúšťa ťažko. Ale joj taká naivná snáď nemohla byť, veď to by ten Zalindov naozaj nedala.
Inak knihu hodnotím veľmi kladne a záver bol neskutočný.

04.09.2023 4 z 5

Únik před Houdinim Únik před Houdinim Kerri Maniscalco

Za mňa najslabšia kniha z danej sérii. Rozjazd bol skvelý, prvá kapitola a bum vražda. Veľmi sa mi páčili aj opisy vystúpenia cirkusu. Ale dohromady to nejako nepasovalo.
V tomto diele ma neskutočne vytáčala Audry Ross. Ako som ju mala rada, že sa nechovala ako hlupák nuž tak tu to úplne zaklincovala.
Neviem tento diel mi proste nesadol, nevedela som sa do neho začítať, nudil ma a vlastne mi bolo aj jedno kto je vrah. Zápletka dobrá, dobre vymyslené ale za mňa nedotiahnuté do konca.
Snáď bude ďalšia časť lepšia.

28.08.2023 3 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Tak záver trilógie je za mnou. Dosť som sa zo začiatku strácala v postavách (ale to je moj problém že som to čítala z dosť veľkým odstupom od dvojky a od jednotky už ani nevravím). Začiatok sa trošku vliekol a musela som sa do čítania nútiť.
No ale potom sa to už krásne rozbehlo. Zvrat v Sile 1 som nečakala ten bol naozaj majstrovský.
Veľmi sa mi páčilo vykreslenie charakterov postáv. Všade je zlo ale všade je aj dobro. Nie je svet proste čierno biely. Bolo skvelé ako jeden človek ktorého všetci prehliadajú zrazu zmenil osud Sila 1. Páčilo sa mi to. Aj keď trošku ten záver. No neviem bol na mňa taký nedoriešený. Nebol to happy end. To ani náhodou. Ale stále som čakala, že sa nejako spoja všetky Silá. Ale to by už bolo asi šialené.
Každopádne hodnotím veľmi kladne celá séria skvelo zakončená.

11.08.2023 4 z 5

Uchvatitel duší Uchvatitel duší Patricia Briggs

Joj moje srdiečko vždy zaplesá u týchto knižiek. Veľmi sa mi páči, že sú hrdinovia dospelý, lebo to tak aj celé vyzerá, spolupracujú, žiadne zatajovanie dôležitých informácií. Proste jedna dobrá fantasy pre dospelých.
Veľmi sa mi páčilo pozadie upírov, kde som si celkom obľúbila aj Marsille. Wulfe je moja obľúbená postava takže som veľmi zvedavá ako sa to s ním ďalej vyvinie. Ten Bonarota je dobrý psychopat s veľkým egom, teším sa až ho zlikvidujú niekedy v budúcnosti ( Bran vs Bonarota by mohla byt jedna knižka).
Čo sa mi ale trošku nepáčilo bolo chovanie Warena, prišlo mi to detinské a vôbec nie Warenovské. Ale tak ok. Ale čo sa mi vôbec nepáčilo bolo, ako neverili Zeemu. Veď im už niekoľko krát dokázal, že on im verí, zachránil im zadky a aj tak mu v tomto neverili? No neviem. Plusové body dávam, že spojila film s realitou. To mi prišlo skvelé.
Proste kvalitná a rokmi overená Patrícia Briggs

06.06.2023 5 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Ehm... Ako prvé som si prečítala poslednú kapitolu. A vlastne tam bolo povedané to jediné čo sa v tejto knihe stalo.... Kvalitná kniha....
Ale nie naozaj, povie m niekto čo sa v tejto knihe stalo? No veľké hnedé...
Po prečítaní spin offu som bola nadšená a vravím si žeby začala naozaj dobre písať. No nezačala. Celá kniha (potažmo séria) je tak naťahovaná že jej to až škodí. Keby to celé skrátila do 3-4 kníh bolo by to super. Ale takto sa 3/4 nič nedeje (zase) len Poppy fňuká, Casteel je úchylné prasa a občas to zachraňuje Kieran. Naozaj nerozumiem ako môže akože Poppy vládnuť a o niečom rozhodovať, veď vie o svete veľké guľové. Naozaj verili krvavej kráľovnej? To im ani nenapadlo, že v tom je niečo viac ....
A viete čo je na tejto sérii najsmutnejšie? Že mne je vlastne úplne jedno, čo sa s hrdinami stane, vôbec nemajú moje sympatie. Keby teraz všetci pomreli ani nemrknem. Nuž hrôza. Dočítam to pretože zásadne nenechávam nedočítané knihy(série). Ale ach bohové, nech už je koniec.

26.05.2023 2 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Nikdy by som nepovedala že sa mi kniha od tejto autorky, zvlášť z tohoto sveta bude tak páčiť. Po sérii z krve a popela čo je podľa mňa odpad, psychopati jeden za druhým, som úprimne od tejto sérii čakala to isté. A ono hľa! Mne sa to páčilo!!
Hneď na začiatku som teda taký mierny zvrat nečakala, čo hodnotím veľmi kladne. A potom to malo aj relatívne grády. Záhada okolo úmrtí ma bavila, škoda že to autorka tak nejako rýchlo ukončila lebo to mohla byť dobrá dejová línia. Hlavná hrdinka nebola naivná ufňukaná chudinka ako jedna nemenovaná Poppy. Hlavný hrdina nebol až taký veľký psychopat ako nemenovaný Casteel. Áno mal tam zase rysi autorkyných hrdninov (neviem čo má stále s tým bodaním) ale bolo to také zábavné a milé. Pripomínalo mi to trošku dvory. Osobné mňa trošku sklamalo ako sa dostali do ríše bohov a tam sa akosi stratil dej. Už to bolo zase celé iba o vzťahu a za to odoberám tú jednu hviezdičku, pretože keby sa ďalej držala toho vyšetrovania mohlo to byť omnoho lepšie.
Záver knihy,no autorka to zo záverom vie, aby navnadila na ďalší diel. Ale na moje veľké prekvapenie sa ho nemôžem dočkať. Takže áno hurá konečne aj táto autorka napísala podľa mňa dobrú knihu.

01.05.2023 4 z 5

Tak práve som dočítala túto knihu. Bravúrna. Tak dobre napísaná autobiografia.
Páčilo sa mi, ako sa na nič nehral a proste áno, bol som fracek. Z celej knihy som mala pocit, že sedím s Tomom niekde na lavičke a len tak medzi rečou mi vraví svoj príbeh. Svojou optikou. Páči sa mi, že keď spomínal na časy Harryho Pottera proste to opísal ako boli sme deti, čo ste od detí čakali. Krásne spomienky na natáčanie a na ľudí s ktorými pracoval. Vyrástla som na Harrym takže pre mňa to je nostalgia.
Zároveň mi to otvorilo oči a ukázalo, aké ťažké to majú herci keď skončí takto masívny projekt. Vždy som si myslela, že proste sú slávny a majú na ružiach ustlané. Tak asi nie všetci. Je super, že ukázal aj odvrátenú stranu Hollywoodu. Popri čítaní som sa veľa krát tak šťastne usmiala, ako keď vás pohladí niečo staré ale tak známe. Pri spomienkach na hercoch ktorý už bohužiaľ nie sú medzí nami, mi vyhŕkli slzy do očí. Pretože oni sa dotkli zásadným spôsobom Tomova života. A on to napísal krásnym spôsobom.
Je skvelé, že Tom napísal túto knižku a ukázal, že je v poriadku nebyť v poriadku. Nehanbime sa za to. Rozprávajme o tom. A požiadajme o pomoc.

10.04.2023 5 z 5