petra3242 petra3242 komentáře u knih

Musím říct, že ačkoliv jsem od této knihy moc nečekala, mile mě překvapila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jsem ji během jediného dne. Bree mi byla docela sympatická, připomínala mi Bellu. A přesně jak bylo napsáno v úvodu knihy, nakonec jsem nechtěla, aby to s ní dopadlo tak, jak to dopadlo.

18.05.2016 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

závěrečný díl upíří ságy Stmívání... Tak já nevím, co napsat. Chvilku to bylo super čtení, chvilku jsem se nudila, chvilku jsem měla pocit, že čtu snad nějakou detektivku, ve které se objevila Bella. Je to tak jiné oproti filmu.... Tenhle příběh už mi přišel trochu moc natahovaný.
Celkově se mi série líbila, myslím, že po čase se k ní určitě vrátím
P. S. nejhezčí je stejně první díl :))

17.05.2016 3 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Tak já nevím... Bella mi v tomhle dílu přišla jako naprostá blbka, Jacob jako neuvěřitelný manipulátor a Edward? Nu Edward jako chudáček, který všechno snese, než se Bella rozhodne, koho teda vlastně chce. Ani filmové zpracování se mi nijak zvlášť nelíbilo, právě kvůli Bellině chování.

02.05.2016 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Musím říct, že tady se mi asi víc líbil film než kniha, ačkoliv kniha je taky celkem dobrá. Je skvěle psaná a i když je to bichle, čte se skvěle a poměrně rychle (za předpokladu že máte na čtení čas). Autorka to prostě umí, to se nedá nic dělat. :)) Co mi vadilo, bylo to věčné Bellino fňukání. Já chápu, že ztratit ze dne na den lásku života fakt bolí, mám už nějaké rozchody za sebou, ale do takovéhle deprese bych se kvůli "klukovi" rozhodně nedostala.
Taky mi chyběl v příběhu Edward, díky alespoň za ty halucinace.

19.04.2016 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Četla jsem ji po několika letech zase znovu a přiznávám, že se mi dnes líbí kniha mnohem víc než před tím. Je tak krásně naivní a pitomoučká :)) (myšleno v dobrém)
Ať si říká kdo chce, co chce, ale po tolika znovu omílaných příbězích o zradě, nenávisti a vraždách je tohle zkrátka něco jiného. Je to příběh plný fantazie a krásné i když zakázané první lásky. Ruku na srdce, kdo z vás něco takového prožil? Ne s upírem samozřejmě :D

29.03.2016 4 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Konečně zase kniha, která zaujme. Četla se skvěle, začátek sice trošku nudný a konec mírně přehnaný, ale jinak velmi dobré. Postavy skvěle vykreslené. Rafa jsem nemohla ani cítit a Clarissu jsem litovala. Místy jsem měla až strach.... Vím totiž moc dobře jaké to je, když vás někdo takhle stále obtěžuje, byť to nemusí nutně být takový extrém jako v knize.

23.03.2016 5 z 5

Červený dům Červený dům Francesca Marciano

Kniha se zajímavým nápadem a plná dobrých myšlenek, bohužel zpracování mizerné a čtení víceméně nudné. Škoda.....

20.03.2016 2 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Nebylo to úplně nejhorší čtení. Ačkoli se mi příběh těžko četl a nešlo se mi začíst, tak konec byl hezky napsaný a celkové rozuzlení velmi zajímavé.

14.02.2016 3 z 5

My single holky My single holky Jane Costello

Nebyla to vůbec špatná kniha. Čekala jsem, že mi bude Sam protivná (podle komentářů tady), ale nestalo se tak. Sice ano lezlo mi občas krkem jak neustále fňuká kvůli Jamiemu a vnucuje se mu. Ale jinak mi přišla celkem milá.
Opět velmi oceňuji krátké kapitoly. Ideální pro příležitost, kdy si chcete číst před spaním.
Také se mi líbily příběhy ostatních hrdinů, např ten o Julii. Kdo by to byl řekl, kam až jsou lidé ochotní zajít jen proto, aby si nezničili pověst....
Co se mi naopak nelíbilo, bylo to věčné přirovnávání. Možná to mělo být vtipné, ale mě to přišlo spíš hloupé a místy až trapné.

20.01.2016 4 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Zajímavý příběh, ve kterém se prolínají osudy všech hlavních postav. Je to trochu zamotané, ale jak knihu čtete, vše do sebe zapadá. Trošku mi vadilo vracení se do minulosti, takže bych asi celou knihu poskládala trochu jinak. Kniha je jinak super, přečetla jsem ji během několika dnů.

12.01.2016 4 z 5

Smrtelná hra Smrtelná hra Thom Racina

Dobrá kniha, čtivá, jen kdyby v ní nebylo tolik chyb. Za to samozřejmě nemůže autor (nebo v to alespoň pevně doufám), ale překladatel.

10.01.2016 4 z 5

Konec léta Konec léta Danielle Steel

Moje první setkání s touto autorkou, normálně bych si knihu nekoupila, dostala jsem ji jako dárek k Vánocům, tak jsem si řekla proč ne a přečetla ji. Některé úseky jsou nudné, některé zase naopak velmi čtivé. Postavy v knize jsou zajímavé. Marc to je egoista, manipulátor a pěknej podrazák, Deanna je zhýčkaná naivka, Kim výborná kamarádka, Ben starostlivý a pozorný muž a Chantal je mrcha. Toť ve zkratce. Doporučovala bych ji k přečtení? Hm, sama nevím. Pokud máte rádi styl paní Steel tak ano, pokud máte raději (jako třeba já) detektivky nebo fantasy tak asi raději ne. Příliš přeslazené a nereálné.....

05.01.2016 3 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Moc pěkná kniha, výborně se četla. Na vraha jsem měla hned několik tipů, proto pro mě bylo velké překvapení, když se provalilo, kdo to vlastně udělal. Jen mi vrtá hlavou, kdo zabil Amy, to v knize napsáno není, nebo snad ano?

30.12.2015 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne a musím říct, že to dopadlo tak, jak mělo :)) Konec byl moc hezký. Jen by mě zajímalo, co se stalo s Camem a s Luciinými rodiči. Série jako taková nebyla špatná, ale já se u knížek kolikrát docela nudila. Nejhezčí byl asi 3. díl.

18.12.2015 3 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíc. Cesta do minulosti Luce a Daniela mě bavila, byla hodně zajímavá, spoustu věcí si Luce vysvětlila a pochopila Danielovo chování. Co mě hrozně štvalo, byl Bill. Ten tam byl jako proč? Rádoby vtipálek? Poslední tři kapitoly se mi nelíbily, zase tak hrozně přitažené za vlasy. Celkově mi přijde tahle série taková zmatená.

11.12.2015 4 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Super název pro tuhle knihu, místy opravdu muka to číst. Poslední třetina knihy není vůbec špatná. Jen mi začíná vadit hlavní hrdinka, taková malá kňoura. Ostatní se můžou přetrhnout, aby ji ochránili a ona si jen stěžuje.

09.12.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Zdá se, že to bude stejné jako s filmem, napřed nuda, ale pak vám to nedovolí vstát od televize... Ta ženská je geniální a šílená zároveň. A její manžel je srab.... Film byl super a knihu si také ráda přečtu.

12.10.2015 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Musím říct, že se mi kniha moc nelíbila. Luce mi přišla jako blbka, Daniel jako pošahanec a Cam mi naopak byl ze začátku velmi sympatický. Poslední třetina knihy je docela dobrá, závěr slabší. Další díly si přečtu, když už je mám doma... Jinak mě na sérii nic moc neláká, už jsem asi na tenhle žánr moc stará....

05.10.2015 2 z 5

Pomsta Nibelungů Pomsta Nibelungů Wolfgang Hohlbein

Celkem dobrá kniha, pravdou ale je, že první díl se mi líbil mnohem víc. Taky jsem ho zhltala jedním dechem, kdežto u druhého dílu jsem ani kolikrát nevěděla, co vlastně čtu, takže jsem se vracela a vracela...... Pár stránek před koncem se mi moc nelíbilo, nebudu prozrazovat, zkuste si knihu přečíst sami a uvidíte. Mám v knihovně ještě třetí díl, tak to nechám chvíli uležet a pak se pustím i do něj.

18.08.2015 2 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Moc pěkný příběh, stejně jako seriál, i když v knize jsou některé věci jinak. Čtení mě bavilo od první stránky až po tu poslední. Jen jediné, co mě opravdu rozčilovalo, byly ty věčné reklamy na butiky, oblečení, kosmetiku.... Holky pak na mě působily jako rozmazlený a namyšlený fifleny.... prostě mrchy :D
Občas mě i udivovalo, jak se dá skloňovat jméno Aria.... chudák holka....

30.07.2015 4 z 5